Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geffry


Geffry
aktív tag

Kicsit elkeserítő hogy egy nap után egy ember sem méltatta a cikket, pedig a magyaroktól függetlenül egy meglehetősen nagy jelentősségű dologról van szó...

Bár én vagyok az ostoba azért mert ezt furcsállom, amikor Philae landolt akkoris a nagyseggű nő volt a közvélemény számára a legfontosabb. Elfelejtettünk álmodni.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#2) gerii válasza Geffry (#1) üzenetére


gerii
addikt

Szerintem sokan olvasták a cikket, csak nem sokat tudunk vele kezdeni, a fikázók sem mernek írni, hogy háhá felborult, Afrikában éheznek, stb.
Ami eszembe jutott olvasáskor, hogy most jól kielemzik az üstököst, majd általánosítják a többire is, de ugye ezt egy égitest alapján nem lenne szabad.

(#3) csib41 válasza gerii (#2) üzenetére


csib41
aktív tag

Engem például kifejezetten érdekel, hogy mi lesz a projekt" végeredménye. Független attól, hogy Magyar kéz is van a dologban. Az űrkutatásban jártasabb emberek beszélgetéseit (legyen az rakétatechnika...egyebek) élvezet olvasni, abszolút hiányolom őket. Sajnos kevés ebben a témakörben a normális cikk, hisz a témakörről is kevés a fellelhető információhalmaz, de remélhetőleg idővel módosul a helyzet. Várom a folytatást. :)

(#4) Geffry válasza gerii (#2) üzenetére


Geffry
aktív tag

A fórum kibontakozásának hiányát sérelmeztem, egyértelmű hogy legalább felszinesen sokan átolvashatták annak ellenére hogy nem írtak rá.

Az általánosításhoz annyit fűznék hozzá hogy igaz is meg nem is. Igaz, mert sajnos túl kevés ilyen küldetésre van lehetőség (ami miatt Philae "feltámadása" még értékesebb alkalom) és így kénytelen a jelenlegi álláspontokat a létező megfigyelésekre alapozni.
De ez nem akkora baj mert a tudomány történelmében mindig volt ilyen, még egészen a közelmúltban is megdőltek évtizedes dogmák és ez így van rendjén, a kutatás lényege az hogy kérdőre vonjuk még saját magunkat is, de valahonnan ki kell indulni nemde?
Viszont itt azért azt is megemlíteném hogy a korábbi üstökös küldetések (Stardust, Deep Impact, Halley flotta) adatai is hozzájárulnak ehhez az általánosításhoz, így viszont azért sokkal reprezentatívabbá vállik, még akkoris ha közvetlen felszini kisérletként egyelőre ez az egy áll rendelkezésre.

Ami miatt még nyafogtam az az, hogy ebben a percben is, éhező afrikaiaktól függetlenül, történelem íródik és mégis csak egy kis hírnek van felfogva. Afrikában akkoris éheznek amikor valamelyik "celeb" bulvárhírét olvassuk, vagy épp megjelenik a legújabb felesleges ájfón, bár akkor érdekesmód ritkán kerülnek elő ilyen fenkölt ellenpéldák.

De én sem kötekedni akarok, örülök hogy legalább valaki megosztott egy gondolatot.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#5) Kékes525


Kékes525
félisten

Néhány érdekesség: Fejezetek a magyar űrkutatás történetéből

Jó tudni, hogy az űrkutatásból is kivesszük a részünket, legalábbis erőnk szerint.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6) DithenS válasza Kékes525 (#5) üzenetére


DithenS
senior tag

Amúgy az ESA-hoz nem mostanában csatlakoztunk? Eddig csak ilyen segítő állam voltunk vagy mi.
Gondolom felfigyeltek hogy hát nézzétek má ezeket a parasztokat,értenek ezek sok mindenhez :D
De a legjobb az hogy a legfontosabb dolgokban is részt veszünk ilyen kevés pénzből.Például egy vezérlőmodul például szerintem a legfontosabb,mert ha az elromlik akkor vége,agyhalál.

(#7) Kékes525 válasza DithenS (#6) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon jó mérnökeink és kutatóink vannak. A baj az, hogy állami szinten nem becsüljük meg őket és nem igazán támogatjuk a tudományt, fejlesztést, no meg az ezek alapját szolgáló oktatást.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8) macman507 válasza Geffry (#1) üzenetére


macman507
aktív tag

Most nem azért, de tudnál egy linket adni ahhoz a... :P

Egyébként az lehet az oka, hogy kevesen írnak, mert ehhez nehéz érdemben hozzászólni, hülyeséget meg nem érdemes.
Meg el sem olvastam még, viszont el van téve és nemsokára elolvasom.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#9) sztanozs válasza Geffry (#4) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem történelem ez sem, ahogy a nagyseggű nő sem. Szvsz nem fog a Rosetta berlekerülni a történelemkönyvekbe se 50, se 100, se 500 év múlva - hacsak nem fedezünk fel valami egetrengetőt (az üstököstől függetlenül)...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) Geffry válasza sztanozs (#9) üzenetére


Geffry
aktív tag

Ez épp úgy egy vélemény ahogy az enyém is. ;) A szűk látókör pedig egy döntés, de nem erény.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#11) speeedyyy


speeedyyy
tag

Gratulálok! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.