Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anjani182


anjani182
őstag

Szerintem fogalmad sincs mit rendeltél, ilyen TV nem is létezik!

Forever and ever, let's make this last forever.

(#2) ruti válasza anjani182 (#1) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszi, természetesen elírtam a típusszámot :B

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#3) anjani182 válasza ruti (#2) üzenetére


anjani182
őstag

És mennyi lett volna az a bomba jó ár?

Úgy látom, hogy nem ÁFA csaló webshopokba pl. euronics, edigital olyan 215-220 ez a TV.

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4) ruti válasza anjani182 (#3) üzenetére


ruti
Közösségépítő

? :F
-
nem mondta senki, h bomba jó ár volt,
csak tudod annak, aki nem tud ÁFA-mentesen vásárolni, adóalapból/költségként mindent leírni, mert bérből is fizuból él, nem pedig esetleg jól menő vállalkozó, annak ez az út marad, és bizony megörül a lehetőségnek, hogy gyári garis helyről, jónevű műszaki áruházból (nem noname webshop-ból) tud vásárolni, akkor bármilyen engedmények örül
-
amúgy 220e mínusz ÁFA, azaz 173e-en rendeltem be
-
és Te amúgy miért nem mellénk állsz, és azt képviseled, hogy egy jónevű MM hogyan engedhet meg ekkora kicsinyességet, pártízezer Ft-ért?
bekockáztatja, hogy teleszemeteljük a Fórumot (nemcsak ezt) őket szidalmazó levelekkel?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Legutobb mikor beszeltel veluk es mi volt a reakcio? Sajnos ha azt valaszoljak, hogy a megrendelest xy okbol nem tudjak teljesiteni, akkor igy jartal. Iponnal es mas webshopnal is jartak mar ugy, hogy elirtak az arat, lerendelted, amit elvileg azon az aron kell kiszallitaniuk. Erre irtak egy levelet, hogy keszlethiany vagy barmi mas miatt nem tudjak teljesiteni es kesz is.

anjani182 A MM mitol lenne afacsalo?

[ Szerkesztve ]

(#6) ruti válasza Lauda (#5) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ilyet még nem írtak, csak sablonszöveg, hogy 3-4 hét mire beérkezik raktárukba
-
az ár-elírás megy egy országos akció szerintem nem ugyanaz a kategória
készlethiány egy idei modellnél kizárt, amikor MM áruházban vígan forgalmazzák,
engem ez az ellentmondás idegesít.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#7) Lauda válasza ruti (#6) üzenetére


Lauda
félisten

En is tudom, hogy kizart a keszlethiany, viszont ha erre hivatkoznak, nem tudsz semmit sem csinalni. Telefonon nem beszeltel veluk?

(#8) djculture


djculture
félisten

Médiánál nem gyorsan történnek a cucc beszerzések mivel rengeteg cucc a központi raktárból érkezik, nekem is 3 hét volt egy Philips led tv. Türelmesnek kell lenni meglesz a cucc..

[ Szerkesztve ]

(#9) Camelus


Camelus
csendes tag

Én is rendeltem egy LG 49UF7707 típusú tv-t az ÁFA mentes akcióban, és kétszer is hívtam az ügyfélszolgálatot. Egyszer azt mondta egy úr, hogy mivel egy egyedi szállítási határidős, ezért erről többet mondani nem tud. Másodszorra egy hölgy annyival mondott többet, hogy a terméket külföldről szerzik be, ezért meg kell várni, míg megtelik a kamion, melyet csak úgy indítanak el.

A terméket én bankkártyás fizetéssel kiegyenlítettem a rendelés során, szóval a pénzem bent áll.

Ja, még annyi, hogy ilyen esetekben 4 hetet is igénybe vehet a szállítás. Ettől függetlenül nem korrektek!

Nincs más hátra, mint előre!

(#10) anjani182 válasza Lauda (#5) üzenetére


anjani182
őstag

Nem írtam, hogy az MM ÁFA csaló, azt írtam, hogy a normális cégeknél a TV 220...mondjuk ÁFA csaló cégnél meg 200.

A másik, rengeteg ilyen akció kamu, pár darab bizonyára rendelkezésre áll, én is láttam már, hogy xy termék ilyen giga akciókban -30-40%, persze az akció indulása után már "elfogyott" státuszban volt. Ha viszont rákerestél a terméklistában fenn volt készleten a normális áron...

Tehát, az MM vagy tudja, hogy a TV ára le fog menni és igazából várja a következő szállítmányt, amit már ő is alacsonyabb áron szerez be...vagy vevőcsalogató akció volt és kiszórtak pár darabot ár alatt. :U

MOD: lényeg, ahogy a fentebbi hsz-ben is, a zseton náluk, van rá pár hetük, hónapjuk, hogy teljesítsék, szépen ki lehet addig alkudni a gyártókkal az árat (x száz vagy x ezer darabos beszerzés) vagy ahogy írtam már tudják, hogy csökken az ára. :R

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#11) anjani182 válasza ruti (#4) üzenetére


anjani182
őstag

Én azért nem állok senki mellé, mert otthonosan mozgok ebben a témában, csak nevetni tudok ezeken a hangzatos kamu akciókon.

Xy gyártóknál már egy 10.000 EUR beszerzésnél is egyedi árakat kapsz, illetve marketing pénzeket osztanak. Nincs ilyen hogy ÁFA mentes akció...leírtam előbb mi áll a háttérben.

Te ezt bevetted, és azt hitted, hogy a megrendelés után 2 nappal a házadnál van a nem létező -talán még gyártás alatt/külföldi depóban készleten- lévő TV... :) Ennyi...

Az meg, hogy mit tehet és mit nem tehet meg az MM a fogy. védelem dolga kivizsgálni...én mégegyszer mondom, csak nevetni tudok ezeken az akciókon!

Forever and ever, let's make this last forever.

(#12) Lauda válasza anjani182 (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Atolvastam ujra amit korabban irtal es ugy nezem ezt felreertettem.

(#13) ruti válasza anjani182 (#11) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szerintem meg egy MM pont nem engedhet meg magának kamu hangzatos akciókat, max. egy mini webshop
de ebből is tanultam, kis webshop-al már jártam így, sőt naggyal is, de most műszaki nagyáruházban is csalódnom kellett ilyen téren
-
OFF: bezzeg távolkeletről eddig sok év alatt minden rendelésem, mindenféle-fajta cuccra gond nélkül, megfelelő minőségben realizálódott
-
természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a 3-4 hét alatt esni fog a termékár, ha nem is 27-et, de 15%-ot biztos, de a megrendelés pillanatában akkor és ott annyiért nekem megérte. volna.
akkor jöttem 2 hét szabira, azalatt tudtam volna tesztelni, nyúzni, lett volna időm foglalkoznmi vele, ezt buktam...és innentől elvi kérdés, nem a pártízezer Ft, mert most hétvégén is volt -15%-os akció Auchanban idei modellekre
-
persze, tudom elállhatok most is, ha lesz belőle teljesítés, akkor még a kiszállítás után is, sőt még 60 nap pénzvissza gari is volt hirdetve (de ezek után ebbe bele se menjünk :) )
-
ha meg az MM ilyen szemét, piti, trükkös módon mér fel igényt egy termékcsoportra, akkor ez elég gáz
-
az online MM és az MM Áruházak ilyen "látszat" különválasztása megint csak nem korrekt, persze tőlem üzemeltetheti a webshop-ot akármilyen Kft., de felmerül, hogy az Áruházlánc jóhírét ilyen "ügyfélközpontú" hozzáállással miért hagyják, hogy rombolja?
-
ellenpl. Euronics: webshop-os rendelés, áruházban ugye drágább, áruházban állva megrendelem online, és leveszem a polcról, mindenki örül.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#14) djculture válasza Camelus (#9) üzenetére


djculture
félisten

Így van a központi Media Markt raktárban van a cucc ami nem az országban található. Egyébként hülyeség ezeket előre kifizetni, szépen hozza a futár és akkor fizetek. Eszembe nem jutna előre perkálni a semmiért..
Én egyébként elégedett vagyok vele csak tudni kell ezeket a dolgokat és nem mérgelődni..
Extreme Digital pl hasonlóan dolgozik és még ezret felsorolhatnék. Fizikailag egyiknél sincsen meg a cucc a rendelés pillanatában kezdik megrendelni a beszállítótól és a raktárba beérkezik utána tudják szállítani. Szerintem korrekt mert ha azt nézem senki se fog nagy raktárkészleteket tartani egy száz vagy több százezres cuccból aminek havonta amortizálódik az ára.

[ Szerkesztve ]

(#15) ruti válasza djculture (#14) üzenetére


ruti
Közösségépítő

okok,
de pont az ilyen bizonytalanságok/kockázatok kiküszöbölése érdekében rendeltem tőlük a (nekem) nagyértékű terméket, és nem mástól. felesleges volt a bizalmat megelőlegezni.
-
ED-ben én egyszer jártam hasonlóan, de ott elve rendelhető volt csak a termék, és jött a válasz, hogy nincs. csont nélkül elfogadtam.
de itt megvannak a termékek, léteznek, nem most tervezik az alaplapjukat... tőlem pár km-re az áruházban a polcon...csak cégen belül kéne átcsoportosítani

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#16) djculture válasza ruti (#15) üzenetére


djculture
félisten

Lényeg az hogy senki ne fizesse ki előre az árát mert az baromság. Mondjuk pl korrektebb webes boltokban ha változik lefele az ára akkor eleve azt kell majd a futárnak fizetni. Én is jártam már igy kellemes meglepetés volt. Előre fizetsz akkor viszont ilyen nincs. Amúgy meg üzletben pláne webes boltozásnál nincs bizalom erre nem lehet építeni mert átvágnak mint szrt a palánkon. Nincs személyes ismeretség van a neten húszezer ilyen bolt nem teszik mész másikhoz. Én elég sokat rendelek ezt megtanultam már. Eleve mikor kihozza a futár nem árt egy némi körültekintés. Másik az hogy semmit se szabad előre kifizetni. Harmadik az hogy a garancia papiros rendben legyen, mert internetes rendeléseknél ez szokott lemaradni legtöbbször.

[ Szerkesztve ]

(#17) ruti válasza djculture (#16) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ok, ezt nem vitatom
nem is a "használják a pénzemet" vonalat üti egyikünk sem

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#18) djculture válasza ruti (#17) üzenetére


djculture
félisten

Mindegy lényeg az hogy kivárod a dolgokat én még nem jártam velük úgy hogy ne lett volna meg a cucc de mondom náluk lassú a folyamat. Németbe vagy hol a francba van az anyacég és annak a központi raktárából utazik a magyar raktárba a cucc. Azért is olcsóbb mintha bemész egy Média boltba és leemeled a polcról. De már mindegyik nagyobb webshop ezt csinálja szórakoztató elektronika fronton.

[ Szerkesztve ]

(#19) ruti válasza djculture (#18) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a próféta szóljon belőled :)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#20) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Szerintem hiba előre fizetni.. no offens!!

Nemrég vettem egy Tv-t Médiában én is , mondjuk én személyes átvétel , de előtte megrendeltem szépen. És 1-2 napra rá közölték , hogy mehetek is érte.. mondtak valami áfás akciós dolgot , de engem nem érintett , mert így olcsóbban jöttem ki. 190e Ft helyett - 150e-ret fizettem , szerintem megérte.

termék típusa : LG 40UF778V

(#21) d900t


d900t
senior tag

Pontosítanék pár dolgot.

A Médiánál nincs elvben központi beszerzés. Illetve, gyakorlatban van, de azért az egyszerűség kedvéért tekintsétek úgy, hogy nincs :B

Nincs olyan, hogy majd a német központi raktárból jön, mert ilyen sincs nagyon, főleg a nagyobb márkáknál.
pl. az UF7707 egy tipikus kelet európai modell, Németországban UF7709 van helyette. Másmilyen használati utasítást adnak hozzá, meg ugye ott van még az LG Magyarország garjegye, ami egyértelműen itthon kerül a csomagba

Az igazság az, hogy az esetek döntő többségében a Media úgy szerződik a gyártóval, vagy annak magyar disztributorával, hogy az a cuccot direktben az áruházakba szállítsa be. Az áruházak egyesével rendelnek, mert mindegyik külön kft, melynek többségi tulajdonosa a MM anyacége, de az áruház igazgató (aki egyben ügyvezető) is kap tulajdonrészt. Ez jó, mert ösztönöz, de rossz is, mert a reklamációnál előkerülnek a kis cégeknél tapasztalható befeszülések, a nagyvonalúság totális hiánya, hiszen minden bukta az ő zsebükre is megy.

Az online felület üzemeltetője egy külön cégnek tűnik, mindkét ügyvezetőjét korábbi előéletemből ismerem. (mondjuk ez most nem viszi előrébb az ügyeket:) )

A MM cégek (áruházak) egyébként szoktak egymással csencselni. Ha az egyiknek túl sok van valamiből, akkor abba belenyúlhat akár a központ is, de pl. hiányok esetén szoktak tarhálni egymástól. Magyarán: ha akarták volna, megoldhatták volna az ügyet.

A marketing viszont központi ügy, főképp a tévés, online, különösen az ilyen áfamentes meg 0%.THM. akciók
Az áfamentességről természetesen azt kell tudni, hogy ez csak a csomagolás, hiszen minden továbbra is áfás, csak az árakat állítják be úgy, hogy az új bruttó egyenlő a korábbi nettóval. Ekkor a MM úgy kb. min. 10%-kal a beszerzési ára alatt dolgozik, vagyis minden egyes eladott terméken vastagon bukik. Ennek ellensúlyozására minden áfamentes és 0% THM-es akció esetén még tervezéskor megpróbálja marketingzsével lerántani a gyártókat, melynek eredményessége változó, de az egyenleg ettől még mindenképpen minuszos marad. Amikor megvan a gyártóktól tarhált összeg, akkor ezt belekalkulálják a büdzsébe. Ja, igen, az még lényeges, hogy minden ilyen akciónak van egy költségvetési kerete. Ennek egyik része az a súlyos összeg, amit a különféle médiumokban (tv, rádió, online, újságok) égetnek el, de ez a keret a fedezete az "áfamentes" értékesítés utáni buktának is.

Magyarán, megvan hogy mennyi cuccot és milyen értékben adnak el "áfamentesen". Szerintem most annyi történt, hogy valamit elcs.sztek az webshopban és túlárulták magukat, amitól súlyosan meghaladták a marketing keretet. Ennek ellensúlyozása a legkönnyebb ellenállásba próbálnak mozdulni: a vásárlókkal próbálnak kekeckedni.

Az LG TV topikban vázoltam, hogy mi a tán legcélravezetőbb reakció. Gyűljetek össze "károsultak", majd írjatok egy közös, higgadt stílusú levelet, melynek lényege annyi, hogy nem veszitek be a lepattintó rizsát, kéritek a kifizetett cuccot, különben GVH eljárást kezdeményeztek a MM ellen.

(#22) d900t


d900t
senior tag

Ilyenek ne felejtsetek el a levélbe linkelni:

[link]

(#23) ruti válasza d900t (#21) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszönjük az infókat :R

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#24) Gebriel


Gebriel
veterán

Mennyi időt jelöltek meg a kiszállításra?
Gondolom nem két napot, esetleg 15 vagy 30 nap.
Utóbbi kettő esetén, nem értem a problémát, hisz még időn belül vagy.

[ Szerkesztve ]

(#25) anjani182 válasza ruti (#23) üzenetére


anjani182
őstag

Ezt mondtam nagyjából én is...marketingpénz meg hogy még nincs is a TV sehol...még! Ha lesz egyáltalán majd... :DDD

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#26) ruti válasza Gebriel (#24) üzenetére


ruti
Közösségépítő

az automata visszaigazoló mail-ben: "egyedi szállítási határidő" szerepel,
kérdésemre az ezt követő levelezésben 3-4 hetet írtak a raktárukba érkezésre, plusz logisztika, futár

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#27) Camelus


Camelus
csendes tag

Miért lenne hülyeség előre utalni? Sokkal kényelmesebb, mint a kp-val szórakozni. Arról nem is beszélve, hogy költségmentes.

Nincs más hátra, mint előre!

(#28) Gebriel válasza ruti (#26) üzenetére


Gebriel
veterán

Akkor van még két heted kb. Türelem. :)

(#29) Intelligencs

Én is az áfamentes akcióban rendeltem egy 55UF8507-es tévét, házhoz szállítással és utánvéttel. Kb. 2 hét elteltével írtam nekik, hogy mi a helyzet, mikor szállítják ki a tévémet. Ugyanazt a sablonválaszt kaptam, mint a többiek, hogy ez hetekbe is beletelhet. Itt tartunk most. Annyiban szerencsésebbnek érzem magamat, hogy én nem utaltam pénzt, tehát ha megunom, hogy nem történik semmi, akkor vehetek máshol tévét.

The Amiga, Born a Champion

(#30) Mustaros válasza Camelus (#27) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Akkor utalj előre.. ha esetleg egy hónapig nem érkezik meg a rendelt cucc , nehogy vegyél máshol másikat.. :K

(#31) Gebriel válasza Mustaros (#30) üzenetére


Gebriel
veterán

Rendelésben benne van, hogy mennyi idő a kiszállítás.
Ennek tudatában rendelnek.

(#32) Intelligencs

Írt az MM, hogy szept. 7 és 9 között érkezik be a tévé a raktárba, és utána átadják a fuvarozónak. Lehet, hogy mégiscsak lesz szép új tévém... :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#33) djculture válasza Intelligencs (#32) üzenetére


djculture
félisten

Másnak is lesz, én irtam nem kell itt senkihez rohangálgatni meg mószerolni csak kikell várni a dolgokat..

(#34) Intelligencs válasza djculture (#33) üzenetére

Abban azért maradhatunk, hogy a megrendelés után hetekig csak annyi információval rendelkezni, hogy "egyedi szállítási határidő", némiképp frusztráló lehet. Pláne annak, aki befizette a lét. ;) Plusz kommunikációt csak akkor folytatott az MM, amikor rákérdezett az ember, hogy most mégis mi van a cuccal. Lehet, hogy 10 évvel ezelőtt ez szuper lenne, de manapság, amikor az ember lépten-nyomon rendel, és mindent azonnal, vagy néhány napon belül leszállítanak, ez a nulla kommunikáció némiképpen furcsán hat. Pláne egy ekkora cégtől.

Szerintem az MM-nek rögtön, rendelés után, de legkésőbb 1-2 napon belül jeleznie kéne, hogy mennyi a várható szállítási idő. Ha rögtön megírják, hogy 3-4 hét, akkor befogom a szám. Nem feltétlenül a hosszú várakozási idő teszi idegessé az embert, hanem inkább a bizonytalanság, a kommunikáció hiánya. Az, hogy a rendelésem státusza 2 hétig egy jottányit sem mozdult előre.

Az mondjuk a javukra szól, hogy a feltett kérdése azonnal reagáltak, és korrekt módon válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#35) ruti válasza Intelligencs (#34) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nagyrészt teljesen egyetértek veled, sokkal konkrétabb kommunikációra van igény a mai felgyorsult világban,
ez méltatlanul kevés egy neves áruházlánctól
-
gyorsan reagálnak a mail-re, viszont semmitmondó válasszal,
ráadásul egyáltalán nem vevőközpontúan, és nem rugalmasan
-
ma az 5. ügyfélszolgálati dolgozótól kaptam mailt, hányan dolgozhatnak ott? :N
tippjátékot indítok, hány személlyel fogok találkozni a rendelésem kapcsán
(kamu nevek, mint pl. Gremsperger Elemér, nem érvényesek :)) )
-
update-elem a sztorit nemsokára, mert vannak történések... :W

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#36) d900t válasza djculture (#33) üzenetére


d900t
senior tag

Sok különböző ügy van, a többségéről nem tudsz, ez meg is látszik a hozzászólásodból. Van aki úgy járt, hogy egy idei - konkrétan zsír új - modellről hazudták neki, hogy kifutott és ezért már nem tudják teljesíteni a megrendelést.

Arról már ne is beszéljünk, hogy mekkora arcátlanság húzni az időt és a vevő idegeit, miközben az üzleteik tele vannak azokkal modellekkel is, melyet sok vevő online megrendelt és ki is ifizetett

(#37) djculture válasza d900t (#36) üzenetére


djculture
félisten

Biztos nekem mákom volt sose volt velük bajom, mondjuk nem is csúcs cuccokat rendelek csak közép kategóriás kisebb tvket. Azoknál is ugy volt eddig 1 hétig csönd volt utána irtak hogy 2 hét mire megjön utána szállitják. Rá 2 hétre jött is az email utána a futártól is. De mondom mindenhol ez megy ahol akciós áron vannak acuccok, ha gyorsan kell akkor vannak olyan helyek is de jóval drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#38) Camelus válasza Mustaros (#30) üzenetére


Camelus
csendes tag

Jé!! Előre utalással megérkezett a tv-m! :DD

Nincs más hátra, mint előre!

(#39) ruti válasza Camelus (#38) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ez jó hír, apránként egyre többeteknek rendeződik az ügye, valamilyen módon
sőt, te a rendelt modellt kaptad, ez is örömteli

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#40) ruti


ruti
Közösségépítő

UPDATE - szeptemberi történések!
TV még a fasorban sincs :)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#41) Intelligencs válasza ruti (#40) üzenetére

Nekem már 2 hete kedden megérkezett. LG 55UF8507

The Amiga, Born a Champion

(#42) ruti


ruti
Közösségépítő

update - ÖRÜLÜNK !!4!44!!!!
...remélem nem korán...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.