Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrbig25


mrbig25
őstag

"Ez a CPU a Regor magra épül, ami egy 40 nm-en gyártott 2 magost jelent..."
Ez szerintem 45 akart lenni.
Amúgy jó írás, köszönjük :R

...

(#2) Lars


Lars
őstag

Érdekes és szinvonalas teszt, köszönjük.
Öcsidnek azt ajánlom, ne feltétlen 5200+ procit keressen, szerintem felette is működne bármelyik a mostani alaplapjában. A régi K8-asok 6400 + ig skálázódtak emlékeim szerint, és olyan 4400-ról indultak. Szóval széles a paletta.

(#3) shadeofme


shadeofme
tag

Egy véletlen téves vásárlás.
Egy baromi nagy mázli.
Egy jó kis teszt.
Gratula!
Öcséd helyében inkább újabb deszkát vennék az X2 240-hez. (Feltételezem előző alaplap + proci árából ki is jönne egy.)

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#4) hackeeeee válasza shadeofme (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem feltétlen baromi nagy mázli. Mondjuk nem feltétlen biztos, hogy ilyen procit kapsz, de ha elkezdesz keresgélni, rengeteg ilyen procit találni.... :U

Pl hírtelen innen a fórumról, Egy.
És van még, csak azt nem találom. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5) szki


szki
őstag

:C Köszi a tesztet!

A prociról korábban már értekezett Herr Z, de nála játékok nem voltak: Skót ajánlat

(#6) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Javítsd ki a grafikonokat! Mindegyiknek 0-ról kell indulnia, mert megtévesztőek! :(((

(#7) iSonic


iSonic
addikt

Nem rossz teszt, csak javítsd a hibákat amit a srácok írtak ;)

(#8) hackeeeee válasza Peter Kiss (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Is, meg mondjuk egyforma órajelen kellett volna tesztelni a 2 procit, szerintem...

Véleményem szubjektív...

(#9) echterion válasza hackeeeee (#8) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi a hozzászólásokat.

Az volt a lényeg, hogy az általam tudott legjobb paramétereket hasonlítsam össze, eért is különböző az órajel. Amúgy elég egyértelmű lett volna.

#mrbig25: Javítottam. :B

#Athlon64+: Sajnos, nem tudom, az Excel miért így csinálja meg a grafikont, egyszerűen, ha ezeket az értékeket megadom, átírja a grafikon kezdőpontját, kicsit alacsonyabbnál meg 0-ról indít. Esetleg valami ötlet? :W

**********

(#10) hackeeeee válasza echterion (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké persze. :) Nem is azért mondtam. Csak kíváncsi lettem volna én pl úgy is, hogy 2 és 4 mag között ugyanazon a körülményen mekkora különbség van. :K

Véleményem szubjektív...

(#11) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

köszi a tesztet, hasznos volt.

maradok 2 magnál.

Aurea mediocritas

(#12) frescho


frescho
addikt

Nem rossz, de 4 dolgot erdemes lenne atgondolni:

- Ha a grafikonok nem nullarol induljan nagyon megtevesztoek (jobb click a grafikonon, properties...)
- Azonos orajelen kelene tesztelni, mert igy nem derul ki egyertelmuen a kulonbseg
- Ne tordeld szet a cikket rovid oldalakra. Alandoan lapozni kell es sokan feladjak a 3. oldal utan
- Ha tudod vegezd el a tesztet a Phenommal ket maggal is, akkor kiderulne, hogy mennyit jelen az L3 cache es a 4 mag. Ezt egyszeruen megteheted, ha az ACC engedelyezese utan letiltasz ket magot. Erre akar az msconfiggal is jo lehet.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#13) lorenzen válasza echterion (#9) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Javítottam.

De az utolsó kettőt még nem javítottad. Nagyon megtévesztő így a grafikon.

A kérdés most is az, hogy mennyiben torzítja a játék tesztek eredményét az esetleges VGA limit.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#14) echterion válasza frescho (#12) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi a tippet, így sikerült javítanom a hibás grafikonokat. Valamint egy kicsit összébbhúztam a cikket, de szerintem ennél jobban már nem lehetne. Így szerintem megfelelően vannak a részek elkülönítve.

A kétmagos tesztet még meggondolom, lehet a hétvégén megcsinálom.

#lorenzen: valószínűleg torzít valamiképp, de most nincs diszkrét VGA-m, majd március közepén lesz, megpróbálok akkor egy kis tesztet azzal is összehozni.

[ Szerkesztve ]

**********

(#15) iSonic válasza echterion (#14) üzenetére


iSonic
addikt

már tetszetősebb GRATULA :R :R

(#16) echterion válasza iSonic (#15) üzenetére


echterion
nagyúr

Thx!

**********

(#17) Ádyka


Ádyka
őstag

A proci és a teszt is klassz de:

Lehet hülyeséget írok, nem vagyok képben AMD oldalon

Egy érdekességet találtam. Öcséd lapjában nem megy egyik proci sem, ergo vagy vesz új lapot, vagy a te 2 magos procidat eladja, és vesz egy másikat ami megy régi lapjával.
Ha mégis új lap mellett dönt, akkor örülni fog, mert megy majd benne a te 2 magosod...... pedig 4 magosa lehetne. :F De utóbbi már nálad van. :C

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#18) job-


job-
tag

Szia, jó a teszt.
Én egy Propius Atholn II x3 2,9GHz 435-őt vettem, lett belőle Phenom II B35 X4 3 GHz tuning nélkül. Csak egyet sajnálok, hogy az L3-at nem tudtam belőle előcsalni, de az L1, L2 tökéletes és stabil.

(#19) job-


job-
tag

Elég érdekes a CPU-Z első csatolt képe
"Name: AMD K10" "Package: Soket AM3 (939)" :F

Az előző hozzászólásból lemaradt, hogy a Propius-ból, Deneb lett neve szerint is. :K

[ Szerkesztve ]

(#20) Puma K


Puma K
veterán

Hehe ez mázli.

Én most nagyon kapom a savat hogy minek adtam el a jó kis E8400-amat és váltottam i5 750-re... (2 mag vs 4 mag) Most is kb nem csinálok semmit a gépen netezés meg msn-en kívül... Néha rábökök a GTA IV-re, de az is csak rövid ideig köt le mivel már 5x kijátszottam... Far Cry 2 meg dög unalom... Kéne 2 db 80Gb-os vinyó mert ez a Win7 nem az igazi... Vistán minden jó volt amivel akkoriban játszottam... most meg a Prototype, Anno 1404 nem akar menni rendesen akármit csinálok velük... Egyik vinyóra menne a Win7 a másikra meg a Vista.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21) echterion válasza Ádyka (#17) üzenetére


echterion
nagyúr

Öcsém nem ért a tuninghoz, nem is érdekli. Kicsit fura a srác. A számítógépet csak a WoW nyüstölésére használja, nem is érdekli más ezen kívül. Ő afféle igazi kocka gyerek. Azt mondta, neki ez így jó, hát, nekem is. :)

**********

(#22) echterion válasza Puma K (#20) üzenetére


echterion
nagyúr

Ugyanarra a vinyóra is lehet két rendszert rakni, csak külön partíciót kell neki csinálni. De ha két rendszerben gondolkodsz, szerintem életképesebb lenne egy Win7 - XP kombó.

Amúgy GTA-ban mennyire számít a plusz két mag? Azt is szerettem volna kipróbálni, csak sajnos VGA-m nem volt hozzá. :O

**********

(#23) D1Rect


D1Rect
félisten

A "szokásos":
- 2 magos procit kérek!
- 4 lett, maradhat? :DDD

Jó kis cikk, talán annyi, hogy a grafikonokat 1 táblára is csinálhattad volna.
De ez csak ízlés kérdése. :R

(#24) job- válasza Puma K (#20) üzenetére


job-
tag

"Hehe ez mázli." :K :R

(#25) gardener


gardener
senior tag

Jó kis teszt. Kíváncsi voltam a végeredményre.
Gratula!

(#26) echterion válasza D1Rect (#23) üzenetére


echterion
nagyúr

Jaja, azzal a különbséggel, hogy fingom nem volt, mikor megvettük, hogy mi is ez, így nem is tudtam úgy venni, hogy hátha 4magosíthatóésL3asítható. :DD
A grafikonok meg szerintem így jól áttekinthetőek, de köszi az észrevételt.

**********

(#27) vPhis


vPhis
aktív tag

Szerintem öcséd lapjában is működött volna szegény prockó csak egy CLS resetet kellett volna nyomni.

(#28) D1Rect válasza echterion (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

Úgy különösen jó bolt. :K

Én jobban szeretem az összefoglaló grafikonokat, de ez ízlés kérdése, mint mondtam. ;)

(#29) Puma K válasza echterion (#22) üzenetére


Puma K
veterán

Tudom, hogy úgy is lehet. De utálok szarakodni a particionálgatással, meg utálom mikor nem tudok windows alól formázni mert van még egy partició és az bekavar.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30) echterion válasza vPhis (#27) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem működött, hidd el nekem. Az egy őskövület lap, mindent megpróbáltunk, hidd el.

**********

(#31) job-


job-
tag

Biza, az ACC-t csak a 710, 750 tudja jelenleg.

(#32) Boxi88


Boxi88
őstag

én még mindig nem értem mi ért meg abban az amd-nek, hogy a 4magost lebutítja 2re és eladja olcsón mikor ilyen egyszerűen vissza lehet kacsolni 4magra? mert nem hiszem hogy olcsóbb legyártani a 4magost mint a 2magost majd lebutítani... ne de mindegy! jó cikk grat :C

(#33) Osynho válasza Boxi88 (#32) üzenetére


Osynho
addikt

Ezek az X2 5000 procik a régi, am2+-os Phenom II-ből származhatnak, amikre gondolom minimális a kereslet, ráadásul a kevésbé jó példányokat is el tudják adni. Sima raktársöprés szvsz.

(#34) echterion válasza Osynho (#33) üzenetére


echterion
nagyúr

Hozzáadva egy kis image-védelem is szvsz. Ugyanis, ha ezeket is Phenom II-esként adnák, de csak AM2+ támogatással, akkor az esetleg negatívan hathat a felsőbb kategóriában lévő Phenom II-esek hírére, mondván, ezek csak AM2+ támogatással bírnak, és hát...vannak, akiket könnyű becsapni és átcsábulnak az Intelhez esetleg.

**********

(#35) job-


job-
tag

A 750-es lapkakészletre, most igen sok alaplap gyártó ráugrott, kezet fogva az AMD-vel.
Szerintem ez tuti jó üzletpolitika.
A magokra nézve, ha AMD-sek vagyok, emlékeztek ti is K8 ATHLON X1 X2 procikra, ahol ugyanez a helyzet volt. X2 chace-el együtt tökéletesre sikerült, akkor megkapta a TOLEDO nevet, ha már nem akkor MANCHESTER, és ha ez sem akkor lett belőle X1 x-y névvel.
És ugye itt a pláne a 750-be! Ha nem sikerül a DENEB tökéletesre, így átkeresztelik, hardver-esen tiltják, de a 750 feloldja!
Amennyiben szerencséd van, használni is tudod.

[ Szerkesztve ]

(#36) adamka16


adamka16
őstag

óóóó az új cikk! már olvasom is :DD

(#37) ne_nezze válasza job- (#35) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

majdnem.
volt natív manchester mag is nem csak a hibás toledokat adták el manchesterként.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#38) adamka16 válasza adamka16 (#36) üzenetére


adamka16
őstag

érdekes, hogy ott a 4 mag, de pl játékban alulmarad egy erősen tuningolt X2 240-el szemben.
szomorú dolog ez számomra. aztán még ki tudja mit hoz a jövő :)

(#39) job- válasza ne_nezze (#37) üzenetére


job-
tag

:R

(#40) echterion válasza adamka16 (#38) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah, igazából ez volt a tesztem lényege, hogy a tuningolt Athlon ellenében mire képes a 4 mag alacsonyabb órajele, egy kis L3-mal megtámogatva. Az igazi egy jobbféle videokártyával lett volna, de hát most csak ez adatott. Remélem, később meg tudom ismételni a tesztet egy normálisabb vga-val.

**********

(#41) kop8


kop8
őstag

Hol lehet ilyen procit kapni?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#42) job- válasza kop8 (#41) üzenetére


job-
tag

Én a R.....S-be vettem, de szerintem nincsen összefüggés a vásárlás helyével, ki kell fogni.
Ha jó eséllyel jó procit szeretnél, erre érdemes odafigyelni: kép

(#43) nandon


nandon
tag

Jó a cikk, a kiegészítéseket várjuk!

RISC86 Power

(#44) rumkola válasza echterion (#22) üzenetére


rumkola
veterán

Szerintem hasonló lehet a szitu, mint a saboteur-nál.
Előtte C2D 3830Mhz volt alatta, most e a proci 3410Mhz-en. Sokkal jobban fut az új procival.

(#45) adamka16 válasza echterion (#40) üzenetére


adamka16
őstag

pedig azt gondolná az ember, hogy húúúú 4 mag... aztán ami jóformán a lényeg lenne, ott meg elvérzik.. :(

(#46) kop8 válasza job- (#42) üzenetére


kop8
őstag

És neked megy a 4mag?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#47) job- válasza kop8 (#46) üzenetére


job-
tag

Igen, L2-vel együtt, és úgy néz ki stabilan. :C
Ha lesz egy kis időm, csinálok teszteket és küldöm Nektek. :K

[ Szerkesztve ]

(#48) pechman8


pechman8
aktív tag

Nagyon jó cikk, ez a téma engem is nagyon érdekel. Pontos és lényegre törő.
Én személyszerint szivesen olvasnák olyan tesztet is ahol, egy 2 magos cpu teszt van összehasonlítva azzal ha mind a 4 mag megy. PL phenom II X2 550. Tehát nem két cpu pláne tuningolt mérése, hanem egyazon cpu 2 és 4 maggal, tuning nélkül. Az AMD jóvoltából ez nem annyira nehéz.
üdv

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#49) #19617792 válasza pechman8 (#48) üzenetére


#19617792
törölt tag

Egy kis kereséssel megtalálhattad volna ezt a tesztet.

(#50) job-


job-
tag

Sziasztok!
Tudtok nekem pár progit ajánlani, mivel tudom tesztelni a proci teljesítményét?
Szeretném tesztelni, ki és bekapcsolt magokkal a procit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.