Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Várom a véleményeket, rosszabb esetben tapasztalatokat, hogy csak mi fogjuk-e ki az infatibilisebb mentősöket.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) rankesz válasza Mister_X (#1) üzenetére


rankesz
veterán

Szívből kívánom a legjobbakat édesapádnak!

Mentősöket inkább hagyjuk, engem egy volt mentőstiszt szomszédom, nagyon durván megkárosított, kedvező befektetési lehetőséget ajánlott, jelenleg a pénzem után futok...
Nem tudom, ha a mentősökben nincs erkölcs akkor kiben lehet még egyáltalán?

(#3) psycroptic


psycroptic
őstag

Nem vagyok irígy, egyáltalán nem. Kitartást és jobbulást kívánok!

PSNID: Tomy83PS

(#4) DeFranco


DeFranco
nagyúr

kitartás... van benne tapasztalatom sajnos, majd megírom, most órán vagyok. Jól olvasom, infarktus ugye?

(#5) Nordic válasza Mister_X (#1) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Tudom mit érzel, én így vesztettem el az édesapám. Hozzá hiába értek ki időben...

(#6) horush válasza rankesz (#2) üzenetére


horush
addikt

Azért konkrétan ilyennel bárki megkárosíthatott volna, nem hiszem, hogy azért tette, mert mentős. Parasztok mindenhol vannak sajnos.

(#7) #56573440 válasza rankesz (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

2500 nap alatt igazán rájöhettél volna hogy nem kéne így általánosítani... van mentős ismerős, mind normális, sőt, messze többet teljesít mint ami elő van írva, pusztán emberségből.

most mondhatnám hogy nagynénéméknél betörtek, unokaöcsém ahogy hazaért az első volt hogy a pénztálcáját kereste hátha megvan, és azt nem vitték el. letette az asztalra. kijöttek a járőrök, aztán a helyszínelők, amire végeztek a pénztálca eltűnt... ettől még nem merném kijelenteni általánosítva hogy a rendőrök köcsögök.

(#8) lapa


lapa
veterán

nem tudom hányan ismerik közületek milyen körülmények között dolgoznak. a sok jókívánság helyett inkább küldjetek pénzt az omsz alapítványnak. meg mehet az 1% is.

akkor lehet, hogy később lesz gyógyszer náluk meg elég kocsi, hogy azonnal tudjon jönni és közelről. és akkor nyilván a munkatársak között sem az lesz a fő természetes kiválasztó erő, hogy a családja meg ő bírja-e a mittoményhányórát meg a késseltámadást éhbérért.

[ Szerkesztve ]

(#9) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jobbulást kívánok!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10) Jhonny06


Jhonny06
veterán

(4) Nem tudom, hogy miért van az a téveszme az emberek fejében, hogy a mentősöknek 2 perc alatt ott kellene lenniük mindenhol. Légyszi tegyél már egy próbát, hogy úgy mégis mennyi idő, amíg lemész, beindítod az autót és áthajtasz mondjuk a fél városon. Ezt most úgy nem kizárólag a poszt írójának, hanem mindenkinek, aki nyavalyog.

(#11) Mister_X válasza DeFranco (#4) üzenetére


Mister_X
nagyúr

1. fali infarktus, ki kellett tisztítani a koszorúért... elvileg nem fogják tovább altatni, de a helyében nem ébrednék fel. Marhára fájni fog mind a műtét, mind a csontvelőn át adott infúzió (vagy mi). Most már stabil az állapota az orvosok szerint.

@rankesz: le van írva, hogy a nevelőapám. A sors iróniája, hogy az édesapámnak is volt már infarktusa, de ő is jól van.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#12) Mister_X válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Negyed órára van a kórház és mentőállomás. BKV-val.

Más: most egy kicsit elgondolkodtam, hogy megvegyem-e az új gépet... Nevelőapámnak tisztes fizetése volt, de táppénzzel... inkább kisegítem őket, mert 3-4 hónapig tuti nem megy dolgozni :( (majd karácsonykor meglepem magam).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13) Иван válasza Mister_X (#12) üzenetére


Иван
őstag

Helyes döntés. :K És jobbulást neki.

Johnny06: olyan világban élünk, ahol a pizzád hamarabb kiér hozzád, mint a mentő és a rendőr. Ez van.

Amúgy meg hihetetlen milyen sok autós van, aki nem húzódik le a szirénázó mentő elől. Sőt...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14) Speeedfire válasza Иван (#13) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

olyan világban élünk, ahol a pizzád hamarabb kiér hozzád, mint a mentő és a rendőr. Ez van.
+1 :O

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15) 14adam


14adam
addikt

mivel fater mentős ezért nagyjából képbe vagyok a dolgokkal kapcsolatban amiket leírtatok. Ahol lakok az egy kb 6000főt számláló kisváros,és még a környékbeli falvak is az övék. Összesen olyan 12 000 emberre jut 2 mentőautó. Van olyan,hogy az állomáson már egy se áll de van egy sürgős eset akkor képesek 30 vagy 50km-ről berendelni a kocsit. Illetve a sok balfasz sofőr akik még akadályozzák őket... (beláthatatlan kanyar előtt besatuznak... :U ) Amennyi pénzt kapnak én se lennék valami boldog...
A kocsik minősége szégyen... 15évig mehet egy mentőautó. Tavaly leadtak egy kocsit mert elmúlt 15 éves,nah mit kaptak helyette? egy 14évest és ezek se 300-400e km-ert futott példányok hanem néha-néha már 800-900e -nél tartanak... A gumik 4 évszakos szarok. Volt olyan,hogy menni kellet volna valahova erre az aksi lemerült...
Nem mindig a mentőkocsi vezető hibája az,hogy valahova későn érnek

A legjobbak azok amikor csak a nagyvárosba akarnak eljutni és tetetik az afrikaiak,hogy nagybetegek... Erre apámék időt, "pénzt",energiát és még életüket is kockáztatják amikor 150 fölött mennek...

Apukádnak meg jó búlást és sok szerencsét kívánok

[ Szerkesztve ]

(#16) Mister_X válasza 14adam (#15) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Köszönöm neked is.
Itt azért városban csak más a helyzet. Igen sok a barom (népligetnél majdnem egy percet állt a mentő a keresztezősdésnél, mert nem álltak meg neki...), de azért tíz perc egy majdnem nyílegyenes szakaszhoz képest a legújabb mentőkkel... hát azért az nem jó. Ennyi idő alatt simán meg is halhatott volna a nevelőapám, ha akkor hívjuk/hívja valaki, amikor összeesett.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#17) zsiga_667 válasza Mister_X (#16) üzenetére


zsiga_667
tag

Mert szerinted mindig van bent a legközelebbi mentőállomáson szabad autó? Rosszul gondolod. A 10 perc bőven jónak számít. És hogy mi van akkor ha csak akkor hívjátok a mentőt amikor összeesik és meghal? Hát elkezditek az alapszintű újraélesztést. Ha véletlenül nem ért hozzá senki a családban (miért is? ilyen rizikófaktorokkal rendelkezne bármelyik közvetlen hozzátartozóm mint a te nevelőapád, az a minimum hogy elmegyek egy alap elsősegélynyújtói tanfolyamra...) akkor a 104-en segítenek, mondják hogy mit hogy csináljatok.
Másrészt akkor kell hívni a mentőt amikor jelentkezik a potenciálisan életveszélyes panasz (a mellkasi fájdalom), de gondolom ezt nem kell mondani, hisz pont ezt csináltátok.

Még pár dolog ami eszembejut az eredeti írás kapcsán:

Hogy mért hívtak segítségül egy másik autót, extra gyógyszerrel? Mert ilyen esetben egy elég drága gyógyszert (ekkora testsúlyú betegnél ebből kettőt, az 50mg-osból) adnak a betegnek, ami értelemszerűen nincs minden autón, hiszen pénz sincs rá, meg nincs is értelme mert a 80%-át lejárat után felbontatlanul dobnák ki a kukába.

És hogy mért nem cipelik ketten a 160 kilós beteget? Elsősorban azért mert 50kg-ot emelhet egy ember maximum, munkavédelmi előírás. Ha ketten megemelnek egy 160 kilós beteget, a 40 kilós hordágyat, meg a 10 kilós ekg-monitort, és az egyik meghúzza a hátát, az nem minősül munkahelyi balesetnek, vagyis hónapokig amíg nem tud dolgozni, az amúgyis nevetséges fizetésének csak a 60%-át fogja megkapni. Próbálj meg te megélni havi ~50k-ból, úgy hogy közben gyógyszereket is fizetsz.

Aztán ott a csontvelőn át adott infúzió. Egy sima vénaszúráshoz használt kanül kb. 300Ft, egy csontvelőbe fúrható tű 20ezer, hozzá a fúró ~60k. Biztos azért ilyen drága mert szar. És biztos azért ez az első választandó gyógyszerbeadási út kritikus állapotú betegeknél a világ minden modern mentőszolgálatánál. Ők a hülyék, te nyilván jobban tudod.

Javaslom hogy majd ha nevelőapád kijött a kórházból, mutasd meg neki ezt az írást, hogy hogyan köszönted meg annak az öt embernek - akik saját testi épségüket kockáztatva száguldottak át a városon hogy segíthessenek - hogy megmentették nevelőapád életét. Remélem akkora sallert fogsz tőle kapni hogy a fal adja a másikat.

(#18) Иван válasza zsiga_667 (#17) üzenetére


Иван
őstag

"értelemszerűen nincs minden autón, hiszen pénz sincs rá,"

Bocsánat, megyünk megrohadni, hogy az egész egészségügyben nincs pénz.

És most a félreértések elkerülése végett, nem az orvosokat, mentősöket és ápolókat szidom, mert le a kalappal, hogy sokszor sajnos redvás, 50 éves felszerelések közt is itt dolgoznak. A legtöbb akivel találkoztam, mind rendes volt, értelmes, elhivatott és segítőkész :R

Én sajnáltam őket, mert tényleg, vannak kórházak amihez köbö '65 óta nem nyúltak komolyabban.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#19) #56573440 válasza Иван (#18) üzenetére


#56573440
törölt tag

az egészségügyben van pénz. az egészségügyet vezetők fejében nincs ész. aki látott már kórházak által kiírt közbeszerzést, az tudja. aki nem, annak elég annyi, hogy pont ugyan az mint az autópálya vagy bármilyen más "köz" beszerzés, vagy amit mindenki ismer a frekvencia balhé a posta mint telefonszolgáltató történet. durva pénzek folynak el fölöslegesen, zsebbe...

(#20) Gergő_


Gergő_
őstag

Jobbulást és teljes felépülést!

azt nem értem hogy 160 kilót mégis hogyan kellene két embernek gyorsan mozgatni.

(#21) Иван válasza #56573440 (#19) üzenetére


Иван
őstag

A TB az egyik legpazarlóbb és lesszegényebb dolog az országban, paradox módon. Maradjunk annyiban, hogy nem hatékony.

Amúgy meg kb nem érdekel hova megy a pénz, az ember csak azt látja, hogy az egész ramaty állapotban van.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) #56573440 válasza Иван (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

a tb az egy dolog. állami támogatások, eu pénzek folynak el úgy, hogy az eszetlen. tudom. látom. és ezek rövid távon nem okoznak gondot. (hint: vesz a kórház egy olyan eszközt ami batár drága és nem használja ki az egy dolog "senkinek" nem fáj mert eszközbeszerzésre szánták ha nem költi el akkor vissza kell adni, jövőre nem kap annyit, sbt) de hosszú távon komoly komoly problémát okoz (egy drága rendszerhez értelem szerűen bármilyen alkatrész iszonyat árban van, gar után a fenntartása irreális forrásokat von el) és ezt fogjuk nyögni 2-3 év múlva amikor a mostanában lezajlott tömeges, ilyen irányú beszerzésekhez tartozó garanciavállalások lejárnak, és még ennyi pénz se lesz fizetésekre, fejlesztésre, stb. itt a gond. pl ha egy alkatrészt nem tudnak megfizetni a röntgenhez, akkor nem csak az az osztály áll le. rosszabb esetben, a sebészek, reumatológusok, és jópár más osztály se tud teljes hatékonysággal működni. az viszont probléma. ami most van az egy dolog. beszéljünk erről 2-3 év múlva... durva dolgok jönnek még de befejeztem az offot, nem ide tartozik. a mentősöknek meg max respekt részemről, ahogy az eü dolgozóknak is. megérdemlik.

[ Szerkesztve ]

(#23) Mister_X válasza zsiga_667 (#17) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Ilyen rizikófaktorokkal rendelkezne bármelyik közvetlen hozzátartozóm mint a te nevelőapád, az a minimum hogy elmegyek egy alap elsősegélynyújtói tanfolyamra...)"

Még egyszer: az első tünetek (mit tünet, csak az orvos küldte kórházba a karja miatt) augusztus végén jelentkeztek. Franc gondolta volna, hogy ilyesmi egyáltalán bekövetkezhet, mert koránt sem volt ennyire súlyos a helyzet még az orvosok szerint sem.

"És hogy mért nem cipelik ketten a 160 kilós beteget?"

Ki mondta, hogy cipeljék? Ezzel a munkavédelmi előírással pont tisztában vagyok a munkám miatt.

"Aztán ott a csontvelőn át adott infúzió. Egy sima vénaszúráshoz használt kanül kb. 300Ft, egy csontvelőbe fúrható tű 20ezer, hozzá a fúró ~60k. Biztos azért ilyen drága mert szar. És biztos azért ez az első választandó gyógyszerbeadási út kritikus állapotú betegeknél a világ minden modern mentőszolgálatánál. Ők a hülyék, te nyilván jobban tudod."

Ecsém, te nagyon kiforgatod a mondanivalómat... Mondtam én, hogy hülyék, mert a csontvelőbe adják az infúziót? Ilyet még nem láttam és még mondták is, hogy nem találtak vénát, ezért jött ez. Árakat meg hagyjuk, mert 300 ezres keresetből számold ki a havi TB járulékot éveken át.

"Javaslom hogy majd ha nevelőapád kijött a kórházból, mutasd meg neki ezt az írást, hogy hogyan köszönted meg annak az öt embernek - akik saját testi épségüket kockáztatva száguldottak át a városon hogy segíthessenek - hogy megmentették nevelőapád életét. Remélem akkora sallert fogsz tőle kapni hogy a fal adja a másikat."

Barom. Majd tőled fogok neveltetési tanácsokat mutogatni? Szerinted nem köszöntem meg? Szerinted nem segítettem ott ahol tudtam? Szerinted nem becsülöm a munkájukat? Ennyire balfasz te sem lehetsz... Rájuk az egyetlen rossz megjegyzésem a kiérkezési idő volt, a többi meg a valódi kirúgandókra ment, akikhez szerencsém volt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.