Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A csatlakozóknál a VGA csatit nevezik D-SUB-nak is. :)

De amúgy, hasznos kis írás, köszönjük. :R

Véleményem szubjektív...

(#2) mcsabee


mcsabee
senior tag

Jó az írás, azonban én örültem volna néhány gyakorlati tippnek, hogy például melyik gyártó, melyik sorozatát érdemes megvenni, ha valaki hc gamer, vagy ha csak alkalmi, illetve jó lett volna, hogy ha a "szerintem jobb az egyik, mint a másik" témakört példákkal támasztod alá, de ugye írtad is, hogy technikailag nem vagy kvalifikálva erre.

Sebaj, én élveztem a cikket, köszi szépen érte :R .

Stay a while and listen...

(#3) szatocs


szatocs
őstag

Jó cikk lett. :R

(#2) mcsabee - Ez teljes mértékben attól függ, hogy mennyi pénzed van, mi az igény, milyen márkát szeretsz, mire kell, stb. :D Kb egy harminc monitoros felsorolást kellene készíteni, és ha valaki elkészít egy ilyet, a másik embernek lehet, hogy teljesen más lenne adott kategórián belül is a választása. Szóval az ilyen lista szerintem nem szerencsés monitorok tekintetében. Jó pl proci, vagy hdd, vagy egyéb hardvereknél, de egy ilyen perifériánál, amit nagyon sok összetevő határoz meg, nem feltétlenül objektív.

=== Szatocs ===

(#4) norbx


norbx
aktív tag

en is ips panelos monitort hasznalok (a 27 es imaceket mar csak azzal gyartottak ( lg panel) )
maximalissan meg vagyok elegedve vele es ahogy irtad meg lathattuk a TN panel sehol sincs mar ezekhez kepest.

(#5) hackeeeee válasza norbx (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De az áruk sem egyforma.... :U

Véleményem szubjektív...

(#6) LW válasza hackeeeee (#5) üzenetére


LW
őstag

Vannak kakukktojások. Dell 2209WA kb 65k, annyiért vannak a jo(bb)féle TN monitorok is, oszt Dell némileg igényesebb.
Másrészről igen, egy árlépcsőt jelent. :K

Kösz mindenkinek a dicsérő szavakat. Bestbuyokat valóban ki lehetett volna emelni, esetleges folytatásban nem marad el. :R

(#7) norbx válasza hackeeeee (#5) üzenetére


norbx
aktív tag

persze hogy nem de ha azt nezed hogy nem 2 hetre vasarolsz egy monitort akkor erdemes ra sporolni.szerintem

(#8) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Anyit hozzáfűznék, hogy tudtommal a dvi is képes hangot is átvinni(más kérdés, hogy nem nagyon használjuk), így a gyakorlatban csak a csatlakozóban tér el a hdmi-től, de javítsatok ki, ha tévedek. Ha pedig valahol említetted(most csak átfutottam a cikket), akkor nem szóltam..

Everybody lies.

(#9) TeeBee73 válasza Barthezz2 (#8) üzenetére


TeeBee73
addikt

Úgy tudom én is, hogy a DVI-D, valamint a DVI-I Dual Link képes a hangot is továbbítani (a Single nem), de majd kijavítanak, ha hülyeséget mondtam.

LW: Köszönjük a cikket! :R

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#10) Chosen


Chosen
addikt

Csökken az áruk, de sajnos még mindig nem elég olcsók. (2x-es ár egy TN-hez képest)

(#11) Perillustris válasza norbx (#7) üzenetére


Perillustris
senior tag

Mások az igényeink. Nekem akkor dőlt el a kérdés, amikor Hexxához beugrottam megnézni a Green-t. Mivel késett a szállítás, végül egy HP2475w-t vettem, amit azóta is imádok. Jó megállapítás, hogy aki egyszer látott-kipróbált egy jobb panellel szerelt monitort, az rákattan. Szóval én inkább ezt választottam egy 5850-essel, mint mondjuk egy 24"-os TN-t egy 5870-nel.

Perillustris

(#12) szponzor


szponzor
senior tag

Hasznos írás nagyon, köszönöm én is. Jó ideje tervezgetem lecserélni öregedő 17"-os CRT-met, IPS-re szeretnék váltani. A bajom csak az, hogy árban tényleg nem túl olcsók, amik meg IPS panellal rendelkező monitorok között olcsók (pl. 1-2 Dell), azoknak meg nagyon puritán kinézetük van. Kinéztem egy szép fehér NEC-t, remélhetőleg majd az fog összejönni, de a 14ms-os válaszidő gyakorlatban észrevehető? (nem vagyok nagy gamer, ha játszok, akkor sem fps)
Hz-nél a 60 már jó az LCD-knél? 3D-zni nem akarok, de azt sem szeretném, hogy kifollyon a szemem.

(#13) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nagyon jó és hasznos cikk lett. Köszönöm! :R

(#14) Nyugdíjas válasza szponzor (#12) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem lesz vele gondod, néha énis játszogatok rajta, nem vettem még észre semmi különöset.

LCD-nél nem számit a képfrissítés annyira mint CRT-nél, a 60Hz nem számit semmiylennek, mind 60Hz-es, eltekintve egy-két kivételtől, illetve a 3D-s kamumonitorok szoktak 120Hz-esek lenni.

Egyébként nagyon szépek ám a DELL-ek, lehet hogy érdemes lenne élőben is megnézned egyet.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15) Sanyix


Sanyix
őstag

nekem csoda viewsonic TN-es monitorom van, a betekintési szöge a gyártó szerint 160 fok vertikálisan és horizontálisan is... és tényleg! Ráadásul csak nagyon lapos szögből változnak el színek, ahonnan már amúgy sem lehet olvasni, még ha papír lenne akkor sem, mert perspektíva :)
Színei is nagyon szépek, kontrasztja pedig brutális, 20%-ra lehúzva használom. xy-odik tft-t megjáró haverok is csak dícsérik ahogy meglátják a képét, pedig nem egy olyan húdekomoly húdedrága monitor volt anno. A másig gépen ami van, egy flat lg crt van (2004 körüli), amikor azt nézem csak egyetlen hátrányt látok az fő gépem lcd-jében: a mélyfekete hiányát, de csak ennyi.
Régebben azt hittem a 6ms válaszidő rossz, mert több játékban szétcsúszkált a kép gyors mozgásnál, aztán rájöttem hogy mire való a vsync :)

Az hogy a tn paneleket leváltja az olcsósodó egyéb az már vagy 4 éve van.... fogadok hogy 4 év múlva is ugyan ezt fogják mondani.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#16) Nyugdíjas válasza Sanyix (#15) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

TN lesz mindigis, aki mást mond az vagy füllent, vagy csak nem látja jól a piacot. Amig bármennyivel oclsóbban adható egy TN-es monitor, addig az megveszi akinek a preferenciarendszerében nem elsődlegesek azok amikben jobbak a "komolyabb" panelek.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17) Komplikato


Komplikato
veterán

Egyébként TN és TN között is hihetetlen különbségek vannak. Van ahol már néhány tíz fok után pocsékak lesznek a színek és igen hamar átmegy inverzbe vagy sötétbe az egész kép. Más paneleknél meg azért közelít a 160 fokhoz a láthatósági szögük.

Én most akarok venni egy TFT-t, hogy ne rongálja a családtagok szemét a CRT-m, egy jó öreg VM pro 454. Mivel szoktunk filmet nézni is, a feleségem meg hobbyból képeket meg videót szerkeszt, nem igazán bejövős a TN panel. Kinéztem először az U2311-et, de az túl nagy lenne nekünk. Az U2211-nél viszont nem tudom nem e túl kicsik a pixelek 1920-as felbontás miatt. A 2209-nél meg biztos nem picik a pixelek, de az meg 16:10-es, és filmeknél ott még mindig zavaróan nagy a fekete csík ... Remélem lesz alkalmam megnézni valahol a 2211-et desktopon, meg hát ugye ott van a DP, az USB HUB meg a 72Hz ami mind érdekelne.

Azért szvsz nem kerül 2x annyiba egy ilyen, mint a TN panelesek. Egy jobb 23-24 colos LG/Samu LED monitorért elkérnek 70-80 ropit, akkor már inkább egy ilyen Dell, HP vagy hasonló áru eIPS. Néztem a cPVA monitorokat is, de sokkal több rosszat olvastam a tesztekben, mint jót. Azért emlékszem még amikor pl. egy Samsung 245T (ő volt a elgolcsóbb profi paneles monitor akkor!) volt vagy 180K.

Ja és köszönjük a kis cikket avagy bejegyzést, reméljük sokaknak válik hasznára.

PS.: Sok olcsó TN paneles monitoron (jellemzően legtöbb akciós ilyen!) nincs digitális bemenet. Sokan terjesztik, hogy nem számít. Hát én amit eddig ilyet láttam az több mint 70%-ban vagy mostt képet adott vagy szellemképes volt nagyon ... ha már vásáról valaki ilyesmit, megéri a + 2-3.000-et a DVI szerintem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) Nyugdíjas válasza Komplikato (#17) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Itt nem csak az U2211-et tudod megnézni :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19) robotjatek


robotjatek
tag

No csak kikerült a cikk! Grat hozzá.
Lehet én is veszek egy monitort... egyszer... ha sok pénzem lesz :DDD addig marad a mostani LG

(#20) Teaway válasza Komplikato (#17) üzenetére


Teaway
veterán

"Kinéztem először az U2311-et, de az túl nagy lenne nekünk."

Dehogy nagy az!
Két hét után kicsinek fogod találni :)

Nincs itthon csokid??

(#21) Taky válasza Teaway (#20) üzenetére


Taky
senior tag

Ez valóban így van!
Legalábbis magasságban biztosan...

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#22) JColee


JColee
őstag

Én ezen az oldalon TN tulajdonságaihoz nem írnám, hogy "olcsó ár", mert az olcsó melléknév az árat jellemzi anélkül is, hogy odaírnánk mellé.

(#23) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó kis cikk lett. Ja és grat a monitorodhoz :C

Én is idén váltottam TN-ről egy Dell U2410-es lett a választottam. És azt kell hogy mondjam abszolút nem bántam meg a vásárlást. Játékban is elég gyors nem igazán tapasztaltam hogy lassabb lenne a 2ms-os TN-emhez képest.
Persze ez nem egy profi Eizo nem igazán jó grafikára, de nem is erre vettem. Ha az kellett volna akkor jobban kinyitom a pénztárcám:D
És hát igen aki egyszer vesz egy ilyen panellal rendelkező monitort az többé nem nagyon valószínű hogy TN-t fog venni.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) doddy válasza Cyberpunk (#23) üzenetére


doddy
tag

Nekem jó kis Benq G2420 HDBL-em van .Nettó ~40e Ft-ért nekem tökéletes :).

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#25) bajuszati


bajuszati
tag

kösz szépen, adott némi újat

(#26) Trub válasza Cyberpunk (#23) üzenetére


Trub
tag

És hát igen aki egyszer vesz egy ilyen panellal rendelkező monitort az többé nem nagyon valószínű hogy TN-t fog venni.

Akkor én inkább nem is próbálkozok :D

(#27) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Mit is mondhatnék, egy EIZO S2243W-H tulajdonosakén? :)
Végre valaki, akinek a belső számít és nem az, hogy mennyire csillog a káva. :D

Jó cikk és még jobb hozzáállás a monitorokhoz, paneltípusokhoz, árakhoz!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) kissthomas válasza TeeBee73 (#9) üzenetére


kissthomas
csendes tag

Pontosan :K A DVI-D és a DVI-I csak annyiban tér el, hogy az I-s verzió analóg képet is visz, azonban ha megnézed a lábkiosztást egy dual link DVI-nek és egy HDMI csatinak azt fogod látni hogy majdnem teljesen megegyeznek még a PIN nevek is. Árulnak is olyan kábelt aminek az egyik csatija DVI-D a másik HDMI (ilyennel fűztem át a második monitorom jelét az erősítőn, hogy dvd-zéshez automatikusan átkapcsoljon DVD forrásra (és olyankor a windows szépen észreveszi hogy a monitor leválasztva és visszaáll egymonitoros módra), mivel TV-m nincs :)
Akit érdekel a lábkiosztás: [link]

ThomaS

(#29) kpal


kpal
veterán

Sok mindent lehet ebben a cikkben megtudni .. Király. :R

(#30) dabadab


dabadab
titán

Egy apro megjegyzes: a TFT LCD nem hoz letre vilagito pontokat, csak atereszti (vagy nem ereszti at) a hattervilagitast. Egyebkent azt talan erdemesebb lenne kiemelni, hogy a kepminoseget illetoen a LED-nek nulla haszna van, mert a monitoros topikokban (illetve mar csak topikban :) ) rendszeresen felbukkant az, hogy "jo, jo, TN, de LED-es!". (Meg ha gondolod szolhatsz par szot a wide gamutrol (meg ugy egyaltalan a gamutrol), hogy miert jo meg miert rossz.)

DVI meg hang: a DVI specifikacioban nem szerepel a hang, de mivel amugy gyakorlatilag megegyezik a HDMI-vel, ezert a videokartyak siman rarakjak a DVI kimenetre is a hangcsomagokat, ha arrol van szo - viszont nem remlik olyan monitor, aminek lett volna hangja es csak DVI bemenet lett volna rajta (bar biztos vagyok, hogy most erre valaki fel fog sorolni parat :D ).

DRM is theft

(#31) Nyugdíjas válasza dabadab (#30) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na az utolsó kérdésre kiváncsi vagyok énis. Életemben nem hallottam még ilyen monitorról,de énis simán elképzelem, hogy létezik :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32) Duree


Duree
veterán

Remek hiánypótló cikk lett,köszönet érte
Viszont nagyon fájdalmasan érint,hogy a monitorgyártók majdnem csak TN paneles szarokat gyártanak(Kivétel ugye az igazi gyártók,Eizo,Nec,Dell) végre észrevehetnék,hogy a piac igenis igényli az IPS vagy MVA paneleket illetve az ezzel készült monitorokat,amik azért nem Eizo árban vannak.

duree54

(#33) cskamacska


cskamacska
addikt

"Nem is véletlenül, a következőben TN hanyatlása várható, ugyanis a „drágább” panellal gyártott monitorok olcsóbbak lesznek, ami további terjedést idéz elő felhasználói szinten."
Megnézem én azt. ;] Tudod, öt éve kedvenc mikulásunk ilyen aláírással bírt: "Az OLED-ek eljövetele! Hamarosan........" Általános vélekedés volt akkoriban továbbá az amit te is leírtál most. És mi lett belőle? Azon kívül, hogy egy darabig még PVA/IPS monitorokat se lehetett nagyon kapni, mert a kutyának se kellettek.. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#34) dabadab válasza cskamacska (#33) üzenetére


dabadab
titán

"Megnézem én azt."

Tulajdonképpen már látszik is a dolog, itt a Dell nyomulása, a teljesen korre 2209WA ára (66k) már a parasztvakító LED-es TN csodák szintjére esett meg itt vannak az ide modelljeik, az U2211H (70k) meg az U2311H (80k), amik szintén a drágább TN-ek árszintjén vannak.

DRM is theft

(#35) Perillustris válasza Duree (#32) üzenetére


Perillustris
senior tag

Hidd el, a gyártók folyamatosan szondázzák a piaci lehetőségeket. Mellérakják a kapacitásukat és a fejlesztések állapotát, s ha összeegyeztethető, megjelenik a termék.

Perillustris

(#36) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hm...jó írás. Lesz mit linkelgetni a milyen monitor topikba. :D

Komolyra fordítva, köszönöm itt is a tanácsod, hogy segítettél megtalálni a számomra ideális monitort: DELL U2311H <3 :R

(#37) Vegadog


Vegadog
tag

Jó lett a cikk. Grat a monitorhoz. :R

(#38) Vasinger! válasza Vasinger! (#36) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egyébként az írás átlagon felüli. Remélem pivotban írtad :D :B

(#39) HS 2142 válasza robotjatek (#19) üzenetére


HS 2142
őstag

Minden elismerésem, kellemes olvasnivaló! Várólistán vannak a további cikkeid :)

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#40) LW


LW
őstag

Huh, köszönöm néktek.

Vasinger!: Wázzze, hogy nem jutott ez eszembe? :W :DDD

(#41) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Szép cikk gratula hozzá! :R Tanultam pár újat :)

Samsung kínálatában milyen IPS / *VA monitorok találhatóak? Oldalukon nem találtam ilyesfajta szűrési lehetőséget :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.