Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Lenry válasza pulutodurumo (#4) üzenetére


Lenry
félisten

sokszor nincs is értelme rávezetni a megoldásra, mert végeredményben csak annyit csinálsz, hogy fogod a kezét, de továbbra sem fogja tudni, hogy mit miért csinál.
nem figyel, nem érdekli, közben persze bólogat.

jómagam rendszergazda vagyok egy közepesebb méretű cégnél. a kollégák 100%-a használ napi szinten számítógépet és okostelefont, mégis sokszor kell egy kattintással "javítani" a számítógépüket. ami persze nem romlott el, csak a megfelelő helyre kellene kattintani.

~40 percben hallgattam végig egy kolléga hisztijét, mert az új céges telefon elején nincs fizikai Home gomb, és így vezetés közben nem tudja bekapcsolni a képernyőt. amikor közöltem vele, hogy a képernyő és a készülék bekapcsolására szolgáló gomb viszont kb mikrométerre ugyanott van oldalt, mint a régin, meg egyébként vezetés közben ne nyomkodja a telefonját, akkor fel volt háborodva.
végül azt hiszem visszaadta a telefont és a régit használja, mert azt megszokta. pedig saját bevallása szerint nagyon műszaki beállítottságú...

van akinek nehézséget okoz egy fejhallgató bedugása is, pedig nem volna olyan nehéz meglátni az összefüggést a világoszöld kerek dugó és a világoszöld kerek dugalj közt...

volt olyan, akinek heti rendszerességgel kellett Teamvieweren ugyanazt a "kicsomagolom a zip-ből, felülírom a fájlokat" mozdulatsort eljátszanom, mert képtelen volt megjegyezni.

rengeteg gépen milliónyi toolbar meg malware, mert kattintanak mindenre, ami él és mozog

az ország másik végében lévő irodánk titkárnője...
- nincs internet, mit csináljunk?
- mondjuk hívd fel a Telekomot, mert ők adják a netet, nem én, de azért előtte indítsd újra a modemet, hátha annyi is elég.
- az melyik?
- fehér doboz, zöld lámpák villognak rajta és rá van festve egy nagy rózsaszín T
- aha megvan
- kihúzod a konnektorból, visszadugod
- áh inkább adom valamelyik fiút, mert én nem értek az ilyenekhez.

utoljára pedig a kedvencem:
nemrég egy raspberryPi-vel szórakoztam, offline Windows Update cache-t szerettünk volna készíteni, kellett egy gép, amin élesben is ki tudom próbálni, beültem egy épp' szabin lévő kolléga helyére. a mellette ülő grafikus lány nézte egy darabig a kis NYÁKot, vezetékek, számítógép, űrtechnika meg varázslat majd abszolút őszinte arckifejezéssel megkérdezte:
- Ricsi te kém vagy?
mit lehet erre válaszolni...
- ha elmondanám, meg kellene, hogy öljelek

egyébként mielőtt bárki félreértené, nem fáj, mert egyrészt bizonyos esetekben szórakoztat, másrészt ha értenének mindenhez, akkor nem lenne mit csinálnom, harmadrészt élvezem, hogy a szemükben én vagyok a mindenható csodatévő varázsló, akinek a teste számítógépeket gyógyító aurát sugároz magából.
de nem zavarna, ha átmehetnék Dr. House-ba, aki csak az érdekes problémákkal foglalkozik, mindenki mást meg elhajt a vérbe :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.