Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ssolitude válasza mob_zzz (#41) üzenetére


ssolitude
őstag

Erkölcsi oldal.... LOL. :B

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#52) mob_zzz válasza rii (#47) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Ha megakarod tanulni a PS-t, annak is megvan a maga módja. Pl iratkozz be egy tanfolyamra. Csak azért merem ezt mondani, mert ha jobban meggondoljuk, hiába tisztelendő a tudásszomj, a PS ismerete is csak egy befektetés. Ha jól megtanulod, elég jó pénzeket tudsz vele keresni. 1-1 munka behozza a tanfolyam meg a szoftver árát.

(#53) rii válasza mob_zzz (#49) üzenetére


rii
nagyúr

nem ismerem el, hogy lopok, mert ez nem lopás
ha tudnád használni a szomszéd 7es BMW-jét, úgy hogy letöltöd torrentről, keresel serialt, és a szomszédot ezzel nem károsítod meg, na ugye hogy megtennéd? :DDD
azt elismerem, hogy tele vagyok tört soft-okkal.
a lopás szót maradi voltom miatt nem vagyok hajlandó maga,mra venni :)

a társadalmi meg gazdsáig kár meg nem ebbe a topikba való :DDD
ezzel a részével ne is foglalkozzunk
próbálok nem figyelni ilyen dolgokra

de vajon hogy terjednek a soft-ok, ha nem warez útján? ;-)

jajj szegény autodesk ... még valaki letölti csúúúnya dc-vel a progiját, megtanulja, és az új munkahelyén ezt fogja javasolni ... broooaaahhhhhhh

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#54) Bash válasza rii (#33) üzenetére


Bash
őstag

Tény, hogy kiváló hallgató voltam, de havi 40 ezerből nem lehet Photoshop-ot venni, mégis megoldottam. Akkoriban még nem volt kiterjedt Campus program, épp csak indulóban volt, Photoshop egyébként sem volt a letölthető programok között.
Neked van szellemi terméked? Gondolom írtál már esszét vagy Photoshop-nál maradva gondolom készítettél már fényképet. Tegyük fel valaki hozzáférést szerez ezekhez a szellemi termékeidhez, és lemásolja, saját célra felhasználja őket... Biztos murisnak találnád azt is amikor diplomamunkádat nem fogadják el arra hivatkozva, hogy elloptad más munkáját (mivel az a valaki már megelőzött)? Murisnak találnád ha meztelen/kompromittáló képeidet nyilvános fórumon viszontlátnád? Bár pénzt ő sem keres vele, de biztosan jót mulatna.

http://bashtravel.com/

(#55) Lenry válasza rii (#53) üzenetére


Lenry
félisten

szvsz egyáltalán nem okozok semennyi kárt azzal, hogy letöltöm és használom törten, abszolút nonprofit módom mondjuk a ps-t... ugyanis soha az életben nem venném meg... ergo nem károsítom meg őket...

ssolitude: pontosan :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56) ssolitude válasza Lenry (#55) üzenetére


ssolitude
őstag

És ez igaz mindenre. A DVD-től a szoftverig.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#57) rii válasza Lenry (#55) üzenetére


rii
nagyúr

igen, én is eszondom (:

de még ha pénzt is keresel vele, de nem veszed meg, azzal sem károítod meg őket, csak ilyenkor már illő lenne megvenni...:)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#58) VladimirR válasza rii (#53) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igazad van, nem lopas
szoftverhamisitas
viszont ez magyarorszagon ugyanugy buncselekmeny (ezt mintha mar egyszer megvitattuk volna)

(#59) mob_zzz válasza rii (#53) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Jaja. Ha félretesszük picit a vitát, tán még közös pontot is találhatunk. :)
Elég paradox, hogy a kalóz-Windowsok léte is a Microsoftot erősíti. Képzeljük el, hogy ha lenne egy ultimate védelem, amit senki sem tudna feltörni és csakis legális Windowsok lennének használhatóak. Mi történne? A szegényember/fukarember/okosember elkezdene alternatívák után kutatni. És rájönne, hogy free szoftverek is kielégíthetik igényeit. Löketet kapna ez a szektor a megnövekedett igények miatt és gyorsulna a fejlődése. Veszélybe is kerülhetne akár a MS elsősége kezdetben a home-userek esetében, aztán esetleg közigazgatásban, meg ahol kiválthatóak a termékei... Tehát feltehetjük, hogy az MS-nek valójában nem is érdeke ennek a tuti-védelemnek az alkalmazása.

(#60) mob_zzz válasza Lenry (#55) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Én is erre gondoltam, amikor a lopás-lopás közti különbségre céloztam. Károkozásról egy AutoCad, SPSS, sőt PS esetében nem nagyon beszélhetünk, de maga az erkölcsi dilemma akkor is megmarad. Az, hogy úgy használsz valami olyat, amiben másnak pénze/munkája van, hogy nem fizetsz érte.
Kicsit hasonlít a helyzet a bliccelésre. A busz elmegy 30 emberrel is meg 31-gyel is. Tehát lényegében a 31. utas, aki nem fizetett az utazásért, nem károsítja meg hagyományos értelemben a bkv-t, mert nem termelt neki pluszköltséget azzal, hogy potyázott. Sőt mondhatja azt is, hogy ő úgysem fizetett volna, mert ha nem engednék fel jegy nélkül, akkor gyalog ment volna...

(#61) rii válasza VladimirR (#58) üzenetére


rii
nagyúr

üdvöt uram!!

nem-nem vittatuk még ezt :)
velem nem :) ezt az egy apró dolgot nem
minden más aspektusát már igen

egy ilyen vitatásban írtam, hgy én lennék a legboldogabb, ha lenne ilyenből bevételem, és meg kellene, illene megvennem ....

de akkor szoftverhamisi vagyok :R

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#62) VladimirR válasza rii (#61) üzenetére


VladimirR
nagyúr

de, megvitattuk, ott derult ki, hogy fogalmad nincs rola, hogy magyarorszagon a szoftverhamisitast a torveny bunteti

(#63) rii válasza VladimirR (#62) üzenetére


rii
nagyúr

akkor üzenem nekik, hogy "egyszerre gyertek, mert nincs sok időm" :DDD

egyrészt ..
másrészt meg beizzítok egy ilyet, amiről beszégetnek a topikban, .... oszt már jöhetnek is :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#64) VladimirR válasza rii (#63) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha ezt is olyan sebesseggel izzitod be, mint ahogyan linuxra (ujabban osx-re) valtasz, eleg, ha jovo karacsonykor elindulnak

egy kerdesem maradt, most, hogy igy tudod, buncselekmeny, amit csinalsz, miert vagy meg buszke is magadra?

(#65) Omega81


Omega81
senior tag

Én megvettem a Vista-t. Ez volt az első legális Microsoft operációs rendszerem. Megbántam, nagyon nem ért meg 35k- t ez a szívás.

A szándék megvolt, de azt a Microsoft ügyintézőjének is megírtam sok supportos probléma után, hogy ez volt az utolsó, hogy a Microsoftnak fizettem valamilyen termékéért. Meg is szakadt a kialakult 'baráti' kapcsolatom vele, fiatal srác, korombeli...

BASH, az álláspontod jogos, de hazánkra levetítve abszurd és irrealisztikus. Csak nagyon, NAGYON kevesen tehetik meg meguknak, hogy a számítógépükkel nem keresve pénzt, ennyi drága szoftvert vegyenek meg, mint Te.

Sőt, még egy sima, 25-35 ezres operációs rendszer is egy átlag számítógépboltban vásárlónak megdobja -azaz megdobná- a költséget a költségvetés kb negyedével, néha ez az egy havi fizetés fele.

Érthető, hogy miért adják Linux-al a gépeket a (nem) szakboltok, de ugye jól tudjuk mindannyian, hogy innentől az út ismerőshöz, vagy ismerős ismerőséhez vezet: 'Jajj, ez miez, csinálj vele valamit, ez nem az ami melóhelyen van, a gyereknek iskolában, vindóz kell."

Ez a realitás, a valós helyzet.

Végezetül, hogy mindenképpen lebuknak a tört Vista-k, szerintem el lehet felejteni. Amíg védelem van, fegyver is van.
Megoldás? Adják a szoftvert olyan áron, hogy az is megvegye, aki most nem teszi. Fel kell mérni, mi az az árszint, amiért a kockázatot a felhasználó már nem vállalja be. Kijönne, hogy jobban megérné fele áron adni, mert több, mint kétszer annyian vennék? Nem tudom. Azt tudom, egészen biztosan, hogy hazánkban az illegális szoftverhasználat nem olyan mértékű, mint amit a hivatalos statisztikákban olvastam. Sokkal nagyobb.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#66) Omega81


Omega81
senior tag

Ollózok.

"jajj szegény autodesk ... még valaki letölti csúúúnya dc-vel a progiját, megtanulja, és az új munkahelyén ezt fogja javasolni ... broooaaahhhhhhh"

Így igaz. Illegálisan volt, megtanultam használni, munkáltatómnál rendeltem.

"szvsz egyáltalán nem okozok semennyi kárt azzal, hogy letöltöm és használom törten, abszolút nonprofit módom mondjuk a ps-t... ugyanis soha az életben nem venném meg... ergo nem károsítom meg őket..."

Pontosan.

Le is írtunk mindent. :) Az álláspontok nem fognak közeledni egymáshoz, tuti.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#67) Superman


Superman
nagyúr

Hozzászólnék a vitához, ami itt kialakult: egyetértek, hogy aki dolgozik egy adott szoftverrel, vagyis maga is pénzt keres azáltal, hogy mások szellemi termékének a vállán jut el egy adott produktumhoz (mint én, aki az Autodesk termékével a 3D Studio-val dolgozik többek között), az bizony fizesse meg az árát. Ez külföldön szinte bevált metódus, hiszen a cégek, akiknek az adott fejlesztő dolgozik gondoskodnaka szükséges szoftver utánpótlásról. Ez ma Magyarországon nem így van. A cég, amelynek dolgoztam és mai napig is dolgozom elémlökött egy 15 napos időkorlátos verziót, ami még ki is volt herélve, mondván, pénz nincs ilyesmire. Ezek után használhattam, amit akartam, őket nem érdekelte, csak az eredmény. Sok programmal dolgozom: Corel Draw, Photoshop, 3DSimED (ezt is meg kellett venni, egy angol pasas fejlesztette és ingyen is megszerezhettem volna, de mivel ismerem az illetőt, ezért nem lett volna felé etikus, az etikai érzékem nem engedte) és 3D Studio. A 2008-as változat 3500 dollár. Én megvettem a programot, habár majd belerokkantam. Viszont nem engedhetek meg magamnak továbbképzéseket, mert egy-egy ilyen akár fél milla is lehet.

És hogy használok-e kalózszoftvereket: sajnos igen, bár törekszem arra, hogy ne így legyen, de sajnos a mai magyar társadalmi, szociális és ebből következően anyagi klímában ez megoldhatatlan.

(#68) Superman válasza Omega81 (#65) üzenetére


Superman
nagyúr

KI akartam másolni, hogy miben értek veled egyet, de szinte mindenben.

Ez pedig nagyon igaz, ollózom is:

"BASH, az álláspontod jogos, de hazánkra levetítve abszurd és irrealisztikus. Csak nagyon, NAGYON kevesen tehetik meg meguknak, hogy a számítógépükkel nem keresve pénzt, ennyi drága szoftvert vegyenek meg, mint Te.
Sőt, még egy sima, 25-35 ezres operációs rendszer is egy átlag számítógépboltban vásárlónak megdobja -azaz megdobná- a költséget a költségvetés kb negyedével, néha ez az egy havi fizetés fele."

Nem tudok mit hozzátenni, talán annyit, hogy jó neked, hogy megvették a 3D Studio-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69) Omega81 válasza Superman (#67) üzenetére


Omega81
senior tag

És hogy használok-e kalózszoftvereket: sajnos igen, bár törekszem arra, hogy ne így legyen, de sajnos a mai magyar társadalmi, szociális és ebből következően anyagi klímában ez megoldhatatlan.

Bizony, erről van szó. Jól kiegészítettük egymást.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#70) Bash válasza Omega81 (#65) üzenetére


Bash
őstag

BASH, az álláspontod jogos, de hazánkra levetítve abszurd és irrealisztikus. Csak nagyon, NAGYON kevesen tehetik meg meguknak, hogy a számítógépükkel nem keresve pénzt, ennyi drága szoftvert vegyenek meg, mint Te.
Sőt, még egy sima, 25-35 ezres operációs rendszer is egy átlag számítógépboltban vásárlónak megdobja -azaz megdobná- a költséget a költségvetés kb negyedével, néha ez az egy havi fizetés fele.

Számomra a számítógép szoftver nélkül használhatatlan. Ha a szoftver lenne a gép költségének háromnegyede, akkor is megvenném, mivel anélkül a maradék egynegyed semmit sem ér. Vagy megveszem, vagy nem használom, nincs más alternatíva.

Kb. 1,5-2 évvel ezelőtt lehetett, hogy régen szeretett de sokáig elfeledett képnéző programot (ACDSee 3.1) szerettem volna megvásárolni. Természetesen a weboldalukon már nem kapható, ezért felkerestem őket e-mail-en és később telefonon is. Hiába biztosítottam őket róla, hogy nem igénylek semmiféle support-ot, nem voltak hajlandóak pénzért sem rendelkezésemre bocsátani egy jogtiszta verziót, csak az akkor elérhető 8-as verziót ajánlották. Bosszúból letöltöttem egy tört verziót és azt használtam kb. 1 évig.

http://bashtravel.com/

(#71) Lortech válasza Omega81 (#65) üzenetére


Lortech
addikt

BASH, az álláspontod jogos, de hazánkra levetítve abszurd és irrealisztikus. Csak nagyon, NAGYON kevesen tehetik meg meguknak, hogy a számítógépükkel nem keresve pénzt, ennyi drága szoftvert vegyenek meg, mint Te.
Sőt, még egy sima, 25-35 ezres operációs rendszer is egy átlag számítógépboltban vásárlónak megdobja -azaz megdobná- a költséget a költségvetés kb negyedével, néha ez az egy havi fizetés fele.

Én is kiemelem, de én azért, mert nem értek egyet vele.
Nagyon kevesen engedhetik meg maguknak Mo-n, hogy Porsche-vel járkáljanak, csak a Porsche-t nem lehet lemásolni, így nem is járkálnak. A szoftvert meg le lehet, ki látja.. Pedig ugyanolyan termék, aminek a használatára nem vagy jogosult, ha a tulajdonosa nem ingyen adja vagy nem vetted meg. Nem kell különválasztani a hardvervásárlást a szoftvervásárlástól, mert ugyanolyan termék és ugyanúgy szükség van a számítógép használatához mindkettőre, csakazért, mert az egyiket el lehet sunyizni másolással.
A photoshop nem levegő, hogy létszükség legyen használni.
Nekem is van/volt/lesz olyan szoftverem, ami nem legális, de nem gyártok hozzá ideológiát.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#72) cousin333 válasza moonman (#29) üzenetére


cousin333
addikt

Semennyit :P

ui: Hol kerül 25 ezerbe egy nem OEM Home Premium?

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#73) wwenigma válasza moonman (#29) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mutass 25ért nem OEM Vista Home Premiumot, rohanok megvenni. OEMért a lélektani határ 10. Kocsim nincs, nem mozizok mert drága, buli szintén. Cigi minimális. :U

Vírusírtóm, Cfosom ki van fizetve, mert lélektani határ alatt adják.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#74) Superman válasza Lortech (#71) üzenetére


Superman
nagyúr

Úgy gondolom ez nem ideológia, hanem egyfajta társadalmi beidegződés és szükséglet kérdése. A beidegződés az, hogy amit el lehet venni ingyen, azt vegyük is el. Ezt kiegészíti a szükséglet, vagyis az, hogy lassan már a szükséges hardverek megvásárlására sincs elegendő fizetőképes kereslet. Ahol lakom sorra zárnak be a boltok.

A másik része a dolgonak egy másfajta kényszer: a munka kényszere. Vannak szerencsés emberek, akik olyan cégnél dolgoznak, amely megveszi nekik a szükséges szoftvereket, de jól tudjuk, hogy Magyarországon nem ez a fő tendencia. Photoshopra valóban nincs feltétlenül szükség otthon, de ha valaki mondjuk játékprogramok textúráit fejleszti ki, akkor igen. Vannak persze alternatív programok, mint a GIMP, de ha valaki már megismert egy programot, időbe telik neki átállni egy másikra és a megbízó nem fog várni, amíg ő megtanulja az új, ingyenes programot.
A Porsche példája bizonyos értelemben találó, másfelől nem: ha A-ból B-be el akarok jutni, jó nekem egy LADA is, nem kell feltétlen luxusautó. Másfelől, ha mondjuk a szoftverfejlesztés terén, vagy grafikai, 3D-s tervezés területén el akarok jutni 0-ról az 1-re, akkor bizony figyelembe kell vennem az időfaktort is, hiszen vannak határidők, amelyeket be kell tartani. Mindent meg lehet oldani valahogyan, mindent lehet helyettesíteni valamivel, a kérdés csak az, mennyi idő alatt. Lehet, amit 3D Studio-ban meg tudok oldani 1 óra alatt, azt más programok kombinálásával is meg tudom oldani, de rámegy a délutánom. Egyszóval azt gondolom ez bonyolultabb probléma annál, minthogy rámondjuk azt, hogy ideológiát gyártunk, ha másolt programokról beszélünk.

(#75) Lortech válasza Superman (#74) üzenetére


Lortech
addikt

Egyszóval azt gondolom ez bonyolultabb probléma annál, minthogy rámondjuk azt, hogy ideológiát gyártunk, ha másolt programokról beszélünk.

Szerintem egyáltalán nem bonyolult, csak te bonyolítod el. Akár szükséged van rá, akár nincs, akár van pénzed rá, akár nincs (szegény szoftverfejlesztőként, brühühü), akár szorít az idő, akár nem, nincs jogod használni, ha nem fizettél érte és nem ingyen van, és igenis ideológiagyártásnak tartom, amit például most is csináltál, hogy jogot próbálsz formálni, amire nincs.

A Porsche példája bizonyos értelemben találó, másfelől nem: ha A-ból B-be el akarok jutni, jó nekem egy LADA is, nem kell feltétlen luxusautó.
Ha le akarsz valamit rajzolni, akkor jó a gimp is. Ha meg gyorsat és kényelmeset akarsz, akkor vegyél porsche-t, photoshopot (sokak szerint jó a gimp is). Ha szoftverfejlesztéssel foglalkozol, akkor tipikusan terméket, értéket produkálsz, aminek _valamilyen formában_ te élvezed hasznát (pénz vagy akár megbecsülés ha freeware-t gyártasz). Az önerőd befektetésén kívül ott van a használt eszközrendszer, amit ha nem fizettél ki, akkor nincs jogod a haszonra se.
de ha valaki már megismert egy programot, időbe telik neki átállni egy másikra és a megbízó nem fog várni, amíg ő megtanulja az új, ingyenes programot.
Tehát a szükség törvényt bont, csak nehogy egyszer a te károdra tegye, mert akkor lehet, hogy nem fog tetszeni. Vicces, hogy pont a szoftverfejlesztést hozod fel, kicsit általánosítva éhenhalnál, ha senki nem fizetne a munkádért.

Thank you to god for making me an atheist

(#76) Superman válasza Lortech (#75) üzenetére


Superman
nagyúr

Nagyon leegyszerűsíted a kérdést, látszik, hogy nem sokat tudsz sajnos erről a témáról és közhelyekkel vagdalkózol.

"(szegény szoftverfejlesztőként, brühühü), "

Hát mit mondjak, ha Egerben és Sárospatak vonalán közlekedsz, akkor nyitottabb szemekkel is járhatnál. Itt a szoftverfejlesztők a negyedét sem keresik, mint amit az ország más megyéiben, esetleg Pesten. Az meg pláne nem segít a dolgon, ha valakinek ennyire egyoldalú a hozzáállása, mint tied, akiben egy szikrája sincs a másik véleménye tolerálásának, vagy megértésének.

" ha nem fizettél érte és nem ingyen van, és igenis ideológiagyártásnak tartom, amit például most is csináltál, hogy jogot próbálsz formálni, amire nincs."

Szelektíven olvasol, akárcsak a politikusok. Éppen azt fejtegettem, hogy a munkához való szoftvereket mind megvettem. Viszont hozzátettem: hazánkban a legális szofverek elterjedésének gátat szab - akár tetszik ez, akár nem valakinek - a társadalmi bázis hiánya, ez pedig közvetve-közvetlenül összefügg a gazdaság teljesítőképességével és területi megoszlásával (lásd: borsodi munkanélküliségi kérdések, munkahelyek hiánya, stb.). Mit nem lehet ezen megérteni?

"Ha meg gyorsat és kényelmeset akarsz, akkor vegyél porsche-t, "

Mondom, hogy nem jó a példád. Hogyan hasonlíthatsz még arányaiban is 30 millás luxusautót egy szoftverhez? Nem érzed, hogy az analógiád hibás?

"Tehát a szükség törvényt bont, csak nehogy egyszer a te károdra tegye, mert akkor lehet, hogy nem fog tetszeni. Vicces, hogy pont a szoftverfejlesztést hozod fel, kicsit általánosítva éhenhalnál, ha senki nem fizetne a munkádért."

Ezt majd akkor lesz jogod elmondani, ami egyébként úgy ahogyan van demagógia, ha te is annyit fizettél szoftverekért, mint én. De már megint nem érted a lényeget: azt fejtegettem, hogy én megértem azokat, akik így tesznek, nem azt mondtam, hogy én is közéjük tartozom. Mekkora betűkkel írjam ki és milyen köznyelven fogalmazzam meg, hogy megértsd?

(#77) Lortech válasza Superman (#76) üzenetére


Lortech
addikt

Nagyon leegyszerűsíted a kérdést, látszik, hogy nem sokat tudsz sajnos erről a témáról és közhelyekkel vagdalkózol.
A második része igaz. Ahogyan te is folyamatosan közhelyekkel vagdalkózol, csak neked még igazad sincs.

Hát mit mondjak, ha Egerben és Sárospatak vonalán közlekedsz, akkor nyitottabb szemekkel is járhatnál. Itt a szoftverfejlesztők a negyedét sem keresik, mint amit az ország más megyéiben, esetleg Pesten. Az meg pláne nem segít a dolgon, ha valakinek ennyire egyoldalú a hozzáállása, mint tied, akiben egy szikrája sincs a másik véleménye tolerálásának, vagy megértésének.

Igen, ezen a vonalon közlekedek, és egészen mellesleg én is szoftverfejlesztő vagyok / leszek, igaz még nem dolgozom főállásban. De mikor egy félév múlva kezembe kapom a diplomát, több lehetőségem is lesz elhelyezkedni, pl debrecenben, ami pestivel igencsak versenyképes fizetéssel kecsegtet, Egerben, ahol szintén, és Misckolcon szintén, ahol egy pesti székhelyű cég ugyanannyit fizet a miskolci alkalmazottainak. De ettől függetlenül igazad van , nem fizetnek vidéken annyit a fejleszőknek.
Csak azt nem tudom, hogy miként befolyásolja ez a kérdés megitélését, de
örülnék neki, ha nem kevernéd ide a személyeskedésedet!
szerk: el tudsz olyat képzelni, hogy valaki megérti a mondandódat, de nem ért vele egyet? :F

Nem olvasok szelektíven, esetleg te értelmezed félre szándékosan. Nem mondtam hogy nem vetted meg a szoftvereidet, de mivel ezzel _példálóztál_, erre reagáltam.


Mondom, hogy nem jó a példád. Hogyan hasonlíthatsz még arányaiban is 30 millás luxusautót egy szoftverhez? Nem érzed, hogy az analógiád hibás?

Nem érzem. A lényeg, hogy ugyanúgy nem tudja megfizetni egyiket sem az adott illető, csak a szoftvert le tudja másolni, ezért meg is teszi.

Ezt majd akkor lesz jogod elmondani, ami egyébként úgy ahogyan van demagógia, ha te is annyit fizettél szoftverekért, mint én. De már megint nem érted a lényeget: azt fejtegettem, hogy én megértem azokat, akik így tesznek, nem azt mondtam, hogy én is közéjük tartozom. Mekkora betűkkel írjam ki és milyen köznyelven fogalmazzam meg, hogy megértsd?
Mik közöd van ahhoz, hogy mennyit fizettem szoftverekért? Nekem mi közöm van ahhoz, hogy te mennyit?
Szerintem akkor lesz jogom elmondani, amikor úgy gondolom, hogy el akarom. Azért állítsd már le magad.
Lehet, hogy én is megértem azokat, akik így tesznek, de ettől még nem értek egyet azzal, hogy joguk van hozzá rászorultsági meg mindenféle alapon.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#78) rii válasza VladimirR (#64) üzenetére


rii
nagyúr

" ... egy kerdesem maradt, most, hogy igy tudod, buncselekmeny, amit csinalsz, miert vagy meg buszke is magadra? .... "

mert nincs más választásom

" ... ha ezt is olyan sebesseggel izzitod be, mint ahogyan linuxra (ujabban osx-re) valtasz, eleg, ha jovo karacsonykor elindulnak ... "

linuxra azért nem váltottam, mert nincs az indesigne-nak, meg illsutratornk megfelelő alternatívája, még olyan gyenge sem, mint a photshop-nak a g.i.m.p.

os/x:

1. vennem kell még egy sata -dvd-rw-t, mert az ide-sről nem bootol asszem
2. el kell készülnie a vízhűtésemnek, mert az nvidia card-omról már le lett szedve a passzív hűtőborda, és már vzel blokk van rajta, tehát nem használhatom most, a bent levő matrox g 450-es card-ot meg nem szereti az os/x
3. munkahelyet váltottam, és az elmúlt egy hónapban egy szabad hétvégém volt, és minden nap 9 után értem haza

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#79) rii válasza Bash (#54) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Photoshop egyébként sem volt a letölthető programok között. ...."
ezért egyszerűbb volt megvenni súllyos 10.000kért , ahelyett, hogy körbekérdeztél volna a suliban pár jófej ITs emberkét ....


" ... Neked van szellemi terméked? Gondolom írtál már esszét vagy Photoshop-nál maradva gondolom készítettél már fényképet. Tegyük fel valaki hozzáférést szerez ezekhez a szellemi termékeidhez, és lemásolja, saját célra felhasználja őket... Biztos murisnak találnád azt is amikor diplomamunkádat nem fogadják el arra hivatkozva, hogy elloptad más munkáját (mivel az a valaki már megelőzött)? Murisnak találnád ha meztelen/kompromittáló képeidet nyilvános fórumon viszontlátnád? Bár pénzt ő sem keres vele, de biztosan jót mulatna. ... "

ebben benne van a kizárólagosság.
a péLdád bukta innentől kedzve

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#80) moonman


moonman
titán

szánalmasak vagytok. az egyik kiröhögi a másikat, ha az erkölcsöt említi (idáig hogy lehet süllyedni?) a másik meg összeveszik egy barátjával és elhatározza, hogy soha többé nem fizet, csak mert egy szoftver nem nyerte meg a tetszését. a harmadik meg szakadatlanul fújja, hogy a lopás az nem lopás, mert amúgy se venné meg. katasztrófa bazmeg.

[ Szerkesztve ]

(#81) moonman válasza wwenigma (#73) üzenetére


moonman
titán

http://www.argep.hu/product_427809.html

várlak a számlával. egyébként mi ez a "lélektani határ" szöveg? ennyiért adják és kész.

(#82) VladimirR válasza rii (#78) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"mert nincs más választásom"

hogyne lenne, csendben maradsz
ehelyett probalsz nem csak ideologiat gyartani ahhoz, amit csinalsz, de meg meg is akarsz gyozni masokat, hogy te csinalod jobban, aki megveszi, az hulye (#79)
ha szerinted _ez_ normalis, tobb kerdesem nincs

a tobbire majd terjunk vissza 2 ev mulva

(#83) Drakeloni


Drakeloni
csendes tag

:)) :DD Ez jó ... Nekemtetszik... :K

Drakeloni

(#84) moonman válasza VladimirR (#58) üzenetére


moonman
titán

tudtommal a hamisítás az az, hogy a másolt szoftvert pénzért árulod, eredetinek feltűntetve. ő nem hamisító, csak egy pofátlan tolvaj.

(#85) dvdbackuper válasza moonman (#81) üzenetére


dvdbackuper
őstag

de ezek OEM verziók...dobozos kell a népnek...

(#86) moonman válasza dvdbackuper (#85) üzenetére


moonman
titán

és? akkor vegyen dobozost. lehet kapni, nekem is az van.

(#87) Lortech válasza moonman (#86) üzenetére


Lortech
addikt

De onnan indult ki az egész, hogy az meg 70 (box), amire te írtad, hogy 25.. Tényleg 25, csak az nem box.
Amúgy nem lopás, tolvajlás, hanem szerzői jogsértés. Mindegy a neve, ettől még bűncselekmény.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#88) rii válasza VladimirR (#82) üzenetére


rii
nagyúr

rohadtul nem fogok csöndben maradni, amíg jönnek a lopásos, tolvajlásos beszólások

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#89) rii válasza moonman (#80) üzenetére


rii
nagyúr

az a katasztrófa, hogy ebből akarjátok mérni az erkölcsöt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#90) moonman válasza rii (#89) üzenetére


moonman
titán

pedig aki szoftvert lop, az egyáltalán nem erkölcsös. gondolom a BKV-ra sem veszel jegyet, inkább lógsz, és visszadumálsz az ellenőrnek, ha kéri a jegyet, hogy te nem okozol kárt, csak ingyen utazol. ha meg autóval jársz, akkor extrán pofátlanságnak tartom, hogy nincs szaros pártízezred szoftverre. gépre volt...

tudod, az, hogy szar a rendszer, vagy netán szarok a törvények, amik alapján élnünk kell, nem jelenti azt, hogy neked jogod van ellenszegülni. ha betörsz egy boltba és ellopsz valamit, elvisz a rendőr. hidd el, ha lenne rá módszer és kapacitás, a szoftverlopásért is ugyanúgy bevágnának a hűvösre, egyedül annak köszönheted, hogy ilyen frankón elkarcolhatsz, hogy manapság erre nincs erőforrás.

akármilyen kurvára erkölcsösnek és az igazság bajnokának hiszed magad, a dolgok pénzbe kerülnek. megvan a lehetőséged, hogy megkeresd a rávalót, ha meg nem tudod, vagy nem akarod, akkor igenis tessék befogni, de legalábbis meghúzni magad és nem büszke lenni rá, hogy de rohadt ügyesen elloptam a magamnak valót.

(#91) rii


rii
nagyúr

az a katasztrófa még, hogy csőlátása van a sok erkölcs-huszárnak, meg kis behajtó legénynek, és nem veszitek észre, amit Superman írt a #67-ben, hogy megvette a programot, " ....A 2008-as változat 3500 dollár....."és írja is hogy "maj'belerokkant"

ő, aki ezzel foglalkozik, meg ebből él, ez a szakmája, pénzt keres vele, és mégse mellémyzsebből vágta ki

de ezt nem veszitek észtre, hanem veritek a sok kis sutyerák home user (köztük az én) fejét is, hogy TOLVAJ, LOPÁS, ERKÖCSTELEN, SZOFTVERHAMISÍTÓÓÓÓ

na ez a vicc baz'meg
a csőlátásotok
fanatizmusotok
az empátia teljes hiánya
az, hogy jószándék semmit nem ér. illegális maya? HALÁL
nagyon jó agent-ek, bérencek lennétek
szakmát tévesztettetek, de még nem késő

HAJRÁÁ

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#92) rii válasza moonman (#90) üzenetére


rii
nagyúr

kerós vagyok
soha bkv, ha mégis, havonta 2x, akkor jegy
soha taxi, még céges pénzből se
autóm nincs, keróval 20 oerc alatt bent vagyok

" ... ha betörsz egy boltba és ellopsz valamit, elvisz a rendőr. hidd el, ha lenne rá módszer és kapacitás, a szoftverlopásért is ugyanúgy bevágnának a hűvösre, egyedül annak köszönheted, hogy ilyen frankón elkarcolhatsz, hogy manapság erre nincs erőforrás. ... "

az illegális szoftverhasználatz egy kötelező rossz
anélkül senki nem ismerné meg a SW-eket
ne kergessünk már délibábokat

" ... akármilyen kurvára erkölcsösnek és az igazság bajnokának hiszed magad, a dolgok pénzbe kerülnek. megvan a lehetőséged, hogy megkeresd a rávalót, ha meg nem tudod, vagy nem akarod, akkor igenis tessék befogni, de legalábbis meghúzni magad és nem büszke lenni rá, hogy de rohadt ügyesen elloptam a magamnak valót. .. "

majd ha kihagyod a lopás szót, meg majd ha nem bolti csóró szintjére taszítod le az embereket,

rohadtul nem én tartom magam az igazság bajnokának, hanem ti, erkölcscsőszök :D
én elismerem, hogy ez így nem helyes, de tanulni akarom a soft-ot

te meg érd be azal az igéretemmel, hogy ha majd pénzt tudok keresni vee, akkor megveszem. majd ekkor akard rámhúzni a vizes lepedőt,

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#93) moonman válasza rii (#92) üzenetére


moonman
titán

elhiheted, hogy rohadtul hidegen hagy, mit csinálsz, mindössze nem kéne a saját viselkedésedet elfogadni sztenderdnek és mindenkit, aki normális úton megveszi magának hüjének nézni.

annyiszor fogom leírni, hogy tolvaj, ahányszor csak akarom, de legalábbis addig, amíg bele nem rögzül a fejetekbe. ne keress kifogásokat, ne magyarázkodj, hogy empátia így meg úgy (micsoda röhej, hogy jön ide az empátia?), és ne próbáld elbagatelizálni, egyszerűen törvényt sértesz és még büszke is vagy rá. nézz a tükörbe, aztán mondd másnak, hogy pályát tévesztett.

de mondok valamit. ha ennyire empatikus vagy, legalább becsüld meg annyira mások munkáját, hogy nem lopod ki a szemüket. nem, nem fognak éhenhalni, ha nem veszed meg, de ha senki nem venné meg, akkor bizony mehetnének az utcára. nekik is van családjuk, ők is munkából élnek, amit te szarba se veszel akkor, amikor ingyen letöltöd. ha meg szerinted annyira szar, hogy egy vasat sem adnál érte, akkor használj mást. ott a Linux, tele van a net ingyenes szoftverrel, nem mondhatod, hogy nincs választék.

[ Szerkesztve ]

(#94) FTeR válasza mob_zzz (#60) üzenetére


FTeR
addikt

"Kicsit hasonlít a helyzet a bliccelésre..."
nagyon jó párhuzam.

azt az érvelést még el is fogadnám, h nincsrápénze/úgysevennémeg, ha nem vágna fel vele. elképesztő, h még büszkék is rá. sőt, el is várják a másiktól, lehülyézik ha az az nem csallophazudik. (múlt héten bementem az egyik aluljáróban pénzt váltani az automatához, erre ki volt akadva a csapos, h jegyet akarok venni).
a gond inkább az, h abból a 31-ből min. 20 bliccel és csodálkozunk, h miért annyira lepukkant / elavult / koszos / miértkerülállmapácsinakmilliárdokbaamikormásraiskölthetnéaztapénzt.

nevetségesnek tartom, amikor bíróságon akárhány milliós károkozásról beszélnek, de azért a másik fél hozzáállása sem épp dicséretes. én is a fenti úgysem venném meg érvet vallottam, míg nem volt saját keresetem, aztán vmi megváltozott. még ha kevés is volt, de volt saját pénzem, aminél eldönthetem, h mire költöm. mint lentebb említve is volt, hetente többször is elmehetnék mindenféle bulikba és 10ezreket költhetnék piára vagy minden filmet megnézhetnék a moziba, stb. vagy szoríthatok helyet olyannak, amit ügye olcsóbban is megúszhatnék. btw, hamár ps, pont a fenti "pálfordulás" óta nincs a gépemen ps. hiába legjobb program, arra amire nekem kell "ágyúval galambra" lenne és sosem hozná be az árát (hobbiból sem szoktam designerkedni), így találtam alternatívát, amivel kicsit lassabban megy a munka sok dolgot nem tud, de arra tökéletesen alkalmas, h* apróbb módosításokat elvégezzek vele.

*h áthárítsak minden munkát a designerre :D

(#95) D600


D600
tag

Szeretek törvénytisztelő lenni és legálisan megvenni a szoftvereket, még akár a zenéket is.
De hozzá kell tegyem, hogy sajnos sokan nem tehetik meg, hogy dobozos változatért kiadjanak annyi pénzt, főleg itt Mo.-n.

(#96) moonman válasza D600 (#95) üzenetére


moonman
titán

az emberek 95%-ánál egyáltalán nem látom szükségét dobozos operációs rendszernek. 3-4 évente gépet "kell" cserélni és hozzá venni a szoftvert is.

(#97) parandroid válasza moonman (#96) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A megoldás az lesz, amikor minden eladott számítógéphez valóban olyan operációs rendszer társul majd, amivel használni is fogják. Ezt pillanatnyilag notebookok és márkás, illetve előre öszeállított konfigurációk esetében a legegyszerűbb megvalósítani.

Az "alkatrészekből összevásárolom a gépet, és majd teszek rá valami oprendszert" userek pedig továbbra is saját anyag érdekeiknek megfelelően és/vagy etikai alapon fogják megközelíteni a kérdést.

A másik problémát abban látom, hogy a ma nálunk forgalomban lévő akár márkás gépek jó részén mára elavult operációs rendszer van. Személy szerint elvárnék a MS-tól egy olyan terméktámogatást, hogy az adott operációs rendszer terméktámogatásának megszűnésekor (jelesül a Win9x) vonalra gondolok, felajánlja az azt használó usereknek a legális váltást a következő, még támogatott szoftververzióra, és nem elvárná, hogy update-et fizessenek egy amúgy alapfeladatokra még mindig tökéletesen megfelelő P3-as gépre. Ha már egyszer kiadott rá a user egy rakás pénzt, amikor megvette a gépet...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#98) rii válasza FTeR (#94) üzenetére


rii
nagyúr

igen
büszke vagyok rá

mert szerintem mo-n nincs létjogosultsága magánfelhasználókat erre kötelezni
szerintem ez erőltetett.

és amíg a fizetésem majdnem fele (!!!!) az államnak megy, addig én nem tudok ilyeneket megvenni, érted ... , az állam az én munkámért majdem ugyanannyit kap, mint én.
egy ilyen közegben ne várják el tőlem, hogy teljesen korrekt legyek, mikor minden bőrt lehúznak az emberről.

" .... nagyon jó párhuzam. .... "
nagyon nem jó párhuzam :D

a bliccelés nem jó példa, mert ha a 30 legality ember mellé még 10 ember bliccel, akkor azzal nő a busz üzemanyagfogyasztása, több helyen kell megállnia valszeg, nehezebben indul, az ülést koptatják, stb, szóval úgy használják, hogy az költségeket jelent a BKVnak, jobban használódik.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#99) dvdbackuper válasza rii (#98) üzenetére


dvdbackuper
őstag

és amíg a fizetésem majdnem fele (!!!!) az államnak megy, addig én nem tudok ilyeneket megvenni, érted ... , az állam az én munkámért majdem ugyanannyit kap, mint én.
egy ilyen közegben ne várják el tőlem, hogy teljesen korrekt legyek, mikor minden bőrt lehúznak az emberről.

ezzel 1000%-ban egyetértek...

(#100) D600 válasza rii (#98) üzenetére


D600
tag

De nem köteleznek rá szerintem. :U Megvan a választási lehetőséged. Nem muszáj megvenned a Microsoft termékeit. Használj Linux-ot.
Arra sem köteleznek, hogy megvásárold a számítógépedet, mégis megvásárolod, mert ha nem cseréled, akkor lemaradsz sok mindenről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.