Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Szép kis lista. Nálam így nézett ki:

S3 Trio:
Erről alig tudok valamit, mivel faterom vette, én meg akkoriban lehettem 3-4 éves. De élmény volt Win 98-on kártyázni, Terep 2-vel nyomulni, illetve akkoriban volt egy játék, a Fatty Bear's Birthday Surprise. Imádtam. :D

ASUS V8440 Deluxe (alias Ti4400) 128 MB:
Ez a kártya is apám szerzeménye, de ezt már én örököltem meg tőle. Ez a kártya örök emlék marad, mivel sokáig (úgy 2007-2008-ig) ezt használtam. Naphosszakat toltam vele a GTA-kat, a Mafia-t, de még a Half-Life 2 sorozat első két tagját is. Volt benne erő rendesen, de sajnos csak DX8.1-ig támogatott, ami ekkorra már kevés volt. Viszont a mai napig megvan, hibátlan, a dobozával, és minden kiegészítőjével együtt. Egyéb iránt egyszer azért haragudott meg rám egy Facebook csoport egyik moderátora (ha olvasod, szevasz Marco), mert nem adtam el neki.

ASUS EN8600GT MAGIC 512 MB:
Ez volt az első olyan kártya, amit a saját zsebpénzemből vettem. Itt cseréltem platformot is, a Prescott magos P4-et egy AMD Phenom X4 váltotta. Nagy élmény volt ez a kártya, akkoriban egyedül nekem futott normálisan a GTA San Andreas, és a 4 is az ismerősi köreimben. :D Az asztaliban a mai napig Ő szolgál, pedig volt húzva rendesen.

nVidia Quadro FX 140M 128 MB:
Akárcsak lezso, én is egy T61-ben ismerkedtem össze ezzel. Tavaly vettem a gépet, mert kellett a hordozhatóság, és korábban volt egy hibás T61-em, amit imádtam. Sajnos már nincs meg, mivel az AutoCAD már nem szerette annyira.

ATi Mobility Radeon HD3650 256 MB és Intel GMA X4500 HD grafikus lassító:
A T61 utódja egy ThinkPad T500 lett. Ezen már nem csak a CAD, hanem az Inventor is simán fut, bár némileg fel lett piszkálva a gép. Ezen már komolyabban is lehet játszani, a "nextgen" sz*rokon kívül szinte bármit kibír. Sajnos a 256 MB VRAM eléggé kevés, ellenben a GPU még simán bírná. (Itt jegyezném meg, minden tiszteletem a Lenovonak. 600/700 MHz helyett gyakran 769/819 MHz-es frekvencián járatom, és ennek ellenére halk a gép. Igaz, a 80°C-os hőmérséklet miatt kezdek erről leszokni.) Utód még tervben sincs, ez is elég drága volt. :))

Nyugodj békében Integra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.