Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) krisi047 válasza xhege (#147) üzenetére


krisi047
aktív tag

Tudnál egy leírást adni róla, hogy sikerült felrakni? Root jogod van?

(#152) Kornel


Kornel
veterán

Van egy kis gaz a teloval. Elzsibbad az alkarom, olyan nehez ;)
De tenyleg ilyen nehez telom meg nem volt. :(

(#153) Dhampir válasza Kornel (#152) üzenetére


Dhampir
félisten

Húsz deka, az húsz deka. :)
Legalábbis körülbelül annyi.

(#154) xhege válasza xhege (#149) üzenetére


xhege
addikt

Nálam sem a face a prioritás, de nem baj ha az is megy :)

(#155) gyuszito válasza Kornel (#152) üzenetére


gyuszito
senior tag

Van benne anyag :D

Szerk.: Kezdünk vissza kacsintani a 3410-es korszakba.. Nem ajánlott a fejedre ejteni ezt sem már :D :R

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#156) xhege válasza krisi047 (#151) üzenetére


xhege
addikt

Elég sokat kínlódtam, de összejött. Majd igyekszem egy leírást összerakni róla. Igen megvan a root is.

(#157) xhege válasza Kornel (#152) üzenetére


xhege
addikt

Ez az ami eddig még nem tűnt fel szerencsére :DD

(#159) xhege válasza #45553408 (#158) üzenetére


xhege
addikt

Én abszolút mezei júzer vagyok és örülök. Igaz sokat szívtam vele ma délután míg olyan lett amit szerettem volna. Sokáig tartott összekukázni az infókat az angol oldalakról, de megérte.
A telefon szerintem nagyon is jó. Majd írok erről egy kis összegzést, ami talán segít másoknak, bár hangsúlyozom nem vagyok egy nagy guru.

[ Szerkesztve ]

(#161) xhege válasza #45553408 (#160) üzenetére


xhege
addikt

Ha beleteszed a kártyád működni fog. A gps gyors, pontos. Ami a 17.0 rom két legnagyobb hibája az sokszor az updater app hiánya és az automatikus forgatás bizonytalansága. Ha ezek nem zavarnak akkor nem kell buherálni. Engem zavartak :DDD . Ja az updater app utólagos felrakása kb 5 perc.

[ Szerkesztve ]

(#163) xhege válasza #45553408 (#162) üzenetére


xhege
addikt

Nálam abban látszott, hogy nem fordult időnként automatikusan. A beállításokban ha ki aztán úja bekapcsoltam a funkciót, akkor egy ideig megint jó volt .

(#164) Disque válasza xhege (#141) üzenetére


Disque
aktív tag

A twrp recoveryt-vel engedi frissíteni a 23-as romra, mert a 17 recovery-je ha igaz akkor valami build.promp hiba miatt nem engedi a frissítést?

(#165) kcsa válasza xhege (#161) üzenetére


kcsa
veterán

"A gps gyors, pontos."

Erről más a véleményem.

(ahogy nézem épp halott a gdrive linkelés, de csak megjavítják)

(#166) McReay válasza xhege (#159) üzenetére


McReay
aktív tag

Ennek a leírásnak én is nagyon örülnék. :B

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#167) xhege válasza kcsa (#165) üzenetére


xhege
addikt

Ez az én tapasztalatom. :)
Mindenféle programokkal nem teszteltem, de a gyakorlatban igen. Siófok-Orfű távon tökéletesen tette a dolgát a hárombetűs szoftverrel. Sehol nem volt lemaradásban, nem vesztette el a jelet, és első indításkor is gyorsan talált holdakat. A gyakorlatban nekem gyors és pontos volt.

(#169) xhege


xhege
addikt

Sziasztok!

Na megpróbálom összeírni, hogy jutottam el a stabil 23-as romhoz a megkapott döcögős 17-es multiról. Előrebocsátom, hogy nem vagyok szakember vagy nagy guru. Az infókat úgy kukáztam össze a netről, többnyire angol nyelvű fórumokról. Szóval szakszerű leírást ne várjatok tőlem. Azt próbálom leírni én hogyan csináltam, és ez nem garancia arra, hogy mindenkinek működik. Szóval csak saját felelősségre!!!

A telefon amit kaptam a 17-es multi rommal jött. Első nagy hiba, hogy nem volt rajta updater app. A második, hogy a képernyőforgatás nem minden esetben működött, a harmadik és egyben legkisebb hiba az volt, hogy a face app indulás után azonnal összeomlott. Egyébként a multi rom sem tökéletes magyar sok helyen maradt benne angol ez-az.

Első lépésben feltettem rá az updater appot az alábbiak szerint. Le kell tölteni a 23-as stable romot mondjuk innen: http://en.miui.com/download-218.html#313 a számítógépre. A zip fájlt kicsomagolva be kell menni a system mappába, onnan az app mappába, ás ott kiválasztani az updater.apk fájlt. Ezt fel kell másolni az sd kártyára és onnan installálni.

Ha ez megvan érdemes egy mentést csinálni a gyári backup programmal.

A következő feladat a telefon rootolása (rendszergazdai jogosultság megszerzés vagy valami ilyesmi). Ezt az itt leírtak alapján csináltam : http://en.miui.com/thread-22103-1-1.html Erről az oldalról letöltöttem a Root_RedmiNote.zip fájlt (a másik fájl csak a 23-as rom rootolásához kell) és felmásoltam a telefon sd kártyájára. A linkelt oldalról letöltöttem a Root_RedmiNote.zip fájlt az sd kártyámra. Megnyitottam az updater appot. A telefon alján lévő bal szélső gombbal bementem a menübe. Ott rányomtam a "Reboot to Recovery mode"-ra. A telefon újraindulását követően recovery módba került. Ott megnyomtam a bekapcs gombot, és megjelent a recovery menü. A halkító gombbal kiválasztottam a 'apply update from sdcard' menüt. Ezt követően a halkító gombbal lementem a Root_RedmiNote.zip fájlra és elindítottam a hangosító gomb nyomásával. Ezt követően a telefon dolgozik pár másodpercet.Ha végez a halkítógombbal rá kell menni a 'reboot system now'' menüre és újraindul a telefon. Újraindulás után a Security app Engedélyek menüjében engedni kell a root jogosultságot. (Fontos hogy a recovery menüben csak a halkító gombbal navigálj, mert a hangosítóval nem felfelé lép a menüben, hanem elindítja az adott menüpontot.) Ezt követően a google playből letöltöttem a SuperUser appot és az adta a root jogokat a különböző programoknak.

Következő lépés a twrp recovery telepítése. Mióta én csináltam és egy kínai nyelvűt szabtam át angol nyelvűre, van jobb megoldás is. Megpróbálom azt leírni. Szóval első körben letöltöttem a Mobileuncle Tools programot a telefonomra. Aztán erről az oldalról le kell tölteni az angol nyelvű twrp-t: https://yadi.sk/d/y-zOPqc8UFiGu Remélhetőleg működik majd, ha nem akkor majd leírom a kínais bonyolultabb verziót. A letöltött fájlt fel kell tenni az sd kártyára. A Mobileuncle Tools Recovery Update menüjére kattintva ki kell választani a letöltött recovery.img fájlt. Aztán elindítani a telepítést. Ha minden jól megy ezt követően lesz angol nyelvű twrp recovery a telefonon.

Záró lépésként pedig a 23-as stabil rom felrakása. Előtte backup mentés (!!!) Ha minden igaz, akkor az 23-os rom zippelve már megvan a számítógépen, mert abból telepítettük az updater appot. Ha nincs meg akkor innen újra letölthető: http://en.miui.com/download-218.html#313 A letöltött zip fájlt rá kell másolni az sd kártyára. aztán megnyitni az updater app-ot annak a menüjéből rákattintani a „Reboot to Recovery mode”-ra. Innen a telefon újraindulás után belép az angol nyelvű twrp recoverybe. Ott az install alatt kiválasztva a letöltött 23-as romot tartalmazó zip fájlt fel lehet tenni az új stabil romot. Amiben nincs magyar nyelv csak angol!!!! A 23-as romban sok minden javításra került. Az elforgatás tökéletesen működik. Googleplay nincs azt úgy kell a miui marketből utólagosan feltenni. Root jog sincs azt a rootolásnál linkelt oldalról a plusz zip fájlal meg lehet csinálni. A facebook app (akinek fontos) a miui marketről letöltve jól működik, de ne engedjük meg a frissítését a google play-ről mert az újra elrontja.

Na hát kb ennyi. :D Elnézést a szakszerűtlen fogalmazásért, meg a pontatlanságokért. Ahogy mondtam nem vagyok szaki. Remélem sokaknak segít, aki pedig tud nyugodtan javítson bele, vagy adjon hozzá. :R

[ Szerkesztve ]

(#170) xhege


xhege
addikt

A jelenlegi rom az alábbiak után:

(#172) kcsa válasza xhege (#169) üzenetére


kcsa
veterán

Eddig lusta voltam, de a leírásod alapján felraktam a 23-as romot a 97-es helyett.

Ami kellemes meglepetés hogy megmaradtak az appok - eddig ehhez nem voltam hozzászokva, mindig szenvedhettem a visszarakással. Ez normális MIUI vonalon? :)

(#173) McReay válasza xhege (#169) üzenetére


McReay
aktív tag

Nagyon jó kis guide! :C

A Backup részt is bele írhattad volna, mert írtad, hogy nagyon fontos! :B
(én mondjuk nem tudnék csinálni, ha a kezeim közt lenne végre a készülék)

Egyébként lesz kiemelt 1. HSZ? (ezt mindenképp bele lehetne tenni)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#174) kcsa válasza kcsa (#172) üzenetére


kcsa
veterán

Miután a Google accountra támaszkodó alkalmazások nem működtek, kénytelen voltam HR-t nyomni. A miui appstore féle google installer nekem nem vált be - semmi nem működött vele, a már ismert gapps megoldás viszont elsőre jó lett. Csaxólok :)

(#175) xhege válasza McReay (#173) üzenetére


xhege
addikt

Hogy lesz-e kiemelt első hozzászólás nem tudom. Ha igen, akkor azt valami tényleg hozzáértőnek kellene írni. :) Természetesen az általam leírtakat ha hasznosnak tartja nyugodtan használhatja.
A backup részt azért nem részleteztem, mert nem igazán lehet elrontani. Belépsz a backup gyári appba és ott az egyetlen lehetőségre rányomsz. Ezt követően készül az sd kártyára egy mentés. Ez néhány perces folyamat a telefon terheltségétől függően.

(#176) xhege válasza kcsa (#174) üzenetére


xhege
addikt

Nekem google account alapú alkalmazás csak play és a gmail. A miui féle google installer nekem simán feldobta a playt, onnan meg már a gmail sima ügy. Viszont amit írtál mások számára még jól jöhet. :R

(#177) Disque válasza xhege (#170) üzenetére


Disque
aktív tag

Van a 23-as romból multilanguage változat is, vagyula fórumtárs munkájának köszönhetően elvileg tartalmazza a magyar nyelvet, és ha igaz a google appjai vannak benne nem a kínai market, nem szeretnéd kipróbálni?
[link]
HA feltetted szerintem ajánlott egy FR-t nyomni utána, és a back upból visszaállítani az alkalmazásokat.

(#178) xhege válasza Disque (#177) üzenetére


xhege
addikt

Köszi, én remekül elvagyok a stabil rommal. Már kigyomláltam a nem kívánatos kínai appokat, a google cuccok is jól mennek. Az viszont örömteli, hogy vagyula fórumtárs megcsinálta a magyarítást :C Szerintem ez sokakat motivál majd a romcserére.

(#179) milcse93


milcse93
tag

Nah sikerült a jhdcnba97.0 cseréje a 23-asra menő updates, market meg video app is van. Készítem a leírást.

"Fiatal voltam és kellett a pénz."

(#180) milcse93


milcse93
tag

Az eljárás nagy részben egyezik xhege topiktárs leírásával, de a root-ot az istenért sem akarta megenni ez a jhdcnba97.0 verzió, folyamatosan ezt a hibát dobta: getprop(ro.product.device)==1csh92_wet_jb9 II getprp(ro.built.product)==1csh92_wet_jb9

Nade...
ROOT
Link -> http://forum.sonymobil.hu/tema-vroot-olyan-mint-az-eroot-de-itt-megy-a-4-3-is
1. Szépen minden kis kínai írásjelre végigkattintgatsz ahogy azt írják, teló ujraindul, ROOT jog megvan.
/Ismeretlen források és USB hibakeresés legyen engedélyezve!!!/
2.Root Checker alkalmazással ellenőrizd le! /Google Play-ről elérhető/

TWRP RECOVERY
1. Marketből letöltöd a Mobileuncle Tools alkalmazást.
2. Letöltöd -> https://yadi.sk/d/y-zOPqc8UFiGu
3. Letöltött fájlt áthúzod SD kártyára.
4. Mobileuncle Tools alkalmazás kikeresed a Recovery Update menüt aztán telepíted recovery.img fájlt.
5. Megvagyunk

ROM SETUP
1. Csinálsz egy backupot. (Lemented a cuccokat ha bármi van vissza tudod húzni.)
2. Leszeded a legfrisebb ROM-ot most éppen innen: http://en.miui.com/download-218.html#313
3. A letöltött zip-et másolod az SD kártyára.
4. Updater app -> Menüben kiválasztod a "Reboot to Recovery mode" lehetőséget.
/Telefonod újraindul bent vagyunk a Recoveryben/
5. Install menü, kiválasztod a ROM-ot, és települ.

Lesz egy reboot, menő zsír szűz MIUI van, ki lehet rakni a poker, fogadás meg egyéb fölös appokat. Jah és a legjobb a régi alkalmazások elvileg megmaradnak. :)

Remélem menni fog mindenkinek. Most már teljesértékűnek érzem a telefont. :))

[ Szerkesztve ]

"Fiatal voltam és kellett a pénz."

(#181) Kornel válasza Disque (#177) üzenetére


Kornel
veterán

ha valaki felrakja ezt a 23-as multilanguage ROM-ot, akkor írjon már.
utána nekem is meg kell majd próbálnom, mert a 17-essel nem megy a forgatás rendesen, viszont nem akarok csak magyar romot :)

(#182) milcse93 válasza Kornel (#181) üzenetére


milcse93
tag

Nyugodtan próbáld meg, le vannak tesztelve az oda felpakolt dolgok. :B

"Fiatal voltam és kellett a pénz."

(#183) Kornel


Kornel
veterán

most nézem, elég sok mtk6592-es teló már 4.4-el jön ki gyárilag.
nekünk vajon mikor jön a kitkat? :U

(#184) milcse93: elvileg jobban kezeli a memóriát, mondjuk így 2 gb-al teljesen mindegy :)

[ Szerkesztve ]

(#184) milcse93 válasza Kornel (#183) üzenetére


milcse93
tag

Mi előny lenne a 4.4-nek? Én nem érzem a hiányát így MIUI-val. :)

"Fiatal voltam és kellett a pénz."

(#185) Dhampir válasza xhege (#178) üzenetére


Dhampir
félisten

Már kigyomláltam a nem kívánatos kínai appokat, a google cuccok is jól mennek.

Butuska kérdés, de ezt a webshopok nem csinálják meg?

(#186) xhege válasza Dhampir (#185) üzenetére


xhege
addikt

Hát nekem volt benne ez az :)
De ha van root, akkor simán le lehet szedni a felesleget.

(#187) milcse93 válasza Dhampir (#185) üzenetére


milcse93
tag

Lehet így rendelni, szokták is. De nekem eszembe nem jutott, hogy nem original rendszerben kapom.

"Fiatal voltam és kellett a pénz."

(#188) Dhampir válasza xhege (#186) üzenetére


Dhampir
félisten

Használsz rá olyan alkalmazást, amely megkönnyíti a pucolást?

(#189) xhege válasza milcse93 (#180) üzenetére


xhege
addikt

Örülök, hogy sikerült megszabadulnod a 97-es romtól :C
Így most már király a teló. Én nagyon elégedett vagyok vele.
Pár nap után kézbe vettem az asszonynál landolt Hongmit ma. Most már hú de kicsinek tűnik :Y :D

(#190) xhege válasza Dhampir (#188) üzenetére


xhege
addikt

Persze. Nekem a "System app remover" van fenn

(#191) Dhampir válasza xhege (#190) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :R

(#192) milcse93 válasza xhege (#189) üzenetére


milcse93
tag

Így van, így a király. :)

"Fiatal voltam és kellett a pénz."

(#193) xhege válasza Dhampir (#191) üzenetére


xhege
addikt

Nincs mit :)

(#194) milcse93 válasza xhege (#189) üzenetére


milcse93
tag

A facebookal pontosan milyen problémák lehetnek? Nekem eddig még nem volt vele semmi baj.

"Fiatal voltam és kellett a pénz."

(#195) xhege válasza milcse93 (#194) üzenetére


xhege
addikt

Nekem igazán nem működött az app. Állandóan kidobott. Most a miui marketből letöltött teszi a dolgát rendesen szerencsére.

(#196) pepimama


pepimama
tag

Xiaomishoptól rendeltem (megkérdezték kérek-e magyar nyelvet-persze, + rajta volt a Play-áruház is), van rajta külön magyar Frissítés alkalmazás, ahol már 2 napja fent van a "23.0 (stabil kiadás)" , de már vagy 4x letöltöttem, a teló újraindult, de utána mindig kiírja, hogy Új Frissítés Elérhető (ahol újra a 23.0-s van).
Van vmi 5letetek, hogy mi lehet a hiba, vmit rosszul csinálok???
Mellesleg a teló szupi, (10 napja használom) szerintem pont ellentéte az IOS-nek a MIUI -itt kb. MINDENT testreszabhatsz (csak azt nem találom, hogy a teló memóriájáról átrakhassak alkalmazásokat az SD-kártyára)
Szuper az 5,5 , mint egy tablet - minilaptop (ezért is phablet ;) ).
Egyedüli problémám vele a hangerő, ami podcasteknél nem elég, pedig a hangerőszabályozós fülhallgatómat is felcsavarom max-ra.

(#197) milcse93 válasza pepimama (#196) üzenetére


milcse93
tag

Milyen az a külön magyar frissítő alkalmazás? Mutatsz nekem egy print screent?

"Fiatal voltam és kellett a pénz."

(#198) pepimama válasza milcse93 (#197) üzenetére


pepimama
tag

Bocs, csak a Biztonság mappában lévő magyarul kiírt Frissítés alkalmazásra gondoltam (kék alapon fehér nyíl felfelé).

(#199) pepimama válasza milcse93 (#197) üzenetére


pepimama
tag

Ebben a mappában van a MiCloud, Mentés, Adatvédelem, Letöltések , stb.

(#200) milcse93 válasza pepimama (#199) üzenetére


milcse93
tag

Jahm értelek. Hmmm... Ez érdekes hiba, ilyenről még nem hallottam.

"Fiatal voltam és kellett a pénz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.