Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Néhány sebből vérzik a poszt. Dinnyetermelő családban nőttem fel, a következőket tudom elmondani:

Évről évre egyre vacakabbak a dinnyék.
A magyar dinnyetermelés csökken.
Ráadásul már csak a csíkost árulják szinte mindenhol.
A csíkos is lehet jó, és a fekete is. Az, hogy a fekete az tradicionális magyar "ősdinnye", az más dolog, de sajnos nem volt jó termésátlaga.
Most is megszívtam, ugyanúgy. Szép piros belső, érett, az íze meg olyan semmilyen. A teteje nem édes, a közepe egy kicsit. Régen - 10 éve kb. - nem ilyen vackokat hívtak dinnyének, ezeket a tökre oltott *****-at.
És ezt mindet medgyesinek titulálják.
Ott sem feltétlen jó a dinnye.
Hát nem tudom, de ha ezeket adjuk külföldre is, már nem sokáig lesz kereslet rá az 100%.
10 éve adtak 22 és 8 forintot a kilójáért.
Mikor még címereztünk, ott voltak a dinnyeföldek a közelben. Vettünk, kivittek ifával is akár. (jobb a békesség alapon... na ez már másik sztori... )de azok milyen finom dinnyék voltak. Nem medgyesiek, kamutiak... lehet elmegyek oda, hátha...
Valaki talákozott mostanában sima zöld hagyományos dinnyével? Az a jó zamatos, piros, nagymagvas... Kit érdekelnek a magok, mikor mennyei íze volt? Ezeknek a hibrideknek még normális magjuk sincs, kis satnya vackok.
A csíkosnak adott feltételek mellett pont ugyanolyan, ha nem jobb íze van, mint a sima zöldnek.

Ezen túl: az érettet tudni kell leszedni, és csak a termelő tudja, hogy melyik a jó. Eladja 60 ft/kilójáért, mert a multik lenyomják az árat. Közben még lopják a földről a dinnyét. Semmi értelme éjjeli őrt fogadni, mert nincs rajta sok haszon. Nehézkes a szállítás, egyesével kell átpakolni. Kiirtani belőle a gyomot nem lehet normálisan, mert mindenfelé nőnek az indák. És egy láda meggyen kicsit több haszon van, mint 100 kg dinnyén.

A konklúziót te is le tudod vonni.

Ja! És egy utolsó kérdés: ki az, aki út melletti, esetleg főút melletti árustól veszi a dinnyét, és nem boltból?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.