Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Ennyi penzert 4G rammal vicc.

(#2) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

De nem szeretem ezt a "nem jut majd mindenkinek" marketing dumát, kezd unalmas lenni.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#3) section9


section9
őstag

Hát, nem egy Microsoft Surface Pro. :D

(#4) nemlehet


nemlehet
őstag

És ez azért jobb vétel mint egy MB Air vagy egy Zenbook mert?????

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Én még olyan embert se láttam, aki hallott volna olyan emberről, aki már látott valakinél Chromebook-ot...

(#6) Viktor0610 válasza szilagyiv (#5) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínűleg sokat adtak el az elsőből, ezért hozzák be méregdrágán a másodikat. :D :))

Samsung Galaxy A54

(#7) Exil3s


Exil3s
csendes tag

Luxustermékeket vagyis inkább luxus árkategóriájú termékeket kell gyártani mert valaki úgyis megveszi :D a Presztizs az fontosabb mindennél ugyebááár :D

10 emberből 6 az 4

(#8) velizare válasza nemlehet (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

:F nem jobb, és nem is állította róla senki, szóval ne húzd fel magad. ez egy tanulmány, amit meg lehet venni, ha túl sok felesleges pénzed van.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) Elrood válasza szilagyiv (#5) üzenetére


Elrood
őstag

Nálunk 4 is van mit szólsz? :)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#10) zzola


zzola
félisten

1300 dollár ezért a hardverért? LOL xD

(#11) Laggner válasza zzola (#10) üzenetére


Laggner
csendes tag

Az ASRock is most jelentett be egy USB 3.1-es alaplapot... És ha abból összerakkok egy gépet, azzal legalább dolgozni is lehet. Útra meg tök jó a tablet. Nem igazán értem a koncepciót. A felbontása tetszik amúgy.

Laggner

(#12) szilagyiv válasza Elrood (#9) üzenetére


szilagyiv
senior tag

És mire használjátok? :DDD

(#13) Elrood válasza szilagyiv (#12) üzenetére


Elrood
őstag

Fejlesztünk rá.
Amúgy magamnak én se vennék, számomra túl korlátolt a rendszer.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#14) nemlehet válasza velizare (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem húztam fel magam, csak nem értem. Mire jó ez? Miért kéne ezt venni szemben a fent említett példákkal? Mivel tud ez többet, mik az előnyei? Vagy ez olyan mint az "I'm rich" app volt?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) pengwin válasza nemlehet (#4) üzenetére


pengwin
addikt

Ne húzd a szád, legalább Core M van benne, és így valószínűleg lehet majd rá igazi operációs rendszert rakni! ;) ;]
Az a vicc a Chrome OS-ben, hogy szerintem bármelyik felhasználóbarátabb linuxon meg lehet ugyanazokat a dolgokat csinálni, amit ezen, csak ott nem vagy lekorlátozva ennyire...
Ráadásul az SSD-k és energiatakarékos, olcsó x64-es SoC-k/CPU-k korában szerintem már nem nagyon van létjogosultsága egy ennyire "slim" rendszernek... már egy sokkal komolyabb rendszer is betölt és fut ugyanolyan szerény hardveren probléma és vírusmentesen, mint a Chrome OS...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#16) Prof


Prof
addikt

Nehez lenne olcso gepet epiteni egy 400-500 dollaros procival lol. Tovabbra is utalom a vekony notikat.
Altalaban hangos+meleg+gyenge.

(#17) GeryFlash


GeryFlash
veterán

4Gb+64Gb SSD édesf...om :F

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) velizare válasza nemlehet (#14) üzenetére


velizare
nagyúr

ez egy tanulmány, amit megvehetsz, ha akarsz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) vicze válasza pengwin (#15) üzenetére


vicze
félisten

Mivel a ChromeOS Gentoo Linux(korábban Ubi volt), így elég nehéz ilyet állítani. Mármint, hogy a Lniux többet tud.
A ChromeOS lényege pont a korlátozottság, és hogy pontosan és kontrollálható OS, így a frissítéssel sincs probléma. (Ideális olcsó alternatíva sok webalapú alkalmazás számára, a felhasználására meg keress rá, sok cégnél is használják.) A fejlesztés eléggé apránként halad, most épp az android alkalmazások támogatása kerül lassan bele, ami elég nagy lépés azért a jövője szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#20) GeryFlash válasza vicze (#19) üzenetére


GeryFlash
veterán

...mivel egy korlátozott Linux így h a francba ne lehetne azt állítani? :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#21) Laggner válasza velizare (#18) üzenetére


Laggner
csendes tag

Ennyi pénzért inkább a bogarak szaporodását tanulmányozom. ;)

Laggner

(#22) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Hát az első nagy dobásnka látszott addig az öt percig, amíg a kijelzőfelbontásban utol nem érték a pémium notebookok.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) vicze válasza GeryFlash (#20) üzenetére


vicze
félisten

Jó akkor csak nekem paradox, hogy a Linux helyett a Linux többet tud. :) (Ha jól emlékszek volt valami "jailbreak" rá vagy mi a fene, onnantól meg sima Linux lesz.)
A korlátozás a rendszer lényege nyilván, mint írtam.

[ Szerkesztve ]

(#24) Smiley válasza GeryFlash (#17) üzenetére


Smiley
őstag

Nem a windows-bol kellene kiindulni, 4GB boven eleg ha normalis rendszer van alatta. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#25) lev258 válasza vicze (#23) üzenetére


lev258
veterán

A Linux egy elég tág ökoszisztéma, amibe beletartoznak a PC-re szánt disztribúciók, az Android, mindenféle eszközök szoftverei (routerek, füstjelzők, ...). A Chrome OS a többi Linux disztribúcióhoz képest igenis kevesebbet tud; nem célja, hogy funkcionálisan egyenrangú legyen.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#26) GeryFlash válasza vicze (#23) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen, csak neked, mert hiába lehet benne, ha nem tudja használni. Ha valóban van jailbreak (amiről nem tudok) akkor ,,felokosítható" Linuxá.
Amúgy az egész ,,mindentafelhőbe" irányzat nem tetszik, gondolom emiatt is van még mindig nevetséges tárkapacitás a cuccban, a gond hogy semmi nem indokolja az árát (ne, a core M se).
De valóban developer cuccnak szánták akkor semmi probléma.

Smiley: Remek, csak ezen az áron az anyag költségre ha rátekintek akkor röhejes. Amúgy meg nem, nem a Windows fogyaszt sokat/chrome keveset, simán erre nincsenek alkalmazások (játékok, photoshop stb) amik kihasználnák.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27) LordX válasza szilagyiv (#5) üzenetére


LordX
veterán

Nekem van :)

És hogy még duplán szopassam magam, ARM-os (Samsung Chromebook 2).

[ Szerkesztve ]

(#28) Tigerclaw válasza vicze (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Eddig is elég nehezen lehetett ezekre ráhúzni az "olcsó alternatíva" jelzőt, egy ilyen hardverrel szerelt chromebook meg totálisan be fog esni a drága (méregdrága) kategóriába. Én azért szívesen olvasnék néhány esettanulmányt a Chrome OS itthoni céges vagy iskolai alkalmazásáról. (ha tényleg van ilyen)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) zorrokalap


zorrokalap
tag

Nekem van egy asus c200. A "jailbreak"-et crouton-nak hivjak ezzel egy 14.04es xubuntu van rajta.
Vannak problemak ha tul van terhelve pl akad a hang, pl ezert nem tudtam rendesen hotline miamit tolni rajta, de a binding os isaac ment rendesen. En pl azert vettem mert full passziv es 10 orat bir(ha csutkan jaratom akkor is 5ora) aztan tudom az agybol tolni, repteren, akarhol stb. Nalam a tablat valtotta es sztem jobb hogy van rendes billentyuzet/touchpad/linux.
De ennek a pixel 2nek semmi ertelme :)

[ Szerkesztve ]

(#30) pengwin válasza vicze (#19) üzenetére


pengwin
addikt

Ne haragudj, de jelenleg nem látom értelmét, hogy miért jó az, hogy gyakorlatilag csak webappokat tudsz használni egy linux alapú rendszeren, a rendes linuxos asztali funkciókat meg nem lehet elérni.
Egy rendes linux ugyanezzel a hardverrel ugyanígy elérné Chrome-on vagy akár Chromium-on keresztül ezeket a funkciókat, és még szükség esetén sokkal többet is nyújthatna, és mint írtam a mai hardverekkel simán hozná a sebességet is.
Ha majd a COS tud androidos appokat is futtatni, akkor azt mondom, hogy lesz egy egyértelmű pozitívuma, de az még mindig csak egy érv lesz, hogy miért jobb ez, mint egy desktop linux... ráadásul akkor is csak szükségmegoldás lesz, szerintem meg szívjon a fene az érintőkijelzőre kitalált appokkal egy netbookon/subnotin...
Egyébként meg ha ezen meg lehet oldani az Android appok futtatását, akkor csak idő kérdése, hogy bekerüljön a funkció egyik-másik desktop linuxba is... nem csodálkoznék, ha esetleg a Goobuntu-ban már benne lenne...

Üdv, pengwin

(#31) bteebi


bteebi
veterán

Szerintem nagyon jól néz ki, és biztos elég jó is lesz, de nem ennyiért. Azért szívesen kipróbálnám, még nem láttam Chromebookot élőben. Ez a "limited edition" meg egy baromság - az én gépemből például csak egy van, mégse adna érte senki se többet annál, mint amennyit ér... :N

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) kromatika


kromatika
veterán

Na ennyiért ez nagyon felejtős.

(#33) Garada


Garada
őstag

Érdekes felfogás, ha az első nem ment olyan jól legyen méregdrága a következő.

(#34) vicze válasza pengwin (#30) üzenetére


vicze
félisten

A Linux rákfenéje továbbra is a support és a támogatás, és ehhez van, a legtöbb dekstop Linuxhoz nincs, vagy nagyon drága. Ezt ott van előre telepítve fut nincs gond vele. Annak aki ezt veszi egyszerűen nem kell többre, mint hordozható netes terminálnak némi extrával, egyszerűen erre van kitalálva. Egyre többeknek ez elég is, és egyre többen használják is, minél inkább a puszta netes világ felé haladunk annál használhatóbb lesz a ChromeOS, és ebbe a világban mozognak az okostelefonok és a tabletek is. Lehet hogy nem tetszik sokakank, de attól még van.

@GeryFlash (+ sokan): Azt hiszem a Pixel-lel kapcsolatban nem igazán értik meg sokan, hogy ez inkább egy referencia termék fejlesztőknek, hogy valami igényes és minőségi terméken tudjanak fejleszteni az OS-re ne egy 200$-os Chromebook-on. Kevésbé a user tömegeknek van szánva, hanem inkább egy presztízs termék Google rajongóknak. (Őket ez az összeg ugyan úgy kevésbé hatja meg mint, a Google Glass ára.) Amúgy 3év 1TB Drive jár mellé, ami 1éve még 100$ volt havonta most már 10.

@Tigerclaw: Oktatási tanulmány (szövegesek).
Konkrét eset tanulmányt nem találtam, de céges átállások:
Woolworths - 25e gép
Quality Distribution
Több kisebbet is láttam már, de nem nagyon találom sajnos, nyilván főleg US-ben jellemzőek a váltások, web orientált cégeknél, hogy költséget csökkentsenek a lehető legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#35) bteebi válasza vicze (#34) üzenetére


bteebi
veterán

"Azt hiszem a Pixel-lel kapcsolatban nem igazán értik meg sokan, hogy ez inkább egy referencia termék fejlesztőknek, hogy valami igényes és minőségi terméken tudjanak fejleszteni az OS-re ne egy 200$-os Chromebook-on."

Jogos, eddig én se így gondoltam rá.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) kovgab válasza GeryFlash (#20) üzenetére


kovgab
aktív tag

hát ez jogos ...
:C

Ká Úr

(#37) simonzé


simonzé
addikt

Nekem van egy Acer c710-es chromebookom. Számomra kevéske volt a tudása, de anyukám imádja. Netezesre, videonezesre, Facebookra, alkalmi szövegszerkesztesre is tökéletesen alkalmas.
Ja, es 18k-ba került 2gb rammal, 12 colos kijelzovel es 320-as hdd-vel.

Szerk: chrubuntuval is hibátlanul működik teljes értékű Linux laptopkent.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#38) pengwin válasza simonzé (#37) üzenetére


pengwin
addikt

A "Chrubuntu" gondolom a rootolt, korlátozásoktól mentes verzió neve?

Lehet a Chrome OS-t valahogy telepíteni sima laptopra?
Van egy Acer Z5750ZG-m, azon szívesen kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#39) LordX válasza pengwin (#38) üzenetére


LordX
veterán

A Chrubuntu egy standard Ubuntu Chromebookra. A ChromeOS nem azért korlátolt, mert nincs root access, hanem mert nincs benne a hiányolt funkcionalitás.

Nem lehet; Chrome OS csak laptoppal együtt beszerezhető. Van az opensource verzió, a Chromium OS, azt talán, de annak is elég gyér a hardver támogatása.

(#40) pengwin válasza LordX (#39) üzenetére


pengwin
addikt

Akkor valószínűleg közelebb jutok hozzá egy minimális Ubuntu install-lal, amire ráteszek egy Chrome-ot.

Üdv, pengwin

(#41) benczeb


benczeb
aktív tag

Sziasztok, ha Angliában veszek egyet, itthon tudom szervizeltetni, ha esetleg valami baja esne? Google iroda van idehaza, a garancia kérdéssel kapcsolatban tud valami segíteni. Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.