Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spawn21


spawn21
veterán

nagyon érdekes lehet ez a hangmegoldás.

iPhone 13p

(#2) atike


atike
nagyúr

Na erre roppant mód kíváncsi lennék élőben... :U Arra meg főleg, hogy mit tud kezdeni (és hogyan és mennyire) a környezeti zavaró tényezők kiszűrésével.... :F

(#3) babkukta


babkukta
senior tag

Csak a japók!! :)

Üdvözlettel, Tibi

(#4) kbyte1024 válasza babkukta (#3) üzenetére


kbyte1024
addikt

Bizony odatettek magukat rendesen:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Érdekesen hangzik... (ez szóviccnek is jó) :D
Kipróbálnám! Bár az az alsó káva még mindig nem tetszik. Elfelezhették volna alulra és felülre.

Minden szavam magánvélemény!

(#6) rodrigez


rodrigez
senior tag

Na, hiányoltuk az innovációt a mostani telefonokból, erre a Sharp jó pár érdekes megoldást belepakolt a készülékbe. Kíváncsi vagyok milyen lesz a teló használatban. Kiküszöbölték-e a vékony keret miatti véletlen képernyőnyomkodást? Majd eldől gyakorlatban, de erről szívesen látnák itt egy tesztet, ha egyáltalán kapható lesz Európában.

[ Szerkesztve ]

(#7) rodrigez válasza tothmaxy182 (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Jó de akkor nem tudnál a szörfös srácokkal való kártyázás közben csalni! :D

(#8) kelly416


kelly416
veterán

De nagyon kipróbálnám... milyen hetekig zsebben hordani és bármikor használni. :B

(#9) hallerlaller válasza rodrigez (#7) üzenetére


hallerlaller
addikt

Uh, aza a kártyalapos trükk igen erőltetett.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#10) rodrigez válasza hallerlaller (#9) üzenetére


rodrigez
senior tag

Ahogy kb. a "vedd meg mind" sms is. :D Újgazdag beachboys teló. Fujjj most már nem is kell. :D

(#11) halkow válasza atike (#2) üzenetére


halkow
őstag

Pont erre gondoltam én is..

A múltkori cikkben is kerestem hol van a beszéd hangszóró :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#12) parkr


parkr
őstag

én néha úgy telefonálok hogy nem ér hozzá a fülemhez, csak pár mm-re van tőle.
ezzel mit kezdene a sharp??

(#13) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Borzasztoan visszataszito ez a reklam:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#14) Tidzsimon válasza parkr (#12) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Szerintem akkor is hallod.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#15) batai15


batai15
félisten

Oké hogy a beszéd hangot a kijelző de a többi hangot mi?

(#16) Döglött Róka válasza batai15 (#15) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hatlapon van hely boven.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#17) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

nagyon jó, hogy végre egy gyártó képes volt ezt meglépni :)
ilyen zéró keretes telefonokat szívesen látnék még a piacon, reméljük errefelé megy trend :K

ezek a reklámok viszont tényleg fárasztóak
csomó ember aki csak azért boldog mert egész nap a telefonját nyomogathatja :D

(#18) NemesTom


NemesTom
tag

Nagylevegő.... Wow. Nem semmi, mit ki nem találnak. A használhatóságára kíváncsi leszek :)

(#19) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Érdekes, és okos megoldásnak tűnik. Sajnos felénk nem jutnak el ezek a készülékek, esetleg csak szövevényes kerülőutakon. Így marad a nyálcsorgatás. Amúgy nekem nem tetszenek ezek a nagyon minimál keretes készülékek, egy kijelző az egész így, és lassan eljutunk az egyen dizájnig.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Most tényleg jön egy ilyen nem telefonjairól világhíres gyártó és újszerű tud lenni formában, innovációban?!?

Ez halt ki már rég a nagy gyártókból.

:R

(#21) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Minek ilyen vastag az alja, simán eloszthatták volna 2 részre. :)
HTC One user :)

Érdekes, de nem lehet túl strapabíró a felső sarkainál.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#22) Cyberpunk válasza gekkoXT (#20) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja talán félnek a kockázattól, amit olykor az innováció maga után von. Mondjuk az is igaz, hogy valóban innovatívnak lenni nagyon nehéz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#23) -Faceless-


-Faceless-
őstag

A legdurvább, hogy a sima crystal s400 függetlenül 250 dollár... Mit meg nem adnék érte. :(

(#24) Döglött Róka válasza -Faceless- (#23) üzenetére


Döglött Róka
veterán

250 dollart?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25) -Faceless- válasza Döglött Róka (#24) üzenetére


-Faceless-
őstag

Itthon vagyunk majd hogyha lesz belőle olyan változat is ami 2G-nél többre használható, akkor igen 250 dollárt.

(#26) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

kell egy új szó az innováció helyet, mert azt az apple lefoglalta a semmittevés szinonimájaként, ezért itt nem használható :S

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#27) Parallaxis válasza MCGaiwer (#26) üzenetére


Parallaxis
addikt

Majd ha az ilyen keret nélküli csodádat leejted fotózás közben, mert már nincs hol megfognod anélkül, hogy ne nyúlj bele a képbe, és ripityára törik a kijelző, mert az ég adta világon semmi nem védi az ütődéstől, akkor rájössz, hogy ezt nem innovációnak, hanem parasztvakításnak hívják és az életben nem veszel ilyet többet :D

--

Egyébként a Samsung egész jól elvan azzal, hogy azt a "semmittevést" másolgatja :D

(#28) Rover623


Rover623
félisten

Lehet hogy tévedek, de megpróbálok válaszolni a cikk címére! :DDD

Az előlap alsó részén...vízszintes ráccsal fedve.

Kering egy ilyen video is mindenfelé, pl. a fácsén is: [link]
Szerintem a video megtévesztő! Amit a kommentátor az előlapon mikrofonnak hisz, az egy hangszóró! Van egy hátul is. A mikrofon szerintem alul van, az USB csati mellett, a szokásos kis kerek lyuk formájában. A környezeti zajok szűrésére szolgáló másodlagos miki is a hagyományos kerek lukacska a hátlapon, az optika mellett. Szerintem zajongásra alapból a hagyományos hangszórók szolgálnak, a közelségérzékelő jelére, vagy az érintőképernyő aktivitásának megváltozására pedig rásegít a képernyő a "vezetéses" hangkeltéssel...
Egy ilyen méretű, tömegű és merevségű felület (gyk.: a teljes kijelző üvegfelülete!) széles sávú hangátvitelre gyakorlatilag alkalmatlan. Pláne akkora hangerővel, hogy az jól hallható legyen nem "vezetéses" módon is, vagyis a levegőt használva átvitelre! :(
A telefon méretéhez, de főleg az akkumulátorához képest irdatlan méretű mágnes(ek) és erősítő szükségeltetne egy ilyen megoldáshoz....vagy vmilyen komoly piezoelektromos zajkeltő, amit baromi merev módon hozzászerkesztettek az előlaphoz.
Szerintem.

P.S.:
Ismétlem: lehet hogy tévedek. De majd ha kézzel fogható lesz több helyen, kiderül az igazság! :DD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#29) macskea


macskea
őstag

Hát érdekesnek érdekes, kíváncsi vagyok mennyire használható jól a gyakorlatban. Jól értem, hogy a kijelzőnek hozzá kell érnie az ember füléhez? Mert ez néha nehezen kivitelezhető.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#30) Cyberpunk válasza MCGaiwer (#26) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja nem az Apple reformálta meg az okostelefon piacot, a táblagép piacot, a zenepiacot, életre keltették az ultrabook szériát, és a számítástechnikában sem voltak eléggé innovatívak ja. Mi az az innováció szerinted?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) MCGaiwer válasza Cyberpunk (#30) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ez

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#32) Parallaxis válasza Rover623 (#28) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egy ilyen méretű, tömegű és merevségű felület (gyk.: a teljes kijelző üvegfelülete!) széles sávú hangátvitelre gyakorlatilag alkalmatlan.

A kijelző felülete biztos, hogy nem alkalmas ilyen hangkeltésre, már csak azért is, mert mikor hozzáér a kezed, arcod, füled, akkor nagyon eltorzulna a hangzás, vagy meg is szűnne. Arról nem beszélve, hogy egy ekkora felületet megrezgetni elég szép energiát emésztene fel és a belső alkatrészeknek sem válna javára hosszú távon.

(#33) culas25


culas25
tag

Bár a reklámtól nekem is felfordult a gyomrom, a telefon nagyon tetszik. Persze, lehet hogy ez már túl vékony keret, esetleg sérülékeny miatta a kijelző, de nem ez a lényeg. Az a lényeg, hogy megcsinálták, és szerintem évek óta ez a leglátványosabb innováció.

(#34) Cyberpunk válasza MCGaiwer (#31) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor miért vádolod azzal, hogy nem innovatív? Na meg hogy jön ide az Apple szapulás egy Sharp hírhez, vagy miért kell mindenbe belekeverni? Miért nem írsz más gyártót, szerintem nem csak az almát lehet ezzel vádolni. Megértem, hogy Apple fóbiád van, de ez már egy kissé sok lesz.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#35) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

A videó közben folyamatosan az az érzésem volt, hogy a nő fejtetőn fogja a telefont.
Egyébként olcsóbb megoldás lett volna egyszerűen csak feljebb tenni a hátsó hangszórót és megmondani a vásárlónak, hogy beszélgetéshez fordítsa meg a telefonját, úgy is lekapcsol a kijelző. :)

(#36) Parallaxis válasza MCGaiwer (#31) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hát ha az, hogy csináljunk valamit amit más nem, igaz nem ergonomikus, nem jól használható, de legalább a marketingosztály jól elvan vele, az innováció, akkor teljesen igazad van :D

(#37) MCGaiwer válasza Cyberpunk (#34) üzenetére


MCGaiwer
addikt

applephobe-phobenak lenni milyen érzés?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#38) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...kihangosító szettnek pedig ezt javasolnám:

[link]

Egyébként nagyon várós már a tömeges elterjesztése az üveglapot membránnak is használó hangkeltők használata.
Egyszer volt alkalmam olyan autós napfénytetőt hallgatni, ami egyben hangszóró volt.
Persze abban még látszott a beépített elektronika, de nagyon frankón szólt.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#39) Parallaxis válasza mrlujoak (#38) üzenetére


Parallaxis
addikt

Megfelelő BT-os vibrációs kihangosítóval az ablaküveg is döbbenetesen jól szól :D

(#40) #86973952


#86973952
törölt tag

Na, erre én nagyon kíváncsi leszek, pont ez volt az egyik "vitás" dolog az előző témában. Érdekes elképzelés, én azért arra leszek kíváncsi, hogy milyen lesz ez telefonálás közben. Az ötlet jó, de veszteség és a minőség szerintem még kérdéses ennél, illetve a külső zaj elnyomás. Majd kiderül gyakorlatban, nekem tetszenek a megoldásaik, várom a tesztet, ha lesz.

(#41) Döglött Róka válasza mrlujoak (#38) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Fuh, lenyugozo ez a szett. Kosz!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#42) 64b0r


64b0r
aktív tag

Jópofa ötlet, és innovatív, de nem értem, hogy miért erőltetik ezt a keret nélküliséget. Mármint értem, hogy honnan indult, régen tényleg nem volt kihasználva az "ingatlan" a telók elején, de ezt már ugyanolyan túlzásnak érzem mint a szilikonos ajakfeltöltést, mert a vastag ajkak szexik. Igen, egy forma vagy arány BIZONYOS határig tényleg jól néz ki, de ha azon túl megyünk, akkor onnantól kezdve groteszk lesz...

A másik problémám: mivel az üveglap a rezgőfelület, ami a hangot kelti, ha leejtik, és bepókhálósodik, akkor el is némul a telefon, kvázi használhatatlan lesz. Eddig csak esztétikai problémát, és kezelési nehézséget okozott a pókháló, most már az alapvető funkcióját veszíti el a telefon.

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#43) 64b0r válasza Rover623 (#28) üzenetére


64b0r
aktív tag

"Egy ilyen méretű, tömegű és merevségű felület (gyk.: a teljes kijelző üvegfelülete!) széles sávú hangátvitelre gyakorlatilag alkalmatlan. Pláne akkora hangerővel, hogy az jól hallható legyen nem "vezetéses" módon is, vagyis a levegőt használva átvitelre!"

Ad egy: a merev, de rugalmas anyagok igenis remekül használhatóak hangvezetésre. (gyerekkorodban biztos te is játszottál telefonosat 2 műanyagpohár és egy zsinór segítségével)

Ad kettő: A hullámok amplitudója (gy.k. hangerő ez esetben) négyzetesen csökken a távolsággal. Azaz a füledhez tartva sokkal hangosabb lesz. Próbáld ki azt, hogy egy éppen rezgő telefont a füledhez tartasz, fülsüketítő a berregés. :)

Ad három: A kihangosítást/csengést valószínűleg a hátlapon lévő másik, hagyományos hangszóróval oldják meg. Ez nem egy filléres kínai vacak, amiben csak 1 hangszóró van.

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#44) #86973952 válasza 64b0r (#42) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem ha valakinek a leejtéstől bepókhálósodik a telefonja, akkor az is használhatatlan lesz, főleg napfényben, ahogy visszaveri a nap sugarait. Legalábbis én tuti cserélném, cseréltetném.

A másik dolog meg ez:
"A Crystal és a Crystal X rendelkezik egy hangrezegtető motorral, ami az egész képernyőt használja a hang továbbítására, így fülünket tetszőleges helyen a megjelenítőhöz érintve a hanghullámok eljutnak a hallójáratba."

(#45) macskea válasza #86973952 (#44) üzenetére


macskea
őstag

Szerintem itt olyan problémára gondolj, hogy elesel biciklivel, és nem tudsz magadnak hívni egy mentőt. Nyilván ez sarkos, de itt az alapfunkció sérülhet, miszerint lehet-e telefonálni vele avagy nem.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#46) #86973952 válasza macskea (#45) üzenetére


#86973952
törölt tag

Na igen, ez mondjuk nem rossz érv.

Erről jut eszembe, az üveg milyen felületből áll? Mi védi? Lehet írták, csak elkerülte a figyelmem?

[ Szerkesztve ]

(#47) 64b0r válasza #86973952 (#44) üzenetére


64b0r
aktív tag

Akkor a használhatatlan definíciójában nem értünk egyet.

Szerintem egy tárgy akkor használhatatlan, ha nem TUDOM használni.
Az általad mondottak szerint te akkor gondolsz valamit használhatatlannak, ha bizonyos helyzetben nehézségekbe ütközik a használata. A napfényben olvashatóság szerintem nem egy kategória a telefonálással :)

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#48) Gusztáv válasza #86973952 (#44) üzenetére


Gusztáv
addikt

Alapvetően nekem tetszik a telefon, bár a reklámban tényleg komoly mennyiségű bullshit található (innovációnak eladnia a fényképezésnél használható segédrácsot 2014-ben kicsit erős). A hangszóróról meg nekem is azok a BT-s kihangosítók jutottak eszembe, amiket fel kell tapasztani valamire (vödör, lámpabura, ablaküveg), és iszonyat hangosan szólnak.Mondjuk az is érdekes, hogy ha japánba szánják, akkor miért nincs egy japó sem a reklámba?

[ Szerkesztve ]

Laci

(#49) #86973952 válasza 64b0r (#47) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nálam az. Az utolsó Samsung -om, egyben az egyetlen bezúzott telefonomnál jártam így. Csak erős árnyékban vagy borús időben láttam a kijelzőt. Ergo telefonálni sem tudtam, mert hiába érzékelt, semmit nem láttam abból, amit csináltam. Fólia tartotta össze a "kijelzőt", az volt az igazi Crystal hatás :D

[ Szerkesztve ]

(#50) Rover623 válasza 64b0r (#43) üzenetére


Rover623
félisten

Ad egy: a merev, de rugalmas anyagok igenis remekül használhatóak hangvezetésre. (gyerekkorodban biztos te is játszottál telefonosat 2 műanyagpohár és egy zsinór segítségével)

Ezt simán aláírom... :K

De!

Szerinted egy mobiltelcsi üveg előlapja, vagy bármilyen edzett üveg RUGALMAS? :F

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.