Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Milyen SSD-t vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) raper


raper
senior tag

Ha egy laptophoz jutok az az első, hogy kicserélem benne a HDD-t SSD-re. S mindenkinek csak ajánlani tudom.

A cikk meg igen jól sikerült.

(#2) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Hasznos cikk, de egy pár kép azért befért volna. :R

(#3) parkasz


parkasz
senior tag

Köszi a cikket! A közeljövőben szeretnék ssd-t venni, így számomra nagyon hasznos volt! :R

(#4) Chaser


Chaser
titán

A sima kingston v100 mért maradt ki? V100+ 96GB az meg kb nagyon jó, csak annak nagyon felment az ára. Nekem volt mind2, teljesen korrekt árához képest.
Használt vásárlást illetően meg abszolút igazad van, jobb boltban vagy tényleg olyantól vásárolni aki megbízható. Nemrég vettem egy gépet gyári ssd-vel, trimet nem tudott. Az új tulaj felrakott rá trimes fw-t és az üzemidő lenullázódott...

szerk: Látom a v100+ az meg van említve xp-nél és vistánál...2Ghz alatti coreduo procis gépben is próbáltam mind2 fajtát W7 alatt, megtáltosodott tőlük a gép.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jó cikk, és benne van a kiszemelt OCZ is, amit sok helyen ajánlanak :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Kommy


Kommy
veterán

Jöhetett volna pár nappal előbb :DDD , de szerencsére magam is jól döntöttem, benne van az ajánlottak között a megrendelt ocz agility 3.

(#7) randras


randras
veterán

Notiba milyen SSD ajánlott? Egyáltalán hol tudok keresni a választékban, mert azt se vágom, hogy mekkorának kell lennie.. 1,8", vagy 2.5"? :F

:R

(#8) LordX válasza randras (#7) üzenetére


LordX
veterán

Azt mondjuk a laptopod manuáljából kellene megtudnod. Egyébként még alternatíva a 1.8" és 2.5" mellett az mSATA-s SSD.

(#9) Angel1981


Angel1981
veterán

Köszi szépen, jó cikk! :R
Én XP alatt használok Kingston V+100-at, és nagyon meg vagyok elégedve vele!

(#10) raper válasza randras (#7) üzenetére


raper
senior tag

A legtöbb notiba 2.5 colos SSD való, de van pár kivétel. Ezek a 12.1 colosak, vagy az alattiak, de ezeket a gép leírásában megtalálod.

Akár a PH-n is tudsz ilyeneket vásárolni. :)

(#11) Begi


Begi
senior tag

Korrekt lett. Gratula! :R
Ez a rész számomra nem egyértelmű:
"Aki esetleg SATA 3-as SSD-t szeretne SATA 2-es alaplapban használni, nyugodtan tegye meg, mert visszafelé teljesen kompatibilis a csatoló. Természetesen meg kell győződni az SSD kompatibilitásáról is, különösen abban az esetben, ha a gépünk csak SATA 1-es csatolóval rendelkezik.
Általánosan elmondható, hogy a PCI-E csatlakozófelületű SATA 3 bővítőkártyák (többek között a vezérlőjük miatt) a legtöbb SSD-vel nem működnek kielégítően. Akinek csak SATA 2-es alaplapja van, az inkább vegyen SATA 2-es SSD-t SATA 3-as helyett, minthogy ilyen öszvér megoldásokkal próbálkozzon."

Most akkor SATA 2-t vagy SATA 3-ast vegyen az ember.

(#12) taro


taro
csendes tag

"Aki esetleg SATA 3-as SSD-t szeretne SATA 2-es alaplapban használni, nyugodtan tegye meg, mert visszafelé teljesen kompatibilis a csatoló. Természetesen meg kell győződni az SSD kompatibilitásáról is..."

Ez így van, mert pl. amíg a SATAII-es Asus P5K Pro lapban az OCZ Vertex 2 hiba nélkül ment, addig a Vertex 3-mal már problémák adódnak (attól függetlenül, hogy a papírja szerint is kompatibilis a SATAII porttal, csak nyílván nem lehet akkora sebességet elvárni tőle).

Különböző fórumokban olvasottak alapján egyik OCZ (de lehet, hogy más márka) SATA III-as SSD-je sem működik együtt az Intel ICH9-es chipset-tel...
Aki régebbi, ilyen chipset-ű alaplaphoz tervezne SATA III-as SSD-t beszerezni, az előtte lehetőség szerint tesztelje le az alaplapot és SSD-t együtt, mielőtt bosszankodna a rossz beszerzés miatt. :D

(#13) Zotya84


Zotya84
őstag

Akkor én valami nagyon öszvér megoldást használok a SATA 2-re dugott Force3-mammal... ;]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) misx


misx
senior tag

64 megást vegyetek, barátokköztben azt mondták, az jó. :DDD

Viccet félretéve valóban jó lenne noteszba, fel is gyorsítaná + akku üzemidő is nőne + legsérülékenyebb mechanikai rész eltűnne. Csakhogy ha kell háttértár (mint nekem), azt külső HDD-ről kell pótolni sajnos. :/

(#15) raper válasza misx (#14) üzenetére


raper
senior tag

Én is oda mentek mindent. Mert nincs akkora háttértár a laptopban, amekkorát ne tudnál megtölteni. :)

(#16) oPalRx7


oPalRx7
tag

Grat, jó cikk :) bár én azért érzek némi különbséget az otthoni Crucial M4, és a laptopomba használt (előtte ez volt a nagygépbe is) corsair p64 között :) a 4k, és 4kqd32 valóban a legfontosabb tényező a késleltetés mellett :)

esetleg valakinek SSD+linux tapasztalata? :) elsősorban a TRIM-et passzolom hogy működik-e (nem tudom hol tudnék utánanézni)

wiki cikkje mérvadó?
TRIM

[ Szerkesztve ]

(#17) zszszs


zszszs
tag

Köszönöm a cikket, jó kis összefoglalás. Sok hasznos infóhoz jutottam.

(#18) iMaverick válasza Kommy (#6) üzenetére


iMaverick
addikt

Itt dettó ugyanez a szitu: vagy 2 hete vettem egy Corsair Force 3-t. Ezek szerint nem volt rossz döntés! :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#19) ttt1


ttt1
őstag

Nekem notiba volt ssd, de nem tudom asztaliba mekkora lenne a difi, úgy ,hogy én WD raptort használok(tudom annak az elérése ne 0.1 ms hanem 4-6, de még is fele akkora mint a sima hdd-é).

(#20) gtasystem


gtasystem
őstag

pont aktuális ez az írás nálam..épp most kell átállnom a hdd-m döglődik..xp-hez az adata és a silicon power között variálok.. :)
xp költöztetésről nincs valami leírás vagy hogy mit kell tudni róla?

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#21) Bodor


Bodor
veterán

Köszönöm szépen az elismeréseket, hozzászólásokat!

Begi:
A következőt próbáltam elmagyarázni: SATA 2-es alaplapba nyugodtan bele lehet tenni a SATA 3-as SSD-t, lehet ilyet választani, bár az alaplapi csatoló szűkebb keresztmetszete miatt nem fogja hozni a gyári szekvenciális értékeket.
Vannak akik viszont ezt szeretnék látni, ezért a SATA 2-es alaplapjukhoz vesznek egy PCI-E csatlakozófelületű SATA 3 bővítőkártyát, és abban használják a SATA 3-as SSD-t, amely egy öszvér megoldás, rendszerszinten nem hoz érezhető gyorsulást, és mellesleg mégsem hozza a gyári szekvenciális értékeket.
Remélem most már jól le tudtam írni!

oPalRx7: A linkelt "SSD beállítása " cikkben olvasható, hogy hogyan kell leelenőrizni a TRIM-et. vagy SSD topik.

gtasystem:

silicon power-t nem aajánlom.

xp költöztetésről nincs valami leírás vagy hogy mit kell tudni róla?

Flash SSD topikban rengeteget van szó róla . Keress rá a topikon belűl, de legfőképp az alignálásra kell odafigyelni!

(#22) radi8tor válasza Recon666 (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyomtatóbarát cikk. :D

⭐ Stella

(#23) Bodor válasza radi8tor (#22) üzenetére


Bodor
veterán

Tőled, mint régi motorostól külön jólesik! Köszönöm!

(#24) #40935168 válasza raper (#1) üzenetére


#40935168
törölt tag

Dettó. Ezt tettem egy 4 éves Fujitsu Siemens Core2 Duo-s 2G RAM-os notival..

- ramot kibővítettem 2x4G-re
- kapott egy ADATA 60GB-s SSD-t
- és egy USB3-as ExpressCard-ot (amire rákötöttem az USB3 külső házas 2 terás Seagate-et)

Full backup a teljes rendszerről, majd kidobtam belőle a 160-as Hitachi HDD-t, belekerült az SSD, C: -t átméreteztem kicsit és így toltam vissza a backup-ot.

Boot, 2x reboot mire a Win7 felismerte hogy ő immár SSD-n ül és csókolom.

Mint a vihar, olyan a noti :D :C Állat.

A régi 160-as noti HDD-nek meg vettem apróért egy LC Power külső USB3-as 2.5-ös házat, beletettem, mászkálni tökéletes. :U

(#25) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Jól összeszedett írás, amit egy picit furcsáltam, az nem más mint az ajánlás részben csak Windows különböző változataihoz vannak ajánlva az SSD-k, de van ám élet a windowson túl is (pl: Linux) :)

Persze, tudom, a userek nagy százaléka wint használ.... ;]

https://vertigostore.eu

(#26) gtasystem válasza Bodor (#21) üzenetére


gtasystem
őstag

köszi egy darabig figyeltem a topikot de annyi a hsz hogy nem bírtam követni.. :)
silicon powerrel mi a baj?
pont a topikban hívták fel rá a figyelmemet..úgy tudom a vezérlője is xp barát és 10 év gari van rá az aquánál..de szólj ha nem így van mert akkor maradok az adatánál..előtte én is azt néztem ki..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#27) #40935168 válasza kelzsoca (#25) üzenetére


#40935168
törölt tag

Linux nagyon feeling-es, olyan mint mikor a Knoppix-ot úgy boot-olom be, hogy "toram" :) (tehát RAM-ból fut, pl. a CD simán, a DVD is 8G-nél).

Az átállás is könnyű, Win7 legalábbis 2 reboot után az SSD-t annak is kezelte már, megjelent a TRIM támogatás és minden ilyesmi, semmi rendszerújrahúzás nem kellett.

Swap is meghálálja..

(#28) ledgeri


ledgeri
nagyúr

mily friss írás...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29) Begi válasza Bodor (#21) üzenetére


Begi
senior tag

:R

(#30) dabadab válasza oPalRx7 (#16) üzenetére


dabadab
titán

Mervado. Beirod a discardot, aztan megy.

DRM is theft

(#31) djculture


djculture
félisten

"Valószínűnek tűnik, hogy a közeljövőben nem lesz drasztikus áresés, mert az ennek következtében megnövekvő keresletet képtelenek lennének a gyártók kiszolgálni."
Ez még nem olyan biztos TLC NAND flash chipek idén elterjednek, aminek köszönhetően feleződhetnek az árak viszont ezek a chipek sokkal kevesebb írást is viselnek el..
Amúgy korrekt írás :R

[ Szerkesztve ]

(#32) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jó cikk. Újra kedvet adtál hogy SDD-re tegyem a Windows 7-et. :C

Régen már volt ott Vista, de megsült az SDD Jmicron vezérlője pár hónap után (még az a régi hírhedt széria volt, ami lagzott is náha, de akkor baromi olcsón vettem meg, és még mindig gyorsabb volt, mint a két winyós RAID0 az akkori kisebb tányérkapacitású HDD-kből), azóta sem pótoltam.

OCZ Agility 3 és Vertex 3 közt lehet bárminemű teljesítménykülönbség SATA2-es alaplapban (vagy akár később 3-asban)?
Nem sokkal drágább, de ha gyakorlatan hangyányit sem gyorsabb rendszermeghajtóként, akkor azért a ~2500Ft-ért is kár.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Nekem a cím és a tartalom között pici difi van...
Inkáb Vegyek-e SSD-t, vagy Tájékoztató az SSD-kről jobban illet volna...
De a tartalom tök. jó!

Vagy a Mi alapján vegyek SSD-t is közelebb állna... szerintem..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34) Tibor92


Tibor92
tag

"Hasznos cikk, de egy pár kép azért befért volna."

Ebben egyetértünk. Azért köszönöm a cikket !

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#35) rudi válasza Bodor (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Annyi tennék, hozzá, hogy az SSD használatában elég ritkán érvényesül valós helyzetekben a SATA3 előnye, sőt az sem tuti, hogy a drágább modellek reális előnyt adnak, lásd alábbi grafikonok. A PH-s teszteredményekből berakhattál volna párat (különösen valós alkalmazást ábrázolókat), hogy még hasznosabb legyen az írás.

Illetve fontos részlet az is, hogy fiatal még maga az iparág és a termékek is, szóval rengeteg múlik egy-egy gyártó firmware-jén, ezért vásárlásokr érdemes lehet megfontolni egy olyan márka választását, aki a későbbiekben nem hagyja magára a vásárlóit, hanem gyorsan kezeli a felmerülő problémákat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) Chaser válasza rudi (#35) üzenetére


Chaser
titán

Fiatal még, de meddig fog még élni? Abbahagyják a csíkszélességcsökkentést és stagnálni fognak az árak vagy mi lesz? Tudsz erről valamit?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) balpis


balpis
őstag

Köszi a jó kis összefoglalót!

Pár kérdés - bár lehet, az SSD topikba mehetne inkább:
- az A-data S599 nem ajánlott, csak az 511 és 596?
- XP alatt lehet valamivel javítani az élettartamot? (Gyengécske netbookon van XP, nem szeretném W7-re upgrade-elni, valószínűleg nem is bírná az atom proci) Gondolkodom, hátha használhatóbb lenne az a kis gép...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#38) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nekem a Vertex sorozattal voltak problémáim és nem egyedüliként.. amellett, hogy gyors, szerintem egy kicsit instabil, a sok pozitív review mellett legalább annyi negatív is olvasható, ami szerintem már nem egy jó irány. Most Samsung 830-ra váltottam; ugyan a névleges teljesítménye elmarad tőle, de legalább stabil kis cucc. Emellett a Corsair Force/Force GT-t én is tudom ajánlani.

(#39) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Adata sata3. Árban szerintem nagyon jó. Igaz 64-es, de már 33-ért hozzádvágják...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Jó, részletes cikk lett grat :R

Én tavaly nyár óta használok win7 alatt egy 64GB-os Kingston V100+-t, nagyon meg vagyok vele elégedve, szinte repül a rendszer a HDD után. Még 23k-ért vettem újonnan 3 év gyártói garanciával, akkoriban best buy volt:)

(#41) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Én, mivel sokat utazom laptopra költöztem át két éve.
Viszont már laposokban is egyszerű két merevlemezt használni. Én a gyárilag 500 GB-os rendszerlemezt kivettem, illetve kiszereltem a DVD-t is a vadi új laptopomból. A gyári hdd helyére ment egy intel 80gb-os SSD. Az ebay tele van odd bay-jel úgyhogy a gyári hdd meg átkerült a DVD helyére szépen keretbe rakva.
Így baromi gyors a rendszer, és ha kell akkor van tárhely is (akinek kell, az ugye akár 1 TB-ig is növelheti a másodlagos lemez méretét), úgyhogy tuti kombó. Műteni is alig kellett hozzá...
Csak a netbookokkal nem lehet megcsinálni, illetve ugye a laposokkal, amiben nincs odd, bár ez utóbbi kategória jelenleg még szerencsére kevés szereplővel bír.

[ Szerkesztve ]

(#42) ledgeri válasza Chaser (#36) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha erről bárki bármit tudna előre, a tőzsdén ő lenne az egyik nagy hal...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#43) gordonfreemN válasza Recon666 (#2) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mit jelent a kepben a DG?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#44) Begi válasza ledgeri (#42) üzenetére


Begi
senior tag

Azért annyi sejthető, hogy idővel ez vagy egy ennél fejlettebb technológia lesz a jövő.
Amig ki nem dolgoznak olcsóbb gyártási módszereket, addig nagyon az árak sem fognak csökkeni. Illetve amig a kereslet meg nem nő annyira hogy érdemes legyen ezzel foglalkozni.
Ha majd minden új notit SSD-vel kezdenek el kinálni, akkor talán elindul valami.
Addig (fél év? egy év?) nem igazán lesz jóárasitott SSD.
Persze ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#45) rudi válasza Chaser (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem itt még nem lehet tippelni. Az adatbiztonság szempontjából már nagyon a határon vagyunk csíkszélességben, de annyi mindenféle biztosító és hibajavító algoritmus van, ami eddig procierő híján nem működött, hogy akármikor jöhet valami áttörés, ami tovább engedi a dolgot. Mindenesetre én személyesen a 120 GB-nál nagyobb SSD-k értelmét nem látom. Adattárolásra túl drága ez a technológia, rendszernek és aktív használatú cuccoknak meg 99,9%-ban elég a 120 GB.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) FPéter


FPéter
aktív tag

Dell Latitude E4310-ben kicseréltem az 500 gigás vinyót egy 256 gigás Samsung 470-re, mindenkinek csak ajánlani tudom. Sokkal hűvösebb a gép, alig megy a ventillátor, az akkuidő nőtt kb. 45 perccel. Eddig is gyors volt a gép, de most aztán tényleg minden azonnal történik.

(#47) strike-force


strike-force
őstag

A várható sebességnövekedéssel kapcsolatban: én meg voltam elégedve akkor is, amikor 160-as barracudáról (7200.9) 160-as velociraptorra váltottam.

Az SSD-vel egyelőre várok egy kicsit. ;)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#48) Sub-ZeRo válasza gordonfreemN (#43) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Desktop szépségversenyt nyert és az az ikon jelzi.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#49) samu74


samu74
addikt

Jó a cikk.
Az elérési időhöz annyit,hogy a lelakott windows is ugyanolyan pikk-pakk működik ssd-n mintha tegnap telepítettem volna...Na ez vinyónál nagyon nem így van.

-----------

(#50) Faterkam


Faterkam
addikt

"SSD beütemezése a gyakorlatban” ez nem beüzemelése akart lenni?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#51) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

A RevoDrive azért nálam okozott jól érezhető sebességnövekedést "normál" SSD-hez képest, ahogy már említettem. :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#52) Srodney


Srodney
senior tag

hiánypotló cikk számomra,meglepödtem hogy nem ajánlod az intel termékeit.

(#53) radi8tor válasza Bodor (#23) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem úgy értettem. :R
Szvsz egy ilyen cikkbe nem is kellenek képek. :N

⭐ Stella

(#54) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Remélhetőleg sokaknak hasznos kis írás lesz. Köszönet a nép nevében :C

(#55) mghltm válasza IgnisFatuus (#51) üzenetére


mghltm
addikt

a revo ketsegtelenul iszonyat gyors, de sokan meg a sima 60/64/80g-s ssd-k aratol is rosszul lesznek, a revo-etol pedig hirtelen halnak :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#56) Bodor válasza balpis (#37) üzenetére


Bodor
veterán

A-data S599 kicsit régebbi SF vezérlővel ( SF-1222) rendelkezik, mint az S511 (SF-2200), illetve az 511-essel vannak tapasztalatok. Win 7 alá inkább az 511.
S-596-os pedig XP használóknak ajánlott, mert Jmicron vezérlővel rendelkezik, ami "TRIM-szerű" (GC) karbantartást végez. Élettartam kímélő megoldásokat nem csak XP használók számára bőven lehet találni a cikkben és az ott található linkekben!
Üdv

(#57) Faterkam válasza Bodor (#56) üzenetére


Faterkam
addikt

Szia!

Nekem is hasonló dilemmám van Xp alá. Most kérdeztem az SSD topikban. Neked valami ötleted? Milyen 128Gb körüli SSD-k tudják tutira Xp alatt a GC-t?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#58) Jhonny06 válasza Faterkam (#57) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Toshiba T6UG1XBG vezérlőben jó a GC, OS-től függetlenül. Kingston SSDNow V+100-ban megtalálható.

(#59) VateRicsi


VateRicsi
aktív tag

Nagyon jó és összeszedett cikk, köszi az ajánlásokat! Annyit fűznék hozzá hogy aki teheti, annak szerintem érdemes legalább 120 GB kapacitásút választania. Igaz hogy a rendszer elfér jóval kisebben is, de nem a legjobb érzés a pályabetöltések között perceket várni, miközben SSD van a gépben. Akkor már legyen minden gyors! Főleg ha pár ezer komolyabb felbontású fotót, videót és zenét is az users mappában tárol az ember vagy a játékokon kívül feltelepít pár komolyabb szoftvert is. Persze meg lehet oldani ezek winchesterre telepítését is, de nagyon jó és kényelmes érzés ha minden egy helyen van és ráadásul gyors is. A merevlemezre meg mehetnek a filmek és egyéb ritkán használt dolgok.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#60) Faterkam válasza Jhonny06 (#58) üzenetére


Faterkam
addikt

Oké, csak ebből a 128Gb-os 60eFt környékén van sajnos:(

Azért köszi!

Erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#61) Jhonny06 válasza Faterkam (#60) üzenetére


Jhonny06
veterán

Minek neked 128GB? Mostanában nagyon sokan fölélőnek SSD vásárlásakor, úgyhogy érdemes átgondolni, hogy kell-e tényleg ekkora (pl. mondjuk egyszerre több játékot játszva megértem).

[ Szerkesztve ]

(#62) Faterkam válasza Jhonny06 (#61) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok, közben szerkesztgettem az előzőt. Tulajdonképp a jövőbe tekintve akarok ekkorát, mert 2 rendszer lenne rajta az Xp, meg egy Ubuntu. a 64Gb kevés lenne és közte csak 90Gb-os lenne OCZ Vertex2. Akkor már inkább 128Gb. De szerinted akkor Xp alá Samsungot semmiképp? Abban milyen vezérlő van?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#63) Bodor


Bodor
veterán

gtasystem: privi ment

Faterkam: Köszi, javítottam! :R OCZ Vertex 2 120 GB szerintem nagyon baráti ár, ha kell ekkora SSD.

janos666: Rendszermeghajtóként mindegy, hogy OCZ Agility 3 vagy Vertex 3

ledgeri: Az a lényeg, hogy a tartalom tetszik....

Jhonny06 Vertex-el tényleg voltak problémák, de az új firmware-el ellátott meghajtókkal mostanában ez már nem igazán sűrűn fordul elő. Egyébként írtam is a frissítés fontosságáról. ( Hozzá kell tenni, hogy nagyon sok Vertex-et adtak el, ennek arányában kell nézni a meghibásodásokat is)

Srodney: Intel mostanában egy kissé lemaradt, és a megbízhatóságával is voltak gondok ( 8MB-os bug) , és árban sem voltak jók.
Majd meglátjuk mennyire lesznek versenyképesek és megbízhatóak az új Sandforce vezérlős SSD-k. Egyelőre nincs sok gyakorlati tapasztalat róluk, ezért sem kerültek be az ajánlott kategóriába.

IgnisFatuus: Az ajánlásban felsorolt SSD-k közel azonos árkategóriában vannak, a Revo az ára miatt eléggé kilógna közülük, de természetesen szerintem is egy kiváló SSD.

Sokan hiányolják a képeket. Mivel tömör, és rövid cikket szerettem volna készíteni, ezért mellőztem minden olyan képet és grafikont, amely azonnal láthatóan alátámasztja a mondanivalómat. Ezeket a linkelt tesztekben, cikkekben, hozzászólásokban lehet megtekinteni. Csak egy "klikk" az egész....
Igen, így már értem, hogy miért is nyomtatóbarát a cikk :D

Linux-al nem foglalkoztam, mert sem nekem, sem a topiklakóknak nincs túl sok tapasztalata vele kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#64) Bodor válasza Faterkam (#62) üzenetére


Bodor
veterán

Samsung saját vezérlője nem tud TRIM-szerű karbantartást, nem véletlenül nincs az XP-hez ajánlottak között.

(#65) Jhonny06 válasza Faterkam (#62) üzenetére


Jhonny06
veterán

GC ide vagy oda, én a Vertex 2-t egyéb okok miatt nem annyira ajánlom, fentebb leírtam, hogy miért. Igazából a driveres GC elvégzi a dolgát, tehát én nem tartanék az XP-től a helyedben, ez az egész is túl van reagálva egy kicsit.

Bodor: Kb. 2 hete váltottam Samsung 830-ra, egészen addig Vertex 2 volt, mindig frissítve. Ennek ellenére voltak vele problémáim (semmi garanciális hiba, hozzátenném).

[ Szerkesztve ]

(#66) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Én most szemezgettem az OCZ Agility 3-assal, 60Gb-os verzióban sikerült találni egy megdöbbentően jó árral rendelkezőt itt HA-n , de mivel jelenleg is szupergyors a noti, nem tudom van-e értelme :D ( egyszer valós környezetben is kéne látnom egy SSD-s rendszert)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67) Recon666 válasza radi8tor (#53) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Egyikbe sem kötelező, de feldobják és látványosabbá teszik. :K

(#68) mghltm válasza Graphics (#66) üzenetére


mghltm
addikt

nezd meg eloben es rohansz venni egyet :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#69) Graphics válasza mghltm (#68) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az lenne, de még nem találtam a notebookhoz való beépítőkeretet :/, más akadály nincs, még a particióm is SSD vételre lett méretezve, hogy csak egy ghost kelljen, és más semmi :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70) Bodor válasza Jhonny06 (#65) üzenetére


Bodor
veterán

Én is sokat használtam Vertex2-őt a gépemben, de nem volt gondom velük. De nem erőszak a disznótor. Sok más ajánlott SSD is van a listában.
Egyébként tényleg túl van lihegve ez a TRIM dolog, mindig is mondtam a topikban. XP alatt RAID-ben használt SSD-imet ( az elején Jmicronos TRIM nélküli, laggolós G.SKILL-ek) tökéletesen karban tartotta a Diskeeper. Sosem lassult be, és még ma is használja valaki....

(#71) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

UP, szuper cikk! :C :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#72) Bodor válasza h1ght3chzor (#71) üzenetére


Bodor
veterán

Te is részese voltál !!! Köszi :R

(#73) Faterkam válasza Jhonny06 (#65) üzenetére


Faterkam
addikt

Oké köszönöm a válaszaidat, Vertex2 törölve a listáról :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#74) Graphics válasza Faterkam (#73) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Agility 3-at vedd fel szerintem, előbb utóbb nekem is az lesz :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#75) qqcqqc válasza Bodor (#63) üzenetére


qqcqqc
őstag

IgnisFatuus: Az ajánlásban felsorolt SSD-k közel azonos árkategóriában vannak, a Revo az ára miatt eléggé kilógna közülük, de természetesen szerintem is egy kiváló SSD.

hát itt kell körbenézni az aprón :DD
én itt vettem 40 körül 80 GB revot, garisat.
ez azért szerintem versenyképes

(#76) kpityu2


kpityu2
őstag

OCZ-t terveztem venni, de fórumokon anyázást olvastam vele kapcsolatban. Kékhalál és firmware update problémák. Azonkívül mintha más, olcsóbb technológiát használna mint a többi gyártó.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#77) Bodor válasza qqcqqc (#75) üzenetére


Bodor
veterán

Csakhogy neki Revodrive 3 x2 -je van, és az tényleg nem a megfizethető kategória. Persze a hozzászólásból ez nem derült ki.
A mostani ajánlott szimpla SSD-k pedig már tudnak annyit - főleg rendszer alatt - , mint sima "régi" RevoDrive , és nincs annyi "baj" velük. ( RAID, Illesztőprogram, PCI-e csatoló)

(#78) Bodor válasza kpityu2 (#76) üzenetére


Bodor
veterán

Régebben voltak problémák,de ez már a múlté, hidd el nem véletlenül került bele az ajánlottak közé, de szerencsére van miből választani. Egyikkel sem jársz rosszul!
Megerősítést kérhetsz a Flash SSD topikban!

"Azonkívül mintha más, olcsóbb technológiát használna mint a többi gyártó."

Ezt hol olvastad?

(#79) gygabor


gygabor
csendes tag

egy kis segítséget szeretnék kérni.
van egy samsung notebookom (rv509), amibe ssd-t akarok rakni.
a cd író helyére szeretnék betenni egy optibay keretet [link]
ebbe tenném a mostani 500gb-os hdd-t, az eredeti vinyó helyére, pedig egy 64gb-os samsung 830-as ssd kerülne és arra a rendszer.
ez a megoldás így működni fog?
köszi

(#80) mghltm válasza gygabor (#79) üzenetére


mghltm
addikt

:K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#81) Bodor válasza gygabor (#79) üzenetére


Bodor
veterán

A következőt írják az oldalon:
Kompatibilitás
A keret tökéletesen illeszkedik bármilyen laptop SATA DVD meghajtójának a helyére. A szélessége, magassága, hosszúsága és a felfogatása is szabványos, így minden gond nélkül beilleszthető és befogatható az optikai meghajtó helyére. Az előlap cserélhető, így nem lesz semmiféle esztétikai hiba a keret használatakor .

Ha SATA DVD csatolójú és méretű meghajtó van a notebookodban, akkor szerintem nem lesz gond, de kérdezz rá az oldalon a hozzászólásokban!

Ha fizikailag kompatibilis a dolog,akkor működni is fog!

[ Szerkesztve ]

(#82) balpis válasza Bodor (#56) üzenetére


balpis
őstag

köszi! :R

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#83) gygabor


gygabor
csendes tag

köszönöm a választ :R

(#84) Graphics válasza Bodor (#81) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vajon HP Probook 4530s.hoz is jó?, meg hozzátartozó előlap van-e? :D na majd túrom a netet ezerrel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#85) oPalRx7 válasza Graphics (#84) üzenetére


oPalRx7
tag

leszeded a saját meghajtóról az előlapot, és ráteszed a keretre :)

(#86) Amacs


Amacs
aktív tag

Nagyon hasznos, mert én is pont ilyenen gondolkoztam, hogy sata3 kártyát veszek majd a gépbe, és akkor arról fogom nyomni a sata3-as ssd-t, de így inkább leteszek az ilyen jellegű törekvéseimről :N

(#87) GIJoe


GIJoe
addikt

Jó, cikk, de jobban ki kellene emelni a jó tulajdonságok mellett a fogyasztás csökkenést is!
Én pl a VIAOmba(FullHDdisplayATI56508GRAMBluRay i5 480) tettem 64 GB ADATAt, amellett hogy bitang gyors lett, 20-22W környékén szippant ki a konnektorból, ellenben mikor rádugom a régi 500as 2'5"est USBn rögtön felugrik 44-46Wra!

(#88) balpis válasza GIJoe (#87) üzenetére


balpis
őstag

az azért érdekes lenne, ha egy HDD 20W-ot fogyasztana... Főleg, hogy ezek elmennek USB-s házban is, ahol csak 5V-ot kapnak. Az 4-5A-t jelentene az USB-n! Gyakorlatilag már 1A is túl van a szabványon. És ha megnézed egy 2.5" HDD-t, aszerint sem fogyaszt többet 5W-nál...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#89) nyergess


nyergess
tag

A múlt héten ebay-en nézegettem SSD-ket, látván a gyönyörű magyar piaci árakat. USA-ból az egyik kifutott Kingston 128GB-os verziója volt ~33 ezer Ft (szállítással együtt), nagyon erősen elgondolkodtam rajta, a 3,5 éves notimba nagyon jó lenne...

(#90) andew válasza nyergess (#89) üzenetére


andew
tag

és ha garizni kell?

Hardverek jó áron: http://t7.hu/qk7-andew _____ Két felé lehet osztani a Hardveraprót, aki hirdetni akar és aki eladni. Én az előbbibe tartozom.

(#91) nyergess válasza andew (#90) üzenetére


nyergess
tag

Na ezért nem vettem meg; vhogy sosincs szerencsém az elektronikai cuccokkal, vmi mindig elromlik nálam... De azért erősen csábító.

(#92) oPalRx7 válasza GIJoe (#87) üzenetére


oPalRx7
tag

Nekem a fogyasztás felemásra sikeredett, és meg is mondom miért :)

SSD-vel a többi hardverelem nem várakozik az adatra (annyit) hanem dolgozik. Amikor először betoltam a notimba (AthlonII M320, hd4330, 4g ram) elkezdtem használni. ugye boot villámgyors, cpu hűtő rendesen beindul ahogy kell. aztán egymás után indítottam a programokat (fel se tűnt hogy mennyit, mert ugye a gép nem tökölt, hanem dolgozott)
aztán a szokásos 2 óra aku helyett kb 1 óra után szólt az ikon hogy konnektor kéne...
Néztem is hogy mifene, és utána tudatosult hogy okké, de mennyivel többmindent is dolgoztam egyidőben.

Ha spórolok az alkalmazásokkal, akkor simán megy hozzá kb 20% akkuidő tartalék :) már több mint 1 éve SSD-n élek a notinál is. (Corsair P64) ...sajnos az akkum kezdi is megadni magát, de hát gyűröm rendesen... nem csoda.

(#93) Gude


Gude
senior tag

Pár hete vettem Ocz Agility 3-at.Nagyon jó döntésnek bizonyult!Az írás jól sikerült és összeszedett.Gratula :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#94) franc0


franc0
őstag

Fú de hosszú cikk és desok komment.

Már volt pár SSD-m, sok diffi nincs átlagos használat közben. Egy a lényeg: venni kell. Borzasztóan idegesít ma már, ha olyan gép kerül a kezem közé, amiben nincs SSD. Egy 5-6 éves laptop is szárnyakat kap tőle (főleg ha SATA és kétmagos)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#95) HaZse


HaZse
őstag

Nekem jelenleg egy Corsais Force GT SATA3-as van. Igaz, csak egy 60GB-os, de teljesen meg vagyok a sebességgel elégedve. Előtte az SSD korszak hajnalán volt egy OCZ Vertex SSD, amire viszont a telepítés egy megőszüléssel volt egyenértékű.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#96) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Én pedig köszönöm szépen, hogy megírtátok ezt a cikket! :R
Hiánypótló tudásanyag. :K

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#97) Graphics válasza nyergess (#89) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És akkor mennyibe kerül egy kisebb kifutó széria?, mert akkor lehet vennék is egyet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Nagyon egyetértek a cikkíróval,a sebességgel kapcsolatban.
Egy OCZ Agility3 128Gb-at használok notebook-ban, a tesztprogramok alapján nem hozza azokat a sebességeket amiket írtak. De a valóságban, a mindennapokban iszonyat gyors.
Így hát nem is érdekel, mert nem tesztelni vettem, és olcsóbb volt mint egy másik típus ami lehet hogy a teszten jobban végezne.De ez kit érdekel.
Működjön, menjen, legyen gyors, és ezt tudja.
Thank you OCZ ! :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#99) Darkrage


Darkrage
csendes tag

Azt nem tudom hogy a Vertex és a Agility közt van e különbség. De méretek szerint elég nagy a különbség. Nekem a 60GB-os Agility 3 az 150/70Mb/s-ot tud.

Válassz a termékeim közül kedved szerint AKG, JBL , Sennheiser termékek akár harmad áron.

(#100) Graphics válasza Darkrage (#99) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanaz a vezérlő van mindkettőben ( SandForce ikszipszilon tipusú), és még az írási olvasási különbségek is minimálisak :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#101) LordX válasza Darkrage (#99) üzenetére


LordX
veterán

Szinkron vs. aszinkron flash a különbség (hogy belül ONFI 2.x vagy 1.x buszt használ). Elvileg a Vertex (az ONFI 2.0-s) gyorsabb, de gyakorlatban túl sok különbség nincs.

(#102) Bodor válasza Darkrage (#99) üzenetére


Bodor
veterán

Vertex és Agility ugyanolyan méretű, max teljesítményben van eltérés a kettő között, de ez is attól függ melyik Vertex-ről beszélünk....

Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat!

(#103) Bodor válasza Graphics (#97) üzenetére


Bodor
veterán

OCZ Agility 3 60GB (AGT3-25SAT3-60G)
Raktáron. 23 400,- Ft

(#104) Graphics válasza Bodor (#103) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én még olcsóbbat is találtam :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#105) Chaser


Chaser
titán

Bodor Erre mi a válaszod?

szerk: Tudja valaki mért annyira "olcsó" a samu 470 256GB? Tavaly év végén lettem rá figyelmes hogy kb minden helyen 70-72k br. Január közepén-végén már a legtöbb helyen a tavaly szeptemberi ára volt 90-95k, de volt ahol 110k is. Most megint azt látom leesett, legtöbb helyen 68-71k. Többi gyártó 256-osai ennél jóval drágábbak.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106) vivike77


vivike77
tag

Jó cikk! Elöbb is nézhetem volna :) Corsair Nova 2 60 gb-ról mi a véleményetek?

(#107) franc0 válasza Chaser (#105) üzenetére


franc0
őstag

Szerintem már mondtam neked, azért mert kifutó modell.
Azért az mégsem járja, hogy egy árban legyen a 830 és a 470...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#108) Chaser válasza franc0 (#107) üzenetére


Chaser
titán

Te ezt mondtad valóban, kíváncsi lennék más véleményére is:) Ennyi erővel az se járja hogy egy belépő kingston 256GB drágább. 100k+ szinte mindenhol. De ha jól rémlik minden gyártónak ekkora kapacitású modellje ilyen árszinten mozog.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#109) franc0 válasza Chaser (#108) üzenetére


franc0
őstag

Most mi a probléma amúgy? Ha venni akarsz, örülj neki hogy ilyen jó árban van ez a remek SSD.
Munkahelyen 2 laptopba is rendeltünk már az akciósból, gyorsak és hibátlanok.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#110) Chaser válasza franc0 (#109) üzenetére


Chaser
titán

Olvasd el amit írtam és értelmezd :U Problémáról nem volt szó. A kérdést meg leírtam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) franc0 válasza Chaser (#110) üzenetére


franc0
őstag

Ó én értem. Azt hogy mit gondolok hagyjuk is, úgyis kimoderálnák.

A konkrét kérdésedre a konkrét válasz: azért ennyi, mert ezt ütötték be a számítógépen a nagykerben. Remélem most már jobb.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#112) Chaser válasza franc0 (#111) üzenetére


Chaser
titán

Vegyük úgy, hogy a kérdés nem hozzád szólt...remélem most már jobb:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#113) Bodor válasza Chaser (#105) üzenetére


Bodor
veterán

A Jmicron vezérlős SSD-k nem igazán megbízhatóak, és sok baj volt velük régebben, egy friss cikkben már nem ajánlanék ilyen vezérlővel rendelkező SSD-t. Másrészt a sima 100-asokban nincs GC, és a tapasztalatok azt mutatják, hogy nem igazán váltak be, olvasgass utána a Flash SSD topikban!

A Kingston SSDNow V+100 96 GB SSD-ben egy újabb Toshiba T6UG1XBG vezérlő van, amely támogatja a TRIM-et, és emellett az üresjárati Garbage Collectiont is. Ez utóbbi röviden annyit jelent, hogy az operációs rendszertől teljesen függetlenül valós időben takarítja a blokkokat, így a teljesítmény folyamatosan a maximum közelében mozog. Ergo olyan rendszerhez is remek választás lehet egy ilyen chippel szerelt SSD, amelyik egyáltalán nem támogatja a TRIM-et.

SAMU 470-re meg már megkaptad a válaszokat. Egyébként meg egy jó SSD! [link]

vivike77: Nincs túl sok jó tapasztalat vele [link] [link] [link]

(#114) Chaser válasza Bodor (#113) üzenetére


Chaser
titán

Ezeket én nem tapasztaltam. Papíron tényleg nem fest jól a v100 spec része, de gyakorlatban nincs vele semmi gond. GC tudom hogy nincs bennük, W7 alá nem is kell. Továbbra se értem mért nem ajánlod W7 mellé a 96-os v100+-t. Oké hogy a GC miatt xp alá is jó, de ugyanúgy W7 alá is...régi hw-es gép is szárnyra kap tőle, nemhogy egy mai. Nem mintha a sima v100-zal nem így lenne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#115) Bodor válasza Chaser (#114) üzenetére


Bodor
veterán

Maradjunk annyiban, hogy a tapasztalatok alapján én nem ajánlom, majd Te itt ezt megteszed, és nincs is ezzel semmi baj. Egyébként nézd meg a felhasználók teszteredményeiben a 4K olvasás eredményeit a Kingston V100-asoknál, és rájössz, hogy többek között miért nem ajánlom.

(#116) Chaser válasza Bodor (#115) üzenetére


Chaser
titán

Ezt mondom hogy papíron nem fest jól, gyakorlatban más:) A 96-os v100+ benne szerepel az egyik mostani ph cikkben, papíron - bench sw-ek szerint - nem sok jót ígér, ugyanakkor gyakorlatban ott van a nagyok mellett, mint az ottani valós alkalmazásokból is kiderül, de én se tapasztaltam mást.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) iMaverick válasza Chaser (#116) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát ja, csak amikor vettem a Corsair Force 3-at, akkor már nem lehetett kapni a V100-ból a 96GB-ot... Eredetileg én is azzal szemeztem! :(

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#118) GeneraL_XTX válasza Bodor (#115) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

V100+-al valóban nincs baj win7 alatt sem. Én is használtam már más SSD-vel szerelt gépet(méghozzá az valami méregdrága cucc volt) de normál használattal nincs különbség az én Kingston-omhoz képest, legalábbis én nem észleltem.

Az is egy általános dolog, hogy az extrém eseteken kívül SSD vés SSD között nem igazán érzel különbséget, mindegy mit veszel.

(#119) Bodor


Bodor
veterán

Minek ajánljak kifutó terméket, amit már alig lehet kapni ( akkor meg az lenne a baj... :U ) , a piac pörgését figyelembe véve így is elég hamar elavul a konkrét ajánlás, de szerencsére a támpontok nem.

(#120) samu74 válasza Chaser (#116) üzenetére


samu74
addikt

A 96-os Kingstont én is használom,hibátlanul működik,az ára méretéhez képest az egyik legjobb volt.És nagyon megbízható,nem tudok róla hogy valakinek is meghibásodott volna egy darab is a fórumon.Ezt ugye nem lehet elmondani az OCZ és a Corsair egyes típusairól...Viszont sebességben a V+100 széria alulmarad az újabb szériás Samu/Corsair/OCZ meghajtóitól,és eléggé magas is az ára azokhoz képest...De az marhaság hogy win7-hez nem ajánlott,azon használom én is,és nagyon gyors.Aki mást állít,az még nem találkozott ilyen ssd-vel. :N

-----------

(#121) GIJoe


GIJoe
addikt

Nem akarok senkivel kötözködni, de bírom mikor valaki agyon dicséri a Kingstone-t mikor csak az az 1 féle volt neki. Persze mindenki más hülye akinek nem az van, vagy az azért nem jó mert túl van árazva... :U

(#122) toldlea


toldlea
csendes tag

Sziasztok, szeretném kérdezni hogy egy régi toshiba notiba ( Celeron 1,7, 1 Gbyte Ram)
érdemes-e Hdd helyett SSD -t rakni ?

A sebesség különbség tettenérhető lesz ?

Köszi

(#123) GIJoe válasza toldlea (#122) üzenetére


GIJoe
addikt

Szerény véleményem szerint érdemes, hosszabb üzemidő, gyorsabb működés, viszont a celeron maga is elég szűk keresztmetszet.
Hopp most látom csak 1 G RAM, helyedben arra gyúrnék előbb utána SSD.
Nem tudom milyen a háttértárad csatolója, de van PATAs SSD is...

[ Szerkesztve ]

(#124) samu74 válasza GIJoe (#121) üzenetére


samu74
addikt

Én meg az olyanokat bírom,akik még nem is használtak ssd-t,de "markáns" véleményük van egy adott márkáról vagy típusról. ;)

-----------

(#125) Chaser válasza iMaverick (#117) üzenetére


Chaser
titán

Akkor épp nem lehetett kapni, volt egy idő amikor 27-28k körül dobálták, utána jelentősen felment az ára. De ettől függetlenül mind xp mind W7 alá tökéletes, nem az árakról volt szó:)

Bodor: Ebben részben igazad van, de belépőnek a 64-es v100 elég jó a maga 24-25k-s bolti árával. Nem tudom melyik a legolcsóbb alternatíva 64-esből ami ajánlott.

GIJoe: Nekem volt már pár gyártótól ssd-m, szóval azért némi tapasztalatom már van. Következő jelölt samu 470/830, csak kicsit finomodjanak az árak. Vagy 64-es v100 megint, olcsón jó. Volt olyan ssd-m is ami épphogy hozta egy 2.5-es 7k2 rpm hdd sebességét, semmi nem volt gyorsabb vele és nem a kingston gyártotta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126) GeneraL_XTX válasza GIJoe (#121) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szerintem ilyet senki nem mondott. Csak felhívtuk a cikkíró figyelmét hogy a V100+ nem feltétlenül csak az XP-hez ajánlható.

(#127) Bodor válasza toldlea (#122) üzenetére


Bodor
veterán

Általánosan elmondható, hogy érdemes HDD helyett SSD-t rakni a gépbe. A Te esetedben a vas nem fogja kihajtani egyik SSD-t sem, de azért valamennyit gyorsulni fog tőle. Mivel elég régi a noti, mindenképpen utána kell nézni a kompatibilitásnak!! Nem csak a csatolóval kapcsolatban, hanem példáúl azt is, hogy a bios látja-e az SSD-t.
Nekem volt olyan Dell netbook a kezemben, amelyben látta a bios az OCZ Verze 2-őt, de semmilyen ( értsd eredeti , gyári XP és WIN7) telepítő nem volt hajlandó elindulni rajta, ( particionálásnál kilépett, lefagyott) pedig az SSD tökéletes állapotban volt.
GIJoe-nak igaza van: Előbb vegyél RAM-ot a gépbe!

Chaser: Nem tudom melyik a legolcsóbb, folyamatosan változnak az árak. Az én ajánlásaim közül a legolcsóbb (közel azonos árú 26-27K) 64 GB-os SSD-k a következők.
OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G
A-DATA 64GB SATA2 2,5" S596 AS596TB-64GM-C
OCZ 60GB SATA2 2,5" Vertex 2 OCZSSD2-2VTXE60G
CORSAIR Force 3 60GB SATA3 2,5" Force 3 CSSD-F60GB3-BK

Az ajánlottak közül szerintem mindenki kiválaszthatja a neki megfelelő árút, teljesítményben nem nagyon lesz érezhető különbség.

( meg választhat olyat is, amit nem ajánlottam, nem szentírás az, amit leírtam)
Egyébként meg kell, hogy jegyezzem, hogy nem mindig a legolcsóbb termék a jó. Lehet pont azért olcsó, mert elmarad teljesítményben, vagy megbízhatóságban a többitől. Ha az ár a szempont, akkor nem kell olvasgatni, utánanézni, hanem meg kell venni a belepőkategóriából a legolcsóbbat....

(#128) Chaser válasza Bodor (#127) üzenetére


Chaser
titán

"Egyébként meg kell, hogy jegyezzem, hogy nem mindig a legolcsóbb termék a jó. Lehet pont azért olcsó, mert elmarad teljesítményben, vagy megbízhatóságban a többitől. Ha az ár a szempont, akkor nem kell olvasgatni, utánanézni, hanem meg kell venni a belepőkategóriából a legolcsóbbat...."
Ez pont nem igaz, mert van olyan amiért nem érdemes pénzt kiadni:) jelenleg épp a v200 amit nem ajánlanék senkinek még 20k-ért se.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#129) freemanone


freemanone
őstag

Jó cikk lett! :R :C

Nagyon jó az OCZ agility 3 és a Kingston Hyperx 120gb-s darab is!! Csak ajánlani tudom! Megy mint a mérgezett egér! :DD

[ Szerkesztve ]

(#130) GIJoe válasza samu74 (#124) üzenetére


GIJoe
addikt

"még nem is használtak ssd-t," ez az 5. SSDt amit használok jelenleg, nyuszkó :P

(#131) appel válasza freemanone (#129) üzenetére


appel
őstag

Kipróbálnád a Hyperx-et, hogy sleepbe lerakod a gépet, és felébreszted...majd párszor egymás után ezt megismételnéd? Esetleg egy kis hibernálás próba is jól jönne.
Az a bajom a SandForce (legalábbis egyes régebbi SF-1200-as alapúval), hogy sűrűn szeret kékhalálozni sleep/hibernálás esetén...nagyon jó, főleg notebooknál :(
nekem is van egy Corsair F120, és egy régebbi OCZ is, mindkettő szórakozik (bár megfelelő RST driverrel jó, de nehogy már vadászni kelljen)...thx

(#132) GIJoe válasza appel (#131) üzenetére


GIJoe
addikt

Nekem most legutoljára ADATA S599 2.5" maradt a VIAOmban SandForce SF-1222-el, kék halált még sosem láttam...

(#133) appel válasza GIJoe (#132) üzenetére


appel
őstag

az jó, bár még nem megnyugtató :)
Az Corsair blogja is tele van azzal, hogy van akinek jó, van akinek bsod...az új firmwarek changelogjai is bizonyítják, hogy a hiba megvan, mert eddig mindegyikben benne van, hogy javították, csak akkor a következőben miért van megint benne?
azt reméltem az újabb generációs vezérlők már nem szenvednek ebben, de google-ba beírva látom, hogy azért van hyperx-nél is bsod fix, ami vagy jó, vagy nem...
na olvasgatok még sokat :)
azért kösz a választ.

(#134) samu74 válasza GIJoe (#130) üzenetére


samu74
addikt

És hány Kingston volt köztük "nyuszkó" ? :P

#135: hát persze... :N

[ Szerkesztve ]

-----------

(#135) GIJoe válasza appel (#133) üzenetére


GIJoe
addikt

a következőket nézd meg szerintem: noti bios firmware update, ssd firmware, legújabb windows 7es driverek, + van egy jó írás a logouton mit kell beállítani ssdkhez...
+ lehet alapvető inkompatibilitás is, volt már erre példa a hw történelemben...

samu74: csak 2 volt nyulam :)

[ Szerkesztve ]

(#136) appel válasza GIJoe (#135) üzenetére


appel
őstag

bios legújabb, ssd firmware szintén...
win7-es driverek, ha a 10-es intel rst szériából vannak, akkor bsod, ha 9-ből, akkor rendben...bár most úgy tűnik, hogy a legújabbal hiba nélkül megy...a legszebb az, hogy a másik gépemben az újabb bsod a régebbi ok, szóval elég random...de mint mondom a corsair fórumán évek óta panaszkodnak erre, amit a gyártó el is ismer, hogy bizonyos konfigurációkban ez előfordul...hát FY, mert én még 80k-ért vettem :)
de szerencsére én értek annyira hozzá, hogy megoldjam, de egy átlag user biztos nem oldaná meg az én esetem...

(#137) GIJoe válasza appel (#136) üzenetére


GIJoe
addikt

Egy átlag user nem cserélget HDDt SSDre, annyire meg nem általános meg olcsó hogy dobálják mindenkinek. Ha kijön egy oem noti, azért a gyártó figyel hogy menjen rendesen, a spéci eseteknek meg itt vannak a PH sok :)

(#138) Bodor válasza Chaser (#128) üzenetére


Bodor
veterán

Látod én nem ajánlottam egyiket sem, mert számomra egy kategória a V100 és a V200 is.

Te érveltél azzal, hogy az olcsó ( Kingston V100) milyen jó, mert olcsó? No erre írtam én azt , hogy ha az a szempont a fontos, hogy olcsó akkor vegye azt, vagy bármit , de nem biztos, hogy jól fog járni vele( mert lehet, hogy olcsó,de nem jó) . Nálad az olcsóság a szempont, nálam meg a megbízhatóság és a jó teljesítmény. V100-nál ez a 3 tényező bizony nincs együtt...

Alapvetően szerintem itt be is fejezhetnénk a vitát arról, hogy az általad használt SSD jó, vagy nem jó, és hogy miért nem tettem bele az ajánlásba.
Köszönöm szépen a megértésedet!
Üdv

(#139) freemanone válasza appel (#131) üzenetére


freemanone
őstag

A sleepet megnéztem. 10 alkalommal sleep/wake, hol usb-s eszközről (egér, bill), hol power gomb. Közben wake után mindig megnyitottam egy-egy alkalmazást (ps cs5, browser, la noire <-- futott sleep közben, majd felélesztés után sem volt gondja és még pár más progi) Nem volt gond egyszer sem. A hibernálást most lusta vagyok engedélyezni, nekem egyik sem szempont, teljesen tiltva van. Amien gyorsan bootol a gép, nagyon nem zavar az a 17sec, power gombtól számítva. :)

OCZ vinyót is megnézhetem ha gondolod, csak szólj.

(#140) appel válasza freemanone (#139) üzenetére


appel
őstag

Köszi, azért érdeklődök, mert egy kingston hyperx a következő kiszemelt ssd meghajtó...amint meglesz az új notim...

(#141) Graphics válasza GIJoe (#132) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

*VAIO akarna az lenni, nem, vagy tévedek ?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#142) ttt1


ttt1
őstag

És az én kérdésemre tud vki érdemben válaszolni?Raptor vs SSD közötti sebesség és "felhasználói" külömbség érezhető-e?

(#143) Bodor válasza ttt1 (#142) üzenetére


Bodor
veterán

" Leszögezhetjük, hogy alapvetően mindenki jól jár, aki HDD-ről SSD-re vált! Miért is ?

Az SSD legfőbb erénye - amely minden rendszer alatt érezhető - az adatok gyors elérési ideje.
Amíg a HDD-nél ez átlagosan 15 ms, addig az SSD-nél ez az érték mindössze 0.1 ms !
Tulajdonképpen ez a minimális elérési idő az oka annak, hogy gyorsnak érezzük az SSD-t."

Ez a Te esetedre is igaz! Mindegy, hogy milyen HDD-ről váltasz, még ha az a gyorsabbak közül is való...

[ Szerkesztve ]

(#144) syl5


syl5
őstag

Na ezt elolvassuk!
Köszi!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#145) oPalRx7 válasza ttt1 (#142) üzenetére


oPalRx7
tag

ram késleltetése ~55ns
ssd késleltetése ~120ns
raptor késleltetése ~4ms
sima hdd késleltesése 10-20ms

nagyságredni csak a különbség :)

(#146) davidsz


davidsz
őstag

:C :R

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#147) Chaser válasza Bodor (#138) üzenetére


Chaser
titán

Félreérted. A v100 jó, de olcsó is. v200 megjelenésekor olcsóbb volt mint a v100, most felvitték az árát elég szépen, de az induló áron se vettem volna mert beszámolók alapján tré, ami a v100-ról nem mondható el.
Perpill nem használok semmilyen ssd-t, de volt és nem volt vele gondom. Nem vitatkoztam, tapasztalatokat mondtam el. Alapvetően ez egy fórum, ahol megosztjuk egymással a tapasztalatainkat és véleményeinket, akinek ez alapvetően nem felel meg az ne fórumba írjon hanem egy cetlire otthon :P :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#148) barii86


barii86
tag

miért fontos, hogy win7-hez, vagy xp-hez? nekem linuxhoz kell, azért kérdem.

(#149) franc0 válasza barii86 (#148) üzenetére


franc0
őstag

Mert XP-n nincs automata TRIM.
Linux alatt van, szóval veheted bármelyiket.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#150) ttt1 válasza oPalRx7 (#145) üzenetére


ttt1
őstag

Az nyilvánvaló, hogy ssd késleltetése jobb ,de a sima hdd és egy raptor között is érezni a difit , ergo egy raptor és ssd között kisebb mint egy hdd-nél (esetlegesen egy 5400as noti hdd és ssd között ,mivel notiba "ajálja" mindenki)..

(#151) oPalRx7 válasza ttt1 (#150) üzenetére


oPalRx7
tag

igen, raptorhoz kevesebb a difi, de mondok egy másik megközelítést.

vegyél alapul egy p4-es alap-procit ~ 2003 tájáról. 1 gflops teljesítmény, mellé winyót tudtál venni ami ide133-as és tudott kb 40-60mb/s seq sebességet, és 25ms elérést. ramvezérlők kezdetben 100ns környékét vitték.

ma egy középkategóriás proci tud 25-40gflops-t, egy átlag hdd meg seq 100-120mb/s-t, 12ms eléréssel. ramvezérlők meg 50ns környékére gyorsultak.

...egyszerűen a hdd-k nem tudnak a fizikán túllépve gyorsulni, ezért a leggyorsabb is "túl lassú" a mai rendszerekhez. Ha valaki vásárol egy új gépet, sose lesz igazán "hú ez de gyors" érzése. Gyakorlatilag a többi hardver vár arra hogy a winyó mikor lesz hajlandó feltölteni a memóriát, hogy utána dolgozni lehessen vele. Akár a swap, akár OS indikálta folyamatról van szó. Számold ki hogy a raptor 4ms-os késleltetése is hányszorosa a ram késleltetésének. (ssd-nél csak 2x a szorzó...) szinte nem is számít hogy a "sima" winyóknál kicsivel nagyobb a szorzó.

...persze ez csak az én véleményem, más kérdés hogy az otthoni gépembe nem bírnék elviselni egy 10-20-30k rpm-el pörgő sas csatolós szerverwinyót, ahogy a raptort sem. kapok elég zajterhelést napközben, hogy még otthon is halljam a hdd-t ahogy kerreg, zúg. (van két 5400at pörgő winyó, quietdrive-ban)

(#149) franc0:

Linuxban is csak akkor, ha bekapcsolod... szenvedtem vele mire megértettem hogy mik a feltételei :D (pl ext4, fstab szerkesztés)

[ Szerkesztve ]

(#152) ttt1 válasza oPalRx7 (#151) üzenetére


ttt1
őstag

Hát , meglepődnél a 2,5-es raptor mennyire halk.Nekem 32-72 is volt és 300ast használom most (elöbbi 2 még 3,2-es utóbbi már 2,5-es). Sztem az 1 terrás 5400es hddm hangosabb, de multkor pl. nappal véletlenül kikapcsoltam a gépem,mert monitor nem volt bekapcsolva és nem hallottam megy-e ..:).Okosan lehet azért halk gépet építeni:)

[ Szerkesztve ]

(#153) VW


VW
aktív tag

Köszönöm a cikket,én is SSD vásárlását tervezem.Sokat segít a döntésben.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#154) Bodor válasza VW (#153) üzenetére


Bodor
veterán

Örülök, hogy segíthettem! Azért készült...

(#155) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

Én is vettem egy OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G -t az Asrock E350-M1 alá.
Frissen telepített win7 ahci módban nem tűnik úgy hogy gyorsabban indulna, viszont a win 7 működése gyorsabb lett.
Igaz, nagyon keveset teszteltem még mert tegnap este 11-re sikerül összerakni :)

(#156) Bodor válasza zsolt320i (#155) üzenetére


Bodor
veterán

Gratula hozzá, használd örömmel! Finombeállításokat megcsináltad?

(#157) toeki


toeki
senior tag

sziasztok

win7 64 bit
régebbi gigabyte alaplap sata2
athlon 2 x4 640

Ocz 60GB 2,5" SATA3 Agility 3 AGT3-25SAT3-60G
vagy
Kingston 64GB 2,5" SATA2 V-Series SV100S2/64G

melyiket ajánljátok?

rendszerwinyónak lenne használva, túl nagy különbséget én nem láttam a tesztekben, esetleg a vezérlőelektronika jobb valamelyikben?

előre is köszönöm a válaszokat és bocs ha már volt ehhez hasonló, vagy pont erre vonatkozó kérdés

(#158) Bodor


Bodor
veterán

Kingstont nem ajánlom, Agility 3 -ban újabb a vezérlő, és az esetleges későbbi SATA3-as alaplapban jobban ki tudod használni a szekvenciális sebességét.

[ Szerkesztve ]

(#159) zsolt320i válasza Bodor (#156) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Szia Bodor!

A tegnap nézegettem, meg mértem a Win bootolást, de egyelőre nem túl rózsás a helyzet.
A Win, (bootképernyő után) 45s alatt töltődik be.
Win boot után minden nehezen indul, aztán egy olyan fél perc múlva gördülékeny minden.
Szted mi lehet a gond?

(#160) Mi5i válasza zsolt320i (#159) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Van egyéb, esetleg több hdd még a gépben? Nekem is azok fogják vissza.

[ Szerkesztve ]

(#161) Sub-ZeRo válasza Mi5i (#160) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De ha egy ssd-n van a rendszer, akkor a többi hdd miért húzná vissza?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#162) Mi5i válasza Sub-ZeRo (#161) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Az igazi okát én sem értem sajnos. Pedig nagyon szeretném, de tanácstalan vagyok, hogy erre egyáltalán hogyan kellene rákeresni, mint "gond". :)
1-2 helyen említettem, hogy olyan dolgoknál pörgeti fel szundi módból a hdd-ket Win, hogy egyszerűen a hajamat tépem. Pl. BF3, indítom, Origin indulásnál is - vagy pályabetöltésnél is megakad és meg kell várni szintúgy. Pedig minden, játék, origin, cache mappája is ssd-n van. Vicc. Bootnál ugyanez, valamiért Win gondolom végignézi közben. 30mp körüli átlag így, ha lehúzom akkor pedig hozza a legendás 13-14mp-es eredményeket a bootidő.
Úgyhogy a kérdés jó, az okokat nem tudom. Persze, mondhatja az ember, hogy akkor ne altassa el Win a hdd-ket, de ha egyszer nem lenne rajta keresnivalója akkor miért?? - Lapozófile is ssd-n, hdd-ken véletlenül sincs.

[ Szerkesztve ]

(#163) Sub-ZeRo válasza Mi5i (#162) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs ssd-m, a vinyókat én is szoktam kikapcsoltatni a winnel. Bár inkább pörögjön, mert ha kell, akkor meg gyors legyen, mert mire ebből az alvó módból visszajön...

De bootnál nem tudom. Na majd ha lesz ssd-m akkor nekiállok tesztelni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#164) oPalRx7 válasza zsolt320i (#159) üzenetére


oPalRx7
tag

elsőként javaslom, hogy ha amd chipseted van, tedd fel a legújabb nb/sb drivert is a catalysthez.

boot közbe van egy folyamat, ami a winhez elérhető drivernél egy ideiglenes hang-et okoz, gyakorlatilag 10-20 másodpercig áll... ezt a driver javítja. (sb750nél tapasztaltam, sb700nál (notimon) nem)

#161 Sub-ZeRo:

ha a HDD-n is van telepítve olyan program, ami boot közben elindul, akkor bizony lassítja a bootot. de azt át lehet ütemezni pl Soluto-val (nekem a steam ilyen, hogy indul winnel együtt, de HDD-ről indul ugye, hogy legyen hely a gammáknak :) )

[ Szerkesztve ]

(#165) Mi5i válasza oPalRx7 (#164) üzenetére


Mi5i
aktív tag

HDD témához: direkt, ahogy javasolt is, hdd-k nélkül telepítettem Win-t is. Ettől még, mert ssd-re telepítek ezt-azt az életem folyamán, az rámászik hdd-re is sunyiban? Mert gondolom használat közbeni felesleges hdd turkálás is ilyen miatt lehet, de számomra rejtély.
Program tippet köszönöm, megnézem majd vele.

(#166) Sub-ZeRo válasza oPalRx7 (#164) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez logikus, hogy ha oda van rakva a program akkor persze hogy onnan lassabb, de ha nincs oda telepítve akkor miért lenne lassú az ssd-ről való bootolás?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#167) oPalRx7 válasza Sub-ZeRo (#166) üzenetére


oPalRx7
tag

akkor nyilván nem kellene beleszólnia :)

bár van 1-1 eset amikor a win is belenyúl a dologba:

eset1: automatikus lapozófájl-kezelés, és a hdd-n is létrejön egy olyan (mert ott sok a hely win szerint)

eset2: a win letölti a frissítéseit, ahova sok helyet lát, majd onnan frissít. bár az meg frissítés után általában lekerül a porondról.

(#168) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! lenovo y570 laptopba szeretnék 64 gb ssd-t venni, 7200rpm HDD mellé! milyet ajánlotok?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#169) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Sziasztok!
Ezek közül melyik a legjobb vétel?
OCZ 60GB SATA2 2,5" Vertex 2 OCZSSD2-2VTXE60G
OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G
OCZ 60GB SATA3 2,5" Solid 3 SLD3-25SAT3-60G
KINGSTON 64GB SATA3 2,5" SSDNow V200 SV200S37A/64G
Esetleg KINGMAX 64GB SATA2 2,5" KM21/64GB ?
Esetleg tudnátok ajánlani max. 30e-ig.
A válaszokat köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#170) Bodor


Bodor
veterán

Alapvetően a témaindító írást ezért készítettem el, hogy azt elolvasva ne merüljenek fel felesleges kérdések! Ha az elolvasás után mégis kérdések merülnének fel, akkor szívesen segítek, és úgy látom szerencsére nem csak én.

Ha nincs sok idő az olvasásra, vagy nem érdekesek a szempontok, akkor legalább a konkrét ajánlást olvassátok el legyetek szívesek! Google pedig segít azt az üzletet megtalálni, ahol legolcsóbban elérhető a kiszemelt SSD.

Casanova*: az, hogy milyen HDD mellé, teljesen mindegy. A fontos szempontok a cikkben olvashatóak.

[ Szerkesztve ]

(#171) Casanova* válasza Bodor (#170) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! azt hiszem ez a legjobb,leggyorsabb ssd. A-Data SSD
a kérdés az,hogy a lenovo laptopba jó-e?? 2,5 mérete.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#172) Bodor válasza Casanova* (#171) üzenetére


Bodor
veterán

Azt gondolom, hogy a lenovoban is szabvány 2.5" HDD van, annak helyére tökéletesen jó a kiszemelt A-DATA. Gondolom nem SATA3-as csatoló van a lenovóban, így ne számíts a sepcifikációkban szereplő szekvenciális értékekre SATA 2-re téve, de rendszerszinten meg úgy sem az számít.

Egyébként a te gépedben ez is ugyanolyan teljesítményt adna érzésre, és még olcsóbb is!

[ Szerkesztve ]

(#173) Casanova* válasza Bodor (#172) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! 500 gb HDD mellé jó lesz ez az ssd.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#174) #40935168 válasza Casanova* (#171) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ugyanez van nekem Sata2-es laptopban, az interfészt kimaxolja, ugyanakkor új életre kelt a Win7-em. Úgy van ahogy előttem szóltak, itt nem feltétlen a max átvitel a fontos, hanem a laptop HDD-k gyilkosan magas seek ideje kvázi "eltűnik" ..

Szerencsétlen laptop stopperrel mérve átlagosan úgy 1 perc 50 mp alatt jött be, amikor már nem volt a Win7 alatt HDD tevékenység, tehát a legtöbb olvasási-írási műveletnek vége lett boot után. Kivéve amikor windows update teker, de az más tészta.

Ez most lecsökkent 28 mp körülre :) (egy jól belakott rendszerről van szó, nem szűz Win7), powergomb-megnyomástól számítva.

Kikapcsolás dettó, a HDD-vel volt úgy 20-25s, ez most 6 (!) sec :)

Az meg a legdurvább poén, hogy laptopon tudok Wavelab alatt CD-nyi wav-okat vágni úgy, hogy még élvezem is a munkát, nem pedig a HDD-re várok. Az eredményt végül kitolom a külső USB 2 terás motyóra és jónapot - nem ott fragmentálódik a cucc.

Tuti jó a laptopodba, vegyed, vigyed :)

A legkisebbet nézted ki Te is, a 60Gb-s... Win7-nek én 40Gb-t csináltam, virtuális memóriának 3G-t, maradék D: .. ez csak rossz szokás régről, fragmentáció elkerülésére (se a swap ne fragmentálódjon, se az adataim azáltal, hogy rendszerpartíción vannak). Ennek most inkább arra van értelme, hogy ha C: -t újra kell húzni komplett, valami durva hiba miatt, D: -n ott van a fontos adat. Lásd Wavelab és egyéb finomságok munkaterepe :)

(#175) Bodor válasza Casanova* (#173) üzenetére


Bodor
veterán

Abban az esetben, ha a laptopban marad az SSD, teljesen felesleges a drágább SATA 3-as SSD-t megvenni, mert úgysem tudod kihasználni a magasabb szekvenciális képességeit, 4K olvasásban meg az olcsóbb is ugyanazt hozza. Rendszerszinten meg az számít.

Mivel már eldöntött volt, hogy neked rendszernek elég a 64 GB-os SSD ( a típussal , és mérettel kapcsolatban voltak kérdések) , teljesen mindegy hogy mekkora kapacitású HDD mellé veszed, rakhatsz bármekkorát mellé háttértárnak.

(#176) bluyoo válasza Bodor (#170) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi!
:B Bocs a témaindító írást hirtelen nem is néztem.Mellesleg gratula.Jó kis írás sokat segített.

Bazinga!

(#177) Bodor válasza zsolt320i (#159) üzenetére


Bodor
veterán

Alapvetően már kivesézték a kérdésedet. Mivel kis idő után gördülékeny minden, nem valószínű, hogy az SSD-vel lenne gond. Kérdés, hogy csökkentett módban is ezt csinálja?
Ha igen, akkor akár bios beállítás is okozhatja a problémát. Ha nem,akkor a Windows beállítások, driverek között kéne átnézni a beállításokat. ( átnézni a windows-al együtt induló programokat, melyik mit, mikor csinál, hálózati kártyát letiltani ideiglenesen,hátha azon molyol valamit) . Több ötletem nekem sincs.

(#178) Casanova*


Casanova*
veterán

srácok! Köszi,hogy válaszoltatok! Lenovo laptopba hdd mellett msata ssd bővítőhely van. Benéztem nem a sata kell! Szóval milyen msata ssd-t vegyek bele? Jó gyors legyen:) ! Max 64 gb.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#179) Bodor válasza Casanova* (#178) üzenetére


Bodor
veterán

Túl nagy választék nincsen, majd később jelennek meg a Samsung és az OCZ gyorsabb mSATA SSD-i. Ezt a márkát nem ismerem, szerintem a Flash SSD topikban sincs tapasztalata senkinek, de kérdezz rá.( de ez sem 2.5-ös hanem 1.8-as)
Kingston meg legalább ismert márka de az alábbi teljesítmények eléggé szégyenletesek egy SSD-hez képest, bár mindenképpen előrelépés egy HDD-hez képest, a kérdés az, hogy megéri-e? ( Én várnék a gyorsabb , jobb mSATa-s SSD-re, ha már csak az mSATA a jó )
4KB Random Read - Up to 11,000 IOPS
4KB Random Write - Up to 3,000 IOPS

[ Szerkesztve ]

(#180) Casanova* válasza Bodor (#179) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi,hogy segítettél! Mindenképp megvárom a gyorsabb mssd-t. Sokat winrarozok, konvertálok, meg wint buherálok. Kell a nagyon gyors ssd! :). Amit linkeltél,utána nézek. Majd,ha tudsz jó ssdét. Irj rám! Köszi!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#181) Bodor válasza Casanova* (#180) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem ezek közöl válassz majd, ha kijönnek!

(#182) Casanova* válasza Bodor (#181) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! :R

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#183) nagyzee válasza Casanova* (#178) üzenetére


nagyzee
csendes tag

Nekem X220-asom van, de ha mSATA SSD-t tettem volna bele, akkor ki kellett volna vennem a mobilnet/GPS kártyát. Így inkább vettem bele egy SATA SSD-t ( intel X25-E ) , ami igaz hogy csak 60GB, de atom gyors SLC. Adattárolásra meg ott van a hálózati NAS.
Szóval szerintem le lehet mondani a belső HDD-ről, nem olyan nagy csapás.

Nagy (91) Zoltán

(#184) samu74 válasza nagyzee (#183) üzenetére


samu74
addikt

Vagy ha tudja nélkülözni az optikai meghajtót a HDD mehet a helyére,ilyen-olyan kitek biztos vannak hozzá,szerintem. :)

-----------

(#185) Casanova* válasza nagyzee (#183) üzenetére


Casanova*
veterán

azt mondják HDD mellé msata ssd-t lehet csak berakni. 7200rpm 500 gb HDD-t megtartom. gondolom a sima sata ssd nem jó bele. ,,Adattárolásra meg ott van a hálózati NAS,,
ezt nem értem.. :DDD

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#186) nagyzee válasza Casanova* (#185) üzenetére


nagyzee
csendes tag

Ha abból indulunk ki, hogy a HDD-t meg akarod tartani a gépben, és nincs egy másik SATA HDD helyed, akkor valóban csak az mSATA marad. Ezen én is sokat dilemmáztam, hogy hogyan lehet egy 60GB-os tárolóval együtt élni, de aztán rájöttem, hogy nem létszükséglet hogy többszáz GBnyi adat állandóan nálam legyen, a rendszernek meg bőven elég a 60GB.

Az adataimat meg egy olyan hagyományos HDD-t tartom otthon, amit aztán elérek az otthoni hálón, vagy FTP-vel bárhonnan interneten keresztül.

Így viszont van egy gépem, ami teljesen HDD mentes, és azért ennek megvan ám az előnye.

Nagy (91) Zoltán

(#187) Casanova* válasza nagyzee (#186) üzenetére


Casanova*
veterán

értem már. ez nagyon okos ötlet!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#188) oPalRx7 válasza nagyzee (#186) üzenetére


oPalRx7
tag

nálam is hasonló volt a dolog, msata nélkül :)

volt ssd, és kiszedtem a gyári 500gb 7200rpm-es megoldást. és valóban nem érzem szükségét hogy extrém sok tárhelyem legyen (külső usb2 hdd van még ha mégis)

bár most vettem (még úton van idefele) egy optibayt, és mégis integrálom majd a DVD helyére, mert azt még ritkábban használom :)

(#189) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Egy ocz agility 3-at használok Mac OSX Lion van rá telepítve, ami alapból csak az Apple által használt ssd-re engedélyezi a trim funkciót. A kérdésem az lenne, hogy bekapcsolvam erőltetve, vagy nem szükséges, mert leírásában ez van: Native TRIM support, ezt azt jelenti, hogy engedélyezés nélkül is megy.

(#190) Bodor válasza Kommy (#189) üzenetére


Bodor
veterán

Személy szerint nekem nincs tapasztalatom OSX Lion-al, de szerintem a Flash SSD topikban talán tudnak segíteni.

(#191) LordX válasza Kommy (#189) üzenetére


LordX
veterán

Nem az SSD-ben kell bekapcsolnod, hanem az OS-ben, mert az az, ami alapból kikapcsolja, ha nem Apple SSD, úgyhogy igen, be kell kapcsolnod.

(#192) Kommy válasza LordX (#191) üzenetére


Kommy
veterán

Köszönöm

(#193) samu74 válasza Kommy (#192) üzenetére


samu74
addikt

Mint írtam a másik topikban,sandforce vezérlős ssd-ben nem kell bekapcsolni a trim-et Lion alatt. :) Hogy miért,a linkekben megtalálod.

-----------

(#194) Dagatt válasza Bodor (#64) üzenetére


Dagatt
csendes tag

Lehet nekem van keveredés a fejemben, de itt [link] azt írják, hogy tud GC-t.
Mi akkor az igazság? (Én is tervezem SSD beszerzését a közeljövőben egy ABIT KN9-hez, ezért is érdekel a dolog).

(#195) Bodor válasza Dagatt (#194) üzenetére


Bodor
veterán

Szia!
Lehet, hogy azt írják, de a használatbeli tapasztalatok azt mutatják, hogy TRIM nélkül sajnos belassul a Samsung 830-as. Ha van is valamilyen GC, akkor nem igazán teszi jól a dolgát a Samsung vezérlője.
Itt egy szösszenet

(#196) Dagatt válasza Bodor (#195) üzenetére


Dagatt
csendes tag

OK, köszi a választ!

(#197) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Bár láttam nem volt intel az ajánlottak közt, de egy ilyen 320-as megérné esetleg? Illetve hogyhogy csak ennyi? :Y
Egy HP Elitebook 8530w-be lenne.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#198) Bodor válasza Bdanyy (#197) üzenetére


Bodor
veterán

Gond volt az Intelekkel, én azért nem ajánlom...de ha gondolod vágj bele 6 hó garanciával....

(#199) Chaser válasza Bdanyy (#197) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván mert nincs rá teljes gar. Ha szétnézel samu 256-ost már 45-ért is találsz.
Ha már itt vagyok, mi a különbség a 2 ssd között?
ADATA 60GB SATA3 2,5" (AS510S3-60GM-C) SSD
ADATA 60GB SATA3 2,5" (AS511S3-60GM-C) SSD
Vezérlő lenne? Ha igen az 510-esben nagyon gyenge van?

Illetve ha valaki próbálta már az svp200-at mi a tapasztalat? SV200-at nem kicsit elcseszték, a plus szériával eddig nem volt gond. Árban kb ott van mint az 510-es adata.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#200) Bodor válasza Chaser (#199) üzenetére


Bodor
veterán

Vezérlő lenne? Ha igen az 510-esben nagyon gyenge van?
Idézet a cikkből

"míg az S511 szinkron, addig az S510 az olcsóbb aszikron NAND flash chipeket kapja meg, ez utóbbi pedig jóval lassabb működésre képes ha kevésbé, vagy egyáltalán nem tömöríthető adatokkal kell műveleteket végeznie"

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Milyen SSD-t vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.