Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Miért csak 667-en mennek a memóriák? szinte DDR2-re volt ez jellemző

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) mghltm


mghltm
addikt

a geprol ez jut az eszembe: awesome! ;)

nalunk csak 1 tp van a csaladban, ocsem r61-e es nagyon szereti. en telepitettem, allitottam be neki, amit kert es konnyebb dolgom volt, mint a sajat dell e6400-ammal :U

koszonet az irasert! :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#3) lapa


lapa
veterán

csak két rövid megjegyzés: t420 nem egyenlő t420s, és a tiédben elvileg nincs titán.

(#4) burgatshow válasza lapa (#3) üzenetére


burgatshow
veterán

Én is kerestem a neten valami konrétumot, de nem volt egyértelmű és ráadásul a masszivitása miatt nem tudom eldönteni.

#1: Nem tudom, de a rendszermonitor ezt mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#5) burgatshow


burgatshow
veterán

Bocsi mindenkitől a kis kavarodásért, néminemű belső probléma keletkezett, mely már elhárítás alatt.

Itt a cikk, a topic újra nyitva és igen:
- javítottam T420 T420SI-re
- javítottam a mizériát a memória frekvenciával
- továbbra sem biztos, hogy van-e titán a gépben, vagy nincs.

Vitára és olvasásra fel!

(#7) Hebry


Hebry
senior tag

Nincs is jobb, mint amikor az ember meg van elégedve a munkaeszközével.
A ThinkPad pedig erre lett kitalálva.
Amióta eladtam a T43p-t, nem tudtam magam rávenni egy másik gépre, mert az is ThinkPad lesz csak, na... :B

Egészséggel használd!

(#8) mghltm válasza burgatshow (#5) üzenetére


mghltm
addikt

a memoria 1333-on megy nalad, nalam is csak 533-at ir az 1066-ra ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#9) cellpeti válasza lapa (#3) üzenetére


cellpeti
veterán

4000dollár az átszámolva 932000HUF ennyit nem ér akárhogy is nézem/olvasom

Tigris, tigris, csóvafény...

(#10) Syl válasza cellpeti (#9) üzenetére


Syl
nagyúr

A munkáltatójának biztosan megéri. Lehet hogy egy prezentációval keres a cégnek 20 milliót.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) Graphics válasza cellpeti (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gondolom bruttó 4000 :D a cégnek úgyis nettós ár jön, gondolom, ha 3évig nem cserélik, lehet jobban járnak, mintha évente vennének egy 1000 dolláros gépet

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) azbest


azbest
félisten

komoly gép, amikor olvastam hogy i7 rögtön eszembe jutott, hogy á mobilban az is lehet csak 2 magos... de hogy ez nem mobil proci, wow kegyetlen teljesítmény.

Akkuról mennyi ideig tudod használni? (bár inkább szünetmentes, mint arról dolgozás, de gondolom 1-2 óra még így is meglehet)

Nem túl zajos ha megdolgoztatod?

Az biztos, hogy jó kis gépek a thinkpadek. :R

(#13) lapa válasza burgatshow (#5) üzenetére


lapa
veterán

a thinkpad topik #1-ben mostmár megvan gyakorlatilag minden (nagy szériában gyártott) thinkpad specifikációja.

azaz a hivatalos tabook szerint (asszem 308.oldaltól kezdve) nincs titán, és csak alul van rollcage (magnézium ház). ez utóbbit csak megelőzésképpen említem.

[ Szerkesztve ]

(#14) burgatshow válasza Syl (#10) üzenetére


burgatshow
veterán

Es neha ennek a tobbszoroset.

Akkurol annyit tudok mondani, hogy atlagos hasznalat mellett bo 2 ora, de le tudom meriteni 35 perc alatt is ha kell. :)

Egyebkent meg ma mar nem kerul ennyibe mert van mar utodja a W520.

Ja es a venti nem zajos. Legalabb is nem zavaro de hat istenem, huteni neha kell. 4 mag, magonkent 80 fok.

[ Szerkesztve ]

(#15) dorten


dorten
tag

Hú a képeket elnézve ebbe aztán raktak anyagot! :D

(#16) sutszi válasza cellpeti (#9) üzenetére


sutszi
veterán

Nem is dísznek szánják ezeket a gépeket... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#17) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

"viszont amióta használom, nem tudnék más gépet/gyártót elképzelni a mindennapi használatra."

üdv a thinkpad függők klubjában :D

3 napja apám beleakadt az R40-es tápkábelébe, lerántotta az ágyról, 2 zárt ajtón keresztül lehetett hallani...mint ha egy darab téglát basztak volna a parkettához izomból :D ráadásul az élére esett először..

...repedés se volt rajta...kinyitottam bekapcsoltam és lám működik, más laptopnál tuti zsanér és LCD törés
:C

néha elcsábulok a szép msi asus acer stb laptopokon de ilyenkor rájövök, hogy A Thinkpad az Thinkpad :K

[ Szerkesztve ]

(#18) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó gép. De én inkább maradok az X220-nál. ;] egy ilyet max fixen otthon, azért mindennap nem cipelném.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) burgatshow válasza Cyberpunk (#18) üzenetére


burgatshow
veterán

Még mindig könyebb mint két darab 2 kilós gép. :)

(#20) sti10p


sti10p
senior tag

Lehet ez csak nekem új, de jól látom és a billentyűzete amolyan hagyományos desktop kialakítású?! Még sose láttam ilyet laptop-nál, de feltételezem ennek van valami oka, pl ezen pontosabb, gyorsabb gépelni mint a lapos billentyűkkel?!

XY

(#21) #19617792 válasza Graphics (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

pláne, hogy 667-es DDR3 nem létezik, max ha külön alulórajelezed. amúgy sok program meg a clock frekit mutatja, az itt 667 MHz, de mivel DDR memória, ezért szorozni kell 2-vel, így jön ki a normális 1333-as órajel.

(#22) Cyberpunk válasza burgatshow (#19) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez igaz. De minek cipeljek két 2 kilós gépet?:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#23) bambano válasza cellpeti (#9) üzenetére


bambano
titán

ennyit szerintem sem ér, egy elavult típus.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) sutszi válasza bambano (#23) üzenetére


sutszi
veterán

Új korában volt ennyi, a boltból dobozban, az adott felszereltség mellett...
Az ár egyébként erősen boltfüggő.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#25) burgatshow válasza sti10p (#20) üzenetére


burgatshow
veterán

Mi ebben a nem notebook-os klavó. Örülök, hogy numpad nincs rajta.

(#26) burgatshow válasza bambano (#23) üzenetére


burgatshow
veterán

1 éves gép. Tavalyi gyártású. És egyébként a hasonló tudású W520 (SSD vinyóval, más típusú i7-vel és egy erősebb videókártyával) 4100 dollár.

#22: mert normális esetben az én munkakörömben van egy gép irodai használatra és egy másik, minden másra. Viszont én lusta vagyok ennyit cipekedni, inkább egy izmos gépem legyen de akkor az már fullos. :DD

[ Szerkesztve ]

(#27) bambano válasza burgatshow (#26) üzenetére


bambano
titán

sajnos nem találtam árat ilyen procira, de gondolom nem 400-500k huf.
akkor pedig ez a gép drága.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) lapa válasza bambano (#27) üzenetére


lapa
veterán

az utód árai, a cikkben írt áraktól függetlenül.

(#29) Graphics válasza #19617792 (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, ezt én is tudtam, hogy nem létezik DDR3-as 667-en, ezért is kérdeztem rá :DD

@lapa: Azért érezhetően az utód már szolidabb árakon kelleti magát, újabb architektúrával

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Cyberpunk válasza #19617792 (#21) üzenetére


Cyberpunk
félisten

DDR2 nincs 1333MHz-es. Az DDR3-as órajel.
DDR2-nek valahol 1200MHz körül volt a teteje. Persze jó drága speckó RAM-ok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) bambano válasza lapa (#28) üzenetére


bambano
titán

korszerűbb architektúra, négy magos 2.2 turbóban 3.1 GHz-es procival 530. A fő különbség a 4 vs. 16 G ram. kicsivel kisebb a kijelző felbontása.

lehet fullhd-s kijelzőset is választani a listából, azok között akár 200k-val olcsóbbat is lehet találni.

szóval a sandy bridge miatt az elavult kijelentés szerintem igaz, ilyen árak mellett a drágasága is igaz. másrészt meg ennél jobb árakat is el lehet szerintem érni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) bambano válasza lapa (#28) üzenetére


bambano
titán

azt még hagy tegyem hozzá, ezt az egész szájtépést, amit én csinálok, 4 hónapos w520 tulajként csinálom, nem kibicként.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Syl válasza bambano (#32) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyesek iPhone 4s-sel villognak, kettesek meg W520-szal ;] :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34) sutszi válasza bambano (#31) üzenetére


sutszi
veterán

Ez akkor volt ennyi amikor megvették, nem is most...
Az új 20-as széria bizonyos példányai már egészen alacsony áron bekúsznak, de nyilván kompromisszumok mellett. Még soha nem voltak ilyen alacsony indulóáron TP-k mint manapság.
Nincs értelme ezt így nézni, főleg úgy, hogy nem tudjuk pontosan mit vettek bele/mellé/rá...stb

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35) burgatshow válasza bambano (#32) üzenetére


burgatshow
veterán

Persze, nyilván igazad van, ennyit változott azóta a világ a technológia és a többi.

Egyetértek veled. :)

Egyébként te meg vagy elégedve az 520-val? Csak azért kérdezem, hogy van lényegi különbség a kettő között vagy csak pár apróság amit én is említettem?

Egyébként arra, hogy mennyiért szerezzük be nincs rálátásom, a srácokkal mindig csak kapjuk amikor eljött a csere idő. De gondolom, hogy nem annyiért kapjuk a Lenovo-tól mint az átlag cégek és/vagy magánemberek, főleg ha már nekik adtuk el a notebook részlegünket. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) sutszi válasza burgatshow (#35) üzenetére


sutszi
veterán

Háhá...Szóval a nagy kék katonája vagy. ;]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37) bambano válasza burgatshow (#35) üzenetére


bambano
titán

az enyémben rosszul van berakva a klavi. hogy gyárilag ilyen, vagy itthon tolták el, amikor belerakták a 3g-t, azt nem tudom. a 9 cellás akksi kotyog, mondjuk a tápellátás nem szakad meg. más baja nincs.
én szeretem, már megkapta a kiképzését párszor...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) lapa válasza bambano (#37) üzenetére


lapa
veterán

az mit jelent, hogy rosszul van berakva a klavi? még a kiscsavarhúzódat is el kellett adnod, hogy kifussa? garivesztés nélkül szerelhető, sőt thinkpad tulajként legalábbis illik magadnak birizgálni ezeket. ha deformálódott (nem sík az alja), akkor azt is ki lehet óvatoskodni belőle.

az akksikról volt már szájtépés a tp topikban, nem biztos hogy nem fícsör. nem azt mondom, hogy tuti az, csak azt, hogy nem biztos, hogy nem az. anno valami olyasmire jutottunk, hogy a kilógó akksik lötyögnek inkább, legalábbis az akkori mintából valami ilyesmi jött le típustól függetlenül.

(#39) sti10p válasza burgatshow (#25) üzenetére


sti10p
senior tag

Lehet hogy félreértettél, épp azt mondtam, hogy NEM notebook-os, de azt hiszem értem, mrt én nem a klaviatúrára hanem a gombokra mondtam azt hogy inkább hagyományos (cheap, belépő stb...(ami még nem jelent értékelést)), nem az a lapos ami a notiknál szokott lenni.

Amúgy nállam ha munkára kellene akkor pl. alap lenne a numpad (és ezzel együtt a könnyű bevihetőség, lázsd feljebb), mondjuk most is kell pedig munka még sehol, vannak programok amikhez nélkülözhetetlen, csodálkozok is hogy egy ilyen kategóriájú gépen miért nincs...

XY

(#40) bambano válasza lapa (#38) üzenetére


bambano
titán

a klavi fölötti házrész, az a csík, amiben a bekapcsológomb is van, púpos.
én úgy gondolom, hogy nem azért lett ilyen gépem, hogy szereljem, nekem nem dolgom ez. a gyártó meg a szállító dolga lenne, hogy rendesen rakja össze.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Nem semmi munkagép!

(#42) azbest válasza bambano (#40) üzenetére


azbest
félisten

Akkor azt a kijelző szalagkábele nyomja fel. Az egyik T61-esem is ilyen volt, amíg meg nem lett igazítva.

(#43) burgatshow válasza sutszi (#36) üzenetére


burgatshow
veterán

Koszonom a bokot. :D

(#44) Boxi88


Boxi88
őstag

Jó írás és remek gép! Az ára horror, de manapság minek nem az?! :U

(#45) sutszi


sutszi
veterán

(#40) bambano
(#42) azbest

Ez bizony nálam is így volt. Zavart is mert a kijelző kihajtásakor volt amikor kicsit súrolta...leszedtem és megnéztem. Meglepődtem ugyan, de pár perc google meg youtube után láttam, hogy nem egyedi eset, viszont a megoldást is megtaláltam közben...pár gépen ragasztószalaggal volt rögzítve a Mg váz hajlatához.

(#43) t|-|om!
Van nálunk egy IBM-es tantárgy amit egy a cégtől jött ember tartott nekünk, kb 1 éve felvettem és elég jó volt.... :K

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#46) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

Átfutott a kezemen "néhány" laptop már nekem is,huzamosabban T40,R52,T61 használtam Jelenleg T420-al dolgozom,és nagyon príma kis gép.
Miután lepattintotta az IBM kicsit csökkent a minőség,de nekem még mindig ez a favorit.

(#47) bambano válasza sutszi (#45) üzenetére


bambano
titán

és akkor mi a megoldás?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) lapa válasza bambano (#47) üzenetére


lapa
veterán

szerintem vagy elcseréled egy hp-ra ami jobbabb, vagy mégis nekifutsz a doboz alján a billzet piktogrammos csavaroknak. kiemeled-megnézed-vagy meg tudod igazítani vagy kell egy kis ragszalag. de szerintem igazítás elég lesz, és valszeg a modem berakásnál nem figyeltek csak.

[ Szerkesztve ]

(#49) azbest válasza bambano (#47) üzenetére


azbest
félisten

A palmrest és a billentyű levételével (4+1 csavar volt a t61-nél) hozzáférni az érintett részhez. Nálam így néz ki a gépben. Lehet némi holtjátéka a ragasztószalagos rögzítésnek. Ha utólag cserélték magyarra a billentyűt és teljesen nyitott állapotú kijelző mellett rakták vissza a billt, akkor lehet hogy becsúszott a szalagkábel.

(#50) Syl


Syl
nagyúr

He? Egy sokszázezres laptopot a gazdája csavarozzon, szerelgessen? :Y :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.