Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Maxentius


Maxentius
addikt

Ha ilyen gyorsan jön a ráncfelvarrás, akkor egy augusztus végi G4-bejelentésen sem csodálkoznék...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Hagy kérdezzem már meg, hogy szerintetek (itt vannak azért igen jól tájékozott kollégák), miért használják a nagy telefon gyártók inkább a Snapdragon procikat Intel helyett. A mostani Z3xxx Intelek 4 maggal, én úgy tudom, vannak olyan jók, mint a Snapdragon hasonló cpu-i, az ára sem vészes, bár nem tudom mennyiért adja a Qualconn, így nincs összehasonlítási alapom, sokat fogyaszt, vagy az x86 a bibi?

Szóval, kösz a felvilágosítást előre is :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) gery2123


gery2123
őstag

Várom hogy itt elérhető legyen.

-- PSN_ID: GerY2123

(#4) atike


atike
nagyúr

Na ennek mennyi lesz itt az ára ugyan? És mikor...? :) Tuti egészen más árfekvése lesz (még saját magához mérten is), mint az alap G3-nak.... Sajnos.

(#5) Mr President válasza gery2123 (#3) üzenetére


Mr President
senior tag

Szerintem nem lesz elérhető sehol máshol Koreán kívül. Tavaly az S800-as S4 sem volt hivatalosan megvásárolható nálunk tudtommal.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#6) joey04 válasza Maxentius (#1) üzenetére


joey04
titán

Ez egyedi eset a 805 miatt

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) Segal válasza tibaimp (#2) üzenetére


Segal
veterán

qrvára melegszik max órajelen az intel megoldása így erősen vissze kell venni az órajelet plusz az x86 miatt nem is fut rajta minden meg ami fut azok közül is sok emulálva.
Jelenleg max elméleti alapon vannak 1 ligába a snapdragonnal a gyakorlatba sehol sincsenek.
Kb olyan ez mint a mediatek ők is jönnek itt a 8 maggal meg mindenféle marketing bullshittel aztán a legerősebb soc-uk is alulról közelíti a 4 magos snapdragon 800-at...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) Skorpio.59


Skorpio.59
aktív tag

Nincs mese,a többi gyártónak is lépnie kell,hiszen csak idő kérdése és a záslóshajókban ez lesz az 'alap'.

Adj szárnyakat a kisgyereknek,de hagyd,hogy magától tanuljon meg repülni!

(#9) Peterson_ válasza Segal (#7) üzenetére


Peterson_
addikt

Nyugodt lehetsz, hogy a Snapi is visszaveszi az órajelet.
Az S 800 legalábbis biztosan, de kétlem, hogy az erősebb variánsokban másként lenne.
1.1 GHz körüli értékre csökkenti az órajelet, igaz így hosszabb igénybevétel után sem melegszik fel jelentősen, de van ahol már meglátszik a teljesítmény csökkenése.
Én egy Xposed modullal kiiktattam ezt, tehát mindig tud maxon pörögni(amikor kell), de így tojást is lehetne sütni rajta fél óra után.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#10) pengwin válasza tibaimp (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Amit (#7) Segal írt, az csak részben igaz: az Intel procik valóban melegednének max. órajelen (2GHz<), DE az csak a burst órajelük, amit nagy számítási igényű folyamatok gyorsabb elvégzésére használnak az Atomok. Alapból kb. 1,25-1,5GHz között mozog az órajelük: a folyamatok többségére elég, és ott még nem is melegszik nagyon.
Az valóban probléma, hogy ARM-re írt programokat csak teljesítményveszteséggel tudnak futtatni (bár az Atom SoC-k teljesítménye miatt ez sem akkora probléma). A fő akadály az, hogy Intel SoC-khez még midig nincs rendes rádiómodulja az Intelnek (beleintegrálva a lapkába). Emiatt inkább csak tabletekbe teszik őket, vagy esetleg hatalmas Inteles ártámogatás után telefonokba (Zenfone: valószínűleg még az Intel fizetett az Asusnak, hogy Atomot tegyenek bele).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#11) janeszgol válasza Segal (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

És mennyibe kerül a MediaTek legerősebb SoC-ával szerelt legdrágább telefon és mennyibe kerül a legolcsóbb S800-al szerelt telefon?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) madgie


madgie
titán

[ Szerkesztve ]

(#13) Horsee


Horsee
csendes tag

Kb így kellett volna kihozni és ebben az időben, még a Note 4 és az Iphone 6 előtt. Na meg nem a G2-ben található kamera modullal (Sony IMX135), hanem a O+O-hoz és az Oppóhoz hasonlóan a legújabbal (IMX 214).

[ Szerkesztve ]

(#14) halkow


halkow
őstag

kib*sz*t velük és velünk is ez a QHD felbontás mind üzemidőben és teljesítmenyben egyaránt túl korai volt ezt meg lépni számunkra szerintem .
Az LG már az optimus g-nél megmutatta mire képes ha akar tavaly a g2 erre rátett egy lapáttal és megmutatta milyen egy 2 napos üzemidő a g3 is qrva jó lett csak sajnos a kijelző a többi rovására ment

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#15) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Szép,szép,de most őszintén:mire lehet használni egy ilyen telefont?már úgy értem hogy az én htc one-omhoz képest mi az amivel többet nyújt felhasználói téren(nem különféle benchmarkokra gondolok,sima felhasználásra)?már azon a tényen kívül,hogy a hardver nyilván erősebb...nekem olyan feelingem van mint amikor pcnél beszélünk arról,hogy melyik a jobb processzor,a sandy vagy a haswell I7es?
mindkettő 4 magos Ht-vel,de átlag felhasználó úgysem érez különbséget...
Értitek ugye? :)

(#16) satz18


satz18
őstag

Alapból csak így lett volna szabad kiadni a telót.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) atike válasza Medocsabi (#15) üzenetére


atike
nagyúr

...az élet nagy kérdései.... :U

Amikor a One-t vetted és az volt az új, akkor ez nem merült fel benned...? Mármint hogy elég lett volna a kevesebb...? :F

(#18) halkow válasza Medocsabi (#15) üzenetére


halkow
őstag

fotózni vagánykodni vele az úton ,láttam már pár ilyet hülye gyereket ....

Alcatel onetouch idol2s the king

(#19) kovadika válasza Medocsabi (#15) üzenetére


kovadika
őstag

Érezhető a különbség. Ha számodra nem, akkor örülj neki, nem kell új telefont venni. Ez nem azt jelenti, hogy már nem érezhető a különbség, csak azt, hogy neked alacsonyabbak az elvárásaid. Van, aki szerint az S2 is tökéletes és akad olyan is, akinek ez is gyenge. Minden egyéni elvárások függvénye.

(#20) Medocsabi válasza atike (#17) üzenetére


Medocsabi
addikt

Természetesen felmerült,gondolkodtam is hogy a fejem belefájdult...:)
de mivel egy régi nokia 6303 classic-om volt,ami nem bírta hogy beleesett a kádba... :D mindenképpen olyat szerettem volna amin lehet netezni,mert időközben fontos lett h bármikor elérjen főnököm,és bármikor bárhonnan elérhető legyek INGYEN,mert ilyen spúr a góré,és nekem is spórol a viber :D
adott volt a htc és az lg g2,valahogy kölsőre jobban tetszett a htc,ezért lett ez.
Az tény,hogy az ebben rejlő lehetőségeket sem használom ki,de gyors és hasznos társ lett :D
Tényleg érdekel mire lehet még ezeket használni,ami hasznot is hajt,nem csak vagánykodni lehet vele :)

(#21) kymco válasza Segal (#7) üzenetére


kymco
veterán

Kb olyan ez mint a mediatek...
Mediatek-et nem a teljesítménye miatt szerelik be a telefonokba, ez köztudott, hanem a baráti ára miatt, nem melegszik, és fut rajta minden... úgy hogy nem olyan, még kb-ra sem. :))

www.refujvaros.hu

(#22) flexxx2 válasza tibaimp (#2) üzenetére


flexxx2
őstag

És nem 100% kompatibilis az arm-al. Az x86 a nagy bibi.

(#23) aelod válasza flexxx2 (#22) üzenetére


aelod
veterán

Attól függetlenül nem egy rossz megoldás a ZTE Geek. Intel alapon.
Az MTK SoC-ok pedig bőven elég teljesítményt nyújtanak az átlag felhasználónak.

Sokan nagyon helyesen mondták már előttem, hogy a G3at ezzel a SoC-al kellett volna kihozni már az elején. Bár nem hiszem, hogy az s801 nem lett volna elég a qHD képernyő "mozgatására" a sima G3 esetében. Úgy gondolom, hogy csak siettek a telefon kiadásával és nem jutott elég idő az optimalizálásra. És amit ott kihagytak megoldották erőből most az új SoC-al.

Ez a qHD mizéria is csak erőfitogtatás. Nem sok szem képes különbséget tenni a sima full HD és a qHD kijelző képe közt.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24) lionhearted válasza aelod (#23) üzenetére


lionhearted
őstag

qHD =/= QHD
quarterHD - QuadHD

A többi igaz, illett volna egy rendes SoC a batár kijelzőhöz.
A MediaTek SoCok meg nem azért lassúak/lasabbak, mert MediaTek, hanem mert A7 magokkal operálnak többnyire. Éppen ezért melegszenek kevésbé, vagy fogyasztanak kevesebbet, mert nem A15, vagy arra nagymértékben hajazó Krait 300-400-...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#25) aelod válasza lionhearted (#24) üzenetére


aelod
veterán

Így értettem a QHD-t bocs csak rosszul írtam.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#26) warcat


warcat
veterán

Érdekes,ebayen már fel is bukkant pár példány,persze Dél-Koreából főleg.
Necces lesz amúgy,a g3 tesztben is emlegetett akadozás segített ellenállni a kísértésnek, mi lesz most így velem? ;]

EA: It's in the crate!

(#27) aprokaroka87 válasza lionhearted (#24) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na igen és azért nem olyan gyenge a Cortex a7,teljesitmény,több magra szétosztva

(#28) B1T3 válasza aelod (#23) üzenetére


B1T3
addikt

Egyetértek, a HD kijelzőkhöz képest még egyértelmű fejlődés volt a fullHD, de úgy 4,7"-ig még a sima HD is majdhogynem tűélesnek mondható (vagyis álló módban is olvashatók a legapróbb betűk is a weboldalakon), ebből kiindulva a QHD-t inkább erőfitogtatásnak tudom minősíteni, amely valóban jól mutat a specifikációs listákon, ám a teljesítmény rovására megy. Persze én sosem voltam a fejlődés ellen, de itt már számomra is kezdenek kicsit túlzásba esni.
Remélem, a Note 4-nek „csak” fullHD kijelzője lesz. :)

Egyébként a Snapdragon 805 nyers ereje mennyire ellensúlyozza a QHD kijelző felbontását a Snapdragon 800 + fullHD párosításhoz viszonyítva?

(#29) flexxx2 válasza B1T3 (#28) üzenetére


flexxx2
őstag

Nekem elég éles a szemem, de 4.7" HD és a 4.95" FullHd egymás mellett semmivel sem élesebb normál távolságból.

(#30) papi77 válasza B1T3 (#28) üzenetére


papi77
addikt

"Egyébként a Snapdragon 805 nyers ereje mennyire ellensúlyozza a QHD kijelző felbontását a Snapdragon 800 + fullHD párosításhoz viszonyítva?"
Szerintem ha nem optimalizálják rendesen,akkor lehet még rosszabb lesz mint a FHD!

Az első: NOKIA 1611

(#31) gery2123 válasza flexxx2 (#29) üzenetére


gery2123
őstag

Hát a nexus 4-em a Munkatársam G2 -e mellet sajnos elbújhat. Pedig be van kalibrálva a szín, de azért látszik a HD és Full HD közötti különbség. Az persze más tészta, hogy a QHD mennyire jobb vagy rosszabb, de nekem élőben nagyon bejött a G3 kijelzője. Ha lesz rá lehetőségem akkor biza nekem G3 lesz a befutó.

-- PSN_ID: GerY2123

(#32) halkow válasza B1T3 (#28) üzenetére


halkow
őstag

Esélytelen ilyenről álmodozni szerintem

Alcatel onetouch idol2s the king

(#33) Ali G.


Ali G.
senior tag

szerintem LG-nél siettek a QHD felbontással, optimizálásra meg csesztek rá, ezért döcög a snapi 801-el :D

(#34) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Ha a frissítések is olyan ütemben jönnének, mint az új telefonok, nem lenne gond ;]

(#35) aelod válasza BulletBill27 (#34) üzenetére


aelod
veterán

Oda ész is kell (optimalizálás stb. stb.) ellenben ha megvan design és a hw akkor a gyártósor seperc alatt összerakja a telefont.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#36) BulletBill27 válasza aelod (#35) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Tudom, csak viccből írtam. ;) Sajnos sok gyártó követi ezt a vonalat. Könnyebb újat kiadni, mint törődni a régivel :(

(#37) aelod válasza BulletBill27 (#36) üzenetére


aelod
veterán

Vágom. A régi meg már kacat. :(

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#38) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Köszi gyerekek, sokat segített... :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) Dr. Akula válasza Mr President (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor megszopják, mert én megveszem a konkurrenciát is, ha az jön 805-el.

(#40) Dr. Akula válasza halkow (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az S5-ben ugyanez a snapi 805 van, de csak fullHD-val. Azt is lehet(ne) venni, ha méltóztatna magyarisztánba jönni.

Medocsabi:
A GPU-ja kb. 2x erősebb. Ennél több érv sztem nem is kell, bár biztos van. Nekem pl. azért is kéne mert a G2-be nem lehet SD kártyát tenni, és a 32 giga is hamar betelik, ha pasziánszon kívül mást is raksz rá.

[ Szerkesztve ]

(#41) Dr. Akula válasza B1T3 (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Így volt ez a kisHD-vel 12"-en is (noti), minek az, minek nagyobb... Most meg már tökre idegesít hogy csak ennyit bír. Megszokás kérdése.

(#42) Keem1 válasza Mr President (#5) üzenetére


Keem1
addikt

"Tavaly az S800-as S4 sem volt hivatalosan megvásárolható nálunk tudtommal."

De, a t mobile azt forgalmazza, full hivatalos.

[ Szerkesztve ]

(#43) kócos87


kócos87
csendes tag

Hello. Valakinek van már ilyen telefonja? Ilyet akarok venni csak nem tudom, hogy meg lehet e bízni ebbe a külföldi szállításban meg garancia meg ilyenek. Esetleg adhatnátok tanácsot, hogy mielőtt megrendelem miket kérdezzek meg az eladó cégtől. Amiket biztos megkérdezek, hogy van-e benne magyar nyelv, mikortól kezd el ketyegni a visszavásárlási garancia ideje és hány nap, mire van rá garancia, hova kell visszaküldenem, ha baj van vele és kb. mennyi idő lehet amíg ideszállítják. Egyébként egy hongkongi cég angliai raktárából lesz megrendelve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.