Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kóóó


kóóó
aktív tag

Szép leírás, gratula hozzá! :)
Minden tiszteletem a tiéd! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: kóóó!

(#2) vikla007


vikla007
aktív tag

Minden tiszteletem a Tied...

Szép munka... :C

(#3) atideath


atideath
tag

Szia!

Király a cikk. Szép részletes. Sikerült is mindent megcsinálni (majdnem). Lementettem a Helium-mal a cuccokat a telefonról. TWRP, Root, Bootloader minden kész. És mikor vissza akartam tenni a cuccokat akkor a Helium látta a backupot. Pedig ott volt. Van valami tipped rá? Oda is ment ha új backupot csinálok a rendszerről. Nem tudom ez mitől függ.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#4) micafighter válasza atideath (#3) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszönöm :). Biztos vagy benne hogy a carbon mappát ugyanoda másoltad vissza, és a könyvtárszerkezete ugyanaz? Miután visszamásoltál mindent és feltelepítetted a Helium-ot, csináltál újraindítást?

(#5) Avicularia


Avicularia
veterán

Köszi, komoly munka :R
Ha megérkezik a telefon jó hasznát fogom venni :)

(#6) dreko


dreko
aktív tag

tehát a kérdés: a heliummal való alkalmazás adatok visszaállításánál a telefon azt mondja, hogy nincs mentés az eszközön, előbb hozzam létre.

miért nem állítja vissza az alkalmazásaim? :)

(#7) micafighter válasza dreko (#6) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia, a #4. hszben kérdezetteket kérdezném töled is. Ha a helium nem találja a mentéseket akkor valószínűleg az a baj hogy nem jó helyre lettek visszaállitva.

(#8) dreko válasza micafighter (#7) üzenetére


dreko
aktív tag

a telefon tárolójának gyökerében volt egy carbon mappa, amit átmásoltam a pc-re, majd vissza
később töröltem a telefonról, majd áttoltam adb-vel is, többször is indítottam újra a telefont, ezért nem értem.

(#9) micafighter válasza dreko (#8) üzenetére


micafighter
nagyúr

Probáld meg megint a cikkben irtak szerint, és ha nem működik, akkor csinálj képet a telefonon a carbon könyvtárszerkezetéröl, tehát arról, hogy hol van a carbon mappa és mi a tartalma.

(#10) vFerko


vFerko
tag

Szia

Ezt tettem fel: cm-11-20140912-NIGHTLY-bacon.zip. az a problemam vele, h a telo ujraindulasa utan, hiaba probalok google fiokot letrehozni nem engedi igy nem telepul a google play sem sem gmail sem semmi igy nem tudom telepiteni a heliumot igy visszaallitani sem tudom a korabbi appokat :( ha megprobaltam bongeszobol azt irta h a telon mar rajta van :/

(#11) micafighter válasza vFerko (#10) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia, a legtöbb custom rom-hoz külön lehet telepíteni a google alkalmazásokat, aminek a része a Google Play áruház is, mivel magába a ROM-ba ezeket nem tehetik bele.

Ezeket a google alkalmazásokat a legkönnyebben az interneten "Google Apps" néven találod meg. A CyanogenMod 11S-ben benne vannak ezek a google alkalmazások, viszont a "sima" CyangoenMod-ba ezeket nem tehetik bele, ezért van szükség külön telepítésre.

Itt található a leginkább használt Google Apps csomag: http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps

Ebből neked erre van most szükséged:

A Google Apps csomagok leginkább .zip formátumban találhatóak, és a telepítésük általában annyi, hogy recoveryből bootolva falsheled. A cikkben leírtak szerint adb sideload-on keresztül is lehet flashelni, a romhoz hasonlóan. :)

Ez után müködnie kell a google fiók hozzáadásának, és látnod kell a google áruház alkalmazást is. Írj majd, hogy sikerült-e.

Egyébként :

Itt a "sima" CyanogenMod telepítésének a hivatalos leírása: http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_bacon

Ez teljesen korrekt leírás, de az enyém szerintem egyszerübb megoldás. :)

Az "S" CyanogenMod telepítésének a hivatalos leírása pedig itt található: http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/orig-development/discussion-cyanogenmod-11s-t2840305

Sajnos ez a második link elég szükszavúan fogalmaz, például nincs benne, hogy a gyári CM11S telepítése fastbooton keresztül szintén igényli a bootloader feloldását, amihez szükséges ugyebár az adb/fastboot beállítása, tehát az Android SDK.

Itt írtam egy rövid útmutatást angolul a telepítésre vonatkozóan: http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/general/cm11s-official-untouched-image-t2857110

Erről majd egy részletesebb, magyar nyelvü cikket is szeretnék készíteni a közeljövőben. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) vFerko válasza micafighter (#11) üzenetére


vFerko
tag

Termeszetesen mukodott! Koszonom szepen!

(#13) micafighter válasza vFerko (#12) üzenetére


micafighter
nagyúr

Örülök, szivesen ;)

(#14) farena


farena
tag

Szia!
Én még nem nyitottam a telefont ki. Most megyek végig a cikkben leírtak szerint.

"Device tampered: false"
helyett nekem ez van:
Device tampered: true
Tehát már volt nyitva.?
Ez miért van? Vagy minden telefon így jön ki a gyárból?

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#15) micafighter válasza farena (#14) üzenetére


micafighter
nagyúr

False/false ként jönnek ki a gyárból. Device tampered: true azt jelenti, ahogy a cikkben is irtam, hogy már volt nyitva a bootloader. Arra tippelek hogy kinai verziód van. A kinai ugyebár ColorOSel jön gyárilag, de a kinai kerekedöknek általában elsö dolguk feltenni a CM11S-t és igy '' cm version'' ként árulják a kinai verziót.

Semmi bajod nem lesz egyébként belöle.

[ Szerkesztve ]

(#16) farena válasza micafighter (#15) üzenetére


farena
tag

Meg hívóval vettem. Angliai raktárból, mailboxde-n keresztül. Ez nem a kínai verzió.

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#17) Maccesz


Maccesz
csendes tag

Hello!

Meddig tart sideloadddal feltenni egy CM custom romot?! Én a cm-11-20140914-NIGHTLY-bacon-t próbáltam (rootoltam először a SuperSU-val), előtte csináltam biztonsági mentést a szűz gyári romról a leírtak szerint. Most próbálom feltenni rá a ezt a romot, amit feljebb írtam, az adb sideload cm-11-20140914-NIGHTLY-bacon.zip paranccsal, de az Enter megnyomása után 25 perce nem történik semmi! :D Beírtam a parancsot és csak villog a kurzor, semmit sem írt ki,h sending vagy valami....csak áll a paranccssor miután megnyomtam az entert! Ilyenkor mi a teendő? :R :W

Természetesen a telón fut a TWRP és az ADB Sideload is...

[ Szerkesztve ]

" Impossible is nothing! "

(#18) micafighter válasza farena (#16) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor irnék a Oneplusnak hogy mi folyik itt gyöngyösön.

(#19) vFerko válasza farena (#14) üzenetére


vFerko
tag

Nálam ugyanez volt..
A Telo hátulján rajta a cyan logo

(#20) farena válasza micafighter (#18) üzenetére


farena
tag

Mit írjak? Tudsz ebben segíteni?
A képet amit ide is linkeltem csatolhatom?

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#21) Maccesz válasza micafighter (#18) üzenetére


Maccesz
csendes tag

Na közben tökös csávó voltam és kiléptem, újrakezdtem, most már megy a sending!:D Amúgy elárulom neked Mica,h nekem is u.az volt írva mint farenának! :D Azaz true...és én is meghívóval rendeltem, a hátlapon is a Cyanogen felirat van, és global verzió van a csomagon is! Szóval elvileg jó verziót kaptam...:D

" Impossible is nothing! "

(#22) micafighter válasza Maccesz (#21) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha kinait küldött volna a Oneplus akkor ColorOS lett volna rajta, az biztos feltűnne :)

(#23) farena válasza Maccesz (#21) üzenetére


farena
tag

A hátlapot és a dobozt én nem írtam, pedig nekem is ez van (Cyanogen, Global).
Lehetséges, hogy minden telefon így érkezik?
11.0-XNPH22R volt rajta most a 33R. Szerintem frissíteni nem engedte volna Colorról 11S-re.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#24) micafighter válasza farena (#20) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mennyire tudsz angolul? Egy ticketet kéne nyitni, és leirni hogy nem nyitottad ki a bootloadert és mégis device tampered: true. Mellékeld a képet és ird nyugodtan hogy több ismerösöd is ezt tapasztalta mert ugy látszik nem egyedi az eset.

Aztán a válaszukat kiváncsian várjuk.

[ Szerkesztve ]

(#25) micafighter válasza farena (#23) üzenetére


micafighter
nagyúr

Biztos hogy nem érkezik igy minden telefon.

(#26) farena válasza micafighter (#24) üzenetére


farena
tag

Sajnos nem tudok, de megpróbálom megoldani.

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#27) micafighter válasza Maccesz (#21) üzenetére


micafighter
nagyúr

Első probálkozás előtt volt adb devices? Nekem a sideloadban nem mindig ismerte fel elsöre a telefont a gép. Ilyenkor a recoveryböl reboot és a bootloader lehetőséget választani, majd ujra fastboot boot twrp.img és újra probálni.

Ezért érdemes mindig adb devices paranccsal kezdeni, mert látod belöle ha nem jött létre az adb kapcsolat megfelelöen.

(#28) vFerko


vFerko
tag

Mica: hélium visszaallitani ha nem jött össze többször factory reset legyen v mi?

(#29) micafighter válasza farena (#26) üzenetére


micafighter
nagyúr

Írj nekem pm-et ezzel kapcsolatban leírom mit írj nekik.

(#28) vFerko pontosan hogy érted hogy nem megy? Mit próbáltál, mit ír ki? Amit a többieknek is írtam: képet kérek a könyvtárszerkezetről, vagyis hogy a telón hol a carbon mappa, és abban milyen mappák vannak.

[ Szerkesztve ]

(#30) dreko válasza vFerko (#19) üzenetére


dreko
aktív tag

nálam is ez volt a helyzet, csak nem foglalkoztam vele különösebben
mindenesetre érdekes

(#31) vFerko válasza micafighter (#29) üzenetére


vFerko
tag

Mica:
Először visszamasoltam a mappát aztán hélium utána visszaallitas. Aztán töröltem a mappát és a heliumot, majd reboot. Hélium fel Root jog neki megnyitas után. Majd parancssorbol fel a mappát, hélium elindit, visszaallitas. Illetve ezek verziói..
itt vannak a képek :
https://app.box.com/s/w6417whkw80geghg66oj

[ Szerkesztve ]

(#32) micafighter válasza vFerko (#31) üzenetére


micafighter
nagyúr

Töröld a carbon mappát, reboot, csinálj egyetlen alkalmazásról egy mentést a Helium alkalmazással, zárd be az alkalmazást, másold vissza a lementett mappákat a carbon mappába az egyetlen mentés mellé, reboot, és lássuk így müködik-e.

(#33) vFerko válasza micafighter (#32) üzenetére


vFerko
tag

Sajnos csak az az egy app van a visszaallithatok között amit most mentettem :(

(#34) micafighter válasza vFerko (#33) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor nem tudom sajnos mi lehet a gond, nálam elsőre mükdötött a cikkben leírtak szerint.

(#35) dreko válasza micafighter (#34) üzenetére


dreko
aktív tag

az nem lehet, hogy a hélium app frissült?

(#36) micafighter válasza dreko (#35) üzenetére


micafighter
nagyúr

Bármi elképzelhető. De nem hiszem hogy ennek gondot kéne okoznia, ugyanis ha így lenne akkor minden mentést újra kéne csinálnod egy frissítés után a Helium alkalmazással. Szóval csekély esélyét látom hogy ez a gond.

A Helium alkalmazás adatinak törlését lehet még megpróbálni, illetve újratelepíteni a Helium alkalmazást. Esetleg recovery-ben egy cache wipe.

[ Szerkesztve ]

(#37) vFerko válasza micafighter (#36) üzenetére


vFerko
tag

Most azt vettem észre, hogy abban a könyvtárban amit most mentettem van egy json kiterjesztésű fájl a korábban mentettben nincs :/

(#38) dreko válasza micafighter (#36) üzenetére


dreko
aktív tag

ezt találtam:
"I found out a way. What you do is, 1st backup all your apps using Carbon to your Internal or External storage. Copy all the files in the carbon folder where you have backed up your data. Once you finish wiping your data, install all the apps again and backup using carbon. Now,replace these backup files with the actual backups ! Since you have backed up after re-installing your ROM , carbon won't say it couldn't find any backups. "

(#39) vFerko válasza dreko (#38) üzenetére


vFerko
tag

Így működik, leteszteltem ;)
Köszi

(#40) micafighter válasza vFerko (#39) üzenetére


micafighter
nagyúr

Na örülök hogy sikerült megoldani :)

(#41) atideath válasza micafighter (#4) üzenetére


atideath
tag

Természetesen a cikk alapján csináltam. Próbáltam újraindítást is meg minden. Sehogy se látta. De az az érdekes hogy felraktam egy játékot a play-ből amihez volt mentésem, utána Heliummal mentettem megint, a könyvtárát felülírtam az én mentésemmel amit a rootolás előtt csináltam és voala. Így vissza tudta rakni. Szóval biztos hogy jó helyen van a mentés. De a többit akkor se akarja látni ha agyonverem. :(

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#42) micafighter válasza atideath (#41) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor #38 hsz szerint töltsd le az összes alkalmazást, mentsd le öket heliummal majd ird felül a mentést. Tehát csináld ezt meg sz összes alkalmazásra :)

(#43) Maccesz


Maccesz
csendes tag

Hello! Érdeklődnék,hogy akkor most tul.képpen érdemes -é feltenni egy custom ROM-ot vagy jobb ha marad a gyári? :D (mondjuk én speciel feltettem egy customot és túl sok különbséget nem vélek felfedezni a 2 rom között).

Negatív tapasztalat: a CM Nightly (09.14. kiadás) fotós progija egy kalap kakker! :) Amúgy nálam nem fordultak elő touch screen problémák, amiket mások is emlegetnek! :Y Plusz a telefon hangereje is OK! Talán a szolgáltatói jelerősség nem a legjobb! Habár eddig még mindig volt vétel..:3 (vodás vagyok)

Akku idő: kb. 2 napig bírja a cumó..általában 55%-on fejezek be egy napot! Egész napos Wi-Fi/mobilnet/BT kapcsolattal + 2-3 óra screen time-al + 1-2 óra zenehallgatás!

Van egyéb ROM is amúgy? Esetleg MIUI-t próbált már valaki???

" Impossible is nothing! "

(#44) micafighter válasza Maccesz (#43) üzenetére


micafighter
nagyúr

Rengeteg jó ROM van a telefonra, viszont a romolásra majd egy külön cikkben térek ki jobban.

(#45) micafighter válasza micafighter (#18) üzenetére


micafighter
nagyúr

farena fórumtársunk felvette a kapcsolatot a Oneplus supporttal. A kérdésünk lényege az, hogy miért érkeznek úgy a telefonok, hogy a tampered bit értéke true, ugyanis a tampered bit true azt jelenti, hogy már legalább egyszer nyitva volt a bootloader. Ezt írtuk nekik pontosan:

Dear Oneplus,

i bought a Oneplus One from you with an invite. I have NOT unlocked the bootloader, but it seems the device is already has been "tampered" as you see in the next image:

As far as i know, my device is supposed to ship from you as:
Device tampered: false
Device unlocked: false

Could you explain this to me? As far as I know Device tampered: true means my device has already been unlocked at least once. As i have stated, i have NOT unlocked the bootloader, not even once. A couple of my friends have bought the One from you with invites, and they experience the same thing.
Thank you for your time and help,

Megérkezett a válaszuk, pontosan ezt írták:

Hi (név)
,
Thanks for getting in touch with us. Due to the production process, there has nothing to worry. If there has anything I could help you with please feel free to contact us again. We will look into it. Hope you have a nice day.

Regards,
Sasi

Köszönjük hogy kapcsolatba lépett velünk. A gyártási folyamatnak köszönhető, nincs ok aggodalomra. Ha bármi segíthetek, kérem nyugodtan vegye fel velünk a kapcsolatot ismét. Igyekszünk segíteni. Kívánok önnek kellemes napot,
Üdvözlettel,
..
Ebből sajnos nem derül ki sok minden, tehát nem lettünk okosabbak semmivel, de azt tudjuk hogy nincs ok aggodalomra :)

bár ezt már eddig is tudtuk erősen sejtettük..

Szerk.: egyébként úgy lett volna helyesen, hogy but it seems the device has already been ... ezt én írtam el :)) Bár az ő válaszukban több hiba van :U

[ Szerkesztve ]

(#46) Pipiripi


Pipiripi
senior tag

Köszi szépen ezt a profi leírást :R
Eddig toolkit-el bohóckodtam, de ez sokkal jobb

(#47) steeveo842


steeveo842
újonc

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A leírás alapján szerettem volna elvégezni a műveleteket azonban megakadtam. Eljutottam odáig, hogy feltelepítettem az ADB-t, fel is ismerte a készüléket a számítógép, a telefonon is megjelent az általad leírt RSA kulcs ujjlenyomata. Ezután beírtam az adb reboot bootloader parancsot, s újra is indult a telo fastboot módban, azonban ekkor már nem ismeri fel a számítógép a telefont, ugyanis hiába írom be a fastboot devices parancsot s nyomok rá entert, nem történik semmi, nem listázza ki a telo azonosítószámát, így nem is tudok sajnos tovább lépni..

Ebben kérném a segítségeteket, hogy vajon hol lehet a hiba?

Várva segítségeteket, Üdvözlettel: István

nexus 4, oneplus one

(#48) micafighter válasza steeveo842 (#47) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia! Amikor fastboot módban van a telefon, nézd meg az eszközkezelőt, valoszinüleg driver gondja lesz.

(#49) steeveo842 válasza micafighter (#48) üzenetére


steeveo842
újonc

Köszönöm válaszod, valóban ott volt a hiba. Sikerült minden. Üdv.

nexus 4, oneplus one

(#50) micafighter válasza steeveo842 (#49) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szuper,örülök hogy sikerült :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.