Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MarioAna


MarioAna
senior tag

Hali!
Érdekes írás.
egy apró hiba: →2x1Gb Kingmax DDR2 1066Mhz @ 800Mhz 4-4-4-12...majd
A 2x1GB Geil Ultra 800mhz-en ketyeg.... akkor most melyik van :F . (Gondolom a Geil, mivel azt írod többször, illetve a képen is narancssárga valami van a ram foglalatodban :DDD . :R )

[ Szerkesztve ]

(#2) Tomate válasza MarioAna (#1) üzenetére


Tomate
veterán

1066-os a ram, de 800on hajtom 4-4-4-12 társaságában.
Jah.. leesett! :R

[ Szerkesztve ]

(#3) MarioAna válasza Tomate (#2) üzenetére


MarioAna
senior tag

:C :R

(#4) peti_s


peti_s
addikt

Érdekes, csak azt hiányoltam hogy vajon mennyit mutat a processzor érzékelője, a videókártya érzékelője, hogy végülis mekkora az eltérés, mekkora a hőleadásnál a veszteség.

(#5) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

:C Remek írás.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6) powerp4


powerp4
aktív tag

:C Érdekes írás, de én is hiányoltam a beépített hőmérők hőfokait, amit peti_s kolléga is említett.

powerp4

[ Szerkesztve ]

powerp4 --- Mobilon (2O~824~2I~3O) 12-22 óra között vagyok elérhető!! --- Aktuális hirdetéseim: https://tinyurl.com/2m3bmhwc --- Új szabályok a HardverApró-n (érdemes elolvasni!): https://tinyurl.com/yckdt3k3 --- Jelöld be magad a PH! térképen: https://terkeph.hangya.net

(#7) Tomate


Tomate
veterán

Azt a pá helyet ahol tudom nézni a hőfokokat (everest, rivatuner) megnéztem. A különbség elenyésző.(kb +/-5%)

(#8) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Engem az érdekelne mennyi kb egy ilyen mérő?

(#9) peti_s


peti_s
addikt

Hát biztos nem egy olcsó darab. :)

(#10) Tomate válasza ez_meg_emaz (#8) üzenetére


Tomate
veterán

Nem tudom, de drága.... :K

(#11) lúzer


lúzer
veterán

hány fok az ami már kellemetlenül forró ha megfogod?
50?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12) RexpecT válasza lúzer (#11) üzenetére


RexpecT
addikt

Szerintem ottan körül van :K .

(#13) lúzer válasza ez_meg_emaz (#8) üzenetére


lúzer
veterán

link

RexpecT: :K

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14) ez_meg_emaz válasza lúzer (#13) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Nah kb ennyire számítottam. Thx a linket.
Lehet majd én is beszerzek egyet. Hasznos kis cucc. A smart értékek samsungnál nemigazán tükrözik a valóságot, a táp hőmérsékletéről meg semmit se tudni. De majd ha lesz fölös pénzem, addig megvagyok nélküle is.

(#15) bartucc


bartucc
addikt

Én unokatestvéremnél van ilyen, amikor gépet telepítek néha nála, akkor szórakázok vele, de hasznos cucc. Kár hogy csak 280C fokig mér, néha még gépbe is kevés lehet:DDD(ha már lángol, stb:D)
De tényleg korrektebb mint az érzékelők, sztem bizononyos szinten:D

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#16) Tomate válasza lúzer (#13) üzenetére


Tomate
veterán

Hát nem tudom, hogy egy ilyen olcsójános kategória mit tud nyújtani... Lehet hogy jó nem tudom, de ahogy az átlag árakat elnéztem nem ennyibe kerültek.

(#17) bartucc válasza Tomate (#16) üzenetére


bartucc
addikt

Tudomásom szerint 20-30k egy újonan...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#18) ez_meg_emaz válasza bartucc (#17) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hát ha olyan kell ami -100tól + 1300fokig mér akkor annyi. Azokat nem azért veszik vsz mert pc-t nézegetik vele, sokkal szélsőségesebb profibb felhasználásra vannak azok a 30k-s cuccok.
Pc-hez böven elég ha nem fél hanem 1 mp alatt dobja ki az eredményt, tárolnia is fölös, illetve -10től 130-150fokig mér az is elég böven szerintem. De akinek kell memoriás, átlagotmérős, 1300fokig az vegye is meg a 30k-s cuccot. :)

Ja és az hogy a 30k-s 1%-ot téved + -, a 7k-s meg 2%-ot + -, szerintem az is belefér, de aki ugyérzi nem annak lelke rajta. Nekem nem ér meg 20-25k pluszot a felntebb emlitett pár "extra".

[ Szerkesztve ]

(#19) bartucc válasza ez_meg_emaz (#18) üzenetére


bartucc
addikt

Pontosítok: ami a kezembe volt az annyi:D
Azt gépek méréséhez használják, szval nem gond ha nem repül az égbe a fél gyár, ezért ennyi:D
De egész elfogadható a 7k!!!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#20) Qru


Qru
MODERÁTOR

üres járatban a gpu 30 fokos, a borda meg 33? Vagy elmértel/írtál vmit vagy vmi más fűti a bordát.
Amúgy, tetszik, jó írás! Kíváncsi lennék az én gépem valós hőfokair is.

#nincsbennetarcsi

(#21) Tomate válasza Qru (#20) üzenetére


Tomate
veterán

Igaz, én se tudom, hogy hogyan de ezt mutatta a műszer. X-akta :)

(#22) Kasza08 válasza ez_meg_emaz (#18) üzenetére


Kasza08
őstag

Neked igen, de Achill3usék, Overlockeréknek kell a -100-at is, hogy mutassa:K PC-hez. Mod-tech Hall-on néztem mit csinálnak, folyékonynitrogénes hűtésnél használtak ilyet. -53°C volt rajta:Y
Az írás pedig érdekes, tetszik:R

(#23) ez_meg_emaz válasza Kasza08 (#22) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hát nekik ja. De én nem rájuk hanem magamra gondoltam. :) Rajtuk kívül amugy sincs sok ember aki olyan hűtést használ. A 100-200k phs-ból kb annyian hogy egy kezemen megtom számolni. Szal az itteniek 99,99%-ának böven jo egy 7k-s mérő. És még ezzel is keveset mondtam mert szvsz nincs 14 ember aki nitro.val hütene.

(#24) lúzer válasza Tomate (#16) üzenetére


lúzer
veterán

az átlag valóban 30-50k, ez tényleg kiugróan olcsó

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#25) lúzer válasza Tomate (#21) üzenetére


lúzer
veterán

egyáltalán hogy mérted?
betakarja teljesen a borda nem?

mármint a gpu-t

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#26) Tomate válasza lúzer (#25) üzenetére


Tomate
veterán

Nyák tetejéről a gpu közepét. Máshogy lehetetlen lett volna...

(#27) vPhis


vPhis
aktív tag

jó ez a cucc
hol lehet kapni?

(#28) Tomate válasza vPhis (#27) üzenetére


Tomate
veterán

Pl itt.

/google súgta/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.