Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

Hát igen ez még nem "az ébredő erő". :D

(#2) Воланд válasza vicze (#1) üzenetére


Воланд
titán

:DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) hroberto


hroberto
veterán

Ennyiért szerintem nem rossz, és még lesz olcsóbb is ez.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#4) Örni


Örni
senior tag

"mely már a redmondi cég égisze alól ki, az alsó kategóriába szánták"

Kár a 480p-s videóért, HD jobb lett volna.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5) Polllen


Polllen
nagyúr

Egész korrekt készüléknek tűnik, céges telónak elfogadnám. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) fateless


fateless
veterán

Ha javítják pár hónapon belül a digitizer érzékenységét (közben esetleg az ár is lecsúszik 35k-ra), akkor egy ideig megint visszatérek a WP telefonokhoz, mert ez tetszene.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#7) tjb007


tjb007
nagyúr

„ezért gondolta a Microsoft úgy, hogy a kicsit már korosnak számító, 45 nanométeres csíkszelességű Qualcomm Snapdragon 200 chipsetet választja. Az MSM8225Q típusú SoC-ben egy ARMv7 architektúrájú processzor található, ami négy darab 1,2 gigahertzre skálázott maggal rendelkezik. A grafikus gyorsításért az Adreno 302 küzd meg,”

MSM8212, nem 8225Q (el sem indulna rajta a rendszert :U ), így nem is 45, hanem 28 nm.

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

35k-ért jó vétel lesz kártyafüggetlenül.

(#9) westcoastog


westcoastog
veterán

Megvan az 520 utóda, eddig, de az a 480p-s videó kiábrándító..
Bár ha többet tudnék majd költeni rá akkor 735-nél kötnék ki szívem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#10) helixP


helixP
nagyúr

Utána kéne járni ennek touch-problémának, ha valóban csak a tesztkészüléknél van jelen, eléggé best buy ez a telefon, de ha általános probléma... Hát, akkor egy nagyon nagy lehetőséget szalasztott el a Micrsoft.

(#11) lazlogogola


lazlogogola
tag

Ébredő erő??? :N
Ez nagyon jó! :W
Bearanyoztátok a napomat :DD :DD :DD

(#12) kcsa válasza tjb007 (#7) üzenetére


kcsa
veterán

Van itt más gond is:

"magunkat vihetünk"

vagy pl. a kijelzőteszt eredményei úgy ahogy vannak hiányoznak.

(#13) pengwin válasza tjb007 (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Épp most akartam írni, hogy ekkora sületlenségeket nem kéne leírni... (vagy kopipasztázni) :U

Így már csak azt kérdezném meg, hogy milyen az a "potenciális rendszer"?

Üdv, pengwin

(#14) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nem érzem, hogy a 630 helyett ez jobb választás lenne. Igazából a kettő ötvözete lenne a tökéletes. :DDD

(#15) taip


taip
senior tag

Hát, érdekes ez a teszt, túl sok újat nem tudtam meg belőle.
Az meg, hogy milyen az összeszerelés minősége (nyekergés), illetve az érintés "szakadozottsága" vajon szériahiba, vagy a tesztkészülék volt csak ilyen, nem mondható biztosan 1 próbából kiindulva. Meglátjuk.

Úgy tűnik, az Antutu-ban nem vérzik el a Snapi200-as, nem rosszak az értékek.
Vaku van, kamera jó (és van előlapi is), a 480p-s videó meg belefér, elvégre alsó kategóriás gépről beszélünk.

Nyilván nem hardcore játékosoknak való, de ennyi pénzért szerintem best buy. (Persze nem tudni még, mennyi lesz a normális ára, mert egyelőre csak 1 éves bolti garanciás árat tudunk.)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#16) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nem estem hasra tőle. Az ár jó és a kamera is, de ez a touch gond (már ha általános a dolog), a gyengusz összeszerelési minőség a randa hátlappal, a harmatos hardver (tudom, a WP-nek elég, de az appok már nem ilyen elnézőek), meg a 480p-s videók eléggé lelombozzák az embert. Ja meg a készülékház is elég nagyra sikerült.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) air


air
nagyúr

Ez a szín?! :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#18) szupermacs


szupermacs
veterán

A 43 ezer forintos ár elég klassz, de az XXL-nél mennyibe kerül hozzá a többi tartozék?

(#19) #03372544 válasza helixP (#10) üzenetére


#03372544
törölt tag

"One issue I did notice was touch-sensitivity was a little low for my tastes, resulting in occasional mis-taps on the display."
- windowscentral

"saw some videos on youtube and it shows that there is a touch problem in the lumia 535"
- ndtv.com

Ebből nekem az jön le, hogy ez általános probléma.

[ Szerkesztve ]

(#20) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Nem jó a tesztvideo linkje és az sem az idevaló. "htcdesirevctestvid.3gp"

Mi az hogy .3gp? :D

Amúgy tényleg gáz, hogy csak 480p-t tud. Lumia 625-ben pont azt szerettem, hogy 5mp-s szenzorral 1080p-t is tudott rögzíteni, pedig annak a procija köszönőviszonyban sincs az ebben találhatóval.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#21) joci86


joci86
senior tag

Valami gond van a videó linkjével. (404)

szerk. Közben megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

(#22) kekkola


kekkola
senior tag

Hol van a kijelzőteszt táblázatban a készülék :F
ctrl+c, ctrl+v fail... :U

O+8T

(#23) kcsa


kcsa
veterán

Elég pre-alfa verziós a cikk...

(#24) Legendd válasza kcsa (#23) üzenetére


Legendd
senior tag

Na javítva lett minden :D

Alea iacta est!

(#25) pengwin válasza #03372544 (#19) üzenetére


pengwin
addikt

Az is lehet, hogy SoC vagy rendszer probléma, másik MSM8212-vel (és különböző kijelzővel) szerelt WP8.1-es készüléknél is megvan.

Üdv, pengwin

(#26) juuzer


juuzer
addikt

Azért a dobozon a számozás (az idő megfelel a modellszámnak) már egy ideje a Nokiáknál is ilyen :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#27) zoo8800 válasza vm93hun (#20) üzenetére


zoo8800
veterán

Butítani kellett az 535-öst, nehogymá' túl jó legyen. :)

rip and tear, until it is done

(#28) Paul119 válasza szupermacs (#18) üzenetére


Paul119
addikt

Szamolj ra 6-7kt
bar en onnan mobilt tobbet biztos nem vennek :(

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#29) leximester válasza #03372544 (#19) üzenetére


leximester
tag

Nekem 1520 is ezt csinálja, megy szervizbe nem sokára.

(#30) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Kár a Snapi200-ért meg az érintőgondokért. :(

Egy normálisabb procival és egy 4.5''/qHD kijelzővel még akár picit drágábban (50e) körül is versenyképes lenne és nem veszélyeztetné a Lumia 735-öt sem. :U

B.Cs.

(#31) WinPho válasza #03372544 (#19) üzenetére


WinPho
senior tag

A 620-am is csinál vicces dolgokat a kijelzőn. Amikor töltőn van, előfordul, hogy egy pontot nem érzékel. Meg a cikkekben lertak. Bár ez inkább kijelzőcsere után fordultak elő.

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#32) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Most már teljesen áttekinthetetlen és logikátlan lett a Lumiák számozása.

A 925 a 920-hoz képest külső ráncfellvarrás volt, a 635 csak az LTE-ben különbözött a 630-tól, a 735 viszont Qi-töltést is kapott a 730-hoz képest. Ez viszont jóval nagyobb az530-nál, a felbontás is nőtt, jobb a kamera, van vaku - a SoC-on kívül nem sok köze van az ötöshöz.

Nem a lényeg a fontos.

(#33) Silenzio


Silenzio
addikt

Új időszámítás? A Lumia 630 dobozán 6:30-at mutat a vekker, a 930-on 9:30-at. Jó reggelt. :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#34) janeszgol


janeszgol
félisten

"Nem kis gond akad azonban az érzékeléssel, amit sajnos még szoftveresen sem tudunk megjavítani. Olyan, mintha az érintőrész csak szakadozottan érzékelne, ami már görgetéskor is komoly problémát okoz, mivel gyakran lépünk bele almenükbe anélkül, hogy akarnánk. Ez komoly hiba, láttunk már ilyet más, olcsóbb WP modelleknél is."

Nem tudom melyikre gondolt a cikkíró, de pl a Lumia 520 az egyik legpontosabb telefon a piacon. Az biztos nem csinált ilyet. (Viszont sajnos az L625 már a pontatlanabb kategóriába tartozik.)

#20: Lumia 625 köszönő viszonyban sincs ennek a hardverével? L625-ben kétmagos S400 van.

Amúgy a telefon nem lenne rossz, kár az érzékenységért. (Erről az Alcatel Pop C3, LG Optimus Net, HTC Wildfire S telók jutnak az eszembe.)
Kamera nagyon a helyén van, a méret megfelelő. Árban L630 kategória, igaz abban fél giga ram van, viszont 4 magos S400, ilyen pontatlanságot meg nem tapasztaltam annál. (1 hétig volt nálam.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) Blyan válasza kolosanyi (#14) üzenetére


Blyan
félisten

Már vártam mikor kezdesz egy kis 630 fényezésbe, ahány topikba lépsz, egyszer legalább el kell sütni. ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#36) cs1rk3


cs1rk3
tag

Szerintem elég korrekt telefon pont az van benne ami pl a 635-ból hiányyzik igaaz procira gyengébb meg grafikus chipre.
nekem bőven meg fog felelni van előlapi kamera hátul vaku 1 gb ram. Játékok terén szerintem annyira nem lesz gàz max. a proci miatt lehet probléma nem tudom hogy a HTC 8X vagy az 535-é a jobb. korábban probáltam a 8x- en játszani és egész élvezhető volt a gyengébb grafigus chip ellenère is tudtommal 225-ös van benne :) . ha a külseje pl a. hátlap ilyen lakozott olccó müanyag azzal sincs gond mert gondolom. sokan vesznek rá tokot. Szerintem ilyen ár kategóriában nagyon megéri alig várom hogy hivatalosan is árulják. Főleg ha dual simes szerintem aki 520 at szerette az ezt is fogja igaaz sajnos már megváltam tőle hogy beszerezek jobb vasat :)

(#38) AxBattler


AxBattler
félisten

Bejövős modell, jó ár-érték aránnyal, de az a hátlap egy hányás!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39) danee91 válasza szupermacs (#18) üzenetére


danee91
senior tag

51ezret írnak vaterán minden tartozékkal XXL GSM-nél.

Viszont francia amazonon nagyon olcsó a teljes dobozos (109 EUR)

Egyébként én erre a hátlap olcsóságra ugrok, bár Motorola Moto E tesztnél is azt írta a mobilaréna, hogy iszonyatosan lötyög, és nagyon ócska, de amit spanyol amazonról rendeltem MOTO E-t, azt ha megfeszültem se tudtam recsegésre bírni, egy 9-est adtam volna az összeszerelésre...

Úgyhogy ezek a tesztkészülékek nem tudom honnan származnak, de sztem néha egyedi gondokkal küzdenek.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#40) #03372544 válasza janeszgol (#34) üzenetére


#03372544
törölt tag

"Nem tudom melyikre gondolt a cikkíró"

Valamelyik prestigio volt ilyen, multiphone valahányas.

(#41) cs1rk3 válasza #03372544 (#40) üzenetére


cs1rk3
tag

8500 DUO

(#42) janeszgol válasza #03372544 (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Megnéztem és tényleg. Ott írták. Ejj pedig az szép telefon így a képek alapján, ráadásul HD felbontású IPS-t kapott. (Prestigio meg lemásolta a samsung házhoz furikázós garanciáját, ami piros pont.)

Kár érte. Akinek nem volt még olcsó telefon a kezébe, higyje el, baromi idegesítő az, amikor görgetnél minden menübe belemászik, ahol az ujjad van. Még tárcsázni és pötyögni is kényelmetlen. Nem lehet tudni, mit fog érzékelni a telefon. (Meg a beállításokban mit fogsz bekapcsolni, amikor görgetsz.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Külsőre szerintem egész jó, hogy de ettől a virtuális navigációs sávtól ami a kijelző alján van, rosszul vagyok.

All→M8

(#44) pengwin válasza cs1rk3 (#36) üzenetére


pengwin
addikt

Már le kellett itt valakit beszélni a Lumia 820 > Lumia 535 cseréről, mert a hardver igazából visszalépés lenne (meg a kijelző és talán a kamera is).

HTC 8X (és Lumia 820, 920, 925, meg az Ativ S) procija ugyanaz, és kicsivel erősebb ennél, az Adreno 225 meg veri a 305-öt is, nem csak a 302-t, elvégre az előző/kettővel ezelőtti Snapdragon generáció csúcs IGP-je volt, csak a kora miatt alacsonyabb verziószámú API-kat támogat ha emlékeim nem csalnak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#45) #03372544 válasza pengwin (#44) üzenetére


#03372544
törölt tag

A snapi200 egy gyenge sz*r, az s4 plus a 2 krait magjával messze lekörözi hiába 4 magos.
(535 - snapi200, 920 - s4plus)

(#46) Blyan válasza #03372544 (#45) üzenetére


Blyan
félisten

Fogyasztásban lekörözi az hótziher, de teljesítményben azért már nem ver rá ekkora különbséget...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#47) correctman


correctman
tag

De most komolyan!? Minden telefont ahhoz a nyomorult Samsung Ace 4-hez fogtok mostantól hasonlítani?
Ez a Lumia az alsó szegmensben próbál szerencsét míg az általatok annyira favorizált Samu nem. Értem én hogy nyomni kell orrvérzésig mert csak, de legalább arra vegyétek a fáratságot hogy egy belépő kategóriás telefont egy belépő kategóriás telefonnal hasonlítotok össze. Szerintem a Samsungnak van "pár" készüléke amivel célszerűbb lett volna összehasonlítani.

Más. Szerintem jó lett az 535. Hátlap olyan amilyen de legalább van színválaszték belőle. A kijelző érzékelő hiba pedig elfogadhatatlan ebben a formában. Párom 520-as nokiáján ilyet nem tapasztaltam pedig az is low end készülék. Kíváncsi lennék hogy másnál is jelentkezik ez a hiba vagy egyedi esetről van szó?

(#48) danee91 válasza #03372544 (#45) üzenetére


danee91
senior tag

Dehogy gyenge a Snapi 200, a Huawei G630-amban is az van (ráadásul 1280x720-ra), és sosincs megakadás. Teljesítményben eléggé közel van a Snapi 400-hez, azonban az Adreno 302 viszont már valóban jelentősebben elmarad az Adreno 305-től, nem hogy a régi 225-től :D

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#49) Legendd válasza janeszgol (#34) üzenetére


Legendd
senior tag

Korábban mondták, a Prestigio WP-s készüléke csinált ilyet, meg nem mondom a pontos számát, de majd megnézem :D

Alea iacta est!

(#50) pengwin válasza #03372544 (#45) üzenetére


pengwin
addikt

L535- S200, HTC 8X - S4+... jé, nem mondod?! :U
CPU teljesítményben kb. ugyanott vannak, minimális az S4 Plus elõnye.
az IGP rész viszont tényleg jóval erõsebb, mint írtam feljebb.

(#49) Legendd
Multiphone 8500 Duo

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.