Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ezekiel Ston válasza stevve (#50) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Mindenképp várok még, még informálódok mindenről ki mit mond, mit ajánl...Köszönöm az infót...

(#52) bambano


bambano
titán

házi feladat kezdő kormányszóvivőknek: hogy kell skálázni a grafikon y tengelyét, hogy a nagyjából 7.3%-nyi különbséghez dupla akkora téglalap tartozzon (lásd single/dual channel pc mark home score).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) stevve válasza bambano (#52) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezt az Excel elintézi. Nem manipuláltam. ;]

(#54) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Egyébként a GIGABYTE BRIX GB-BXA8G-8890 radeon kártyával már egész jónak tűnik nem?

(#56) AxBattler válasza Ezekiel Ston (#54) üzenetére


AxBattler
félisten

Ebbe hogy tudtak belezsúfolni egy A8 + R9 M275X rendszert, komolyabb hűtés nélkül? :Y

A másik: fene a pofájukat. Az ilyenekbe bírnak mSATA-slot-ot rakni, míg a sima ITX méretű FM2+ lapokra meg már nem. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57) Polllen válasza AxBattler (#56) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez melyik asztali apu-nak felelne meg? Árban nem tűnik vészesnek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58) Ezekiel Ston válasza Polllen (#57) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Hát nekem ez meggyözö https://m.youtube.com/watch?v=vigvYHHyjpY

(#59) Polllen válasza Ezekiel Ston (#58) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem kapcsolta be az fps számlálót a mocsok... :DDD

Amúgy 720p-ben én pl. egy Athlon 5350-n is csapattam a diablo 3-t.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#61) Polllen válasza #32839680 (#60) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szigorúan single player volt. Partyban biztosan elhasalna.

Egy nagyon durva rift sok társsal az adatlapomon lévő gépen is beröccen néha.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#62) Ezekiel Ston válasza Polllen (#61) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

nemtom...szerintetek a hearth of stone aktiv játékmodba elhasala szerintetek? Egy 1080p-s hd film mennyire izzaszthatja meg?

(#63) Polllen válasza Ezekiel Ston (#62) üzenetére


Polllen
nagyúr

A fullhd filmek nem okoznak neki gondot az tuti, sztem a hearth of stone sem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#64) Ezekiel Ston válasza Polllen (#63) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Akkor sztem azért megvárom azt a nagy "fejlesztést" azért amivel kecsegetetnek. Aztán eldöntöm...azért csorgatom a nyálam a szebbnél szebb kis kütyükre...

(#65) stevve


stevve
nagyúr

A Steam rendszerben felvett gépek között is akadnak azért egész erős kis sff gépek:

Link

(#66) Patice válasza kzkz (#45) üzenetére


Patice
nagyúr

Jó kérdés. Meglátom majd, hogy ez hogy alakul. Azért lesz a kölköknek egy saját kis gépük, amivel szórakozhatnak, játszhatnak, ha úgy akarják, de lesz egyszer konzolunk is. :))

Filmnézés meg külön stream, nem a virtuális gépről nyomja majd.

(#65) stevve:

Asrock N3150-ITX készleten. Első tapasztalatok. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67) stevve válasza Patice (#66) üzenetére


stevve
nagyúr

:R :C

Tök jó! Örülök, hogy volt kedved játszadozni vele és ezt leírtad.

"furcsa volt, hogy MPC-HC-val a 4K h.264-es videó szaggatott, és utána néztem, hogy szoftveresen dekódolta, mert 100%-on pörgött a proci és MPC-HC szerint sem volt hardveres gyorsítás"

Milyen filtert használtál? Az Intel a LAV-ot jobban szereti. EVR curtom renderer volt beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#68) Patice válasza stevve (#67) üzenetére


Patice
nagyúr

Még csak pár gyors próbálgatásra volt időm/kedvem tegnap, hardveresen is még állítgatom a gépet, + szoftvert is még biztos reszelni kell, túl új még a vas. :D Szerintem is csak be kell lőnöm hozzá az MPC-HC-t. Nem hiszem, hogy nem tudná használni a hardveres dekódolást, csak az alap beállítás nem jó hozzá. Win10 a driver frissítést elintézte. Ennek szerintem jónak kell lennie.

Amúgy egy SSD-vel simán jó asztali/ netezős gépnek is. Pörgős kis gép lett és az UEFI-ben a "Normal" módban van, ami "közepest" jelent, van még "Eco", meg "Sport" is. :P Ezeket is meg akarom majd lesni, hogy ilyen esetekben mit tud, mennyit eszik, mennyire érezni a különbséget az egyes módok között.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#69) stevve válasza Patice (#68) üzenetére


stevve
nagyúr

Oké, kíváncsian várjuk a tapasztalataidat! :R

Sport mód... hehe. Ez tetszik. :DDD

(#70) PistiSan válasza Patice (#68) üzenetére


PistiSan
addikt

+1, várom a további beszámolókat. :)

(#71) Patice válasza PistiSan (#70) üzenetére


Patice
nagyúr

Ebben a blogomban fogom leírni, + lesznek képek is a folyamatról. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#72) Ezekiel Ston válasza stevve (#65) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Ezek a Steem machine-ok elég szépnek néznek ki...
Majd ha már van belőle kishazánkban is kíváncsi vagyok hogy mi lesz a tapasztalat...

(#73) gghrtz


gghrtz
őstag

250 dolcsiért kicsit drága ez a Voyo, 4GB ide- vagy oda.
Nekem egy T100-as tabletem van, az is tökéletes ilyen célra, és még magammal is tudom vinni. :K

(#74) e-newsee


e-newsee
addikt

Én jelenleg két cuccal szemezek:
- Zotac ZBOX CI320 nano (Celeron N2930 Bay-Trail), 51e HUF
- Intel NUC - NUC5CPYH (Celeron N3050 Braswell) 48e HUF
Az Intel olcsóbb picit, viszont tök új, ami a szabványok, és egyéb oldalról nem haszontalan, és még kevesebbet fogyaszt, HDMI 1.4b-s, (2.0-ra nem számolok).
A ZBOX-ban egyel régebbi generációs a proci, viszont teljesítménybe jobb. De nem támogatja az 1600-as memóriát.
Amire nekem kell, az egy egyszerű FHD tévére kötött médialejátszó Kodival, 2.1 hangfallal. Ezeket mostanában nem fogom komolyabb cuccokra cserélni, max a tévét nagyobbra, esetleg 3D-re, de nem UHD-re. A filmek a két topiról vannak megosztva, valamint lenne rádugva egy külső vinyó. Jelenleg ezt a feladatot egy kb 6 éves Acer Aspire 5732z laptop látja el egy konnektoros wattmérő szerint 180-200W-ot fogyasztva (Intel Pentium T4400, 2GB RAM, GMA45 grafika). Ezt szeretném kiváltani, lehetőleg maradva a 80e Ft-os határ alatt.
Melyiket javasolnátok inkább?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#75) stevve válasza e-newsee (#74) üzenetére


stevve
nagyúr

Mindkettő nagyjából ugyanúgy van felszerelve: majdnem ugyanaz a wifi+BT modul, csatlakozók, egyebek, szóval azt mondanám, hogy amelyik jobban tetszik. Én talán már nem utaznék a Bay Trail architektúrára, mert pont dekódolási képességekben sokat hozott a Braswel. Én azt választanám. :)

(#76) Ezekiel Ston válasza stevve (#75) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Esetleg linkelnél párat hogy melyek azok amik jók lennének pl FullHD filmezésre, Hearthstone+Heroes of the storm futtatására, mondjuk úgy hogy ne egye meg a procit reggelire és elbírjon vele rendesen akár egy asztali?

(#77) zoltan6 válasza e-newsee (#74) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem a linkelt zotac van,nagyon szeretem,kodival használom médialejátszónak,ha most vennék én még az asrock beebox-on is elgondolkoznék,nekem az is tettszik.

(#78) e-newsee válasza zoltan6 (#77) üzenetére


e-newsee
addikt

Köszi a tippet! Nem tűnik rossznak, főleg a Dual Channel memória miatt, de a passzív hűtés sem elhanyagolható szempont. A Type-C kevésbé érdekel. Lehet, hogy ez lesz belőle. Még filózok kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#79) PistiSan válasza zoltan6 (#77) üzenetére


PistiSan
addikt

Én is gondolkodtam a beeboxon, de a skylake hírek olvasása után kicsit letettem róla, bár nekem is max fullhd-re kellene, azt meg röhögve vinné kodival is.
Várok még, hát ha picit lentebb megy az ára, a 128gb ssd és 4gb ramos verziót már árulják egy ideje, nekem elég lenne fele ennyi rammal és kisebb ssd-vel, de azt nem igazán akarják árulni. Láttam most barbone verziót is, 53k az is, ram és ssd nélkül.

(#80) e-newsee válasza PistiSan (#79) üzenetére


e-newsee
addikt

Én is kíváncsiságból összeraktam iponon egy kombót: Beebox N3000, 2x2gb kingston 1600, 60GB Corsair Force LS SSD. Ez így egyben 78.600 + szállítás. De ha csak a rendszer lenne rajta, akkor elgondolkodtató az Intel NUC, amiben van kártyaolvasó is. Egy külföldi tesztben az ember egy 16-os SDHC-ról futtatta a rendszert, és állítólag valahol a HDD-SSD között volt a rendszersebesség. Úgy viszont sokkal olcsóbb az egész.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#81) zoltan6 válasza e-newsee (#80) üzenetére


zoltan6
őstag

sdhc árából már kapsz egy gyors usb3-as pendrive-ot is,aztán arról is mehet a rendszer.

(#82) e-newsee válasza zoltan6 (#81) üzenetére


e-newsee
addikt

Csak jelenleg van egy "feláldozható" 16-os SDHC-m. No de már megint a meleg töpörtyűvel rontanám el a gyomromat, pedig még malacot se vettem. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#83) zoltan6 válasza e-newsee (#82) üzenetére


zoltan6
őstag

akkor veszel 500ft-ért egy kártyaolvasót

(#84) e-newsee válasza zoltan6 (#83) üzenetére


e-newsee
addikt

Most találtam egy tesztet róla (TweakTown), hogy a BeeBox-ban egyszerre lehet benne egy mSATA SSD, és a WiFi kártya (2 slot van). Plusz természetesen a sima SATA3-as vinyó. Magyarán egy sok TB-os háttértár is elfér a gépen belül a rendszer SSD mellett úgy, hogy közben a WiFi-ről sem kell lemondani. Asszem megvan a győztes, csak várok kicsit, amíg olcsósul. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#85) stevve válasza Ezekiel Ston (#76) üzenetére


stevve
nagyúr

Igazából nem linkelnék, inkább általánosságban annyit írnék, hogy egy i3 vagy i5 (akár U végű, akár nem) pont megfelel ezekre, amiben már legalább HD 4600 IGP van, de ha picit modernebbet akarsz, akkor HD 5000/6000, ami HAswell vagy Broadwell processzorokban van. az újabbak mindig picit drágábbak is.

Melléjük SSD és 4-8 GB memória kitben (midnenképp kitben).

Ezekkel a paraméterekkel kb. bármelyik jó lesz.

(#86) Ezekiel Ston válasza stevve (#85) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Köszönöm szépen az infót.

(#87) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Nos mind a hármat elolvastam és nagyon tetszettek. Hihetetlen mekkora erőt bele tudnak már zsúfolni egy ilyen kis testbe :Y

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#88) stevve


stevve
nagyúr

A Shuttle kijött az egyik legkisebb modellel:
[link]

És a legdurvább modell Broadwell ULV i7-et kap. Elképesztő, bár itt már kérdéses a throttling.

(#89) gbors válasza stevve (#88) üzenetére


gbors
nagyúr

Hmmmmm, ez nagyon jól néz ki. Önmagában is jók a gépek, és a külső PCIE csatoló külön érdekes, bár azt nem tudom, mennyire egyszerű ehhez VGA-t kötni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#90) stevve válasza gbors (#89) üzenetére


stevve
nagyúr

Még sosem próbáltam, de érdekes koncepció. Mini PC-t játékra! :D

(#91) gbors válasza stevve (#90) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezen agyalok most, igen - tekintve, hogy AAA játékkal alig játszok, a külső VGA-t kb. hetente kapcsolnám be. Alternatíva lenne a 6260U vagy valamelyik másik Iris 540-es Skylake chip - de azok meg sehogy nem akarnak megjelenni, és ki tudja, mikor épít rájuk valaki mini PC-t.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#92) stevve válasza gbors (#91) üzenetére


stevve
nagyúr

Hmm, nem is rossz ötlet. Ha egy AMD Nano méretű VGA szóba jööhetne, a helyigény sem lenne túl nagy.

(#93) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Olvasgatom a topicokat, cikkeket, megtetszettek a miniPC-k. :)

Jelenleg notit használok, de épp eladó sorba kerül (Asus N550JK). Nem hordozom, asztalon meg jobb lenne nagyobb kijelző...

Szóval segítenétek egy kicsit ötletelni, hogy milyen konfig elégítené ki az alábbi igényeket?

- Teljesen passzív, totál néma gépet szeretnék, hogy az éjszaka csöndjében még a vinyó vagy a táp se surrogjon, ciceregjen. Persze lehet benne ventilátor, de az csak akkor induljon el szépen, halkan, ha nagyon le van terhelve a gép.
- Alapvetően netezős konfig kell, de bővíthető legyen, ha megjelenik a Far Cry 5 pl., egy combosabb vga-t tudjak bele venni. :)
- A fentebb említett játék esetén valószínűleg újra kritérium lesz a 4 mag...
- Minél kisebb annál jobb, az ésszerűség és a vga bővíthetőség által behatárolva.

Köszi! :R

(#94) DeSanto


DeSanto
őstag

Nekem egy Voyo mini pc-m van de sehogy sem tudok belépni a BIOS-ba.
Tudnátok nekem segiteni? Linux-ot szeretnék rátenni.

(#95) Barnuss


Barnuss
tag

Hát ez egy igazi csoda masina, meglepő nagyon

(#96) Mankó


Mankó
veterán

Egy ilyen masinával szeretném kiváltani a nast és az otthoni kihasználatlan asztali számítógépet.
Funkciók, amiket el kell látnia: Nas funkciók torrent, full hd, 3d videók streamelése tv-re + havi néhány óra egyszerű szgépes tevékenység, pl. Office, net.
Szerintetek?

(#97) simonzé válasza DeSanto (#94) üzenetére


simonzé
addikt

AGoogle a barátod: "To enter BIOS on Voyo V2 you have to press several times on ‘Esc’ key on boot, so you have to use an USB Keyboard."

I don't fit in. I fit out.

(#98) csapoze


csapoze
csendes tag

Sziasztok,
Vettem egy gigabyte Brix bsi5h 6200 barebone Pc-T. Beleraktam SSD-t, memóriát, hdmi bekötve, de nincs jel, azt mondja a tv-m. Külföldi oldalakon nézegettem a megoldást, de nem találtam egyértelmű választ, sok helyen írjak, hogy nem minden kijelzővel kompatibilis (WTF!!!) így még a bios-így sem jutottam el. Kipróbáltam egy lg és egy Samsung tv-vel is, tobb hdmi kábellel, sajnos nem megy. Ötleteket szívesen várnám. :R

(#99) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ilyen van valakinek? VOYO V1 Mini PC Intel Pentium N4200
A családban már van egy "Voyo", és maximálisan meg vagyunk vele elégedve. Igazából ami érdekelne, hogy - előbbiben - mi a fenének van benne az a 32 Gbyte eMMC, ill. hogy vajon tud-e SSD-ről boot-olni?

(#100) Kowax válasza <Adamsky> (#99) üzenetére


Kowax
tag

Ez a téma nálam is aktuális.
Megkérdezhetem, hogy a meglévő Voyo-t mire használjátok?
Nekem egy 24/7-es eszköznek kéne, amin mennek a torrentek (mondjuk 50), egy külső winyót megoszt 2 TV-nek filmnézés céljából és kívülről elérhető legyen (esetleg Kodi), backup-olni néhány mappát a laptopról. Mindezt szeretném, ha hangtalanul tenné, mert hálóban lenne. :DDD
Erre jó lehet? Fogyasztása kb. mekkora?

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.