Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Biztató a frissítés és a "fejlesztés", már csak az árakon kellene dolgozni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Számítottam rá hogy így lesz:[link]

Megnézzük mi van benne és hogy van összerakva. így elsőre a 180TB éves terhelés egy 10TB-s Nas-ba szánt lemeznek nem olyan rengeteg... és a 24/7-es üzem se ajánlott(ha nem áll le a lemez=nem megy tönkre a motor, nincs anyagfáradás és kenésprobléma a ciklikus hőtágulás miatt, a fejmozgatásnak is fel kell lennie készülve erre FW szinten. )
Egyenlőre a videófelvevőhöz szánt SkyHawk verzió a legérdekesebb számomra.

[ Szerkesztve ]

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

A Seagate marketingesei beírhatnak egy piros pontot, mert a családok összeállítása és marketing-háttere (elnevezés, logók, design) jól sikerült (tanulhatna tőlük a WD, mikor a WD Green szériát simán beolvasztja a Blue széria alá?).

Ugyanakkor a bizalmat úgy lehetne visszaszerezni, ha a hétköznapi merevlemezekre (Barracuda) adnának legalább 3-4 év garit, és nem csak 2 évet. Az IronWolf szériánál meg adhatnának 5 évet alapból, de hát érthető, a Seagate is figyeli a konkurenciát - és a WD Red is csak 3 évet kap...

A FireCuda mondjuk méretes mellélövésnek tűnik, drága és az SDD része nagyon pici. Inkább jönnének ki saját SDD-vel...

A nagy kérdés persze, hogy az "új" Seagate HDD-k minősége milyen lesz....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

A logók tetszenek. De félve merném megvenni őket.

(#5) #97716736 válasza hemaka (#4) üzenetére


#97716736
törölt tag

5 ev garancia baratom, ki kell probalni. Nyilvan nem egy 10Tb-sat kell venni kezdesnek ;)

(#6) Cifu válasza #97716736 (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor még egyszer:

5 éves garanciával adott Seagate HDD-k:

-Barracuda Pro széria
-FireCuda széria
-Enterprise Capacity 3.5 HDD

Feltehetően továbbá majd az IronWolf Pro széria.

És a többiek:

3 év gari:

-IronWolf széria
-SkyHawk széria
-Surveillance HDD

2 év gari:

-Barracuda széria

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) #97716736 válasza Cifu (#6) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ja hoppa azon atmentem. En kerek elnezest :B
Nekem regen voltak Seagate hdd-k, es van ami mai napig megy hibatlanul.
Szerintem jok egyebkent, de a szivem mindig a WD-nel marad. Van egy regi WD black10Ears fele hdd-m, es mai napig hasznalom, igaz most mar hattertarnak mert levaltotta egy SSD, de igy is az 5400RPm-el szepen ment. Mai napig 100/100 a kondicioja. :R

(#8) Cifu válasza #97716736 (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ebből úgy is hitvita lesz, megint előkerülnek a Blackblaze táblázatok, és mindenki megállapítja, hogy márpedig a Seagate az rossz. :DDD

Sajnos nincsenek csodák, az olcsó szériák (Seagate Barracuda, WD Green/Blue, Toshiba DT01, stb.) problémásabbak jellemzően, mert hát nem ok nélkül olcsóbbak...

A drágább szériák meg jellemzően mindig jobban bírják - de ezekhez nem is véletlenül jár általában hosszabb, 3-5 év gari...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) #97716736 válasza Cifu (#8) üzenetére


#97716736
törölt tag

Pontosan egyetertek :K :DDD

(#10) TeeJay


TeeJay
félisten

na és mi a jobb?
5év gari de kb. 2év után úgyis elszáll a fontos adataiddal
vagy 2év gari de simán bírja 5évig is gond nélkül?

én inkább a másodikat választanám szóval ne plusz garanciát adjanak nekem
hanem megbízhatóbb merevlemezt ahol nem kell a garival foglalkoznom mert menni fog még 5év múlva is és nem szállnak el az adataim

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11) Cifu válasza TeeJay (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

5év gari de kb. 2év után úgyis elszáll a fontos adataiddal
vagy 2év gari de simán bírja 5évig is gond nélkül?

Nyilván a gyártók nem ok nélkül adnak a drágább HDD-kre több év garit - szigorúbb a minőségbiztosítás is, illetve komolyabbak az alkatrészek. Azonban egy jobban összeszerelt típust meg nem fognak neked azonos áron adni...

Szóval némi összefüggés azt lenne itt...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Jóhogymánem BarraCUDA, ötvözve NV-technológiákkal. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#13) Clay


Clay
senior tag

Nekem már mindenféle HDD ment tönkre a gépemben ( Samsung, WD, Toshiba...), de Seagate még nem, van olyan 80GB Barracudám ami már 13 éve működik :DDD
Miután a Samsung F1-em tönkre ment, a gari idő lejárta után 2 héttel, mindenféle előzmény nélkül, ismét bizalmat szavaztam a Seagate-nek. Meglátjuk jól döntöttem-e :))

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#14) dementor


dementor
senior tag

5 év garancia :C , így kell ezt csinálni!

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#15) Dave™ válasza Cifu (#8) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pont ennek mond ellent talán vmelyik tavalyi backblaze statisztika, ahol a drága enterprise lemezek pont ugyanannyira hullottak, mint az olcsó konzumer. A backblaze sem véletlen veszi ezres nagyságrendben az olcsó green meg hasonló entry level lemezeket. A másik meg hogy ők aztán tényleg hajtják is őket, otthon sosem fogsz olyan terhelést elérni, tehát kár is túlaggódni. Ettől függetlenül sem vennék Seagate-et, túl sok rosszat láttam :D

poolcafe: ha jól rémlik a wd blackre is annyi van (vagy vmelyik másik drága lemezükre), ez még így semmi extra. Bőven kifizeted a felárral.

[ Szerkesztve ]

(#16) Cifu válasza Dave™ (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Idézném magam:

Ebből úgy is hitvita lesz, megint előkerülnek a Blackblaze táblázatok, és mindenki megállapítja, hogy márpedig a Seagate az rossz.

És megint igazam lett...

A Blackblaze csak bizonyos típusú lemezekből vásárol, és nem nagyon van komoly típusválaszték - pont a WD-ből csak és kizárólag Green lemezeik voltak és vannak. Ők ezres nagyságrendben vásárolnak, egy-egy típust. Szóval ha kijön esetleg egy enterprise típusnál, hogy hopp, ezek mégse váltak be, akkor az mit is igazol? Őőőő... semmit.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) lionhearted


lionhearted
őstag

"A flashmemória mérete 8 GB lesz, ami a korábbi SSHD-khez képest komolyabb visszalépés..."
Hát igen, amikor 8-ból 8 lesz, az komoly 0%-os visszaesés. Elég durva! [1]

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#18) --HARDCORE-- válasza #97716736 (#5) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Az a baj hogy amiben talán meg lehet bízni az minimum is a 10TB-os de legalább 6-8TB-os árkategória.

Csak annyit kéne tenni, hogy bejelentenének egy Firmwaret ami elfelejti ezt a head parking dolgot, egy kicsit masszívabb fejet, és flex kábelt használnak fel alsó árkategóriában is, és 5 év garit adnak a cuccokra.
Egyből azt mondanám hogy irány venni Seagate-et.. de így... nem mindenki teheti meg hogy 100 fölé menjen csakazért hogy normális vinyója legyen... :/ Pláne amíg van Toshiba, aki meg tudja oldani az olcsó vinyók tartósságát... vagy akár a WD is ímmel ámmal.. wdidle3-mal.. addig azt mondom ez abszurd hogy a Seagate ilyet gyárt és gyárt már több mint 10 éve lassan.. Mert bár csak 2 vinyó volt nálam ettől a gyártótól az elég is volt. 500GB 2009-ben 3TB 2014ben... utóbbi még HDS szerint is hibátlan volt. De a fileokat már nem tudtad visszaolvasni, annyira szétment a feje.. RAW Read Error Rate náluk nem kritikus.. :D

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#19) bteebi válasza Patice (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Hasonló véleményen vagyunk. Amúgy annyira nagyon az árak se rosszak (WD-ben jóval drágább volna...), bár tény, hogy bőven tudnak még majd javulni. Fél év múlva akár már jó is lehet, bár addigra talán lesz már (legalább) 12 terás modell is.7

#18: "Csak annyit kéne tenni, hogy bejelentenének egy Firmwaret ami elfelejti ezt a head parking dolgot, egy kicsit masszívabb fejet, és flex kábelt használnak fel alsó árkategóriában is, és 5 év garit adnak a cuccokra."

Sőt, még moziba is elvisznek :)). Nem mondom, hogy nem értek egyet veled (pláne a garancia terén, meg persze a fejparkoltatás erőltetése se ideális), de sajnos ezeknek nincs realitása.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) kkf


kkf
aktív tag

kérnék szépen 2x 6TB-os Pro-t 40.000HUF/db-ért és már cserélem is le a régi winyókat a gépemben : :DDD

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#21) shteer válasza kkf (#20) üzenetére


shteer
titán

Írj a Seagate-nek, hátha épp kívánságműsort tartanak ;]

..szerintem jónak tűnik

(#22) Patice válasza bteebi (#19) üzenetére


Patice
nagyúr

Árak szintjén megy a kartell a háttérben. Ebben szinte biztos vagyok. Az "árvíz" óta ugye rájöttek, hogy drágábban is megveszik a cégek a vinyót, akkor minek adnák olcsóbban?

Csak ez sajnos nekünk mezei usereknek nem túl jó hír.

Én max. abban merek reménykedni, hogy a nagyobb vinyók ára idővel annyival csökkenhet, hogy az 1 TB ~ 10.000 Ft körüli értéket közelítsék.

Mondjuk egy 6 TB-os vinyóért 60-65 ezret már adnék 3 év garival. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23) Cifu válasza Patice (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

A forintosított árral vigyázz.

Én pl. a WD Green 2TB-os vinyókra esküszöm (van is belőle 5db), ennek nézd meg az árúkeresős árdiagramját.

2012 szeptember: ~29e Ft
2014 szeptember: ~21e Ft
2016 július: ~23e Ft

Nézzünk mellé egy HUF/USD árfolyam grafikont:

2012 szeptember: ~220 HUF/USD
2014 szeptember: ~240 HUF/USD
2016 július: ~285 HUF/USD

Ebből most számoljunk vissza USD árakat:

2012 szeptember: ~131,8 USD
2014 szeptember: ~87,5 USD
2016 július: ~80,7 USD

Szóval az árak szépen mennek lefele - USD-ben számolva. Hogy a jó magyar forint közben rohadtul elértéktelenedett, az egy más tészta...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Patice válasza Cifu (#23) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát igen, meg azóta 27% az ÁFA már nálunk, meg asszem mindenféle jogvédő szervezetek is pakolnak rá + jogdíjat. És csodálkoznak, hogy nem élénkül a gazdaság.. :(((

De ebbe most ne menjünk bele. Nem akarok politizálni...

Egy darabig még elvagyok (el kell lennem) a jelenlegi vinyóparkommal. Van elég készleten. Másra kell a pénz. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25) MineFox54 válasza #97716736 (#5) üzenetére


MineFox54
őstag

A garancia tartalmaz egy ingyenjegyet a Kürt-höz? Vagy az adataiddal mi lesz?

(#26) Feruendios válasza MineFox54 (#25) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Raid 1 a barátod, aki 1db adathordozon tárol fontos adatot az valójában nem tárol fontos adatot.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#27) pomorski válasza Patice (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Majdcsak olcsóbb lesz.

(#28) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jó lenne egy ilyen SSD-ben. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#29) Patice válasza pusszycat (#28) üzenetére


Patice
nagyúr

Nemsokára lesz is: link. A 3D NAND-okkal simán lehet kis méretben nagy tárkapacitást csinálni már most is, csak persze nem 10TB-nál fognak kezdeni, ha el lehet a lépcsőket (2-4-6-8 TB) is adni jó pénzért.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30) pomorski válasza pusszycat (#28) üzenetére


pomorski
őstag

Ilyen óriási kapacitású SSD? Biztos drága lesz...

(#31) pusszycat válasza pomorski (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerencsére esnek az SSD árak, egy 240 GB vagy uram atyám 480 GB is meg lehet venni anélkül, h egy életre eladósodnál. Nos ha így esnek az árak 4-5 éven belül 10 TB sem lesz gond. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) pomorski válasza pusszycat (#31) üzenetére


pomorski
őstag

Lehet.

(#33) pusszycat válasza pomorski (#32) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet uram. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#34) xatos3


xatos3
senior tag

tévhitről csak annyit hogy vettem 3 éve 4 darab 1 terás seagatet és 4 napon belül meghalt mind a 4 több százezer bad sectorral

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#35) pusszycat válasza xatos3 (#34) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És visszavitted és kaptál megint 4 db. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#36) pomorski válasza xatos3 (#34) üzenetére


pomorski
őstag

Vagy rossz érából voltak azok a vinyók, vagy dobálgatták őket. Vagy egyerűen csak sz*rok...

(#37) pusszycat válasza xatos3 (#34) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy csak cserélj tápot.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#38) pomorski válasza pusszycat (#37) üzenetére


pomorski
őstag

Basszus, erre nem is gondoltam... :)

(#39) Lacok


Lacok
őstag

Nem lesz egyszerű mutatvány visszacsábítani az elpártolt vásárlókat főleg úgy, hogy sok a panasz a meghibásodások miatt.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#40) lionhearted válasza Lacok (#39) üzenetére


lionhearted
őstag

Annyi, de annyi a panasz... hogy kodegány táppal elszáll minden. Szomorú ez a történet. :(

Tegnap még működött...

(#41) xatos3 válasza pusszycat (#37) üzenetére


xatos3
senior tag

érdekes módon a wd red 2x2tb a wd black 2x500 gb a radeon r3 240gb ssd a kingston hyperx 240gb ssd a samsung F1 750gb és a hitachi 1TB lemezek jól érzik magukat

és ja jól kicserélték refurbishedre amik azonnal meghaltak megint.....

aztán a 3ik sorozat is szar lett akkor sokaltam be és adtam el a 4ik eresztést több hónap baszakodás után, mert ugye 3 hónap magyarországon gariztatni a kurva vinyókat, nem úgy mint rendesnyugaton ahol 1 hét max

a 7970en eszi a 300 wattját

de biztos nagyon gagyi a seasonic beles corsair 700w GS tápom

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#42) pomorski válasza xatos3 (#41) üzenetére


pomorski
őstag

Nekem is volt Seasonic tápom, sok bajom volt vele. Nemhinném, hogy ő nyírta ki a vinyóidat, de nekem mint táp ő az "elkerülendő" listán van.

(#43) xatos3 válasza pomorski (#42) üzenetére


xatos3
senior tag

nem kell a mese meg az okoskodás, fő rendszergazda vagyok egy korházban van pár kilóméter mögöttem, mondom hogy a vinyók voltak a szarok, le lehet szállni a tápomról, meg védeni egy rossz márkát

a seagate vinyók hullanak mint a legyek

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#44) pomorski válasza xatos3 (#43) üzenetére


pomorski
őstag

Nem is tudtam, hogy létezik olyan fogalom/beosztás, hogy "fő rendszergazda".

(#45) xatos3 válasza pomorski (#44) üzenetére


xatos3
senior tag

látom még mindig nem sikerült megfogni a lényeget, további jó "szórakozást" pápá :W

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#46) lionhearted válasza xatos3 (#45) üzenetére


lionhearted
őstag

A lényeg az, hogy szaktekintélyed előtt le kell borulni, mindent tudsz, 100 életre való tapasztalod van, és sosem tévedsz.

Tegnap még működött...

(#47) pusszycat válasza xatos3 (#43) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

én csak porszívózók egy bankban ,de mikor a fő rendszergazdák hazamennek na akkor hackerkedem... :DDD :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.