Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bul07


bul07
nagyúr

Nem azért de a Telekom (vezetékes telefon, IPTV, kábel / műholdas TV, DSL, kábelnet, Optinet, áram, gáz) fórum pár hete erről szól , az a baj hogy a garantált letöltési sebességet is csökkentették nem is kicsit
Így ha nincs meg a sebesség nem igen lehet reklamálni mert a garantáltat biztos megüti

Amúgy az ÁSZF-be nyoma sincs

[link]
Helyzet a következő, ügyintéző kolléganő se találta csak a 07.01től érvényes ÁSZF-et, illetve a 08.25, 09.01 től érvényeset, amiben az L-es csomag továbbra is 5mbit kínált feltöltésű.
Mindig az ÁSZF a mérvadó, ugyanis szerződés kötéskor az éppen aktuális ÁSZF a mérvadó, ezt keresik vissza ők is, hogy azon a napon mi volt érvényes.
Kérdésemre, hogy mai nap mi érvényes, ő azt mondta, hogy a 07.01től lévő, ami kint van a honlapon is, azaz 30/5.
A weblapon mi van, csak tájékoztató, azt nem is tudják visszanézni.
Belső levelezésben is az áll, hogy technikailag nem változtak a csomagok. Na kíváncsi vagyok mi lesz ebből..

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2) Syl


Syl
nagyúr

Nem kicsit égő, hogy a Digi most duplázta az eddig is elképesztő sebességeket. :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) Zotya84 válasza Syl (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Van aki dolgozik a pénzért - még ha nem is mindig jól, de ez most mellékes -, van aki meg szájkaratézik. :)

És csodálkoznak, hogy lassan csak ott lesznek előfizetőik, ahol nincs érdemi konkurencia.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) jonnyjoker01 válasza Syl (#2) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ja... Most jött ki nemrég az 1 Gbit-es net. :C

Üdv. Johnny

(#5) wmati válasza Zotya84 (#3) üzenetére


wmati
addikt

És ott minden mehet kedvezményt se kell adni árakat is lehet emelni.

(#6) errorcode06


errorcode06
őstag

Úgy van ez mint bizonyos termékeknél (joghurt, öblítő stb) az elmúlt 1-2 évből. Ugyanannyit fizetsz, kevesebbért...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#7) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ennyi erővel a betárcsázós internet sebességéhez is igazodhatott volna a társaság... :W

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az egységesítésből az ADSL persze kimaradt. Pár napja felhívtak hogy nem-e kérek interaktív TV-t a meglévő műholdas mellé, mert azzal már nézhetem az online videotéka filmjeit is (persze nem ingyen), én meg elmagyaráztam a hölgynek, hogy ha nem 7/0,5Mbites lenne az általuk adott internetkapcsolat elméleti maximális sebessége (a garantált vajon mennyi lehet?? talán 0,5/0,01?), akkor esetleg érdekelne, de így nem fogom csökkenteni ezt a kis sebességet a videotéka streamjével. Mondjuk ő azt mondta, hogy az nem az internet sebességét csökkenti...mert az nem interneten jön, hanem "online". :W

A témára visszatérve elvileg az ASZF változásra hivatkozva fel lehet mondani a szerződést, mert egyoldalúan módosították. Érdekes, hogy ilyenkor az sosem jut eszükbe, hogy ha valamit elvesznek, vagy csökkentenek, akkor az áron is csökkenteniük kellene.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Artus58


Artus58
csendes tag

Teljesen logikus hogy ha az ország másik felében nem bírja a kábeles hálózat a 50 megás feltöltést, akkor belassítják az én FTTH kapcsolatomat is. Ha nem lenne hűség már mondanám is le a francba az egészet, amúgy is elegem van a katasztrofális minőségű IPTV-ből. Remélem azok akiknél van alternatíva majd szavaznak a pénztárcájukkal.

(#10) Pete55555


Pete55555
addikt

Már rég ez van a T-nél, eladják a 10 megás netet, olyan helyen, ahol a 2-3 mega éppen elmegy. Elvileg most ezen akarnának változtatni, hogy azt írják ki, ami garantáltan elmegy, de valahogy nekem mégsem ez tűnik ki....pl XXL-nél a régi garantált alá csökkent az új kínált sávszél...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#11) dajkopali válasza Artus58 (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

az érvelésben megvan az a furcsaság, ez látszik a hivatalos közleményből is, hogy a pr azt mondja: "nem lesz semmi változás", ám a lényeg, a "papír", vagyis a szerződés lehetővé teszi a lassítást
elég büdös ez az egész

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) KILLERLALA


KILLERLALA
tag

Ott kell hagyni őket !!!!

(#13) Milka 78 válasza Zotya84 (#3) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az a baj,hogy sok helyen(pl fateréknál 17.ker Rákoskert) is megállt a UPC/Digi kettős és nincs semmilyen konkurencia.Mintha megállapodtak volna vagy nem is tudom,mert azt a rohadt durván 4-5 km-nyi kábelt az istenért sem akarják lefektetni,pedig nem kevés igény lenne,hogy végre ki lehessen rúgni a T-Comos bandát.
Én bele is pusztulnék egy ilyen szolgáltatóba.A netük kuka,az IPTV kuka egyedül a telójuk működik,mindezt kétszer annyiért,mint amit én fizetek a Diginél ahol van vagy 110 csatorna(rakatnyi HD csatival setbox nélkül),teló és 80/50-es net.

[ Szerkesztve ]

(#14) KDSH


KDSH
tag

Lássuk jól értelmezem-e.
Azért, mert DSL-en, és főleg kábelen nem hajlandóak nagyobb sebességeket kínálni, mostantól az optinetesek se kapják meg a nagyobb feltöltést/garantált sebességértékeket? Nem vagyok szakértő, de ez a GPON (vagy mi) nem pont a szimmetrikus, vagy legalább az ahhoz közeli sebességértékekre van kihegyezve?

[ Szerkesztve ]

(#15) pakriksz


pakriksz
őstag

a kábelnet bírta a feltöltést, az optika is, max az adsl nem. Szóval egy undorító sunyi sebességcsökkentés/ burkolt áremelés.
Felhívnám a figyelmet, a L díjcsomag feltöltését kábelen is csökkentették, nekem ez van, mindig megvolt az 5 megabit, és máshol is, tehát kamu hogy nem bírja.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#16) dajkopali válasza KDSH (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

még egyszer: a cég azt ígéri - szóban -, hogy nem lesz változás negatív értelemben, mindenki megkapja a korábbi, illetve az adott helyen lehetséges maximális sebességet
de az ÁSZF lehetővé teszi a visszavágást is, úgyhogy ha mégis...

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#17) bambano válasza dajkopali (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

téves, az ászf ilyen módosítása kétoldalú szerződésmódosításnak tekintendő, tehát simán mondhatod, hogy nem fogadod el.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) wmati válasza bambano (#17) üzenetére


wmati
addikt

Mondhatod de ha nincs hova menned ?

(#19) bambano válasza wmati (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért kellene menned?
a trékom módosítani akarja a szerződést. te meg azt mondod, hogy nem fogadod el. az ászf kötelező meghirdetése pont erre van kitalálva.
ha nem fogadod el a módosítást, az nem azt jelenti, hogy nincs szerződésed, hanem azt, hogy nincs változás a régihez képest.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) sztibi88


sztibi88
csendes tag

"A másik oldal viszont az, hogy ha nem a legfelső két kategóriát nézzük, hanem a kisebb csomagokat, mely egyébként az előfizetői bázis döntő többségét teszi ki, ott a szolgáltató háromszorosára, illetve duplájára emelte a feltöltési sebességet (igaz, ez még mindig szerény maradt)."

Ezt csak én nem látom a mellékelt képekből?
Mert nekem csak annyi jött le, hogy alulról betoltak még 1 csomagot.

(#21) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

sokkal jobb lett volna pr szempontból azt mondani, hogy lezárták a régi csomagok értékesítését, ezek az újak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) pakriksz válasza bambano (#19) üzenetére


pakriksz
őstag

nem tudod elkerülni a változást, ugyanis ha lejár a hűség új szerződést kell kötnöd, különben a hűségidő nélküli árak lépnek életbe ami 1-2 ezer forinttal magasabb havidíj.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#23) Moonline.


Moonline.
aktív tag

A jelenlegi előfizetőkre nem vonatkozik a módosítás, csak az újakra.

BTW vicc az egész, a BIX-ben 40 gigás kapcsolatuk van, aminek a fele sem volt kihasznált. Tróger cég. Csakis a digi netben :D

(#24) wmati válasza bambano (#19) üzenetére


wmati
addikt

Nem hiszem hogy hagyja a T hogy a régi feltétekkel menyen tovább szerencsétlen efi és közösön újabb 2 évet. + Szerintem ha azt mondom hogy nem tetszik akkor a T meg azt mondja szia.

[ Szerkesztve ]

(#25) pakriksz válasza sztibi88 (#20) üzenetére


pakriksz
őstag

nem csak te, ugyan is semmi ilyen nem történt.

Jól látható, hogy a legkisebb csomag feltöltését kábelen megduplázták, a középen lévőét (L) pedig ötödére vitték le, 2 legnagyobb csomagban meg 3 illetve 2szerezték a feltöltést.
Optikán viszont mindenki megszívta, nem kicsit, mert ott eddig a feltöltés a letöltés fele volt volt, most meg...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#26) KTTech válasza bambano (#19) üzenetére


KTTech
veterán

Ha meg nem fogadod el, felmondót kapsz (igaz, a hűségidő ilyenkor nem játszik a történetben)... ennyire egyszerű a történet.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#27) Intruder2k5 válasza dajkopali (#16) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez pontosan olyan, mint a UPC-nél sokat vitatott "300GB adatforgalmi korlát"! Arra is azt mondják itt a fórumon is, meg facebook-on is, hogy már régen nem alkalmazzák, és a hálózatuk jelenlegi állapota nem is indokolja, hogy akár a jövőben éljenek vele, de az ÁSZF-ből azért ott sem veszik ki, és a limitet sem emelik elfogadható értékre, pedig többször ki lett már tárgyalva, hogy a nagyobb csomagokkal ez a 300GB csupán 1-2 óra net használatot tesz ki, aztán nyugodtan korlátozhatnak akár 90%-al!

DIGI ugyanúgy betette az ÁSZF-be egy hónappal ezelőtt, szóról szóra a UPC szövegét lemásolva, majd a heves tiltakozás, felháborodást követően kivették, még mielőtt életbe lépett volna! Vsz ez szimpla előre kitervelt marketingfogás volt, de lám, így is lehet ezt csinálni!

(#28) energy4ever


energy4ever
addikt

Kezd elegem lenni a telekombol... Egyre csak elege van mar beloluk szinte mindenkinek.

(#29) wmati válasza energy4ever (#28) üzenetére


wmati
addikt

Ötlet ?

(#30) radi8tor válasza wmati (#29) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az egeret már eltemették, ideje lenne a routert is. :P

⭐ Stella

(#31) wmati válasza radi8tor (#30) üzenetére


wmati
addikt

Ez jó volt :DD

(#32) KDSH válasza dajkopali (#16) üzenetére


KDSH
tag

Bocsánat, nem vagyok a mellébeszélés művésze. :N
De nekifutok még egyszer. Szóval becsület szavukra ( :DDD ) továbbra is azt a sebességet "igyekszenek" nyújtani, amit eddig is tudtak az adott végponton, de ha nem "képesek erre", így jártál, nem szólhatsz egy szót sem. Továbbá gondolom, új bekötésekre már tényleg csak a módosított sebességértékek vonatkoznak, vagy tévedek?
Az már megint más, hogy a 3 legnagyobb szolgáltató közül náluk a legalacsonyabbak a garantált sebességértékek, továbbá, hogy L kategóriásnak minősítik (és ennek megfelelően szabják meg az árát is) azt a sebességet nyújtó netcsomagot, ami a másik 2 nagy szolgáltatónál a belépő sebességet jelenti (kizárólag a letöltési sebességeket figyelembe véve), vagy már azt sem.

[ Szerkesztve ]

(#33) gyuribácsi88 válasza energy4ever (#28) üzenetére

Én is csak arra várok hogy megkapja itt a Digi az engedélyt és elő tudjak náluk fizetni, nem érdekel a Telekomos hűségidő, felbontom a francba, kell majd fizetnem vagy 60-70 ezer forintot de nem érdekel mert a Digi annyival olcsóbb hogy egy pár hónap alatt visszahozza az árát. Menjen a telekom az édes anyjába, az áraival együtt. Szánalmas amit csinálnak, remélem a Digi ellehetetleníti őket az egész országba és tönkre is mennek, nekem nem fognak hiányozni, évek óta csak a gond van velük. 1 évig könyörögtem hogy cseréljék ki a modemet mert rossz.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#34) bambano válasza KTTech (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ha meg nem fogadod el, felmondót kapsz": az előző ászf-ben benne van, hogy a szolgáltató milyen feltételek teljesülése esetén mondhatja fel a szerződést. ha egyikbe se esel bele, akkor nem mondhatja fel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Syl válasza KILLERLALA (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazad van. Hívom is őket.
Oh, wait. Előbb gondolkozzunk! :B

Mi érthető itt el nálam (szeged, lakóparki társasház):
UPC - a megyében sincs.
DIGI - csak panel
HelyiVérIstván Bt mikrós - ez viccnek is rossz
Invitel ADSL - aha, ha ingyé adják, se kő! :N

Marad a telekom. Tíz éve vagyok az ügyfelük, eddig maximálisan meg vagyok velük elégedve. A csomagom 50/5-ös és ebből 52/5,2-őt adnak 24/7-ben. Ha gebasz van, hajnali kettőkor is felveszik a telefont (tapasztalat) és a szerelő vasárnap is kijön (szintén tapasztalat).
Ahogy elnézegettem a cikkben a táblázatokat, nálam semmi nem fog változni :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) PLaci58


PLaci58
őstag

Én 1 éve mentem vissza a T-hez a netemmel. Az addigi 15 / 0,9 Mbps-os netről 20 / 1 Mbps-ra szerződtünk (NET-M).
Áttették a saját hálózatukra, de nem változott a sebesség.
Felhívtam őket, hogy ugyan mikor emelik meg a sebességet 20 Mbps-ra.
A válasz: a garantált sebesség megvan így is, ne zaklassam őket!
(Ugyanaz a vezeték és berendezés, amit bemérettem egy ismerőssel, 28-30 Mbps-t elbír a vezeték!)
Nevetséges, hogy az üzletkötő 20 Megabitet ígér, aztán a szerződéskötés után már csak 10-et garantálnak, de a csomagot, díjat nem csökkentették.
Szar, mocsok banda.
Még futok majd egy kört a fogyasztóvédelem felé, de nem hiszem, hogy lesz bármi eredménye.
Sajnos más lehetőség nincs.
Úgy látom megint szolgáltatóváltás lesz.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#37) Intruder2k5 válasza PLaci58 (#36) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért érdemes megírni nekik, meg az NMHH-nak is! Bár kétségtelen, hogy a "garantált minimum" mint fogalom létezik, de ettől függetlenül a szolgáltatónak mindig törekednie kell arra, hogy az előfizetett, meghirdetett sebességet szolgáltassa az előfizetőknek! A garantált minimum nem azért van, hogy az év 365 napján azt szolgáltassák!

(#38) BlackPriest


BlackPriest
őstag

ugyanez régebben si volt, mikor őseimnél volt gond a nettel, már az első szintű helpdesk biztosított róla, hogy a garantáltat kapom, nem a csomagban meghirdetett maximálisat. egyébként a diginél is így volt (van), a 20/10-es netemből 6/3 volt a garantált, az más kérdés, hogy 20/10-el ment, de egy szavam nem lehetett volna 6/3-ig

szerk (#8) loooool

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#39) BlackPriest válasza Pete55555 (#10) üzenetére


BlackPriest
őstag

ez fateréknál nem így van. kimérték, hogy 6 megát tud a kábel. ők 8 megás csomagot akartak venni, de azt mondták, csak 4 megásat adnak, mert nem bírja a 8-at a kábel és nem adhatnak el olyan csomagot, amit nem bír a kábel, hiába lett volna gyorsabb még a 6 is, nem hagyták

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#40) sagem válasza BlackPriest (#38) üzenetére


sagem
addikt

Ezzel nincs is gond, de. pl. egy 50/15 ös netnél 5/1 -et garantálni kicsit pofátlanságnak tűnik számomra :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#41) BlackPriest válasza gyuribácsi88 (#33) üzenetére


BlackPriest
őstag

ne szorítsák ki teljesen, mert verseny nélkül az addigi legjobb is könnyen elk..vulhat

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#42) Intruder2k5 válasza sagem (#40) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, pedig van ahol 80%-ot is garantálnak! Sajnos nem ez a jellemző...

(#43) anulu


anulu
félisten

nálunk optika nincs, csak kábel. eddig 120/10, valahogy (akár új hűséggel) de az a 10 -> 15 nekem 50%+. szerintem élni fogok vele. amúgy még a 15 is vicc az "ossz meg mindent" és "tárolj mindent cloudban!" időszakban...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) Andrewstarr válasza PLaci58 (#36) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Dettó ugyanígy jártam én is, 4-5 hónapra lement a min. garantáltra is. Aztán visszajött 15-re, nem tudom mennyi a max. nálam. Állítólag van valami automata "SNR" rendszer, ami össze-vissza, senki nem tudja mi alapján állítgatja a sebességet, és hiába állítják vissza manuálisan, utána "visszaszabályoz" a rendszer. :))

[ Szerkesztve ]

(#45) gghrtz válasza Andrewstarr (#44) üzenetére


gghrtz
őstag

Ez így van! Nekem ez miatt van a 7,5 helyett 5,2... Pedig ment az 7,5-lel is. (és menne is!)

(#46) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Digi viszont sok helyen instabil, a T-vel nagyon nincsenek ilyen gondok. Kérdés, hogy melyik a fontosabb..

(#47) DithenS


DithenS
senior tag

Na ezért szeretem az én jó öreg Magyar TARR kft-s internetem,már régóta ez van,koncurencia nincs még is hogy lehet az hogy mindig van internetem? Úgy hogy nem talál ki meséket hanem teszi a dolgát,2 éve meg megduplázta a le és feltöltési sebességemet is mert úrja alá írtam a hűségidőt és olcsóbb is lett,igaz drágább mint bármelyik nagy cég szolgáltatása,de én inkább fizetek többet de mindig elérhető internetem van,és kapok még 5% + ráadást hogy garantáltan meglegyen a netem.Bár mondjuk a duplázás eléggé fura volt,nem kaptunk semmi féle levelet csak torrenten vettem észre a dolgot :D

(#48) csongi


csongi
veterán

Ha lenne mas lehegoseg erdemben, mint a Digi, mar reg kihajitottam volna a T-t a pics@ba. Meg hogy nincs monopolium? Akkor hogy a francba lehet vallasztani t es t kozott, aztan jonapot.

(#49) janos1988


janos1988
addikt

Nevetséges a garantál sebesség is, de akkor erre minek az optika?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#50) cskamacska


cskamacska
addikt

Te jó ég, még jó hogy nem a Tékommal szerződtünk tavaly. UPC után igazi csöbörből vödörbe helyzet lett volna. :(

<3 DIGI ^^

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.