Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) azopi74 válasza MartOOn (#49) üzenetére


azopi74
addikt

Korábban is Kínában gyártották a Nokia készülékek többségét, csak nem a taiwani Foxconn, hanem a finn Nokia kínai gyáraiban :)

(#52) kolosanyi válasza MartOOn (#49) üzenetére


kolosanyi
veterán

De nem is kínai. :D

(#50) azopi74
Erre gondoltam, csak nem mertem már leírni. :DDD

(#53) kpal


kpal
veterán

Azért a Nokia kiadhatna egy friss térképet az utolsó Symbian-os telefonokra .

(#54) Viktor0610 válasza kpal (#53) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sajnos, el kell szomorítsalak... :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#55) #16820480 válasza vicze (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hajajj, még IT-ben is akad különbség, nemhogy egyebekben. Esetleg jártál már Taiwanon és/vagy Kínában? :P

Jó kis cucc, de ha már úgy indult, hogy "kezünkben a ...", akkor lehetne kicsit több szubjektív infó a tabletről, az adatlapját már pár hónapja tudjuk, volt róla több hír is itt az oldalon is.

Egyelőre nem olyan nagyon olcsó, de majd valamikor lehet, hogy valami ilyesmit veszek a régi Nexus 7 helyett. Mondjuk nem sürgős a csere, úgyis csak ritkán használom az N7-et is, főleg utazásnál filmekre.

(#56) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Most írhatnám, hogy erősen iPad utánérzésem van, de lehet tévedek :C

Kezdődik... Valaki legyárt egy cuccot, felkérik a Nokiát, mint "Jól hangzó brand"-et, hogy adják a nevüket, szoftverüket hozzá, és kész is a Nokia tablet... hova süllyed ez a szegény, régen még nagy nevű gyártó... :( Bezzeg régen!

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#57) Grisa


Grisa
csendes tag

Régi kapcsolat van a Foxconn és Nokia között. Itt Magyarországon is a Foxconn gyártotta a Nokia telefonokat, majdnem készre. A Nokia épp hogy csak a szoftvert rakta rá, kb mint erre a tabletre.

(#58) Blyan válasza Grisa (#57) üzenetére


Blyan
félisten

Meg a Nokia megtervezte telefont, kinézetét, berendelte és megvásárolta az összetevőket, na meg működtetett nemzetközi szerviz- és raktárhálózatot.
Pont úgy, mint most. :K Ja nem... mégse. :N

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#59) Grisa válasza Blyan (#58) üzenetére


Grisa
csendes tag

Nem is állítottam az ellenkezőjét :)

Csak arra akartam utalni hogy esetleg miért éppen Nokia néven jön a Foxconn tablet.

Amúgy ha jól tudom a Foxconn nem nagyon akar saját névvel árulni termékeket, lévén az egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb) bérgyártó cég és nem támaszt konkurenciát a vevőinek.

(#60) Farkas82 válasza kolosanyi (#44) üzenetére


Farkas82
tag

Ez a saját szervízhálózat kérdés azért nem olyan bonyolult szerintem. Szigorúan nézve szinte senkinek nincs saját szervizhálózata: A Telemax kft "Magyarországon hivatalos szerviz partner a következő gyártóknak: Alcatel, Apple (iPhone), Becker, Blackberry, Emporia, Evolve, Huawei, Hyundai, LG, Samsung, Sharp, Simonsen, Teltonika, ZTE. A TeleMax látja el szlovák és osztrák Samsung készülékek szervizelését is." (tapasztalatból tudom, hogy tényleg hozzájuk mennek a samuk Ausztriából is.) Leszerzödnek pl velük, aztán már van is szervizhálózatuk.

[ Szerkesztve ]

(#61) azopi74 válasza Grisa (#59) üzenetére


azopi74
addikt

Tudtommal a Foxconn érdeklődik a Nokia komáromi üzemcsarnoka és a dolgozók iránt, lehet, hogy az európai piacra szánt Nokia készülékeket volt Nokia dolgozók fogják gyártani a volt Nokia gyárban a Foxconn-nak :)

(#62) vicze válasza #16820480 (#55) üzenetére


vicze
félisten

Tényleg nem akartam belemenni.
Nyilván csak szeretnék eljutni mondjuk nem Kínába, hanem inkább Tajvanra. Te könnyen vagy. :P
De akkor felteszem a kérdést, hogy hogyan választod szét a gyártókat. pl. Van egy kínai forgalmazó, tajvani cégek alkatrészeit használja, tajvani céggel gyártat Kínában, akkor most ez mi? Értem, hogy van különbség, de (főleg életszínvonalban) most mind a két oldalon van jobb és gyenge minőség, pusztán eszerint diszkriminálni hülyeség. Egy Meizu 1000% jobb minőségű(tényleg minden szempontból), mint egy Gigabyte, pedig egyik full kínai, másik meg full tajvani, de végtelen példa van oda vissza. Szóval a különbség eseti nem általános. Számomra a két ország gazdaságilag egy entitás, és ilyen szempontból az egyesülés megtörtént már rég, ezért is jó nekik a politikai status quo.

Amennyire néztem a többi oldal videóját, a Nokiás emberke nem nagyon adta senkinek a kezébe, és kb. semmit nem engedtek vele csinálni. GSMArena-nak semmilyen teszt futtatást nem engedtek, ennyi erővel vitrinben is mutogattatták volna. Te még meg is veheted ha elég gyors vagy. :D

(#63) azopi74 válasza Grisa (#59) üzenetére


azopi74
addikt

"lévén az egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb) bérgyártó cég és nem támaszt konkurenciát a vevőinek"

Samsung meg a legnagyobb telefon- és, tabletpiaci beszállító, mégis elég komoly konkurenciát támaszt a vevőinek. Vagy az említett htc is jó példa, aki, miután megjelent saját névvel a piacon, konkurenciát teremtve vevőinek, még továbbra is hosszú éveken át működött ODM-ként is párhuzamosan. Ez nem hinném, hogy különösebb problémát jelentene. Ráadásul android piacon nincsenek jelentős ügyfelei a foxconn-nak. A kínaiak inkább a kínai EMS-ekkel gyártatnak, a Samsung maga gyárt, többiek meg flextronics-szal, jabil-lal. (Vagy maguk)

(#64) #16820480 válasza vicze (#62) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én arra írtam inkább, hogy generálisan nem egy kategória a két hely. Lehet modnani, hogy HK meg Makaó is Kína, de nagyon nem az, bár gőzerővel próbálják olyan szintre zülleszteni sajnos :( A hivatalos globális álláspont szerint egy ország a PRC és Taiwan, de gyakorlatilag elég kemény határ van köztük, midenn szempontból. Politikailag is ellentétes pont, gazdaságileg is eléggé szeparált, az utóbbi évek egyik fontos változása, hogy fektethetnek be Taiwanon a kínai cégek. Visszafelé működött eddig is, de Kínában bárki befektethet, a pénznek nincs szaga, az a lényeg, hogy lapátolják nekik a sok valutát. Kulturálisan meg megint óriási a különbség, eléggé utálják a népi kínaiakat mindenhol, ami nem a Népi Kína, nem véletlenül.

Igen, elvileg lehet január 9 óta kapni, nem láttam még konkrétan sehol élőben, de ha taobao-n rákeresel, akkor van elég sok helyen, nagyjából egységes árakon. Mondjuk nem néztem, hogy készletük is van-e, de néhány boltnak biztos van.
Csak felesleges lenne egyelőre, arra nem adok ki ennyi pénzt sem, hogy fél évente megnézzek néhány filmet rajta, amikor repülőn vagyok :)
Vicces azért, hogy nem voltak képesek egy kipróbálható példányt kivinni egy ilyen kiállításra.

(#65) jacis


jacis
nagyúr

Kíváncsi leszek mennyi ilyen termék lesz majd még..

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#66) vicze válasza azopi74 (#63) üzenetére


vicze
félisten

"Ráadásul android piacon nincsenek jelentős ügyfelei a foxconn-nak."
Ennek azért nézz utána. :) Xiaomi részben pont Foxconn gyártja, bár ők össze vissza gyártatnak mindenkivel.
Aki valamivel magasabb minőségre törekszik velük gyártat csak hát nem nagyon van hangoztatva.

@sheratan: Igen ezért se szeretnék Kínába látogatni. Így távolról nem nagyon látszik a gazdasági szeparáció, nem tudom miben mutatkozik meg, esetleges vámzónákat kivéve? A politikai szint meg "picit" bonyolult, a történelem már csak így hozta.

[ Szerkesztve ]

(#67) #16820480 válasza vicze (#66) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Huawei is úgy tudom, hogy a Foxconnal gyártat. Telefonokat legalábbis.

(#68) Tomcat


Tomcat
őstag

Nem rossz, de ez a készülék egy 16:10-es IPS vagy AMOLED kijelzővel 10"-on fémházban és Intel helyett Snapdragon-nal nekem telitalálat lenne Nokia márkajelzéssel bárhol is gyártották. :)

Tomcat

(#69) Blyan válasza Tomcat (#68) üzenetére


Blyan
félisten

Ez Nokia jelzés nélkül is telitalálat. De ha Neked csak azért, mert Nokia. Hát az... fura.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#70) Joxy20 válasza Bone123 (#5) üzenetére


Joxy20
csendes tag

Nem az egész mobilos részleget adta el a nokia. Csak a lumia szériát. A sima Nokia telefonok (lásd nyomógombos) még mindig a nokia gyártja, és nem azért adta el mert nem akarta csinálni, hanem jogi dolgok miatt adta át a Microsoftnak. A jelenlegi pletykák szerint 2016 év végéig tart ez a dolog, hogy utánna a Nokia visszatér-e Lumia fronton, azt még nem lehet tudni.

(#71) Воланд válasza Joxy20 (#70) üzenetére


Воланд
titán

de, az egeszet eladta es a nyomogombos nokiakat is az ms gyartja.

"és nem azért adta el mert nem akarta csinálni, hanem jogi dolgok miatt adta át a Microsoftnak"

hat persze, annak biztos semmi koze nem volt az eladashoz, hogy a telefonos reszleg hosszu evek ota csak veszteseget termelt. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#72) vicze válasza Tomcat (#68) üzenetére


vicze
félisten

30e-ért én bármire festek neked Nokia márkajelzést hozd nyugodtan, sokkal jobb lesz tőle. ;)
Alma lógót is vállalok. :)

(#73) tjb007 válasza vicze (#72) üzenetére


tjb007
nagyúr

Minek festeni, ha lehet olyat venni is ? ;]

(#74) #16820480 válasza vicze (#66) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most hirtelen ezt találtam, ár ez konkrét esetről szól, de szó van arról is, hogy korlátozzák kifejezetten a PRC-s cégek befektetéseit.
Annyira amúgy nem értek a gazdasági dolgokhoz, de szemmel láthatóan nem annyira komálják egymást a tenger két oldalán.

(#75) vicze válasza tjb007 (#73) üzenetére


vicze
félisten

Ebben nekem mi a hasznom? ;]

[ Szerkesztve ]

(#76) tjb007 válasza vicze (#75) üzenetére


tjb007
nagyúr

Te ragasztod majd fel rá 30 ezer forintért. ;]

(#77) erahurka


erahurka
félisten

Jól néz ki, bár jobb lenne ha a Nokia vállalná a terméktámogatást és a szoftveres fejlesztést. Így az is kérdéses lesz-e rá egyáltalán Lollipop :F

(#78) vicze válasza erahurka (#77) üzenetére


vicze
félisten

Az van rajta alapból...

(#79) vicze


vicze
félisten

Remélem ez nemsokára kikerül index-re, hogy a Nokia visszatér telefont gyártani. ;]

(#80) Воланд válasza vicze (#79) üzenetére


Воланд
titán

hajjaj, jovore ismet a nokia lesz a legelso okostelefon gyarto a vilagon.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#81) Blyan válasza Воланд (#80) üzenetére


Blyan
félisten

Az első három! :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#82) TRIvidore


TRIvidore
tag

Ez már nem az a Nokia, de indexre bőven mehet xD

Never say no to...@##%%£...Panda

(#83) jacis válasza TRIvidore (#82) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez nem az? Ezt nem is tudtuk.. :Y

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#84) babkukta


babkukta
senior tag

egész tetszetős kis készülék. Oké h full copy, de attól még tetszik. Ez a Z launcher mennyivel fürgébb, mint mondjuk egy tw, vagy timescape ui?

Üdvözlettel, Tibi

(#85) mekker válasza babkukta (#84) üzenetére


mekker
őstag

Kipróbálható a legtöbb telón. Még régen néztem, nem eg TW lagg-gyár, bár nem valami hasznos az UI. Aztán már lehet kiforrottabb.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#86) benczeb


benczeb
aktív tag

itthon hol tudok venni? senki nem forgalmazza? esetleg londonban?

(#87) Воланд válasza benczeb (#86) üzenetére


Воланд
titán

ezert az izeert kinaba kell repulni. vagy vadaszni egyet valamelyik kinai webshopban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.