Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) frescho


frescho
addikt

Ez azert van, mert ahogy a kepen is lathato nem latogatod eleg szorgalmasan a k6 topicot. ;]

https://frescho.hu

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ez valami wander burst-os adware, látogatnám a topicot de ahhoz le kéne vakarni ezt a xart :DDD

(#3) adrian360


adrian360
őstag

adw cleaner
nálam ez segített többször is ilyen böngészőbe épülő cuccoknál

(#4) bacsis válasza adrian360 (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahha, a krüm úgy néz ki jó is lett, de az Opera még ugyanúgy hulladék... azt uninstalálom azt felrakom újra, hátha :R

(#5) ghost364


ghost364
senior tag

Én is pont ezt kaptam be... Adwcleaber nem volt jó, miután végzett nem ment a start menü, csak kijelentkezni tudtam. Malwarebytes Anti-Malware leszedte szerencsére

(#6) Keiichii83


Keiichii83
csendes tag

Bacsis mi a f... parázol?
Mit nem oldott még meg egy 10 kg os kalapács?! :D

(#7) Armahun


Armahun
addikt

Ez a kérdőív már nagyon régen feljön, ha "először" lépsz be a ph-ra.
Ha újra és újra előjön, akkor a sütikel van valami baj a böngésződben.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8) #90933760


#90933760
törölt tag

Ez a Gemiusos marhaság a PHval jön fel, nem vírus.

(#9) adrian360 válasza #90933760 (#8) üzenetére


adrian360
őstag

nem a kérdőív a vírus, hanem sok flashes reklám alul, meg jobb felül papírfül.

(#10) #90933760 válasza adrian360 (#9) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jaaaaa, már este van.
Ezt már én is bekaptam kétszer, de vagy egy éve. Az Adwcleaner kellett hozzá, meg a FF bővítményekbe is betelepült valami szar, továbbá a kezdőlapot és a programindító ikonba is átírta hogy milyen kezdőlappal induljon a böngésző. És a programok közé is betelepült talán 3 cucc is.

A Stalkerhez kerestem modokat, aztán az orosz oldalon az ember nem nagyon tudja hova kell kattintani. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) Armahun válasza adrian360 (#9) üzenetére


Armahun
addikt

Ja tényleg :DDD .

Akkor viszont Vezérlőpultból eltávolítani az ismeretlen jövevényeket.
Eltávolítani a böngészőt.
Eltávolítani az appdata rejtett mappából a böngésző beállításait
Eltávolítani a programfiles mappából a böngésző ottmarad mappáit.
Újraindítás.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12) snecy20


snecy20
veterán

Windows 10 - Alapvetően egy nagy malware, csak kapsz hozzá grátiszba egy oprendszert is. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Malwarebyte's + Kaspersky rescue disk (utóbbit pendrive-ra kell írni pl SARDU-val és róla bootolni)

Ahogy nézem, ráférne arra az operára némi ad+scriptblock kezelés:))

#12 LoL :U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14) snecy20 válasza t72killer (#13) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem amúgy telepítés után rögtön elkezdte maxon járatni a VGA-t valami, Malwarebytes leirtotta. Ezért nem a legjobb mikor a rendszer rögtön a netre csatlakozik kvázi védtelenül. Elöször azt hittem hogy egy kis bitcoin vírus volt, de nem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15) t72killer válasza snecy20 (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vagy a régi rendszerből örökölte a férget, vagy valami nem stimmelt a beállításoknál. Nem xpsp1 korszakban vagyunk, amikor a nyersen felhúzott rendszeren egy óra netezés után már jelentkezett az első kártevő... van uac, wintűzfal, defender. Igaz, egyik se egy világbajnok, de meggondolt géphasználat mellett illenék velük az első pár napot fertőzés nélkül túlélni :U.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16) vimes


vimes
senior tag

Volt azért értelme a posztnak... eddig csak sima víruskeresővel néztem át a gépet, de megijedtem, hogy ez a kérdőív valami víus miatt jelenik meg (nekem hébe-hóba pár hetente egyszer (lehet, hogy előtte takarítom a böngészési adatokat? majd figyelem) jött elő). Kiderült, hogy ezzel kapcsolatban alaptalan volt a félelmem, de azért leszedtem a Malwarebytes Free-t, hogy nézze át a gépet, és talált is cuccokat, amiket letakaríttattam vele :D úgyhogy like a bejegyzésnek :))

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#17) snecy20 válasza t72killer (#15) üzenetére


snecy20
veterán

Tiszta, nullkilométeres WIN10, maradványok nem kavarhattak be. Eddig amúgy lekopogom, a Malwarebytes aktív védelme nagyon hatásos, kb. 1 éve használom, legapróbb gond sem jelentkezett soha. Max. ugye az előbb vázolt helyzetben, amikor még csupasz volt a rendszer. Az első lefuttatásakor néztem hogy egy halom Malware-t talált a szűz a fél órás(!) WIN10-en... pedig nem virágbolti cucc valami generált seriallal.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18) t72killer válasza snecy20 (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valami nagyon nem stimmel ott akkor, lehet, h BIOS-vírusod van, v vmi, ami túléli a telepítést:U Nem te vagy az 1etlen MBAM felhasználó win10 alatt, és még nem hallottam ilyenről a fórumon.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) snecy20 válasza t72killer (#18) üzenetére


snecy20
veterán

Eleddig én sem...még a WINXP korszakból lehetett hallani olyat hogy netre feleresztve - böngésző megnyitása nélkül - a szűz rendszer már nyüzsgött a kártevőktől órákon belül.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Nem rég vakartam le kolléga gépéről hasonlót. (Gondolom win10-nél is hasonló a beállítás) miután legyalultam minden szart amit telepítgetett, még mindig reklámokkal teli oldalakat kapott. Vezérlőpult/internetbeállításoknál nézd meg, hogy nem állítódott-e be egy proxy, mert ha igen akkor ott a gond, proxyn keresztül már egy teleszemetelt oldalt kapsz vissza. Kitörlöd a proxybeállítást és kész. (Persze ha nincs még a gépen a fertőzés, mert akkor lehet, hogy a következő restartkor visszaáll)

Sőt nagyon valószínű, hogy ez lesz, látszik a képen milyen szerverekre várakozik (amazonaws,atemda.com stb) amik nem hiszem, hogy kapcsolatban lennének a PH-val vagy a Gemiusszal :)

[ Szerkesztve ]

(#21) t72killer válasza snecy20 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha van kedved, gyere át a vírusirtós topicba megtárgyalni a szitut, hátha van vkinek 5lete, honnann jut egy natúr rendszerre x db kártevő :F

Elképzelhető az is, hogy telepítés után rögtön egy fertőzött oldalba futottál (sztereotípiák elkerülése végett ez nem csak a warezz.ws vagy p0rnhub, alkalmasint a NYC Times oldala terjesztett egyszer elég durva kártevőt), vagy fertőzött pendriveot kapott a rendszer.

Esetleg a log még megvan a találatról?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) #65675776 válasza SUPREME7 (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak úgy nem állítódik be proxy. Az ilyesmi tipikusan a Next->Next->Next telepítés eredménye, maikor az ember nem szedi ki a pipát a mindenféle mellécsomagolt retkek telepítésének engedélyezése elől.

(#23) SUPREME7 válasza #65675776 (#22) üzenetére


SUPREME7
őstag

Egyértelmű, írtam is, hogy le kell előtte takarítani a szarokat amik felkerültek így vagy úgy.

(#24) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Volt már hasonlóval dolgom a családban. Ha jól rémlik valami (különben megbízható) program telepítette magával együtt, mert az illetékes nem szedte ki a pipákat a "kérsz szemetet?" jelölőnégyzetekből.

Én brute force módszerrel töröltem az összes név alapján hozzá tartozó bejegyzést a registryből és fájlt a gépről.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#25) edari


edari
őstag

Húzd meg egy kicsit a procit, attól jó lesz :D

(#26) t72killer válasza edari (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27) nonsen5e válasza t72killer (#26) üzenetére


nonsen5e
addikt

LOGOUT.hu blog és bemutatkozás

http://logout.hu/blog/bacsis/index.html

Én még a PDA-m processzorát is tuningolom.. "Aminek órajele van, azt bacsis húzni is tudja"by: dudika10."Rámás hűtést visel a procim" by: Vakegérke..10éve PH! függő vagyok..AMD K6-III és társai-oldschool tuning topic forever

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#28) t72killer válasza nonsen5e (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Éértem:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29) Klaus Duran válasza edari (#25) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Kiizzadja a vírusokat. ;] :W

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#30) zozo1414


zozo1414
csendes tag

senki nem hallott az adblock/ublock bővítményről? ezeket is szűri, csak jól kell beállítani és letiltani az előugró ablakokat

(#31) t72killer válasza zozo1414 (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Javasoltam:U

Az Operát amúgy nem szokás telenyomni bővítményekkel, mint ahogy a chrome-ot/firefoxot szokták, de mióta ismerem a böngészőt (jóval régebb óta, minthogy a chrome létezne) van benne urlfilter.ini.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32) #65675776 válasza zozo1414 (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sokkal hatékonyabb ha eleve legyakja az ember a gépről ezeket az adware-eket. Illetve mégjobb ha fel sem rakja őket.

(#33) bacsis válasza Klaus Duran (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az lesz az :DD :DDD :C :C

(#34) nghost


nghost
tag

a címkéje alapján (Wander Burst Ads), valahol itt kezdeném a takarítást..
az első lépés rafinált, keresd a Strong Signal nevezetű progit. (szerk: bár, ahogy nézem, rengeteg néven futhat még.. )
ha végeztél, biztos, ami biztos, daráld le az összes böngészési előzményt/sütit/cache-t (szűz rendszeren még nem nagy áldozat)

[ Szerkesztve ]

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#35) KYZRR


KYZRR
őstag

Malwarebytes Anti Malware szerintem meg fogja oldani a problémát.

You can only die once, make sure it is worth it...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.