Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) toyone


toyone
őstag

Köszönöm Kalandornak a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#2) #13260800


#13260800
törölt tag

költői kérdés :D de miért nem valami Z68-as deszkát választottál? Hasonló áron látni olyanokat is. Nem mintha ez nem lenne jó.

Amúgy kösz az írást :R

(#3) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Jó kis írás, (túl?) sok képpel. Grat. :)

Esetleg a fotókhoz legközelebb használj vmi semleges hátteret (pl fehér karton).

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) F34R


F34R
nagyúr

nagyon jó lapka MSI név kötelez :)

(#5) waporka


waporka
tag

csak az msi!!:))

a privire illik válaszolni....

(#6) toyone válasza #13260800 (#2) üzenetére


toyone
őstag

Amikkor vettem még csak P67 volt. Nem mostani vásárlás csak most volt kedvem írni róla.

fi:zi'k Ok :R

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#7) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

most vettem egy asrock p67 extreme 4-es deszkát...meglepődtem hogy a cpu hőmérséklete a biosban kb 75 fokos volt....(mondjuk én lga 775-ös cooler master hűtőt használom)
de látom hogy nálad a real temp is hasonló értékeket mutat...ez normális ?? mert más tesztekben temperature olyan 30 fok körül van...

Ja és az egér itt is ugrál....de van már rá bios frissités :DDD

(#8) toyone válasza WhiteWalker (#7) üzenetére


toyone
őstag

Nálam 4500Mhz-n teljes terhelés mellet mutatja a 80C-t. Terheletlenül kb 30-35C körül van.
Esetleg pasztázd újra, de meglehet hogy kevés az a hűtő. Milyen processzorral használod?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#9) kerelo


kerelo
senior tag

Nagyon jó lap,és jó írás :K Én is most már az MSI és Asrock,és Asus lapokat részesítem előnyben.Régen giga párti voltam a 775-ös időkben,de sajnos 1156,1155-ben nem nagyon domborít.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Remek írás !!!!!!!! :R :R
Nekem is ilyen figyel otthon :)
5-5.2 vel szalad benne a 2500K-s proci + atomtámadás stabil szal csakis ajánlani tudom !!!

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#11) netpeti98


netpeti98
addikt

jó írás jó alaplap :)

(#12) albert8


albert8
addikt

Jó kis teszt
köszi :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13) huncut123


huncut123
tag

Jó kis cikk, várjuk gigabyte és asus (esetleg egy ASRock is lehet benne) kíséretében a tesztet is :)

--- Üdv: huncut123 ---

(#14) robi0604


robi0604
őstag

Nagyon jó teszt, köszönjük!

A vidkaridat cserélhetnéd, nem olyan régen tudtam volna neked adni jobbat... ;]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#15) WhiteWalker válasza toyone (#8) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azt nem is figyeltem hogy huztad...igy nálam ciki,mert alap órajelen mutat 75 fokot a bios (a proci i5-2500k)..ez egyből szemet szurt...hm...lehet a pasztám már régi volt... Amúgy egy lga 775 foglalatu hűtőt tettem rá,cooler master hyper vmi... elméletileg az előző procimat -q6600-át passzivként is hűtötte,gondoltam ide azért felrakom a ventit a hűtőbordára...a gyári intel hűtőt amit a sandyhoz adtak még a gondolata sem merült fel hogy azt rakjam a procira...ezt a pasztás dolgot még megnézem,aztán ha ez nem lesz jó szégyenszemre fel kell tennem a gyári kínai beütésű intel hűtőt....:-)

(#16) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

ez érdekes...leszedtem ezt a real temp progit és 38 fokot mutat....nah mondom zsíír, de a biztonság kedvéért megnéztem a biost....na ott meg 65 fok volt.... :((( most akkó mi van.... :U

(#17) mexicanraven válasza WhiteWalker (#16) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Elképzelhető, hogy félre mér vagy ilyesmi.

when the sun shines, we'll shine together

(#18) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Az utóbbi idők egyik legrészletesebb tesztje! Nagy gratula. :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19) subaruwrc


subaruwrc
félisten

ebbe bennevan hideg meleg :C

(#20) toyone


toyone
őstag

robi0604 Lecsúsztam erről is. ;)
Giinos Lehet hogy nem fekszik fel jól a hűtő, vagy nem elég ahhoz. Esetleg a paszta. Nálam jó hőfokokat ír a coretemp a real temp is.
04ahgy Messze van még attól...de talán a következő majd közelít hozzá. :)

Többieknek pedig köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#21) dark2


dark2
tag

Sajnos csak a képek egy részét tudtam megnézni. (munkahelyi korlátozás), de a tuningnál nem mellékes, hogy csak a K-s jelzésű prociknál megy, nemde? A többinél úgy olvastam nem lehet, mert a tuning a szorzóállításon alapul ennél a generációnál, nem az fsb állításon.

(#22) toyone válasza dark2 (#21) üzenetére


toyone
őstag

Igen, csak "k" processzorok tuningolhatóak (i5 2500k,i7 2600k) Lehet ott is egy kicsit ahol szorzózár van. De nagyon minimálisan.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#23) 04ahgy válasza toyone (#22) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A nem K, de turbo enabled CPU-nál lehet szorzóval is mókolni, a max. turbo szorzóig. No meg a BCLK.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#24) forgonati válasza fi:zi'k (#3) üzenetére


forgonati
őstag

Máskor meg az a baj hogy alig van kép. Most meg túl sok. Semmi se jó nektek :W

Én örülök neki hogy vannak képek, szemügyre lehet venni rendesen.

Jó kis írás, gratula.

Keelah Se'lai!

(#25) xEon1337


xEon1337
őstag

Ezek a grafikonok nagyon csalókák lettek, persze a reális változást nehéz lett volna személtetni, ha nullától indult volna a beosztás :))

Szerk.: Persze ez csak a 3D teszteknél a játékokra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#26) 04ahgy válasza xEon1337 (#25) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Te véleményed és forgonati véleményét is osztom. :D Itt nem 3D teljesítmény, hanem inkább az alap, OC Genie és manuális tuning közt mutatott eltérés bemutatása volt a cél.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#27) GypsFulvus2 válasza toyone (#6) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Udvözletem Uram!

Jómagam is hasonló lap vásárlásán töröm a fejem, csak az már egy Z68-as GD65 lenne. Minden nagyon szép-minden nagyon jó, de nekem is feltűnt a meglehetősen kis méretű chipsethűtő, amit ráadásul a HD5870, amit beleraknék legalább fele részben letakarna. Te is ezt írod:
'Az IOH-nál figyelni kell, nem árt csavarjait kicsit meghúzni meg újrapasztázni akár, mert melegszik. Alapon használva nem akkora gond ez, viszont ha tuningolunk, "elfogy" az a hűtés ami rajta van és majd nem értjük hogy miért dobja el magát a rendszer némi játék után, mikor egy hidegebb napon simán, gondtalanul vitte. Ugyanis egy termetesebb VGA betakarja kapásból a felét, ami nem válik hasznára."

Kérdésem ezzel kapcsolatban az, hogy milyen hőmérsékleteket mértél rajta? Mennyire meleg alapórajelen, és húzva, főleg a mostani forró nyári napok alatt? Igazából a GD80 nagy méretű hűtője tettszene, de arra már nincsen pénzem. E között a lap között és az Asrock Z68 Extreme4 között vacillálok. Utóbbinak is van egy-két apró szépséghibája, de alapvetően jó lapnak tartják, és ennél az MSI-nél jóval nagyobb rajta a chipsethűtő, tehát a VGA takarását valószínűleg jobban tolerálná.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#28) N_A_S


N_A_S
veterán

Köszönet a részletes beszámolóért!

Egy észrevétel: Bing Bang lap nincs (pedig már többször láttam leírva másoknál is), helyesen: Big Bang Marshal

https://tinyurl.com/phnas

(#30) Cobb


Cobb
tag

Próbálta már valaki ezt a lapot 3 memória modullal?

Nekem tegnap érkezett meg egy ilyen deszka!Holnap valszeg össze is tudom állítani a rendszer!Mivel x58 1366-ról váltottam így, 3 db Corsair Dominator 1866mhz CL7-es ramom van!Nem szeretném egyiket sem nélkülözni,ha egy mód van rá....!

performance, cool and quiet

(#31) toyone válasza Cobb (#30) üzenetére


toyone
őstag

Hát egy próbát megér. Szerintem fog menni.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#32) Cobb


Cobb
tag

Tegnap összeállt a rendszer a fent írt, 3db Corsair Dominator GT 1866mhz-es rammal!
Az első benyomás nagyon jó volt!BIOS, XMP funkció 1866mhz, és a memória CL 7-ben hasított!

Aztán úgy gondoltam,hogy lecserélem a márciusi BIOS egy júniusira!Sajnos kár volt!Teljesen megzavarodott a memória kezelés, és azóta csak 1333mhz-en képes menni a 3 memória modul (igaz kettővel még ki sem próbáltam),ha bármit állítok ram-al kapcsolatban OC FAIL!!!

A Processzort 4,6Ghz-ig tudtam húzni stabilan 1.320 core fesszel, ez az új BIOS-al is működött! Sajnos csak eddig jutottam mert elfogyott az erre szánt időm,de ma délután folytatom a dolgokat és felrakok pár eredményt is!Azzal fogom kezdeni,hogy visszateszem a márciusi BIOS-t és, bízom benne,hogy úgy fog működni mint mielőtt lecseréltem a júniusira....! :B

Mindenesetre ez nagyon érdekes,hogy egy új BIOS-tól így megzavarodik az alaplap...! :(((

[ Szerkesztve ]

performance, cool and quiet

(#33) Cobb


Cobb
tag

Sajnos a memóriák nem kompatibilisek az alaplappal! :( Próbáltam DUAL-ban 2 modullal,de fagy...!

performance, cool and quiet

(#34) AtHoS válasza Cobb (#33) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Majdnem megnéztem ezt a CL7-es Dominator memót, de sajna nem dobja a Corsair oldalán.

Szerettem volna megnézni mekkora fesz kell a működéséhez. Lehet emiatt bukik el a lapban.

Épp egy Sandy platform összeállításában vagyok én is és lap keresgélés közben keveredtem a P67A-GD65-öt elemző cikkbe. Sajna sok kép egyáltalán nem jelent meg, így picit foghíjas volt tartalom. :DDD

Minden esetre már a legelső oldalon meglepő tulajdonsággal szembesültem: nincs egyetlen IDE port sem a lapon!
Kicsit szétnéztem a konkurenciánál, a Z68-as lapok között és megnéztem a GD80-as kialakítást is. Nos rajtam kívül biztosan mindenki tudta mit fogok tapasztalni: egyik lapon sincs IDE csati.

Szomorúan konstatáltam ezt a tényt.
Kicsit sírva röhögök itt magamban. Egész nap a Sandys tapasztalatokat olvasgattam, alaplapok oldalait túrtam, egyre másra húztam ki a sorból előbb gyártókat (Asrock, Giga USB3 gondok), majd a bent maradtak közül a túl drága avagy silány felszereltségű lapokat, míg végül a tapasztalatok és a felszereltség találkozott az MSI P67A-GD65 (B3) lapban.
Gondoltam utánanézek konkrét tapasztalatnak ezen típusnál és az első ilyen oldalon arcomba kerül az IDE csati hiánya.

Igaz csak egyetlen DVD író az ami problémás így, de hát ez is egy újabb probléma, ami megint csak plusz kiadás, ráadásul ennek is járhatok utána. :(

read-only mode on the forum

(#35) Cobb


Cobb
tag

BIOS-ban nem találom a TDP állítási lehetőséget!Matágtól állítja az alaplap,ahogy húzom a processzort,úgy megy felfele?Vagy valami windwos-os progival tudom állítani,pl. amit az alaplap mellé adtak? :F

performance, cool and quiet

(#36) Cobb


Cobb
tag

Sikerült!

Csak a Turbo Boost bekapcsolása esetén lehet állítani, maximum 255 wattig!

performance, cool and quiet

(#38) Spiler125


Spiler125
tag

Hali! most lettem egy MSI p67g D53 B3 as lap tulajdonosa, és érdeklődnék, hogy milyen memoria tipust ajánlotok hozzá?! (nem találtam d53 as topikot de ahogy tudom egyeznek a lapok!)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.