Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) DrTechnoid válasza kepzavar (#387) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Off/

Borzalmas , de tényleg. Ezt engedheti meg egy Európa szerte ismert cég magának.
Nekem itt Győrben ilyen van , Vidanet 60/6 és mint látszik azt hozza is :
NET , és hasonló az eredmény ha a Székesfehérvári szerverükre mérek.Az ingadozás elenyésző, gyakorlatban értelme nincs, upload nem érdekel mert nem töltök vissza mindennap Debiant torrenten a gépemről ;] ,nekem kizárólag a letöltés a lényeg a Steam miatt.Nagyon furcsálom hogy a fővárosban ezt megengedhetik magunknak az illetékesek.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#402) kali válasza Syl (#395) üzenetére


kali
legenda

van ott sokkal több helyen is lte, nem kellett nagyítóval keresni az lte jelet a telefonomon, amikor ott jártam.
az jutott eszembe, amikor a t-s témában írta valaki régen, hogy egy ideig jó volt a 3g térereje, hasított a sebesség, de aztán hetekre elrontották, azonos helyen és a város minden más pontján is rettentő lassú lett, közben meg kiderült, hogy csak lekorlátozták az előfizetést 32/32 kilobit/sec sebességre, mert gyorsan elfogyasztotta a díjcsomagjában adott adatmennyiséget.
mobiliternet esetén viszont 0 a garantált sebesség - hogy az előfizető ne reklamálhasson ott, ahol térerő sincs -, így itt már nem tudnak garantáltat csökkenteni, semmilyen címszóval.

(#403) Syl válasza kali (#402) üzenetére


Syl
nagyúr

>közben meg kiderült, hogy csak lekorlátozták az előfizetést 32/32 kilobit/sec sebességre

Nálunk messze nem ez volt a történet. Még modemet is cserélt a Té, nem javult. Egyszerűen elfogyott a kraft abban a cellában. Egyszerűen sz*r helyen volt az iroda. Se kábeles net, se 3G net. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#404) gghrtz


gghrtz
őstag

En most voltam Siofokon nyaralni, és valami katasztrofa, hogy utkozben is alig volt 3G lefedettseg (Kecskemét-Siofok), és Siofokon is valalmi botranyos volt. (A parton csak 2G.) Ha lejár a T-s mobilnet hűségem egyből váltok Vodafone-ra, bar lehet, hogy csak a szart fogom a fosra cserelni.

[ Szerkesztve ]

(#405) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ha a Telekom is tud majd ilyet akkor váltok szolgáltatót :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#406) wmati válasza zsolt501 (#405) üzenetére


wmati
addikt

Optikán adhatna ilyen csomagot :))

(#407) mlinus válasza wmati (#406) üzenetére


mlinus
őstag

de nem ad :)

(#408) heim51 válasza zsolt501 (#405) üzenetére


heim51
csendes tag

Hát egy hete kértem meg egy francia kollégám, csináljon, otthoni net, tv+telefon 9.99 euró.

Ezzel is kibékülnék :D

(#409) zsolt501 válasza heim51 (#408) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen ez sem rossz, viszont én sokszor küldök nagy méretű anyagokat és nekem a feltöltés sokkal fontosabb mint a letöltés.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#410) kali válasza Syl (#403) üzenetére


kali
legenda

nem ia azért írtam, csak célzatul, hogy túl sok a hibalehetőség.

gghrtz; budapest - siófok vonalon sem teljesen okés a 3g, viszont siófokon már több éve sem tapasztaltam problémát.
a balatonnal nagyjából képben vagyok, mert 2003 óta minden nyáron ott üdülünk, és a helyszín kiválasztáskor számomra szempont az aránylag jó mobilinternet - még akkor is, ha a szállodákban van wifi.
most is nézegetem a balaton lte lefedettségét... :))
visszagondolva, elég sok szállodában volt/van telekom internet, kíváncsi leszek, hogy ott miként érvényesülnek az újabb módosítások, bár tudni kellene, hogy mi a helyzet az üzleti előfizetésekkel.

(#411) gghrtz válasza kali (#410) üzenetére


gghrtz
őstag

Ahol voltam ott volt WiFi, csak a masodikon nem tudtam mar fogni, csak az Asus T100-ammal egy picit. De 3G az nem volt. (T-Mobil)

(#412) Shodan válasza tomazin (#400) üzenetére


Shodan
addikt

Huu mennyi okos ember lett itt hirtelen. Igen egy az egyben ugyanaz , +ha még a digihez hozzácsapsz egy pár száz dolgot, meg hogy biztos még mobil szolgáltató is lett egyből akkor pont ugyanaz a kettő.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#413) C4mp3r válasza kali (#410) üzenetére


C4mp3r
addikt

jelenleg ez a max kb. siofokon, az allitolagos balaton fovarosaban... t-nek van jobb helyeken 30megas csomagja 1megas feltoltessel (garantalt 1mbit le/0,5 fel), de nem tudom mennyire stabil. nevetseges es elkeserito, de hat nincsenek sok embert tomorito lakotelepek, csak csaladi hazak, oruljek, hogy ez is van 2014-ben. ezert fizet anyam tv+net+telefon 10k-t. a mobilnet annyira nem katasztrofalis, bar a parton voltak nekem is negativ tapasztalataim. ami szarabb az siofok-pecs vonal, nemhogy 3 de meg terero sincs sokszor, amikor meg van akkor edge. kb ha beersz egy nagyobb telepulesre akkor van 3g. osszehasonlitaskeppen usa-ban az erdo kozepen fullon volt 3g-m egy i4-el... magyarorszag...

[ Szerkesztve ]

(#414) Intruder2k5 válasza C4mp3r (#413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze biztos nem mindenhol, de én úgy tudom, hogy Siófokon a T-nek van optikája is, mert van egy "ismerős", aki siófoki, és 50/25 nete van!

(#415) pakriksz válasza Shodan (#412) üzenetére


pakriksz
őstag

az a hozzácsapott pár száz dolog megint csak pár százszor több bevételt termel. Nincs ebben semmi bonyolult, a telekom egy hulladék cég, mert szar alakok vezetik, akik nem értenek semmihez csak a pénz talicskázáshoz (kifelé).

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#416) Syl válasza pakriksz (#415) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet pont ez volt a lényeg, amikor a vezetőket kiválasztották. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#417) pakriksz


pakriksz
őstag


Ezek még mindig nem képesek egy weboldalt rendesen megszerkeszteni, gyönyörű egymásnak ellentmondó adatok vannak az oldalon.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#418) vittorio7 válasza pakriksz (#417) üzenetére


vittorio7
őstag

[link]

Milyen kedves dolgot vettem észre.

Újra: 30/5! Remélem még egy pár perci így marad. :)

[ Szerkesztve ]

(#419) mlinus válasza vittorio7 (#418) üzenetére


mlinus
őstag

most akkor XL-en csökkentettek? :D

(#420) zoli62


zoli62
addikt

Egyébként a T hozzáértéséhez csak annyit, hogy veruháznak optikára egy olyan lakóövezetben, ahol zömében nyugsíjasok laknak, majd 100-ból egyetlenegy rákötés nem történik Tehát előtte nem készült semmilyen piacfelmérés, hogy egyáltalán érdemes-e az alépítményeken keresztül a lépcsőházakba bevinni az optikát. Megjegyzem, mindez olyan területen, ahol a UPC masszívan 15 éve, és a Digi 4 éve jelen van. Tortént ez 4 éve, azóta semmi, új bekötés alig. Olyan társasházakban viszont, ahol középkorúak, családosok laknak, tehát jó a fizetőképes kereslet (6000 Ft/hó lenne 30 Mbs Optinet + IPTV családi csomag +alap VOIP telefon) eleve ki se építették, és remény sincs rá,persze VDSL se lesz, ami az ADSL-nél egy fokkal stabilabb lenne,és nagyobb sávszélességet adna.

(#421) wmati válasza vittorio7 (#418) üzenetére


wmati
addikt

Valaki megint el ronthatott valamit :O

(#422) vittorio7 válasza wmati (#421) üzenetére


vittorio7
őstag

T.-nél lassan sűrűbben cserélik a sávszélesség adatait, mint az alsónadrágjukat.

(#423) pakriksz válasza vittorio7 (#418) üzenetére


pakriksz
őstag

na így már minden úgy néz ki mint az ÁSZF-ben. 1 hét alatt sikerült oda visszaállítani ahonnan indult...
Na most megnyugodtam hogy megmarad az 5 mbitem, de ettől függetlenül is maradnak retardáltak a tré vezetői (ezért a szerencsétlenkedésért, na meg a dvb-c vs analóg agyatlanságért)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#424) vzozo válasza zoli62 (#420) üzenetére


vzozo
senior tag

Egyébként a T hozzáértéséhez csak annyit, hogy veruháznak optikára egy olyan lakóövezetben, ahol zömében nyugsíjasok laknak, majd 100-ból egyetlenegy rákötés nem történik Tehát előtte nem készült semmilyen piacfelmérés, hogy egyáltalán érdemes-e az alépítményeken keresztül a lépcsőházakba bevinni az optikát.

Itt a kérdés nem a T, hanem a Te hozzáértésed. Láttál minden tanulmányt, háttéranyagot, kivitelezési dokumentációt, költségelszámolást az esettel kapcsolatban? Csak néhány gondolat:

- Éppen amúgy is karbantartottak / vezetékeztek, két legyet egy csapásra elven behúzták az optikát is
- Tetszőleges támogatást (állami, EU-s, helyi, etc.) kaptak az adott terület optikai fejlesztésére
- Alacsony volt a "szerelőgárda" utilizációja, és a telephelyen üldögélés helyett kiküldték őket vezetékezni
- Stratégiailag fontos az adott terület, nem most, hanem 5-10-20 éves távlatban
- ... (gondolom T-s vagy a tűzhöz közelebb ülő kolléga még tudna pár lehetséges érvet felsorolni)

Ne feledd: az optika enni nem kér, mivel nem réz, ezért kisebb eséllyel lopják el, és mivel a legtöbb esetben maga a vezetékezés/hálózat kiépítése a legmagasabb költség, ezért akkor célszerű megejteni, amikor 1. van rá pénz 2. olcsó a munkaerő.

Persze én is csak spekulálok, de legalább nem söpröm le a témát azzal, hogy "csak nyuggerek laknak ott". Az szvsz egy kissé szűklátókörű megállapítás.

(#425) #78121280 válasza pakriksz (#423) üzenetére


#78121280
törölt tag

XL-t is helyre rakták. Már csak az XXL mutat hibás értéket. :DDD

(#426) nuke7 válasza vittorio7 (#418) üzenetére


nuke7
veterán

Honnan szerzed ezeket az árakat..?! :F
ezek csak akkor stimmelnek, ha van már tv vagy telefon előfizud t-nél... :W

https://youtube.com/user/nuke7

(#427) zoli62 válasza vzozo (#424) üzenetére


zoli62
addikt

Az, hogy az adott körzetben, ahova optikát húztak ki, és amit említettem, ott zömmel nyugdíjasok laknak, az tény. Az is tény, hogy a lakótelepnek csak és kizárólag a régi építésű házaihoz vitték be az optikát.Az is lehet, hogy ide olcsóbb volt, de az is tény, hogy százból itt alig volt megrendelés. Szerintem a megtérülés is fontos, ami az adott területen alacsony.

[ Szerkesztve ]

(#428) vittorio7 válasza nuke7 (#426) üzenetére


vittorio7
őstag

Természetesen a T. honlapjáról szerzem.

Beszoktam írni a címemet, meg néhány ismerős címét. És össze vissza változik az ár. Még az is előfordul, hogy egyazon utcában egymás mellett lévő két háznál teljesen más árakat mutat. Nem találok benne logikát.

De amikor személyesen mentem be T. üzletekbe, ott is össze-vissza mondták az árakat. Öt ügyintéző ötféle árat mondott. Szerencsére kiharcoltam magamnak egy jó csomagot.

De most nem tudok keresgélni a T. honlapján, mert ezt írja ki.

(#429) Menslee


Menslee
tag

Nem tudom valaki említette-e már a dolgot de szerintem ha nem a Digi akkor a
gúgöl féle Fiber lesz a megoldás a problémáinkra majd jó pár év múlva addíg meg marad az ami van.
Sajnos egyre kevésbé vagyok(gyunk) olyan helyzetben hogy választhassunk a szolgáltatók között :W

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#430) vittorio7 válasza nuke7 (#426) üzenetére


vittorio7
őstag

Itt vannak a nálam lévő alternatívák az "L" csomagra 30/5.

Csak a net.

Ez hűség nélkül. Ne ez ennyiért bűncselekmény... A Digi 50/30 Mbps-t ad 2700Ft-ért.

net + alap telefon

[ Szerkesztve ]

(#431) pakriksz válasza vittorio7 (#430) üzenetére


pakriksz
őstag

Mi a probléma? Én 5590 ft/hó ért kapom a 30/5-öt, fixen... trés telefon és tv mellé(ami persze még ráadódik az árra így a végeredmény olyan 12k/hó.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#432) vittorio7 válasza pakriksz (#431) üzenetére


vittorio7
őstag

Én csak erre válaszoltam: "Honnan szerzed ezeket az árakat..?! :F"

Minden címre más árat ad a Telekom, a konkurencia erejétől függően. Van Digi kábel is "az ablakom" alatt. Csak még használaton kívül van, és gondolom amíg van "kábeladó" addig úgy is marad. Csak a Digitől 4 ezerért kicsit több dolgot kapnék. Fizettünk már 9000-ert is 5/0,5-ös netért a T-nek hűség szerződéssel.

[ Szerkesztve ]

(#433) nuke7 válasza pakriksz (#431) üzenetére


nuke7
veterán

Az a gond, hogy nekem a 20mbit net magában 6870forint.
Telefonnal egyutt 5870. EZ A BAJ.
3. Kerulet, Árpád hid budai hidfo. Nem a világvége.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#434) gyuribácsi88

Nálam most ez van kábelen (nem optikai), de ezért is kellett azért küzdeni, kb mindenkivel ordibálni, a szerelőt lekötözni és a kutyát ráengedni :DDD

Igaz ez is 8000Ft, diginél ennyiért pont a nyolcszorosát kapnám :(((

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#435) gghrtz válasza gyuribácsi88 (#434) üzenetére


gghrtz
őstag

Ezt a netet már elfogadnám, de a feltöltés a letöltéshez képest egy vicc még így is. (Inkább legyen 80/40)

(#436) mlinus válasza gghrtz (#435) üzenetére


mlinus
őstag

kábelen ez esélytelen.

(#437) vittorio7 válasza nuke7 (#433) üzenetére


vittorio7
őstag

Pedig a III. kerületben is van már Digi. Elméletileg az egész kerületet bekábelezték, de ez nem jelenti azt, hogy mindenhol használatban van a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#438) ceia válasza zsolt501 (#405) üzenetére


ceia
őstag

A feltöltés (8x) nagyobb, mint a letöltés - ez valami tuning, vagy cheat kód kell hozzá? ;]

        it's more fun to compute

(#439) zsolt501 válasza ceia (#438) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem kellett hozzá semmi, valamit elállítottak a központban, vagy a teszt miatt kaptam ekkora sebességet.
De már visszaállt a normál állapot.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#440) ceia válasza zsolt501 (#439) üzenetére


ceia
őstag

Bezzeg a UPC-nél nincsenek ilyen kilengések.. :N Az stabilan olyan amillyen. Nálam csak annyi kaland van vele, hogy ha már régóta nem lett bootolva elmegy a net, pedig a modemen minden led megvan - ilyenkor rotring cerka reset modem, és helyrejön ;] De ez inkább az XP feature-je lehet..

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#441) pakriksz válasza nuke7 (#433) üzenetére


pakriksz
őstag

telefonnal együtt? Az hogy? Nekem a 30 5590 pedig az már a 2 év hűséges listaár, nuku speciális kedvezményem van, mert errefelé a T kábel és a T dsl között lehet válogatni.
Te szerintem a hűségidő nélküli árakat nézted.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#442) ceia válasza ceia (#440) üzenetére


ceia
őstag

Vagy a modemé..

        it's more fun to compute

(#444) nuke7 válasza pakriksz (#441) üzenetére


nuke7
veterán

2015 nyaráig van ra hűségem...
Holnap ugy érzem, hogy beszélgetni fogok t-s "kollégákkal" :(((

https://youtube.com/user/nuke7

(#445) XtremLor válasza nuke7 (#444) üzenetére


XtremLor
őstag

Erdekes, 1 evre szoktam koti 2-3 honapja jart le most 4990-el fizetem, viszont 1 eve meg olcsobb volt 47xx ugy remlik nem hogy dragabb! :W

"Legen...Wait for it...Dary"

(#446) vittorio7 válasza XtremLor (#445) üzenetére


vittorio7
őstag

Igen tavaly novemberben árat emelt a Telekom. [link]

(#447) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

"A másik oldal viszont az, hogy ha nem a legfelső két kategóriát nézzük, hanem a kisebb csomagokat, mely egyébként az előfizetői bázis döntő többségét teszi ki, ott a szolgáltató háromszorosára, illetve duplájára emelte a feltöltési sebességet"

Akkor úgy látom csak én vagyok vak, mert a cikkben a képeken nem látok semmi változást a kis csomagoknál...

(#448) vittorio7 válasza Mikeee89 (#447) üzenetére


vittorio7
őstag

Végig követted itt az eseményeket? Mert volt amikor naponta többször változott a kiírás a T. honlapján. Szerintem már ők sem tudják követni, hogy pontosan hány verzió volt. Persze ma is változott egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#449) XtremLor válasza vittorio7 (#448) üzenetére


XtremLor
őstag

Arra lennek kivancsi hogy azokkal mi lesz akik pont akkor kotottek meg a szerzodest, mert volt itt minden, orarol orara valtozott.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#450) Mikeee89 válasza vittorio7 (#448) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Ja értem. Hát nem lenne gáz ha pl az S díjcsomagnál is növelnék picit a feltöltést, mert az a 0,5 Mbit édeskevés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.