Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:33:49

LOGOUT.hu

KÉRLEK, OLVASD EL A TÉMA TUDNIVALÓKAT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2537) Ndruu válasza s.Oliv3r (#2536) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Eddig frissítve!

Aki jártas phpben és van kedve segíteni, kérem keressen meg privátban. Jó lenne már átállni az új php verzióra és optimalizálni a kódot. :R

Harrrr!!!!

Hozzászólások

(#501) Eastman válasza Ndruu (#499) üzenetére


Eastman
őstag

Nekem nagyon tetszik a design, így ahogy van. Letisztult, semmi csili-vili, de nem is szürke, pont annyi „játéka” van amennyi kell. ...ahogy a bejegyzésből most elérhető. De ha tetszik ez az irány, innen is ötletelhetsz. Szerintem most így áll és nagyon sárkány. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#502) Traxx válasza Ndruu (#499) üzenetére


Traxx
őstag

A frissítésből ez kimaradt :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#503) HuMarc válasza Traxx (#491) üzenetére


HuMarc
addikt

Kiegészíteném :@Thulcandra: egér, patkány, rat, mouse, cartoon, rajzfilm

@Ndruu: Megnevezendő avatarok: Rekordok száma: 21 Ezt szerintem át kéne írni, mert ezt a Rekordok részt nem értem :B :F

[ Szerkesztve ]

(#504) HuMarc válasza HuMarc (#503) üzenetére


HuMarc
addikt

Lemaradt:

(#505) persil válasza HuMarc (#504) üzenetére


persil
nagyúr

A rekord szó nem csak csúcsot jelent, hanem lajstromot, kartotékot, ilyesmit is :)
Bár többesszámban valóban kissé szerencsétlen, tehát, ha a kifejezés marad, akkor is egyesszámba kéne helyezni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#506) Ndruu válasza HuMarc (#503) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

"Rekord (Record): az egy meghatározott elemhez tartozó adatok csoportja, az egy "kartotékhoz" tartozó adatok, az adattábla egy sora." - [link]
Természetesen lecserélhetjük, legyen mondjuk "Találatok száma".

Traxx: Pótoltam.

Harrrr!!!!

(#507) Arcanis válasza persil (#505) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Igen, itt a "rekord" = adatbázis egy sora. Szerintem nincs baj a többes számmal, sok helyen előfordul (most hirtelen magyar wikipédia 1, és 2, plusz számos mysql / access leírás / oktatóanyagban)
Inkább az a baj, hogy ritkán használatos szó. Jobb lenne "eredmények száma", "találatok száma" vagy valami emberközelibb :K

(#508) persil válasza Arcanis (#507) üzenetére


persil
nagyúr

Akkor bocsánat félreértettelek, azt hittem, hogy egyszerűen nem ismered a kifejezést :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#509) HuMarc válasza persil (#508) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem, tudtam, hogy a rekord szó nem csak azt jelenti, hogy csúcs, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy kicsit idétlenül hangzik.

(#510) Neil Watts


Neil Watts
veterán

bolcsodal - Tineye szerint WOW fanart, több adat nincs róla
Celtic - Középkori francia "rohamsisak", több fajtája is volt, guerriers du moyen
^Clown - Clown, bohóc

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#511) Arcanis válasza Ndruu (#506) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Lehetne
"21 avatart található, melyek megfelelnek a keresésnek"
"21 avatar felel meg a megadott szűrési / keresési kritériumnak"
Vagy még valami személyesre / viccesre is cserélhetnénk:
"21 avatart találtunk"
"21 avatar mászott elő az adatbázisból a megadott szavak hallatán"
"21 avatart kerestünk elő az adatbázis mélyéről, csak neked"

Most még az jutott eszembe, hogy lehetne:
"Random avatar" oldal és még
"Avatar quiz" oldal is :DDD (feleletválasztós lenne, kategórián belül összeszedne 10 tag-et, melyből 1 jó)
oszt' lehetne játszani napestig :D

[ Szerkesztve ]

(#512) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Eddig frissítettem és én is megneveztem párat. 9 megnevezetlen arc maradt, ez már nagyon a vége. Lehet, hogy küldök nekik privátot, ahogy korábban is felvetődött.

Cathfaern képét megtaláltam, de sajnos semmit nem tudok róla így sem. Rambo volt a kép eredeti címe, de Rambónak nem volt körszakálla...

A PHAV-s részleg design frissítést kapott:
- a felső menüsor megújult,
- a centerbg megkapta a felső szegélyt,
- a centerbg háttérszíne picit közelebb került a külső háttér színéhez (döntetlen lett a szavazás, úgyhogy próbáltam kombinálni a két kinézetet),
- ha minden jól megy, ilyen lesz a "végleges", amit már be lehet mutatni a többieknek is.

Eastman: Meg is van, hogy hol láttam. Nézd csak meg a Hardverapró hátterét! :)

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#513) Eastman válasza Ndruu (#512) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon zsír! :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#514) Arcanis válasza Ndruu (#512) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Nagyon jó lett! :C Le a kalappal :R

(#515) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Elnézést, lehet hogy kissé hülye lesz a kérdésem, de akkor most melyik a végleges design? Ez vagy a PHAV? Utóbbi memondom őszintén igencsak el lett találva. :D

--------

S akkor egy kis bugfix meg javaslat részemről, ha szabad :B

BUG (legalábbis jobban nézne ki szvsz:

"Rekordok száma: 1171 (Ebből címke nélküli: 9 - Mutasd ezeket!" > Itt a kötőjel is aláhúzásra került, szerintem szebb lenne ha a kötőjel nem lenne aláhúzva.

25.0.1364.29 dev-m Chrome-mal a görgetés lehetetlen az oldalon, a gomb lenyomásakor kijön a nyíl, s odaszegeződik a képernyőre, csak a resize segít. A HW hibát kizárnám, _csak_ ezen az oldalon csinálja.

UX javaslat:

- A felső textboxokat meg azt a comboboxot meg lehetne úgy is csináni, hogy az egeret fölétolva elsötétüljön / kivilágosodjon (jQuery-vel egy pár sor ahogy néztem)

- A felső menü alatti külső táblázat sarkaot erestleg le lehetne kerekíteni esetleg. (-webkit-border-radius, -moz-border-radius:, border-radius:) :)

Köszi! :R

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#516) Ndruu válasza Neil Watts (#515) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az utóbbi (PHAV) lesz a végleges és át is fog kerülni a gyökér mappába, tehát majd a pharckep.atw.hu címen lesz elérhető.

Köszi a bugreportot is, vasárnap átnézem a kódot és megpróbálom javítani.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#517) Arcanis válasza Neil Watts (#515) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Ezt a görgetéses hibát nem értem. (Főleg ezt: "a gomb lenyomásakor kijön a nyíl, s odaszegeződik a képernyőre, csak a resize segít." - milyen gomb? :F ) Kifejtenéd jobban? Köszi :R

(#518) Neil Watts válasza Arcanis (#517) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Na igen, magyarázni, azt tudok :D

Szóval mikor rámegyek a PHAV-ra vagy a simára is akár akkor nem megy a görgetés az egérgörgővel, hanem többszöri kattintásra ilyet tudok produkálmi. Böngésző bug lenne? O.o Máshol nem csinálja.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#519) somogyib válasza Ndruu (#516) üzenetére


somogyib
őstag

Nagyon jó lett. :R

Már csak erről az atw-ről kéne átmenni egy új domain-re.

(#518) core2 : Én Chrome alatt nézem de semmi ilyesmi nincs. (szép fogalmazás, általánosban sokat lógtam nyelvtanról :) )

[ Szerkesztve ]

(#520) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Már csak 8 maradt!

rob210 - Bika, Históriák, A három kismalac, Ferdinánd, a bika

Az eredeti képanyag megosztásáért köszönet illeti rob210-t!

(#519) somogyib: Hányas Chrome? :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#521) _seth_


_seth_
veterán

Ha már így a végére maradtam: fehér ufo fej.
Röviden tömören :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#522) Arcanis válasza Neil Watts (#518) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Felső keret nélkül is megmarad a bug?
http://users.atw.hu/pharckep

(#523) Neil Watts válasza Arcanis (#522) üzenetére


Neil Watts
veterán

Úgy tökéletes, ezt jeleztem Ndruu-nak is :)
Viszont - csupán fórumtársaink megóvása érdekében - illene valahova elköltözni az ATW-ről, már csak emiatt is:

:Y

Üdv. core2

(#524) somogyib válasza Neil Watts (#523) üzenetére


somogyib
őstag

Meg azért is, mert a cégnél az atw nincs engedélyezve a proxy-n és nem tudom megnézni. :)

[ Szerkesztve ]

(#525) Arcanis válasza Neil Watts (#523) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Azért kapod ezt szerintem, mert a users.atw.hu az összes atw-s oldal fődomainjeként van bejegyezve, így az összes ott található hulladék website bűne hozzárendelődik a címhez.
Normál esetben meg nem találkozol a users aldomainnel.
Ettől függetlenül az a felső hirdetés frame beleköp a levesbe, mert a frameset már egy eléggé elavult dolog, emiatt lehet a bug a chrome fejlesztői változatában

(#526) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

http://pharckep.wbh.hu/

Nyo, megtörtént a váltás, úgy néz ki sikerült egy normális hostot találni. A bejegyzést frissítettem:

2013-01-13 UPDATE:
   - Átköltöztettem az oldalt az WBH Hosting oldalára, így megszabadultunk a csúnya reklámoktól és minden rossztól. Használjátok egészséggel és ha bármi hibát találtok, akkor jelezzétek nekem privátban!
Chrome alatt nem működik a lenyíló menüvel történő lapozás, de a nyilakkal lehet navigálni. A this.form.submit-tel van valami baja, ha valaki tudja a megoldást, szintén írjon privátot.
   - A help még nincs kész, de majd azt is megírom rendesen.
   - A felső gombok még nem kapták meg a hover effektet, ha lesz időm, ezt is belevarázsolom a kódba.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#527) Eastman válasza Ndruu (#526) üzenetére


Eastman
őstag

Nekem tetszik. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#528) somogyib válasza Ndruu (#526) üzenetére


somogyib
őstag

Nekem Chrome alatt működik a lenyíló menü lapozás.

(#529) Ndruu válasza somogyib (#528) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Akkor jó. Végignéztem IE10-zel, FF 17-tel, Chrome 24-gyel, Safari 5-tel és Opera 12.12-vel, mindegyikben működik minden funkció, a megjelenés is jó, egyedül a Chrome-nál tapasztaltam ezt a lenyíló menüs bugot.

Harrrr!!!!

(#530) Neil Watts


Neil Watts
veterán

BUG:

Itt a rangnál nincs ÁRMESTER lehetőség :P

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#531) Ndruu válasza Neil Watts (#530) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

:DDD

Műholdas, Szakértő és hasonlók is hiányoznak. Beletegyem?

Harrrr!!!!

(#532) Neil Watts válasza Ndruu (#531) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ha már avatar checker akkor legyen teljes értékű szerintem. Már ha nem nagy fáradság belerakni. :)

Köszi!
Amúgy ez a WBH hol van Új-Zélandon (no offense)? A feső panelnál eléggé érdekesen töltenek be a képeke, kb mintha a mátrix kódsora kezdene el egyszerre lefelé folyni. :D :R

... meg akkor már a 2099-21-92 25:69:61 helyett s lehetne valami szaványosabb formátumot használni, Nem nagy rá az esély hogy ~ 8,5 évtized múlva ~2 év lesz egy... :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#533) Arcanis válasza Neil Watts (#532) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Elvileg Németországban van, a festői szépségű Gemünden városától kicsit északkeletre, a Borkeni halastavaktól nyugatra :D
85.114.141.138 ra vagy www.wbh.hu-ra keresve ezen: [link]

(#534) Ndruu válasza Neil Watts (#532) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ok, pár rangot hamar be lehet tenni.

Megpingeltem 20 csomaggal
atw.hu: 8ms - IP szerint Magyarország
wbh.hu: 33ms - IP szerint Németország

A felső gombok képek helyett terveim szerint css-sel lesznek megvalósítva (már ha sikerül).

2099-21-92 25:69:61 - Ezek szerint nem volt jó poén. Mit írjak? Múltat, jelent, jövőt? Azt ne kérd, hogy mindig az aktuálisat mutassa, azt nem tudom leprogramozni.

Harrrr!!!!

(#535) Neil Watts válasza Ndruu (#534) üzenetére


Neil Watts
veterán

Jó a poén, csak ilyen komoly oldalaknál allergiás vagyok rá picit, de ez az én hülyeségem, ne is foglalkozz vele. Amúgy ha másra nem is, de a webes dolgokra harapok, de nagyon :D 2013-2014 közt valamit esetleg. :)
Amúgy meg PHP DateTime. :)

Üdv. core2

(#536) Arcanis válasza Ndruu (#534) üzenetére


Arcanis
aktív tag

[link] vagy itt: [link]
Utána pedig nézd meg a forrást (egyszerű JavaScript)

[ Szerkesztve ]

(#537) Neil Watts válasza Arcanis (#536) üzenetére


Neil Watts
veterán

Már fáradt vagyok, de mivel nem látom a kódot, valami hasonló, nem?

<script type="text/javascript">
function idokoz()
{
var idokoz=setInterval("idofriss();",1000);
}
function idofriss()
{
var n = new Date();
var jel_ora = n.getHours();
var jel_perc = n.getMinutes();
var jel_mp = n.getSeconds();
if(jel_ora > 12)
jel_ora = jel_ora - 12;
document.getElementById('ido').innerHTML =
jel_ora+':'+jel_perc+':'+jel_mp;
}
idokoz();
</script>
<table>
<tr>
<td>A jelenlegi idő :</td>
<td id="ido"></td>
<tr>
</table>

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#538) somogyib


somogyib
őstag

Ti milyen dátumról beszéltek?

A t-shirt kutya nagyon ismerős de nem jut eszembe.

(#539) Arcanis válasza Neil Watts (#537) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Igen :K
Csak még van getFullYear getMonth és getDate is az év, hónap, nap lekéréséhez. Plusz vannak még leading zero-k is.

(#540) Ndruu válasza somogyib (#538) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Itt, a hozzászólás fejlécében van a dátum és idő, oda kerül majd be a pontos idő.

Harrrr!!!!

(#541) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

A col arcképről nekem egy játék ugrik be. Vagy valamelyik BigFish Games karakter, vagy valamilyen oktató volt, aki "magyarázta", hogy hogyan kell játszani. Sajnos több részlet nincs meg...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#542) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Próbaképp a régi oldalon megcsináltam a változtatásokat.

Arcanis: Köszi a kódot, jól működik. :R

core2: A ranglistát frissítettem, most már nagyjából mindegyik rajta van (kivéve Webcaritas, öreg motoros, PH! technikus). Fordító tudtommal már nincs, mivel a mobilearsenal.com megszűnt.

Felülre sikerült css-sel megcsinálnom a gombokat, így gyakorlatilag azonnal láthatóak, nem kell várni a betöltésre. Amit még igazítanom kell rajta:
- fix szélesség minden egyes gombnak (így most a szöveg hosszától függ a szélességük)
- gradient (kell? / nem kell?)

somogyib: Nekem egy Looney Tunes-os karakter ugrott be róla elsőre, de nem hasonlít.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#543) Arcanis válasza Ndruu (#542) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Apukám, mire kész lesz az oldal igazi CSS grand-master leszel :K
Nagyon jók lettek a gombok, talán fix szélességgel kicsit elegánsabb, de egyébként nagyon királyság!
Csak kíváncsiságból hozzáadnád ezeket a topbutton stílusdefiniciójához? (Kedvenc attribútumom :DDD )

-webkit-transition: all 0.2s ease-out;
-moz-transition: all 0.2s ease-out;
-ms-transition: all 0.2s ease-out;
-o-transition: all 0.2s ease-out;
transition: all 0.2s ease-out;

(#544) Neil Watts válasza Ndruu (#542) üzenetére


Neil Watts
veterán

Tökéletesen működik, mehet át élesbe is akár, ugyanígy a gombok is fix szélességgel :)
Igen, legjobb tudomásom szerint a Fordító már nem aktív.

Üdv. core2

(#545) Eastman


Eastman
őstag

Az Arckép ellenőrzőnél a Súgó / Segítség nekem ezt adja:

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#546) Ndruu válasza Eastman (#545) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

:R
Nincs még kész, azt hagytam a végére. Megírom majd azt is normálisan, ha kész lesz, szólok.

Harrrr!!!!

(#547) Arcanis


Arcanis
aktív tag

A stock arcképeket ki rajzolta? (Most néztem, hogy van vagy 200 darab)

(#548) HuMarc válasza Arcanis (#547) üzenetére


HuMarc
addikt

Tuti, hogy nem egy ember, mivel vannak, amik nagyban különböznek egymástól. (legalábbis szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#549) somogyib válasza HuMarc (#548) üzenetére


somogyib
őstag

Nem egy ember? Akkor egy robot? :D

(#550) HuMarc válasza somogyib (#549) üzenetére


HuMarc
addikt

Pontosan így gondoltam :P Az egy, az mint számnév értendő és azon van a hangsúly. Tehát nem egy, hanem több ;) Így már jó? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.