Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dezsike


Dezsike
tag

Végre lesz Eurosport :) Október végén veszek is egy fél éves családi kártyát.

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát az antenna hungária továbbszolgáltatja a netfone továbbszolgáltatott csomagjait?
tutti üzletnek tűnik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Zeki


Zeki
nagyúr

28Ft-os percdíj, de nem beszélhető le teljesen a havidíj.
molmobile.hu 28Ft-os percdíj, ha multipontot is felhasználsz a feltöltőkártya vásárláskor. 100%-ban lebeszéled.

(#4) etejedu


etejedu
őstag

Internettel mi a helyzet? Milyen csomagok lesznek és hogy lehet elérni?

(#5) wolfman válasza etejedu (#4) üzenetére


wolfman
veterán

Ez érdekelne engem is!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6) GeryFlash válasza Dezsike (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

Mi van amúgy a eurosporton ami hiányzik? Tudom nem okos dolog, hogy magamból és a környezetemből indulok ki, de általában a két legnépszerűbb sportág a foci és az f1. Eurosporton tour de franceon/vueltán kívül nem sok értékelhetőt látok (snooker, curling, szkander, kő papír olló verseny ;] ).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) repvez


repvez
addikt

teljesen jó ez a cikk csak épp arról nincs benne infó amiról a cim szól .
Tehát a tartalmi információ lenne a lényeg, hol, mit és menyniért és ki tud előfizetni erre a netre?
Honlap elérhetőség vagy a pntos cég aki ezel foglakozik, mert a netphone honlapján csak üzleti ügyfeleknek van memüpont.

Ugyhogy jó lenne ha bővebben is kifejtenék ezt, illetve azt , hogy ez az ország bármyl részén elérhető lesz e függetlenül az éppen regnáló vezetékes netszolgáltatóktl?
Invitel és tmobil és társaik.

(#8) Dezsike válasza GeryFlash (#6) üzenetére


Dezsike
tag

"általában a két legnépszerűbb sportág a foci és az f1"

Pl. Bundesliga, ha az említett legnépszerűbb sportnál maradunk :) De mennek ott autó- és motorversenyek is ami érdekes lehet, ha valaki nem ragaszkodik annyira az f1-hez, de ennek nem most van a szezonja, úgyhogy ne nagyon keress most ilyesmit a programban. Mostanában a téli sportok fognak menni ami itthon annyira nem népszerű, de mégis vannak rajongók, ismerősi körömben több is. De ha már említetted a snookert, egyszer kapcsold be háttérzajnak :D Szokatlan élményben lesz részed.

(#9) Zeki válasza repvez (#7) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lakossági netfone
Mondjuk a netfone név ebben a formában kamu, mert nem a neten telefonálsz, vagyis nem VOIP.

(#10) br.rak válasza GeryFlash (#6) üzenetére


br.rak
őstag

Pl tenisz is elég sok és komoly torna van az ESP, de ha mindkét csatornát nézzük akkor Bundesliga/MLS , technikai sportok, stb.

(#11) lorinser válasza etejedu (#4) üzenetére


lorinser
senior tag

Én itt találtam meg a díjakat. A vezetékes net szerintem drága, viszont a mobilnet pedig elég jó áron van.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#12) repvez válasza Zeki (#9) üzenetére


repvez
addikt

Nem a telefonálási lehetőségre hanem az internet elérésre gondoltam ahogy a cikk is irja arról semmi infó nincs, hogy milyen sebességgel és milyen csomagokat lehet választani.

(#13) Zeki válasza lorinser (#11) üzenetére


Zeki
nagyúr

A netfone kin keresztül mehet? Voda? Ja, az nem, mert ott a 4G még nincs kész. Akkor valamelyik T lehet.

(#14) br.rak válasza Zeki (#13) üzenetére


br.rak
őstag

A Netfone elvileg a Voda hálózatát használja.

[ Szerkesztve ]

(#15) Zeki válasza br.rak (#14) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor ott valami nem stimmel még a netes sebességekkel. Mert bár építik, de messze még a késztől a 4G.

(#16) Steve1207 válasza GeryFlash (#6) üzenetére


Steve1207
veterán

Watts Zap! :D Meg a darts bajnokságokat, ha elkapom valahogy egyből lekötöttek mindig.

.

(#17) #06658560 válasza Zeki (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miért ne stimmelne? Nem tilos olyat eladni, ami nincs. Erről szól a tőzsde is.

(#18) Rickazoid válasza lorinser (#11) üzenetére


Rickazoid
addikt

Azok a mobilnet csomagok elég drágák, és nincs megadva a garantált sávszél (tudom, úgyis 0/0, de bár tévednék!!). Az ADSL-ből az Extra Net L jól hangzik, olcsóbb, mint nálam a mostani max. 10 Mbps-os, na meg a feltöltés is végre 1 Mbps potenciális 5 Mbps-mal—még mindig harmat gyenge, de több, mint az 512 kbps a 256 kbps garantálttal, de az egész nem sokat ér, ha errefelé és legtöbb helyen az országban a kiépített hálózat nem bír el maximum 8-10 Mbps-nál többet és esze ágában sincs senkinek fejleszteni.

A mobilnetre kellett volna ráfeküdniük és valós korlátlan csomagokat kínálni garantált legalább 10/5 Mbps sebességgel, nem ADSL-t adni, amit úgyse tud igénybe venni a lakosság nagyobbik része.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#20) Gusztáv válasza Rickazoid (#18) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ilyen mobilnet csomagon biztos marha nagyot buknának, és mivel állami cégről beszélünk, azt a befizetett adónkból pótolnák. Na ebből én nem kérek, köszönöm szépen.

Laci

(#21) Zeki válasza Gusztáv (#20) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy fenét!
Nagyon rosszul hiszed.

Amúgy meg vannak korlátlan netes csomagok, csak elég drágák. És ez lesz a jövő. A vezetékes net sem korlátos.
Sok éve ki gondolta volna, hogy lesznek korlátlan dumás csomagok is.

Egy szolgáltatás akkor jó, ha sokan veszik igénybe, és így sokan fizetnek érte. Akkor meg elég kisebb árrés is. És persze nem mindegy hány szolgáltató, milyen versennyel van jelen.

Mielőtt bejött a Vodafone, a Pannon meg a Westel 900 is megtudta magyarázni, miért kell a 120-160Ft-os percdíj, vagy hogy a Westel 450-en miért kell a hívásfogadásért is fizetni.
Aztán a Vodafone piacot akart magának, és durván lenyomta az árakat.

A Digi tv megjelenése előtt is drága volt a kábel meg a műholdas tv is, és meg is volt magyarázva miért.
Aztán a Digi piacot akart, és letörte az árakat.

Az ilyen mint a mindigtv sosem lesz ebben versenyképes, mert csak másokét használja, nem akar új babérokra törni, csak a meglévő előfizetőinek plusz extrákat adni mint valami közvetítő, és közben leveszi a maga hasznát. Hiszen most ez a trendi, hogy ha valaki kábeltv/műholdas tv előfizető, akkor gyorsan kapjon hozzá csomagban még netet is, meg mobiltelefont is, esetleg mobilnettel.
Ebben az esetben a mindigtv a közvetítő közvetítője mobil fronton.

(#22) #06658560 válasza Zeki (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Németeknél konkrétan a kiegészítő szolgáltatók tudtak olcsóbbak lenni a rendszert birtoklóknál.

(#23) etejedu válasza Zeki (#21) üzenetére


etejedu
őstag

Khm. Majd ezt az állambácsi megoldja, eldönti stb.
Mert most még a T. a nagy haver csak hááát meg izééé... fognak változni az idők! Szóval a versenyképességet kicsiny hazánkban már nem igazán a piac hanem (akinek még az arcképét nem kell kirakni) BIGmájszter határozza meg. Amúgy hiába a digi ha pl a fővárosban kicsiny szeletet kapott de vidéken sincs neki akkora területe. Sajna annyi piize neki sincs illetve ugymondanám több van tisztelt Mr. T. -nek hogy egyenlőre ő vigye itt a prímet. Illetve minket nagyban befolyásol ugye a Deutschland gazdaság ugye.

(#24) lako05 válasza GeryFlash (#6) üzenetére


lako05
tag

Én speciel pont azokat a sportágakat szeretem amiket felsoroltál :) (Snooker, curling, darts... Kocsmajátékok :D )

@lordfreyr

"de az egész nem sokat ér, ha errefelé és legtöbb helyen az országban a kiépített hálózat nem bír el maximum 8-10 Mbps-nál többet és esze ágában sincs senkinek fejleszteni."

Sajnos a rézhálózatnak megvannak a korlátai... A VDSL sem egy csodatechnológia.
Na de majd az optika! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) Zeki válasza lako05 (#24) üzenetére


Zeki
nagyúr

Úgy tudom a vezetékek métere még mindig adóztatva van.

(#26) lako05 válasza #06658560 (#22) üzenetére


lako05
tag

Persze, mert nem nekik kell azt a rendszert karban tartani. Felhúztak pár csilli villi irodát, szép honlap, pár reklám és viszonylag kis befektetéssel dől a lé. Egyébként ez itthon is így megy (Invitel és társai), sőt, egész héten UPC-s wholesale-es vonalakat építettem ki a T hálózatán...

(#27) lako05 válasza Zeki (#25) üzenetére


lako05
tag

Ahol van 8-10 megabit, valószínűleg már van rézháló. Az nem lesz se több se kevesebb, ennyit tud és kész. Két ügyfélért meg te sem húznál ki 15 oszlopköz légkábelt, mert 5 év alatt sem térül meg az ára. Főleg ha jelen van már más szolgáltató is...

(#28) Zeki válasza lako05 (#27) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na ezért meg állami támogatással a telekom féle vezetékes szélessáv. Igaz nem felénk.
De ha jól elterjed a 4G, meg az erre képes készülékek, akkor akár nőhetnek a csomagok, és nem az árak.
Akkor nem gond, hogy nem viszik el feléje a kábelt.

(#29) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

A Sport1-2-vel eltűnik az NFL. Szolgáltatót fogok váltani ezért. :(

Csillagkaput a Csillag térre!

(#30) lako05 válasza Zeki (#28) üzenetére


lako05
tag

Az optikát pont ott kezdi el húzni első körben a T, ahol eddig vagy nem volt szélessáv, vagy ha volt, is szélesnek nem nevezhető 1mbit volt a max.

Csak halkan azért megjegyezném, én sem hiszek a csodákban. Hiszem ha látom, vagy ha már az oldalalom lóg az optika az oszlop tetején. :)

(#31) Zeki válasza lako05 (#30) üzenetére


Zeki
nagyúr

Állami (és talán uniós) támogatással.

(#32) lako05 válasza Zeki (#31) üzenetére


lako05
tag

Legalább az Antenna Hungáriának már király hálózata lesz ;)

(#33) Szmeby


Szmeby
tag

Bocsánat, hogy beszólok, de általános iskolában azt tanultam, hogy a cím utal a tartalomra. Idejövök, hogy megnézzem milyen internetet ad, és tv-ről meg telefonról írogatnak. Internetről alig. Persze utánanézhetnék, hogy akkor mégis milyen madzagon, milyen csomagok, mennyiért, de elvártam volna cikktől. A címe alapján. Borzasztóan zavaró.

Ennél rosszabb címet keresve sem találhatott volna a szerző. Remélem, csak pillanatnyi megingás. Nem hiszem, hogy a PH-t is tiltólistáznom kellene a félrevezető címek miatt. Köszönöm, hogy ezentúl odafigyeltek a címadásra is.

(#34) Rickazoid válasza Gusztáv (#20) üzenetére


Rickazoid
addikt

Dehogy buknának! Megadnák azt, de a maximum se lenne lényegesen magasabb (mint a 150 Mbps 4G-n... 0 garantálttal) és pont a vidéki DSL/kábelnet szolgáltatók lennének, akik lehúzhatnák a rolót, ha nem állnának neki lecserélni a hálózatot vagy nyomást gyakorolni magentáékra, hogy tegyék meg ők, ahol az övéké. Emellett a mobilszolgáltató trió is kénytelen lenne a mostani elkényelmesedett állapotukból újra versenybe kezdeni.
Ami ma nagyon kell, főleg a felhők terjedésével, az a feltöltési sebesség drasztikus növelése, na meg a garantált sebesség mobilneten, mert a 0/0 egy vicc.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#35) kymera válasza Rickazoid (#34) üzenetére


kymera
senior tag

lordfreyr " ..... a feltöltési sebesség drasztikus növelése, na meg a garantált sebesség mobilneten, mert a 0/0 egy vicc. ... "
Ezt sajnos a saját bőrömön is tapasztalom. Ebből a szempontból vidéken még siralmasabb a helyzet.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#36) acelos


acelos
tag

Majdnem előfizető lettem de Sport1,2 nélkül nincs NFL , 1999Ft 1 Gb net 2 éves előfizuval (határozatlan időre 2999Ft) :W én 1290 Ft-ot fizetek pedig kártyás csomagban vagyok ez mi , nómális? Ja és tegyük hozzá hogy az ADSL-hez telefon előfizetés is kell mert anélkül + 1550Ft maradok az Invitelnél.

[ Szerkesztve ]

(#37) Bogyi007 válasza Ted_Beneky (#29) üzenetére


Bogyi007
veterán

Sport 1-2 csatikat kidobni amikor a kézis s focis BL jogokat éppen megkapták s náluk a Spanyol s tán jövőre az Angol Premier Liga is, nem tűnik épeszű ötletnek....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#38) Kékes525


Kékes525
félisten

Komoly versenyre fogja kényszeríteni a régi szolgáltatókat! ;] Egy állami intézmény... :DD

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39) moli.hu


moli.hu
őstag

"""Piackutatási eredményeik alapján úgy látják, hogy a felhasznákók leginkább a televíziós programkínálat további tartalmi módosítását [...] várták az Antenna Hungáriától."""

dehat ez hogy lehet?!?! hiszen: "mindigtv, minden ami kell és semmi ami nem" !

(#40) Monngoose


Monngoose
aktív tag

A Sport 1-2 kiszórását nem tudom megemészteni, bár várható volt ilyesmi, mióta az állam rátette a kezét az AH-ra. Gondolom nem akartak versenytársat a x@r M4-nek.
Ráadásul a mostani változtatás szlogenje a "családbarát"... Nem ismerős valahonnan?! :(((

"Piackutatási eredményeik alapján..."
Ugyan már... Miért nem mindjárt nemzeti konzultáció... Akkor sem hazudtak volna nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#41) Gusztáv válasza Rickazoid (#34) üzenetére


Gusztáv
addikt

Miután nincs saját hálózatuk, elég nehéz elképzelni, hogy jobb árat/kondíciókat adjanak, mint akitől bérlik a hálózatot. Kivéve ha állami pénzt őlnek bele. És persze a mobil hálózat kapacitása sem végtelen, azt fejleszteni kéne, ami megint drágítja a szolgáltatást. Viszont szabad frekvencia már megint nincs, szóval ez nem olyan egyszerű mint egy csőbe behúzni +1 optikai kábelt.

Laci

(#42) #71835392


#71835392
törölt tag

Most látom, hogy a bejelentést az a Szabó Péter tette, aki pár éve majdnem sikeresen bedöntötte a Hello HD-t is. "Remek" szakember, híre van a szakmában, őszintén gratulálok annak, aki szerződtette az Antenna Hungáriához...

(#43) Rickazoid válasza Gusztáv (#41) üzenetére


Rickazoid
addikt

Senki nem mondta, hogy egy éjszaka alatt a világot kell megváltaniuk. Saját hálózat kiépítésének sincs akadálya. Egyedül az anyagi kockázat magas, de óvatossággal senki nem jutott még vezető pozícióba. A mostani hálózatok is elbírnák egyébként amit írtam, csak nem ilyen erőforrás-elosztásban. Ezek most arra vannak optimalizálva, hogy relatíve kevés kapcsolatot szolgáljanak ki a lehető legnagyobb sávszéllel, hisz az a feltevés, hogy egyszerre úgyis csak a felhasználók töredékének van szüksége a hálózatra. Csakhogy nem azért nem használja mindenki egyszerre, mert nincs rá szükség, hanem mert erősen korlátozott és nagyon drága. Ezt kéne megfordítani, relatíve alacsony (mármint a 150 Mbps-hoz képest alacsony) sávszélt biztosítani a lehető legtöbb kapcsolatnak. Biztos kéne fizikai módosítás is, de nem kéne új hálózat hozzá. Csak ez olyan befektetés lenne, ami rövid távon nem térülne meg és még a tiszta haszon is visszaesne jelentősen a következő években, azt meg senki nem vállalja be, mert ha évek múlva már lehet mások ülnek azokban a bizonyos székekben, akkor a mostani vezetésnek nem érdeke még tervezetet sem készíttetni.
Itt jönne jól egy negyedik fél, aki állami pénzen az állam számára megcsinálja, amiről a nagytőkések addig beszélni sem fognak, amíg veszíteni nem kezdik az ügyfeleiket százezrével és a pénzüket milliárdos nagyságrendben.
Csak sajnos a mai politikai szótárban az idealizmust az elmebetegség szinonimája.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#44) wolfman válasza #71835392 (#42) üzenetére


wolfman
veterán

Megvannak ennek is a kis csikicsukijai, mint minden állam által érintett dolognak.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#45) Gusztáv válasza Rickazoid (#43) üzenetére


Gusztáv
addikt

Hát én ezt pont másképp látom, szerintem az állam ne költsön erre több száz milliárd forintot. Mert ugye ezt az adókból finanszíroznák, gondolom te sem szeretnél ezért még valam plusz adót fizetni (pl hívhatnák internetadónak). Új szerplőként a piacon, nulla nemzetközi kapcsolattal (roaming csak kellene), ilyen remek szakemberekkek boritékolható lenne a bukta (lásd 4. mobilszolgáltató, na arra azért elment pár milliárd forint). Ja és hálózatot nem tudna építeni, mert nincs megvásárolt frekvenciája.

Laci

(#46) Rickazoid válasza Gusztáv (#45) üzenetére


Rickazoid
addikt

Persze, hogy mi fizetnénk, hisz mi vagyunk az állam. Tudom szokás a közéletben az államot a kormánnyal összekeverni, de utóbbi csak a képviselője (ideális esetben) az államnak, ami a polgárok összessége. Én meg szívesen áldoznék erre pénzt, és biztos nem vagyok egyedül, mert szükség van rá. Ez olyasmi, ami mindenkinek az érdeke, ergo mindenkinek hozzá kellene járulni, nem lehet mindig mindent másoktól várni.

A frekvencia meg a legkisebb gond. Amíg odáig jutna a dolog, hogy be kellene állítani az infrastruktúrát, lenne idő nem használtat venni, de újakat is lehetne regisztráltatni és kiosztani.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#47) Zeki válasza Rickazoid (#46) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez nem Vietnám.
Igen, ott volt olyan, hogy az állami mobilcég versenyt hozott a privát szektorra.

Itthon CSAK olyan helyzetet kellene teremteni, hogy a külföldi cégek ide akarjanak befektetni, különböző központokat létrehozni, stb. De mi Írország sem vagyunk.

Itt tetemes bürokrácia van, meg vállalkozások agyonszabályozása, agyonadóztatása, basztatása, közben meg sógorkomának kiosztani az állami meg EU-s pénzeket a különböző direkte nekik szabott pályázatokon.
Itt évtizedek óta semmi sem megy vastag korrupció nélkül, közben züllik az oktatás (a nemzetközi felméréseken a diákok egyre hátrébb csúsznak) meg az EÜ.
Aki meg tud, nyugatra menekül dolgozni. Sőt, akár élni. Így itthon sok melóra már nincs ember. Ilyen oktatással meg bérezéssel nem is lesz. Ergo esik a színvonal.

A bérezésről meg annyit, hogy itt Kecskeméten tartja a pletyka, hogy amikor a Merci jött a helyi polgármester meg a helyi legnagyobb német cég főnöke beszélte le a céget a (nekünk) magas bérről, nehogy bérfeszültség legyen a városban. Tehát inkább keressen keveset a dolgozó. Ezt úgy hittem is meg nem is, amíg nem olvastam, hogy Miskolc ex polgármestere az 1999-ben induló japán céget beszélte le a 60 ezres fizetésről, nehogy bérfeszültség legyen a városban. Aztán még évek múlva is, mikor a Bosch odament, akkor is sápítoztak, hogy nagy a nyomor, meg minden szolgáltató/étterem bezár, kihalt a központ, mert nincs fizetőképes kereslet. Lehet más cégeket is lebeszélt a polgármester, jó az, hogy nyomorog a lakosság.

Szóval egy ilyen idióta tolvaj országban minél kevesebb állami/Eu pénz kerül ezekhez, annál jobb.
Anno mindenhol fürdők létesültek, most mindenhol stadionok. A fürdők közül sok csődben, a stadionok ezután jönnek.

Ott az állami tv az MTVA, egyszerűen feneketlen kút, a milliárd Forintok számára. A kereskedelmi tv-k sokkal kisebb büdzséből nyomják sokkal jobban.
Egy állami szolgálató hasonlóan működne. Pénz nem számít, majd alánk tolja az állam. Így aztán érteni sem kell sokmindenhez, csak a magas fizetést kell osztogatni.

(#48) Gusztáv válasza Rickazoid (#46) üzenetére


Gusztáv
addikt

Amit te írsz, az gyakorlatilag szétterítené a költségeket mindenkire, függetlenül attól, hogy használja/igényt tart e a szolgáltatásra. Vannak olyan infrastrukturális beruházások, ahol ez indokolt, de pl a korlátlan mobilnet nem épp ide tartozik. Erre van a digitális közmű program, amire az EU súlyos pénzeket adott.
Valamint az AH ilyet nem is csinálhatna, mert az állami támogatásnak minősülne, amit az EU tilt.
A frekvencia meg baromira nagy gond, mert jelenleg nincs szabadon felhasználható. Ha lenne, már rég eladták volna a mobilszolgáltatóknak súlyos tízmilliárdokért. Ami felszabadult az analóg tv megszüntetésével, azt tavaly értékesítették. Ami van még, azt a analóg rádióadások használják, viszont itt a digitális átállásra talán még tervezett időpont sincs.

Laci

(#49) Rickazoid válasza Gusztáv (#48) üzenetére


Rickazoid
addikt

"Amit te írsz, az gyakorlatilag szétterítené a költségeket mindenkire, függetlenül attól, hogy használja/igényt tart e a szolgáltatásra. Vannak olyan infrastrukturális beruházások, ahol ez indokolt, de pl a korlátlan mobilnet nem épp ide tartozik"
Tévedés, a korlátlan mobilinternet pont úgy ide tartozik, illetve ide kéne tartoznia már 2015-ben, egy kalapba például az elektromos hálózattal és a vízvezeték-rendszerrel. 15-20 éves távlatban pedig könnyen lehet, hogy már semmit nem fogsz tudni állandó internet-hozzáférés nélkül elvégezni. De hogy addigra legyen mit használni, most kell elkezdeni a munkát.

"Valamint az AH ilyet nem is csinálhatna, mert az állami támogatásnak minősülne, amit az EU tilt."
Ha egy állami cég akar egy saját megoldást egy állami igény kielégítésére és ezt állami pénzen teszi, abba az EU nem szól bele.

"A frekvencia meg baromira nagy gond"
Ha saját infrastruktúra építéséről beszélünk, akkor a frekvencia pillanatnyi hiánya nem akkora akadály. Így vagy úgy, de megoldható, mire tesztelni kell a tömegeknek szánt hálózatot. Ha meg bérlésről beszélünk, akkor ott van mit használni, csak meg kellene győzni a trió legalább egy tagját, hogy induljon el eme irányba.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#50) bambano válasza Rickazoid (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az elektromos hálózat nem korlátlan, a vízvezeték rendszer nem korlátlan, a távfűtés még annyira sem korlátlan, mint ezek.

az ah-nál egyébként nem feltétlenül a hálózat hiánya vagy a frekvencia hiánya a probléma, mert olyanjuk van. csak meg kellene egyezni a szabályozó hatósággal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.