Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) FTeR válasza rii (#98) üzenetére


FTeR
addikt

elég szomorú.
sajnálatos, h mennyire nem látod át az egész képet.

ha nem állambácsinak kéne eltartania a közlekedési vállalatokat, hanem a becsületes utazó közönség fizetné meg a díjat (ami netán még hasznot is hozna), akkor nem a fizud 54%át kéne befizetned a közösbe, hanem kevesebb is elég lenne (és/vagy több pénz jutna mondjuk az egészségügyre és/vagy olcsóbbak lehetnének a jegyek).

az elmaradt haszon is veszteségnek számít, nemcsak a szellemi tulajdonnál. pl ha a boltodat megszállja a hatóság vagy be kell menned ügyet intézned fölöslegesen, akkor kérhetsz kártérítést az elmaradt haszon után.

az kéne megérteni, h a szoftver nem csak úgy van az éterben, amit csak sokszorosítani kell. egy komolyabb app több éven keresztül készíthet több száz vagy akár ezer ember.
példának okáért normális esetben egy win 2 év után kezd tiszta hasznot hozni. ennek fényében belátható, h a vista már sosem fogja behozni a fejlesztési költségét. persze ezt is folytonosságában kell vizsgálni. a dolog ennél árnyaltabb, mivel korábbi verziók fedezik a kiadásokat és az egészet nézve szépen van haszon és a befektetett energiából a köv verziónak is van haszna, de ehhez is az kell, h megvegyék az emberek.

egy másik példát véve, ha mindenki megvenné a játékot, amivel játszik, akkor olcsóbban is árulhatnák a kiadók, mert a haszon így is meglenne. minden egyes bliccelő azokat szívatja, akik megpróbálnak becsületesek lenni. azt is meg kéne érteni, h nem a "rezsimet" szívatod ha nem fizetsz adót, hanem a másik embert, aki szintén megpróbál megélni vhogy.

//eszem ágában sincs politizálni. csak a bkv kapcsán húzott párhuzam mentén próbáltam magyarázni a dolgok kapcsolódását.

(#102) mob_zzz válasza rii (#98) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Nem kötelez senki senkit. Van egy cég, aminek van egy terméke. Te vagy megveszed, vagy nem. Annak van létjogosultsága, hogy ha nem veszed meg, akkor nem kapod meg a terméket. Ennyiről van szó. Meg arról, hogy neked van módod úgy használni, hogy a cég nem járul hozzá ahhoz, hogy ingyen használd a termékét, nekik meg nincs módjuk arra, hogy ebben meggátoljanak téged.
Az anyagi helyzeted meg csak rád tartozik, ettől még jogi és erkölcsi viszonylatban nem leszel felmentve.
Az adórendszerünk kérdése is megérne egy külön fórumtémát egyébként.

(#103) D600 válasza parandroid (#97) üzenetére


D600
tag

Szerintem aki ért hozzá csakis így ajánlott számítógépet vennie. Az egybe kapható boltok által összeállított konfigoknak mindig vannak gyenge pontjai és mégis sok százezrekbe kerülnek. Akik alkatrészekből rakják össze, mint én is, nem azért teszik, mert olcsó, hanem mert egy saját céljaiknak megfelelőt szeretnének összepakolni, ami kompatibilis maximálisan és nem mindent lehet beszerezni egy helyről még mindig jó áron.
Az egybe megvett számítógépet is fejleszteni kell, tehát idővel azt is alkatrészekből kell összerakni.

(#104) adik


adik
őstag

Képzeld el, hogy egy cégnek dolgozol, aki programokat készít. Legyen a neve MaxiHard. Biztosítják neked (és még sok más kollégádnak, fejlesztőknek, takarítóknak, könyvelőnek, stb...) az íróasztalt, fejlesztőszoftvereket, számítógépet, fizetést, egyéb juttatást, stb... Ezért te megírod a programot, amit a cég bedobozol és kiad, majd elad. Namármost, ha nem veszi meg senki a programot, csak egy valaki, és az lemásolja két embernek, azok még 2-2-nek, stb és így terjesztik el a világon (plusz ftp, torrent, dc, emule...) akkor az cumi, mert csak teszem azt 35 ropi jött vissza a beleölt milliókból, és téged sem tudnak kifizetni. Effektíve te, kedves programozó ingyen dolgoztál, nem kapsz érte fizut. Félre értés ne essék, és még mielőtt valaki elkezdené kiforgatni a szavaimat: nem kell attól tartani, hogy a MS mostanában tönkre menne, de csóri programozók sok túlóráját, baszogattattását, vállalati ebédeit, iroda-bérleti díját stb te nem fizeted meg. Véleményem szerint nem vagy jogosult az ő szellemi termékének használatára.
(legális xp van a gépemen, amit önszántamból vettem, egyébként linux-szal is tök jól elvagyok)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#105) Superman


Superman
nagyúr

A probléma az, hogy mindenki felsorakozik egy-egy állítás mögé és azt fújja, elbeszéltek egymás mellett. Az átlaguser valóban 3-4 évente cserél gépet, neki nem is szükséges dobozos oprendszer például. De én ezt nem tehetem meg, mivel ha így tennék elveszíteném a megbízásaimat, hiszen egy játék grafikus motorja nemhogy 3-4 évente, de most már 3-4 havonta is elavul. Minde erősebb gépek kellenek a futtatáshoz. Még használatban van a 965-ös chipset, de már a P35 is elavulóban, itt az X38 és a küszöbön az X48. OEM szoftverrel a dolog megoldhatatlan, mert az ember csak ráfizetne.

Nyilván Linuxot is használhatnék, ha arra fejlesztenének játékokat, de a nagy részük nem arra készül. Még egyszer hangsúlyozom: nem azokról a kiskölykökről beszélek, akik egyebet nem tudnak, csak letölteni, hanem azokról, akik mások szoftverével, kvázi mások munkájának árán keresnek pénzt. Ilyenkor nem egyszerűen illik legaális szoftvert használni, de kötelező is.
Más kérdés, amit már párszor leírtam, hogy az átlaguser ebbena gazdasági helyzetben nem teheti meg a legális szoftverek megvásárlását, örül, hogy a minimál-gépet kiizzadja. Ezt nem helyeslem, de gazdasági szempontból mindenképpen megértem.

(#106) Superman válasza adik (#104) üzenetére


Superman
nagyúr

"Biztosítják neked (és még sok más kollégádnak, fejlesztőknek, takarítóknak, könyvelőnek, stb...) az íróasztalt, fejlesztőszoftvereket, számítógépet, fizetést, egyéb juttatást, stb... "

Ez az a téma sajnos, ami szintén megérne egy misét, vagy topikot. Hogy ti. melyik cég mit biztosít a dolgozóinak és mit nem. ismerek pár céget, köztük olyanokat, amelyek nem kevés forgalmat bonyolítanak le havonta, legalális fejlesztőszoftvernek viszont még a hírét sem hallották. Persze ez már inkább gazdasági-politikai, stb. kérdés. úgyhogy nem sok értelme van erről beszélni.

(#107) adik válasza Superman (#105) üzenetére


adik
őstag

De én ezt nem tehetem meg, mivel ha így tennék elveszíteném a megbízásaimat, hiszen egy játék grafikus motorja nemhogy 3-4 évente, de most már 3-4 havonta is elavul.

ezt most nem teljesen értem. Milyen megbízások? Játszanod kell?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#108) Superman válasza adik (#107) üzenetére


Superman
nagyúr

Jó lenne, ha játékért fizetnének. Játékokhoz fejlesztek pályákat, pályaobjektumokat.

(#109) adik válasza Superman (#106) üzenetére


adik
őstag

IMHO hülyére is büntetném azokat.
Én olyannál dolgoztam, ahol 100-as cd gyüjtőben álltak hegyekben a több licenszes W Server, VmWare, Visual Studio, SPS és egyéb lemezek. Tény és való, hogy nem kaszáltak annyit a tulajok, mint amennyit akár kaszálhattak is volna, de úgy voltak vele, hogy parasztbecsület.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#110) adik válasza Superman (#108) üzenetére


adik
őstag

IMHO
ehhez viszont a cégednek kellene biztosítania a megfelelő környezetet. Igen, drága, tudom, de ha az vígasztal akárkit is, a világ egyébként sem szép.
(egyébként tetszik a munkád, sztm tök jó lehet.)

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#111) Superman válasza adik (#109) üzenetére


Superman
nagyúr

Az egyik cégnél a közvetlen tulaj azzal büszkélkedett (céget nem írok, de az ország egyik legnagyobb cégéről van szó, vagy legalábbis nagyon jelentős), hogy mindenki a zsebében van, a rendőrségtől kezdve mindenki, úgyhogy nem lesz gond, ha valami nem legális....

(#112) Superman válasza adik (#110) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez jelenleg nincs meg, én viszont biztosítottam magam. Befektetésnek drága volt, viszont így külföldre is tudok dolgozni akár.

(A munka tényleg érdekes, különösen, ha valakinek van affinitása az ilyesmik iránt. A pályatervezést úgy képzeld el, hogy autós játékokhoz folyik, én csak ezzel foglalkozom....)

(#113) adik válasza rii (#92) üzenetére


adik
őstag

az illegális szoftverhasználatz egy kötelező rossz
anélkül senki nem ismerné meg a SW-eket
ne kergessünk már délibábokat

nem azokat üldözik, akik felteszik, majd egy hét múlva leveszik, hogy mégse, vagy egy hét múlva megveszik, hogy mégis, de sztm ezt te is tudod

Kettő, csipkebokor vessző!

(#114) (Kolombusz) válasza moonman (#96) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Vettem egy OEM Vistát tavaly megjelenéskor.
Beszart az alaplapom, már nem garanciális, kicseréltem.
A Vista mindent rendben felismert, nem omlott össze, újraaktiválást kért.

Supportot felhivtam, pötyögtem, aktiváltam az OS-t.
Attól függetlenül, hogy a rendszer elfogadja aktiváltnak, az én Vistám legálisnak számít még, vagy a licensz szerint már nem az?

(#115) Superman válasza (Kolombusz) (#114) üzenetére


Superman
nagyúr

Én (sajnos) nem vagyok Mocrosoft szakember, én is ezután érdeklődtem, de a kérdés az, hogy milyenre cserélted az alaplapot és milyen volt ezelőtt: ha Asus volt és Asusra cserélted, tehát ugyanolyan márkára, akkor elvileg oké, de persze ebbe is bele lehet kötni, hogy csak adott alaplaphoz tartozhat. Kérdezz egy Microsoft gurut erről, egyébként engem is érdekel a dolog.

(#116) (Kolombusz) válasza Superman (#115) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Asusról DFI-re cseréltem, a többi alkatrész maradt.

(#117) rii válasza adik (#113) üzenetére


rii
nagyúr

egy hét alatt mire jössz rá? hogy kell?
azt már egy tutor veidóból is ki tudod akkor szűrni

22-es csapdája
ha nem töltöd le,
és nem használod egy évig
akkor megtanulni sem tudod
így belőle pénzt keresni sem
ergó megvenni sem

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#118) Thrawn válasza (Kolombusz) (#114) üzenetére


Thrawn
félisten

Az.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#119) adik válasza rii (#117) üzenetére


adik
őstag

Egy év? Nem feleségül venni kell!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#120) FTeR válasza (Kolombusz) (#116) üzenetére


FTeR
addikt

ha telefonos support elfogadta akkor erre tudsz hivatkozni, ha meg a wga is elfogadja, akkor gyakorlati kár nem nagyon érhet belőle.

ha minden igaz, a vista csak az alaplapot nézi. új alaplap = új gép. minden más szabadon cserélgethető. elméletileg nem önszántadból cserélted, ami enyhítő körülmény, de nem is garis.

érdekes kérdés, engem is érdekelne a pontos válasz.
én már azon is meglepődtem, h egy teljesen más alaplapon szó nélkül elindult. xp-nél simán beadta a kulcsot.

(#121) rii válasza adik (#119) üzenetére


rii
nagyúr

jól tudsz érvelni :U

mondok egy viszonylag nem túl bonyolult programot

dreamweaver 4.0
egy heted van rá
úgy hogy megrendelést kapsz weboldalra
csináld meg
és nem kell már kitalálnod semmit, a designer-grafikus mindent letett eléd, neked"csak" meg kell valósítani, ... favágás

és mint írtam, ez egy kis program

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#122) FTeR válasza rii (#117) üzenetére


FTeR
addikt

sztem komoly gondok vannak az értékrendeddel.
rettentően egyoldalúan (önzően?) szemléled világot. a lényeg, h neked legyen jó, mindenki más dögöljön meg.

mindig azok akarnak többet és egyre többet a közösből, akik még sosem adtak bele.
a klasszikus kommunizmust is csak azok találják szimpatikusnak, akik csak nyernének mások munkájából. ez egyébként elég általános gond a magyaroknál. te is az a fajta vagy, aki ki megy a mellét verni, h legyen minden ingyen, de közben fel van háborodva, h a fizetésének több mint fele az államnak megy. nem látja, h ezzel fizeti meg az ingyenességet.

//
produktív környezetben egy hét alatt bőven el lehet dönteni, h vmi kell vagy nem. ha neked erre 1 év kell, akkor egyszerűen döntésképtelen vagy. vagy ami sokkal valószínűbb szeretnéd használni, csak nem akarod megfizetni és ezzel próbálod mentegetni magad (még csak nem is mások, egyszerűen saját magad előtt).

(#123) FTeR válasza rii (#121) üzenetére


FTeR
addikt

ennyi idő után el kell tudnod dönteni, h jó-e az app neked. ha tetszett, akkor megveszed és folytatod vele a munkát, ha nem, akkor visszatérsz a régi módszerhez (/apphoz).

nyilván nem árt, ha előtte utána jársz a dolognak és nem ész nélkül kezdesz telepítgetni.
tévét sem úgy mész venni, h előtte nem nézted végig a speckóit vagy nem olvastál volna utána. hameg mégis, akkor nem a rendszerrel van hiba.

(#124) rii válasza FTeR (#122) üzenetére


rii
nagyúr

" ... de közben fel van háborodva, h a fizetésének több mint fele az államnak megy. nem látja, h ezzel fizeti meg az ingyenességet. ... "

ezt a baromságot már ne is haragudj

ha minden ember megvenne minden soft-ot, senki nem csalna adót, minden alkalmazott be jelentzve jelentve teljes összegre, asziszed', csökkenne az adó?

egy nagy büdös francokat.

szerinted pld. a parkolási díjakból mi lesz? magánvagyon. nahátakkormeg.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#125) mob_zzz válasza rii (#121) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Azt próbálod elhitetni velünk, hogy kötelező használni a Dreamweavert. Nem kötelező. Ha szeretnéd megtanulni, miért szeretnéd? Valószínűleg azért, hogy érts hozzá és később akár pénzt is tudj keresni vele. Ahhoz, hogy pénzt keress be kell fektetni. Pénzt (is).

(#126) mob_zzz válasza rii (#124) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Elég tipikus a kép igen. Tény, hogy vannak problémák hazánkban, de alapvetően így működnek a dolgok. Sok állami szolgáltatást szeretnénk? Akkor sok adót kell befizetni.
Kevesebbet szeretnénk adózni? Akkor valszeg kevesebbet is várhatunk "ingyen"...

(#127) rii válasza mob_zzz (#126) üzenetére


rii
nagyúr

amerikában asszem töredéke a fizetésnek az adó
nem a fele

ha kevesebb lenne az adó, sokkal kevesebb lenne az adóücslás, a feketegazdság, a csak-minimálbélre bejelentett alkalmazott

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#128) lúzer válasza mob_zzz (#125) üzenetére


lúzer
veterán

notepad ingyenes ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#129) rii válasza mob_zzz (#125) üzenetére


rii
nagyúr

" ...Ahhoz, hogy pénzt keress be kell fektetni. Pénzt (is). ... "

egy többszázezres (általánosságban) progmnál nem az a sorrend kis hazánkban, hgy
megveszed
megtanulod
és talán keresel vele pénzt

hanem letöltöd
megtanulod
talán pénzt keresel vele
és akkor talán meg tudod venni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#130) mob_zzz válasza rii (#127) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

De Amerikában nem is sírnak az emberek, hogy fizetős az egészségügy...
(#128): nem, mert ahhoz is meg kell venni a Wint. :)

(#131) lúzer válasza rii (#127) üzenetére


lúzer
veterán

ebben igazad van
nincs arányban az adó, és az állam által nyújtott maradék szolgáltatás

más: viszont ha a Te szellemi munkádat fogják egyszer lenyúlni, akkor ahhoz mit fogsz szólni? :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#132) mob_zzz válasza rii (#129) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Vagy:
1. Beiratkozol tanfolyamra,
2. megtanulod, papírt kapsz róla,
3. elhelyezkedsz, pénzt keresel.
Amit az első pontban elköltöttél, annak többszörösét megkeresed a harmadikban. Mi ez, ha nem befektetés? Lehet persze ügyeskedni, hogy tőke nélkül kezdünk hasznot termelni, de sem nem jogos, sem nem erkölcsös ez az igény.

(#133) lúzer


lúzer
veterán

Én autocaddal dolgozom, legálisan.
Sokan sokallják az árát, én nem.
Egy átlagos munka visszahozza az árát.

Engem az bosszant, hogy van olyan cég, ami olcsóbb ajánlatot tud tenni nálunk, és tudom hogy tört verziót használnak, ennyivel is olcsóbbak.
Ha meg feljelenteném őket - nem az én stílusom - akkor szemét vagyok.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#134) burgatshow válasza rii (#33) üzenetére


burgatshow
veterán

www.tisztaszoftver.hu

Most rendeltem XP Prof upgrade-et, Vista Business upgrade-et, Office 2003-at és Office 2007 Enterprise progikat 3000 forintért.

Addig jogtiszta, amíg hallgatói jogviszonyom van, ami sacc per kábé (az ideit nem számolva) még 4 év.

4 év alatt még hány Windows és Office család fog kijönni? :F

(#135) rii válasza lúzer (#131) üzenetére


rii
nagyúr

79

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#136) rii válasza mob_zzz (#132) üzenetére


rii
nagyúr

nézd meg tan folyamok árát, és tudd, hogy a letöbb szart se ér.
sokkal nagyobb tudással se könnyű így pénzt keresni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#137) ftc válasza burgatshow (#134) üzenetére


ftc
nagyúr

S mennyit fizet ezért az állam :U Aki nem jár felsőoktatásra az az egésset a hajára kenyheti

(#138) adik válasza rii (#121) üzenetére


adik
őstag

dreamweaver 4.0
egy heted van rá

1.) egy hó a próbaideje (az Adobe honlapján), MS Office-nak (Lenovo notikhoz) 60 nap, Norton IS 90 napra megy (Lenovo notikhoz).

2.) egészséges sorrend: megtanulod kezelni (tanfolyamon, suliban, nekik van rá licenszük, vagy letöltöd a 30 napos próbaváltozatot), megveszed, pénzt keresel vele

úgy hogy megrendelést kapsz weboldalra

pénzkeresésre lopott programot használsz? imho ezért és az ilyenekért tart itt ez az ország, ahol.

jól tudsz érvelni

amiket felhoztál, arra sajnos még ez is elég... :(

Kettő, csipkebokor vessző!

(#139) mob_zzz válasza rii (#136) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Még mindig nem magyaráztad meg, hogy miért vagy te rászorulva erre. Ha úgy gondolod, hogy nehezen lehet vele pénzt keresni, miért nem választasz könnyebben tanulható/könnyebb elhelyezkedést biztosító pályát?
Nem személyeskedni szeretnék, csak érvrendszered fontos eleme a rászorultság, azt sugallod mintha nem lenne más lehetőség, mintha kényszerítve lennél a tört szoftok használatára. Rá szeretnék mutatni, hogy ez nem így van. Ha téged valóban csak ez érdekel, az az álmod, hogy webfejlesztő/webdizájner legyél, akkor bizony -akár más befektetéseknél, itt is áldozatokat kell hozni. Így működik az élet.

(#140) FTeR válasza rii (#127) üzenetére


FTeR
addikt

csak példának okáért Amerikában nincs ingyen az egészségügy. ha nem fizetsz biztosítás, akkor az életmentő sürgősségi ellátás után egyből kidobnak. ha bármi nem életbevágó bajod van, addig nem is foglalkoznak veled, míg meg nem bizonyosodtak róla, h a kezelést fedezi a biztosításod.
miközben amerikának erős gazdasága és sok hatalmas hasznot hozó tevékenysége van és nem mellesleg nincs államadósága. amerikában az államilag finanszírozott iskolák szart sem érnek. éppen csak megélnek.
usában semmi sincs ingyen, náluk elmaradtak a kommunizmus vívmányai. nincs szociál politika. nincs gyed meg gyes. nincs munkanélkülis segély. ha nem fizetsz adót, akkor ott halhatsz meg az utcán.

érdemes lenne a 22es csapdáját fordítva szemlélni. addig nincs mire adót csökkenteni, míg nincs miből finanszírozni az ingyenességet. amíg nem változik a morál, addig nem lehet az emberek jóakaratára támaszkodva adót csökkenteni. a fizetési hajlandóság jóval alacsonyabb, mint amiből elfogadható szinten fedezni lehetne a költségeket. gyk: nincs (fordított) arányban az adó csökkentése a fizetési hajlandóság növekedésével.

(#141) adik válasza rii (#124) üzenetére


adik
őstag

ha minden ember megvenne minden soft-ot, senki nem csalna adót, minden alkalmazott be jelentzve jelentve teljes összegre, asziszed', csökkenne az adó?

:U

Kettő, csipkebokor vessző!

(#142) moonman válasza FTeR (#140) üzenetére


moonman
titán

ömm izé. http://www2.privatbankar.hu/html/cikk/frisshir.php?hir=52506

más kérdés, hogy ott mások az arányok.

(#143) lúzer válasza FTeR (#140) üzenetére


lúzer
veterán

nem mellesleg nincs államadósága

na, ez nemigaz, messze nem igaz!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#144) adik válasza FTeR (#140) üzenetére


adik
őstag

amerikának erős gazdasága és sok hatalmas hasznot hozó tevékenysége van és nem mellesleg nincs államadósága.

toronymagasan az egyik legeladósodottab állam, amit nem éppen a szoc.juttatásoknak köszönhet, de ez egy másik topik.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#145) burgatshow válasza ftc (#137) üzenetére


burgatshow
veterán

Tudom. De rii jóval korábban Bash-en lovagolt, hogy átlag így, meg tanulmányi eredmény úgy. Ha már van akkor használjuk. Nem mondom, hogy gazdaságos volt, meg mittomén, de ha már az állam kifizetett tonnányi pénzt, akkor rajtam ne múljon.

Egyébként is van legális XP Home-om...

(#146) adik válasza ftc (#137) üzenetére


adik
őstag

Mondjuk akik meg járnak, azok jól járnak vele, és legalább hátha hozzászoknak a legális szoftverekhez. Igen, értem én, hogy miért éppen nekik és éppen nem nekünk legyen ingyenes, vagy mindenkinek, de hát az élet szar, és nem ettől... (vagy mondtam már ezt másra is?)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#147) FTeR válasza adik (#144) üzenetére


FTeR
addikt

az igazat megvallva ez rögtön átfutott az agyamon, amint elküldtem.
nem mellesleg annyira dübörög a gazdaságuk, h jelenleg válságban van.
de ettől még a legerősebb gazdaság marad. habár ha így folytatja ez nem sokáig marad így.
de asszem ez a lényegen nem változtat. lehet, h nem nagy a TAX, de nem is finanszíroznak belőle semmit...

[ Szerkesztve ]

(#148) ftc válasza adik (#146) üzenetére


ftc
nagyúr

Sztem meg ugyanugy használlni fogják illegálisan egyetem után ha elvégzik..
Egy valamit nem fogna fel az emberek s ez a nagy baj... Minek fizessek oylanért amit ingyen is megúszhatok...

Vegyük pl office-t...otthon sztem a 90%-t nem leht kihasznállni..azaz minek is vegyük meg ha v an alternativa...OS-re is ez igaz...aki netezik csak illetve nem ért a gépekhez vegyen egy komplett öszerakott márkás gépet s kap hozzá OS-t is... s használlja egészséggel.Ennyi..

(#149) FTeR válasza ftc (#148) üzenetére


FTeR
addikt

ofiszba van vagy 15 app. ebből a home&studentben van 4. én a onenote nélkül már élni sem tudnék.

ez a 90% meg van mondjuk 70% (ezt szokták mondogatni). de ezzel kapcs is nagy a félreértés. ez nem azt jelenti, h a word 70%-át senki sosem használja. ezt azt jelenti, h egy adott ember 30at hasnál, egy másik meg másik 30at, némi átfedéssel.
gyak minden összetettebb termékről el lehet mondani, h nincs olyan ember, aki minden funkcióját használná.
ez ilyet egyébként akkor lehet jól megfigyelni, amikor kivesznek belőle egy funkciót. egyből látni, h hány ember kezdi hiányolni.

ha az OOo valóban bőven elég lenne, akkor nem lenne tele a featurerequest és nem kéne újabb verziókat kiadni, hiszen már most "bőven elég".

[ Szerkesztve ]

(#150) adik válasza FTeR (#149) üzenetére


adik
őstag

ha az OOo valóban bőven elég lenne, akkor nem lenne tele a featurerequest és nem kéne újabb verziókat kiadni, hiszen már most "bőven elég".

akkor ms office-ból miért van újabb-és-újabb változat?

ofiszba van vagy 15 app. ebből a home&studentben van 4. én a onenote nélkül már élni sem tudnék.

nekem csak azért kellett a legújabb ms office az összes hozzáértő felhasználó azonnal beszerzi azt és az összes leheséges egzotikus formázást ráhúzza :U
De innentől a kinek milyen igényei vannak c. fejezetnél tartunk...

Kettő, csipkebokor vessző!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.