Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) consono


consono
nagyúr

Big thumbs up! Telefonon is jó a SailfishOS, de ez így még ütősebb! Nem véletlenül kapták ezt:

"In God we trust. All others must bring data"

(#2) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Tetszik ez a rendszer. Megérdemelné a nagyobb elterjedtséget.

valami

(#3) spawn21


spawn21
veterán

Úgy látszik ideje lesz kipróbálnom valami újat

iPhone 13p

(#4) #16820480


#16820480
törölt tag

Jól néz ki nagyon ez a cucc, a rendszer is és külsőleg is. AZ ára sem vészes egyáltalán. Felkerült a kívánságlistára azt hiszem :K

(#5) jacis


jacis
nagyúr

Nokiának most kellene őket pártfogásul venni. Jó az irány.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6) Halkow.


Halkow.
senior tag

Életképes ajánlat 70-ért rendben van már idehaza kelllene megállapodniuk valami online áruházzal

(#7) consono válasza jacis (#5) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha egyszer már kirúgta őket, nem hiszem, hogy ez bekövetkezik...

"In God we trust. All others must bring data"

(#8) this is life


this is life
Ármester

Hát ezt a tabot szibesen kipróbálnám ,lehet meg van a szülinapi ajándék ötletem ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#9) #16820480 válasza consono (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kiléptek, nem kirúgták őket, nem?

Amúgy meg legalább a nevet megkaphatnák. Ha választani kéne, hogy egy pénzes kínai cég, vagy egy kreatív finn csináljon Nokia termékeket, akkor én inkább ez utóbbira szavazok.

(#10) Pttypang válasza jacis (#5) üzenetére


Pttypang
veterán

A nokianak, aminek nincs mobilos uzletaga? :D

Everybody lies.

(#11) jacis válasza Pttypang (#10) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez nem mobil. Ez egy tab.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#12) kortic


kortic
tag

Várom Woland kollégát hogy rendet tegyen az infók között :DDD
A cikkhez: Remek készüléknek tartom, remek az OS is, jó lenne ha minél hamarabb elterjedne

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#13) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A Blackberry PlayBook (isten nyugasztalja) mellett ez az egyetlen kívánatos tabletta. A többi nem fogott meg.
Ismerősök fix, hogy vesznek majd. Úgy gondolom vagy 10 ember már rendelni is fog közülük.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Azét kipróbálnám. Csak hát úgy vagyok vele, hogy ha droidos appokat akarok futtatni, veszek droidos eszközt, nem kísérletezgetek ezzel. Mindenesetre nem tűnik rossznak a rendszer.

(#15) Penguin95


Penguin95
senior tag

Az első olyan rendszer, ami kifejezetten tetszik az Android után.Egyedül ez a gesztusvezérlés nem tetszik, de annyi baj legyen. Remélem folytatják, és lesz rá kereslet. :)

A tablet is korrekt, ha venni szeretnék, biztos bekerülne az esélyesek listájába.

(#16) Pttypang válasza jacis (#11) üzenetére


Pttypang
veterán

A mobil eszkozok koze tartozik. :U Ilyen uzletaga pedig nincs a nokianak.

Everybody lies.

(#17) Szelley


Szelley
senior tag

Kíváncsi lennék, ha a MeeGo-t nem kukázzák, hanem elkezdik nyomni Nokiáék, akkor is eltemettük volna a céget? :U

(#18) moleculez


moleculez
veterán

GyerelejóIsten, ez nagyon szép... Kell!!!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#19) Pttypang válasza Szelley (#17) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezt mar sose tudja meg a vilag. ;)

Everybody lies.

(#20) saelin válasza Penguin95 (#15) üzenetére


saelin
veterán

Így vagyok én is vele. A gesztusvezérlés meg szerintem bajos is lehet, pl játék közben véletlen elváltasz egy másik appra, de még az alkalmazásfejlesztőket is korlátozhatja, mert kerülni kell az ilyen oldalról húzós menüket. Android appokat futtatva, pedig biztos lesznek összeakadások. Ki kellene próbálni, így nem tudom eldönteni hogy kell-e. Annyi viszont biztos, hogy nagyon stabilnak és folyékonynak néz ki.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#21) jacis válasza Szelley (#17) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem (szerintem).

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#22) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

De kipróbálnám élőben. Nagyon tetszik. Tényleg fel kéne karolnia őket a Nokiának.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#23) ibomol3 válasza saelin (#20) üzenetére


ibomol3
tag

Ezt már a MeeGo-ba is meg oldották hogy játék közbe le volt tiltva a swipe csak ha menübe voltál akkor engedte :) itt is simán meg lehetne ezt oldani, persze az androidos játékokon már gondolom annyira nem

(#24) Воланд válasza Szelley (#17) üzenetére


Воланд
titán

erre a kerdesre egyszeru valaszolni: a wp 2010-ben jelent meg es meg mindig marginalis a reszesedese, ebbol kifolyolag az alkalmazasbolt sem valami fenyes, pedig az ms all mogotte. a nokianak a meego-val ugyan az az utat kellett volna bejarnia, mint az ms-nek, nullarol indulva es csak a nev miatt nem ert volna el nagyobb sikereket.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25) Quasi_modo válasza Воланд (#24) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

es csak a nev miatt nem ert volna el nagyobb sikereket.
De valószínűleg igen. A név és a rendszer miatt is.

valami

(#26) Воланд válasza Quasi_modo (#25) üzenetére


Воланд
titán

jo, de szerinted az ubuntunak mar le kellett volna nyomnia a wp-t. sot a bb-nek is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) jacis válasza Quasi_modo (#25) üzenetére


jacis
nagyúr

Illetve még mindig a piacon lennének egy 3-4%-os részesedéssel ami csak az övék lenne.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#28) Воланд válasza jacis (#27) üzenetére


Воланд
titán

3-4%-os piaci reszesedes mellett nem tudott volna olyan kicsire zsugorodni a nokia, hogy nyereseges legyen a ceg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) jacis válasza Воланд (#28) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem vitatkozva kérdezem, de akkor a Microsoft-nak is bukóba megy / fog menni / a telefon biznisz?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#30) Воланд válasza jacis (#29) üzenetére


Воланд
titán

2010 ota (lehet, hogy elotte is az volt, ezt nem tudom pontosan) buko a telefonos uzletag, csak mellette a ceg fennmarado resze milliardokat termel. az xbox is csak veszteseget termel, ahogy a bing is, megsem adjak fel. ha a felvasarlas utani allapotot nezed, akkor meg lehet latni, hogy hany ezer embert kuldott el az ms. nos, ha a nokianal marad a telefonos uzletag 3-4%-os reszesedes mellett, akkor nekik ugyan ugy el kellett volna kuldeniuk a dolgozokat, sot, meg tobbet mint az ms-nek, mert a gyartast teljesen ki kellett volna szervezni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) jacis válasza Воланд (#30) üzenetére


jacis
nagyúr

Értem. Nem gondoltam volna ezeket. Köszönöm az infót.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#32) CharlieDrop válasza consono (#1) üzenetére


CharlieDrop
veterán

és csak nem jött új jolla phone...
nekem meg már nagyon kell vennem egy másikat, hiába várom :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33) mekker


mekker
őstag

A képeken érdekesek az illesztések, de élőben nem rossz.
Egyébként szerintem még szóba jöhet a közeljövőben Nokia-Jolla kooperáció, sehol nem nyilatkozták, hogy rossz lenne a viszony a jelenlegi két cég között.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34) Luck Dragon

Kialakításra eddig a legszebb a bemutatók alapján tablet vonalon. a rendszerre kíváncsi lennék, más nem egy MA-ra. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#35) Marc864 válasza Penguin95 (#15) üzenetére


Marc864
tag

Nekem pl pont a gesztusvezérlés miatt jön be de nagyon.

(#36) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Csak Megjegyzem, hogy a Nokia papírjai jól állnak. Megtehetnék, hogy Sailfish mobilt hoznak ki. (majd jövőre) Egyelőre csak tablet van, illetve régi candybar mobil.
A Jolla valszeg a Tablet után indít egy másik mobilt. Vagy esetleg elmennek ők is az okosotthon felé, mit az Apple. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#37) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Klasszik "csak gyűjtőknek!"-készülék.

Nem a lényeg a fontos.

(#38) Szelley válasza Воланд (#24) üzenetére


Szelley
senior tag

Sajna abból kiindulva, hogy az N9 bemutatásával együtt bejelentették, hogy nem kívánnak foglalkozni a MeeGo rendszerrel, kapásból elvesztettek egy vevőt :) (engem). Gondolom nem én voltam az egyedüli ilyen, aki ennek hallatán nem csempére ment, hanem droidra. Zöldfülüként én úgy tippelem, hogy az ms igencsak megmondta a nokiának, hogy felejtsék el ezt a rendszert a wp mellett. Egy N950 féle telefon szerintem még ma is nagy port kavarna. 4", vékony alu ház, qwerty-vel. Bár ezek csak találgatások / elmélkedések, de ha nem csak 1 telefont adnak ki, hanem legalább 3-4-et, már fel lehetett volna mérni a piacot, hogy mennyire nyitnak az új rendszer felé. Valamint az N9 szép irányt teremtett a formavilágával, hisz jó pár WP-s készülék már kopp ugyanezzel a dizájnnal jött ki ugye, szépen lekerekített kijelzőoldallal, ami MeeGo-nál ugye a rendszer működéséhez elengedhetetlen volt, WP-nél pedig megmaradt szép dizájnelemnek.

(#39) Pttypang válasza mekker (#33) üzenetére


Pttypang
veterán

A markaneven kivul semmi sincs a nokianal ehhez. :N

Everybody lies.

(#40) #16820480 válasza Pttypang (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Dehogynem: tőke. A Jolla legnagyobb problémája jelenleg, hogy nincs akkora tőkéjük, amivel nagy mennyiséget be tudnának rendelni egy gyártótól, ezért jellemzően nem kapják meg a legjobb hardvereket és a legjobb árakat. Így nehéz feltörni, ezért tud a Foxconn kihozni egy csúcs-tabletet, mert nekik ez váltópénz, ráadásul házon belül megoldják jó részét.

(#41) erahurka


erahurka
félisten

Azért megnézném azt a kompromisszum mentes natív androidos app futtatást.
A rendszer már az N9-en is lenyűgözött, ha az appkérdés megoldott lesz must have készülék lesz. :))

[ Szerkesztve ]

(#42) Quasi_modo válasza Воланд (#26) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

de szerinted az ubuntunak mar le kellett volna nyomnia a wp-t. sot a bb-nek is.
Akár elő is fordulhatott volna. Ha a Jolla komolyabb tőkeháttérrel tudna teríteni, valószínűleg tudná hozni a WP részesedését. Persze nem azonnal. Ahhoz kevés 1 mobil + 1 tablet.

valami

(#43) #16820480 válasza Quasi_modo (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

* Egy középkategóriás hardverrel szerelt, kicsit csúnyácska és drága telefon és egy még meg sem jelent tablet.

[ Szerkesztve ]

(#44) Polarstar válasza #16820480 (#43) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ahogy mesélték, az a középkategória elég kellemesen elmegy az optimalizált szoftverrel. A megjelenéskor igen drága volt, eleve 249-ért kellett volna adni... Itthon az egy éves használt mobilt 300 felett adják páran. ;)
A tablet jó lesz, ha kijön.. Kérdés, hogy eleve gyári rendelésen kívül lehet-e kapni? (szerintem nem...)
Új telefon meg kellene nekik - nagyon.

Most nem kiabálom el, de van egy érzésem, hogy azért kapták meg a dijjat, hogy "meghalás előtt legyen még valamivel idejük játszani." Szerintem a piaci szereplők, a "nagyok" nem hisznek a Jollában.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#45) azopi74


azopi74
addikt

"Tavaly november közepén mutatkozott be a Jolla legújabb terméke, melyet Tablet névre kereszteltek. "

Fenomenális. Ezen jó sokat brainstormingolhattak a marketingesek :C

(#46) azopi74 válasza jacis (#5) üzenetére


azopi74
addikt

Hagyjad már szegény Nokia-t békén. :) Ennyi erővel a Cisco-tól is követelhetnéd, hogy start up kütyügyártókat pátyolgasson. Miért tennék?

(#47) #16820480 válasza Polarstar (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, az árával volt a legnagyobb baj. Én ellennék simán egy olyan telefonnal, amiben egy SD410 jellegű soc van, mellé 2GB memória és mondjuk egy HD kijelző, mindezt olyan 4,7"-on. Csak ne kerüljön annyiba, mint egy HTC One...

Amúgy az iparág nagy szereplőinek nyilván nem érdekük, hogy sikeres legyen a rendszer, mert mindekinek van már saját lova, amire fogadott. De ez minket felhasználókat nem kell érdekeljen.

(#48) azopi74 válasza jacis (#11) üzenetére


azopi74
addikt

Tabletes üzletága sincs :) sőt, előre mondom, okosórás/wearable, home entertainment/tv, és PC-s üzletáguk sincs. Sőt, úgy általában semmilyen consumer electronikai üzletáguk sincs, és igen távol is áll a tevékenységi körüktől. A HERE-rel sem a consumer piacon keresik a cash-t, hanem a logisztikai nagyvállalatoktól befolyó licenszdíjakból. A technologies üzletág sem a consumer piacont termel, hanem az ip-kért, és immár brandingért licenszdíjakat fizető vállalatoktól (lásd foxconn tablet)
A fő bevételt termelő hálózati/telkó infrastruktúra üzletág szintén corporate piac. Most komolyan kérdem, milyen megfontolásból foglalkozna egy ilyen profilú cég consumer elektronikai kütyükkel?

(#49) azopi74 válasza Szelley (#17) üzenetére


azopi74
addikt

"Kíváncsi lennék, ha a MeeGo-t nem kukázzák, hanem elkezdik nyomni Nokiáék, akkor is eltemettük volna a céget? :U "

Melyiket? A Jollát? Akkor még meg sem született, kicsit korai lett volna temetni :)
Akkor valószínűleg el tudtak volna érni egy szűk piaci részesedést, és talán nem váltak volna meg volna szinte ingyen a platformtól, mert sok cash-t el kellett volna égetniük az ökoszisztéma életre keltése/életben tartása érdekében, mielőtt végleg kijózanodtak volna :) így a Jolla valszleg meg sem született volna, hanem ma valamelyik nagy consumer elektronikai gyártó ülne rajta a MeeGo-n, hasonlóan a többi hasonló sorstársához, és próbálná vele megfékezni az android gőzmozdonyt hébe hóba egy-egy wearable eszközzel, ttévével, médialejátszóval, (sőt, merészebbek akár telefonnal vagy tablettel) meg egyebekkel.

(#50) azopi74 válasza Воланд (#24) üzenetére


azopi74
addikt

Van pár óriási különbség a kettő között:

De a legfontosabb az, hogy a microsoftnak elemi érdeke, hogy akár hatalmas ráfordítások árán is, akár hosszú évek szenvedése árán, de előbb-utóbb jelentős részesedést érjen el a platformok piacán. Ugyanis nincs más választásuk. Igaz, hogy a szoftverekből/szolgáltatásokból akkor jelentős cash-t tudnak termelni, ha nincs saját platformjuk, de hosszú távon ez elég kockázatos játék lenne, látva a google hosszú távú stratégiai terveit, egyre fenyegetőbb nyomulását a szoftver és cloud piacon. A ms-nak nincs más lehetősége, csak az, hogy foggal/körömmel harcoljon a platformok háborújában különben a saját sírját ássa lassan :)

De a Nokia? Neki mi érdeke lett volna az ilyesmi? Az is csoda, hogy olyan sokáig szórakoztak a symbian-nal. Persze utólag könnyen okos az ember, akkor még sokan nem látták, merre tart ez az egész. De ha időben kiszálltak volna a platformháborúból, sőt az egész készüléküzletágat eladták volna, és azt a pénzt a fő bizniszbe tolták volna, ma 10-szer ekkorák lennének, kb akkorák, mint az Ericsson , az Alcatel-Lucent és a Motorola együttvéve :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.