Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) he7edik.


he7edik.
addikt

És hogy rajzol?

Égő szöveg a flém vázon

(#3) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Na végre, valami mozgolódás ebben a "kategóriában", mert végre felmérték, hogy bizony elfér rá az az USB port :K (egy mSD is lehetne), ha már kompakt, hangszórós lejátszóról beszélünk (a többi BT-s cucc nekem csak hangszóró). Már csak az kell, hogy a casual gyártók is rápattanjanak, mint pl. a SONY és csináljanak pár jó árasított modellt. És akkor a web bugyraiból lehalászott, mindenféle noname csoda helyett lenne normális alternatíva. Mert jó dolog a Yamaha, biztos jól is szól, csak hát az ára is "Yahama"...

Amúgy örömmel konstatáltam, hogy képes a mappák közötti váltásra is, nagyon helyes... :K

Amúgy a marketing neve lehetne ez is: 'The Brick"... :D

[ Szerkesztve ]

(#4) elefant válasza twollah1976 (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

mindakettővel egyetértek.

nekem ez a letisztult, kicsit régies formavilág nagy favoritom

(#5) Normi™ válasza he7edik. (#2) üzenetére


Normi™
őstag

Pffff :DDD

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6) netscaler


netscaler
csendes tag

Korrekt a CD nyílásának elhelyezése, illik letakarni nehogy por menjen bele. Nem tudom mennyire lett volna nehéz megcsinálni hogy a BT helyett esetleg WiFi-n keresztül legyen vezérelhető.

(#7) Oliverda


Oliverda
félisten

Akkor jöhetne hozzánk meszelni. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) embe válasza he7edik. (#2) üzenetére


embe
nagyúr

Nabammeg! :W Míg nem olvastam Oliverda hsz.-át nem esett le. ;]

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9) orion1025


orion1025
őstag

Annyiért inkább veszek egy retro fadobozos rádiót, azok között legalább van pofás darab, ráadásul 33 €-ból kijön.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10) Duree


Duree
veterán

Nekem nem tetszik se a fazonja,se a szolgáltatása,az áráról már ne is beszéljünk.

duree54

(#11) mepet


mepet
addikt

CD + analóg rádió + BT + USB. Jó kombó.

Ami hiányzik, az az mp3 CD lejátszás, és az iPhone/iPad/iPod csatlakoztatási lehetőség. Illetve lehet, hogy mindkettő van, csak nem tért ki rá a cikk.

(#12) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

300$-ért nehogy már Sokol rádióm legyen, ennyi pénzért normális fadobozt, erősítőt :K

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#13) VaniliásRönk válasza Duree (#10) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én is ízlésficamos lehetek, mert szerintem kimondottan ronda...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#14) #64791808


#64791808
törölt tag

Hogyan lehet egy hangrendszernel az a kozponti kerdes, hogy hogyan nez ki? Nem fontosabb, hogy hogyan szol?

(#15) VaniliásRönk válasza #64791808 (#14) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egy hangrendszer esetében sem mellékes hogyan néz ki, mert az idő 90%-ában csak dísztárgy, nem audioeszköz, de erre az ébresztőórára azt rásütni hogy hangrendszer... :N

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) Csabroncka válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


Csabroncka
addikt

"az idő 90%-ában csak dísztárgy"

Ezt fizeted meg, nem a hangot!

"in medias res"

(#17) SunMount3r válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A lényeg itt a "kompakt"-on van, hogy hordozható (viszonylag), és hogy "mindent az egybe". Meg kéne persze hallgatni, de ránézésre is biztatóbb, mint az legtöbb eddigi hasonló cucc. Nem az otthoni hi-fi rendszered kiváltását célozza szerintem és van aki meg direkt ilyet keres.

A kinézetével meg szerintem semmi baj, ez már ízlés dolga, főleg ez a vörös darab teljesen rendben van. Lehetne "szebb", vagánsabb vonalvezetésű stb., de mindenképpen minőségi érzetet kelt legalább. Mondjuk az ára tényleg túlzás Yamaha ide vagy oda, ha az árát is nézzük, akkor már no-go...

(Amúgy árulja már el nekem valaki, hogy egy átlag erősítő + lejátszó kombó mitől szebb?! :F GYak. mindegyik egy minimalista, fektetett téglatest, néhány gombbal, nagy ritkán egy volume knob-al az elején, slussz. Ráadásul ebben is erőltetik már a fekete only vonalat, mitől lesz ez jobban a "szoba dísze"?! Ez a Yamaha cucc is van olyan "elegáns", sőt...) :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Borosz


Borosz
senior tag

Ez festeni is tud..? :C

(#19) VaniliásRönk válasza SunMount3r (#17) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezért az árért már egész normális erőlködőt lehet kapni, szóval durván túl van árazva, a célközönség pedig ezzel jelentősen leszűkítve. A többség a gazdagabb országokban sem szereti szórni a pénzt drága kütyükre, főleg ha még csak nem is státusz-szimbólum.

Az egyetlen dolog amivel el lehetne adni pár darabot az a megjelenése, de a végletekig puritán és unalmas. Az ízléstelen, csili-vili ghetto blasterektől a gyomrom fordul ki, de egy darab kistégla három tekerőgombbal meg egy digitális órával sem nevezhető a formatervezés netovábbjának.

Ez meg olyan mintha azt kérdeznéd, hogy pl. egy Smart miért nem olyan menő mint egy izomautó... :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) SunMount3r válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Visszafogott, funkcionális, többé kevésbé minden ott van rajta ahol kell és még van egy kis "humor" is benne, nekem így jött le a külső. :)

Amúgy mondanál egy olyan "izomautó" kinézetű erősítőt ami a példádban szerepel?

(#21) VaniliásRönk válasza SunMount3r (#20) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ízlések és pofonok, én nem díjazom ha meg sem kísérelnek valamilyen egyéniséget önteni a formába.

Ahogy egy Smart is alapvetően méretben és teljesítményben különbözik egy izomautótól, úgy ebben az esetben is bármelyik szabvány hifi erősítő megfelelne, nem egy konkrét példa a lényeg. Feltéve, hogy nem belekötni akarsz valamibe egy konkrét típus esetében, ahhoz viszont nem fogok asszisztálni. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) #64791808 válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


#64791808
törölt tag

1., Nem azt mondtam, hogy mellekes, hanem azt, hogy nem ennek kellene a fo kerdesnek lennie.

2., Az auto is 90%-ban a garazsban pihen. Ezek szerint az alap funkcioinak parametere mellekes, az a fontos, hogy jol nezzen ki a garazsban?

(#23) VaniliásRönk válasza #64791808 (#22) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez egyéni preferencia. Hacsak nem az abszolút legjobb erősítőt/autót akarod, biztosan van egy másik, ami tudásban megegyező vagy akár jobb is, mindamellett hogy tetszetősebb is.

Én speciel amikor autót választottam az elsődleges szempont akkor is az volt, hogy nézzen ki valahogy, a többivel csak aztán kezdtem foglalkozni. Ez nem azt jelenti, hogy pl. a megbízhatóság vagy a fogyasztás nem volt szempont, de ezekkel olyan típusok esetében nem vesztegettem az időmet, amik eleve nem is tetszettek.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) SunMount3r válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van akinek máig a Trabant meg a bogárhátú az über külsőleg, te vettél volna ilyet? Van aki meg talán épp a te autódra mondott volna először nemet. Látod ez már ízlés kérdése, ez pedig már inkább szubjektív... :)

(#25) VaniliásRönk válasza SunMount3r (#24) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Olyan is van aki a kövér nőkre bukik, de Miss Universe akkor sem lesz egyikből sem...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#26) SunMount3r válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ebbe a Miss Universe dologba nem szeretnék bele menni (naponta jobb csajok jönnek szembe az utcán, bár ez az én megítélésem, kinek ki-tetszik ugye). De továbbra is tartom, hogy szerintem teljesen korrekt ez a design, te se álltál elő semmi egzakt módon mérhető kifogással. :N

Amúgy van fekete és ezüst szürke kivitelben is, ha ez a vörös nem lenne elég "konvencionális": [link]

(#27) SunMount3r válasza SunMount3r (#26) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amúgy amit én kifogásolnék az a mérete: a fotók alapján már nem tűnik olyan kompaktnak és mobilnak, akkor lenne ideális, ha kényelmesen elférne egy hátizsákban is, de akkor ezt is inkább csak az otthoni polcra szánták. És egy beépített aksi se ártana, így csak felemás a végeredmény, kicsit mellélőttek vele...

(#28) VaniliásRönk válasza SunMount3r (#26) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az arc szépsége végtelenül szubjektív és azért gondolom akad olyan lány amelyiket te is szépnek ítéled, de a lényeg akkor is az, hogy egyikük sincs 100kg felett, és ez nem véletlen. A te kérdésed is általános volt, nem pedig egyéni ízlésre volt leszűkítve.

#27: De így hogy a praktikusságát te magad is megkérdőjelezed teljesen értelmét veszti azon vitázni, hogy szép-e vagy sem. Ez egyértelműen sikertelen termék lesz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) SunMount3r válasza VaniliásRönk (#28) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kizárólag a funkcionalitására értem, Így jobban szemügyre véve, hogy nem épp telitalálat. Bár a mini és mikro hi-fi-k ill. a boombox-ok kiváltását még így is teljesen megcélozhatja, de az igazán a fentebb leírt módosításokkal találna be egy olyan szegmensbe, ahol komolyabb gyártó még nem igen járt. Mind 2 esetben kiegészülhetne még egy fel-le hajtható hordozó füllel, ill. a mérsékeltebb árazással.

Az irány szerintem jó, ezt továbbra is tartom, később lehet ebből még cserebogár, ezért lelkesedtem annyira érte.

(#30) VaniliásRönk válasza SunMount3r (#29) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pl. egy tucatmegoldás hajtogatható fül helyett kitalálhatnának valami ötletes megoldást, ami nem von le a megjelenéséből, vagy akár hozzá is ad ahhoz, esetleg egyéb funkciót is ellát. De ahogy a megjelenésébe nem öltek egy fél percet sem úgy semmi másba sem.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#31) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

Retro kinézet mégis modern! :C :N

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.