Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaUser


MaUser
addikt

Hát nem csodálom, ennél egyszerűbb álláskeresési mód a világon nincs. A szomorú, hogy inkább csak külföldről jönnek az ajánlatok, viszont azokban igazi gyöngyszemekre lehet akadni.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#2) hunter84 válasza MaUser (#1) üzenetére


hunter84
aktív tag

Ez így van, én is imádom.

(#3) MarQs válasza hunter84 (#2) üzenetére


MarQs
senior tag

Lehet csak be kéne regisztrálni? :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#4) .mf


.mf
veterán

"Már félmillió magyar van jelen a LinkedInen"

Ez miért is meglepő? Aki állást keres a versenyszférában, az ált. a sok hely között ide is regisztrált már évekkel ezelőtt is. Pl. én is (sőt, Édesanyám is) regisztráltam magam x éve; de kb. kéthavonta, ha felnézek, bejelöléseket visszaigazolni... S gondolom ezzel sokan így vannak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Messze a legtöbb ajánlatot én is innen kapom. Érdekes, hogy újabban szerb, cseh vagy éppen német fejvadászok is megkeresnek, magyarországi ajánlatokkal. A külföldiek meg valóban igen csak vonzóak tudnak lenni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#6) halkow


halkow
őstag

Ez is nagy baromság

Alcatel onetouch idol2s the king

(#7) schawo válasza halkow (#6) üzenetére


schawo
titán

:C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) WinPho


WinPho
senior tag

Valaki felvilágosítana, mi ennek az oldalnak a célja? :R Nem trollkodás, tényleg nem tudom.

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#9) Dr.FantastiK válasza WinPho (#8) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ez is egy amolyan Facebook klon, abszolut haszontalan. :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#10) VaniliásRönk válasza WinPho (#8) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nagyjából annyi, hogy beletúrhasson az e-mail fiókodba...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#11) AMDFan válasza WinPho (#8) üzenetére


AMDFan
addikt

A célja az ami le van írva a cikkben. Szakmai kapcsolatok építése. Alapvetően én csak informatikai oldalról látom, hogy mi megy, de szerintem nagyrészt a tudományos, mérnöki és IT szakmák a menők a linkedinen. A lényeg, hogy ha versenyképes tudásod van, akkor nem igazán kell munkát keresned, nem kell CV-t küldözgetned sehova, mert téged találnak meg a cégek/fejvadászok. Minél több ismerősöd van a szakmában, annál "többet ér" a profilod. Az ismerőseid tudnak "endorse"-olni bizonyos témakörökben, ezzel egy külsős számára is hitelesebbé válik a szakmai tudásod ha megnézi a profilodat.

Dr.FantastiK: semmi köze a facebookhoz, linkedinen nem haverokat jelölgetsz be.

[ Szerkesztve ]

(#12) gbors válasza WinPho (#8) üzenetére


gbors
nagyúr

ez is egy social networking eszköz, csak a magánszféra helyett a munkahelyi szférában. míg a facebookon azt látod, hogy a baráti (esetleg "baráti") köröd mivel tölti a szabadidejét, a linkedinen azt tudod követni, hogy munka téren mivel foglalkoznak a valamikori kollégáid. emellett könnyen megtalálnak rajta a mindenféle fejvadászok is. jó dolog, csak persze ezt is tudni kell ésszel használni.

szerk. na, megelőztek, de erre még kommentelnék egyet:
Az ismerőseid tudnak "endorse"-olni bizonyos témakörökben, ezzel egy külsős számára is hitelesebbé válik a szakmai tudásod ha megnézi a profilodat.

sztem az endorsement egy rakás sz**t ér, mert az emberek baráti alapon osztogatják, ráadásul félautomatán ráclickelve az oldal által feldobott javaslatokra. de ez csak egy mellékszál :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13) schawo válasza WinPho (#8) üzenetére


schawo
titán

Nem csak munkakeresésre jó, hanem az üzleti életben is. Ha tudod, hogy egy konkrét személyhez kellene kapcsolat, akkor segít megtalálni. Jelöli, hogy hozzád hányadik szintű kapcsolatban érhető el, és melyik közvetlen kapcsolatodon keresztül tudod megkeresni az adott személyt. Ha az adott közvetlen kapcsolat jó ismerősöd, akkor szólsz neki, hogy szóljon a célszemélynek, hogy te szeretnél kapcsolatba lépni vele valamilyen ügyben, és meg is van a személyes találkozó. Egyszerűen még közelebb hozza a világot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) Tombi válasza schawo (#13) üzenetére


Tombi
senior tag

értem, szóval baromság.. :U

(#15) .mf válasza Tombi (#14) üzenetére


.mf
veterán

*facepalm*
Igen, ötéveseknek semmi haszna :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Sealka válasza MaUser (#1) üzenetére


Sealka
csendes tag

Ha van fent project valamelyik marketplace-en, esetleg van 1-2 github-on is megtekinthető referencia, akkor ígyis-úgyis megkeresnek külföldi cégek, (nem fejvadászok, mert azok semmihez se értenek) a magyar cégeknek meg lehet mutogatni bármit, akkor is a buta tesztjeikkel próbálkoznak. (mi a new kulcsszó, 10 évnyi tapasztalat után első kérdés) Magyar céghez beküldött CV után se nézték meg a github projetjeimet zömében egy pedig megkérdezte, hogy mire jók azok a nyílt kódú projectek, mi értelme. Isten óvjon a magyar cégektől mindenkit. :DDD

(#17) Kékes525 válasza halkow (#6) üzenetére


Kékes525
félisten

Miért?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18) MaUser válasza Sealka (#16) üzenetére


MaUser
addikt

Ez kicsit más. Pl. x-y fejlesztőként (amiből alulfizetett van itthon kismillió) felraksz egy jó profilt, két napon belül megkeres jópár állásközvetítő*, akivel szakmailag elbeszélgetsz, aztán szól, hogy 50-70e€ éves fizuval itt és itt tudsz kezdeni, ezt-és-ezt fizetik az elején. A lényeg, hogy te válogathatsz egy jóval nagyobb körből. Ráadásul látod a linkedin-en hogy van-e ott ismerős, vagy ránézel a glassdoor-on. De már olyan megkeresés is jött direktben, hogy álláskereséssel egyelőre nem zaklatnának, de ha elhagynám az országot akkor ők segítenek, abban is, ugyanis olyan szintű lett a kivándorlás it terén is, hogy már magyar(!) részlegük van magyar ügyintézővel. :Y

Meg azért rengeteg olyan terület van, ahol github-ra vagy marketplace-re nem tudsz semmit felrakni. Én sem. Illetve lecsuknának érte. :DDD

*Nem ilyen hazai cv küldözgetősre kell gondolni, a lakhatástól kezdve az adózáson át mindenben segítenek.

Magyar cégeket meg hagyjuk, amikor a legnagyobb fejlesztőcégeknél képesek lennének c fejlesztőt becitálni c++ tesztre, hát ott komoly gondok vannak. :U

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#19) WinPho


WinPho
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#20) janos1988


janos1988
addikt

Csak nehogy elárasszák lákátos dzseniferék és márióék, meg a hasonló értelmi színvonalon lévő bíber boyok és párisz lánykák.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#21) schawo válasza janos1988 (#20) üzenetére


schawo
titán

Sok jelentősége nincs, hogy ki van fent, ha az adott személy lényegtelen. Ez nem fészbúk.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) DrLinkedin válasza Dr.FantastiK (#9) üzenetére


DrLinkedin
újonc

Ezzel teljes mértékben NEM értek egyet. :W :Y

Ez a világ legnagyobb szakmai, üzleti közösségi oldala.

DrLinkedin.hu magyarul (és angolul is) segít a Linkedinnel - Ismersz konferencia és/vagy oktatás szervezőt? Köss össze vele. Köszönöm!

(#23) DrLinkedin válasza WinPho (#8) üzenetére


DrLinkedin
újonc

Szia ez egy kiváló platform arra,
- hogy a szakmai énmárkádat felépítsd,
- hogy a szakmai, üzleti kapcsolati hálódat fejleszd, karbantartsd,
- hogy a készségeidet fejleszd,
és még sok minden másra is.
:))

DrLinkedin.hu magyarul (és angolul is) segít a Linkedinnel - Ismersz konferencia és/vagy oktatás szervezőt? Köss össze vele. Köszönöm!

(#24) DrLinkedin válasza AMDFan (#11) üzenetére


DrLinkedin
újonc

:C

DrLinkedin.hu magyarul (és angolul is) segít a Linkedinnel - Ismersz konferencia és/vagy oktatás szervezőt? Köss össze vele. Köszönöm!

(#25) Prevent válasza DrLinkedin (#24) üzenetére


Prevent
aktív tag

3 órája regisztráltál ezzel a névvel... Trollkodni jöttél ide vagy valami beépített munkaerő vagy?

Nem kell itt erőlködni, kb semmire nem mész vele :)

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#26) kispx válasza Prevent (#25) üzenetére


kispx
addikt

Nézd meg az aláírását.

(#27) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Röhej, hogy triviális dolgokhoz egyesnek szakértőre van szükségük :W Szép új világ! :F

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#28) opr


opr
veterán

Ha jól tévedek, a LinkedIn-en főleg a különböző reálos, mérnök-jellegű, illetve üzleti/közeli szakmák mennek.

Na most, ezek után, ha ezek közül valakinek szüksége van segítségre ahhoz, hogy tudja használni a LinkedIn-t, akkor ez pl. egy jó ok arra, hogy inkább ne is regisztráljon be, legalább megkíméli magát némi csalódástól. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29) MaUser válasza opr (#28) üzenetére


MaUser
addikt

:DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#30) schawo válasza opr (#28) üzenetére


schawo
titán

ennyi

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) Fritz Teufel válasza opr (#28) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szakmailag ebbe az érvelésbe egyszerűen nem lehet belekötni. :C Sajnos, megjelentek ott a Facebook lovagok is, hiszen egyre ismertebb fórum. :W

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#32) Raysen623 válasza janos1988 (#20) üzenetére


Raysen623
addikt

Ezért megérte belogolni a fórumra ugye? :W Édes Istenem....

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#33) Lomha 8V válasza DrLinkedin (#24) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Na mennyé' innen el szépen.

(#34) DrLinkedin válasza Prevent (#25) üzenetére


DrLinkedin
újonc

Se beépített munkaerő nem vagyok, se Troll, csak figyeltem a sajtóközleményem pályáját, s így bukkantam erre az egyedül közösségre, amibe beleszóltam.
:R bocs! :)

DrLinkedin.hu magyarul (és angolul is) segít a Linkedinnel - Ismersz konferencia és/vagy oktatás szervezőt? Köss össze vele. Köszönöm!

(#35) DrLinkedin válasza Fritz Teufel (#27) üzenetére


DrLinkedin
újonc

Gondolom a Te szakmádban is vannak olyan dolgok, amik neked triviálisak, de a kollégádnak nem. Ő elmeg tanulni máshoz (pl.: hozzád), s ha neked nem megy valami, te is megtanulod. Ugye?

Na, én is ezért vagyok. Küldd el a profilod és én megnézem és adok két tanácsot ingyen. Hátha ezzel segíthetek neked.
:))

DrLinkedin.hu magyarul (és angolul is) segít a Linkedinnel - Ismersz konferencia és/vagy oktatás szervezőt? Köss össze vele. Köszönöm!

(#36) DrLinkedin válasza opr (#28) üzenetére


DrLinkedin
újonc

Sok esetben a Linkedin egy marketing eszköz, van mikor blog felület és van mikor értékesítésre használják és van a bevételének 60%-át biztosító munkaerőáramlás, azaz nagyon különböző területeket fed le. Tehát, aki ért a programozáshoz, nem biztos, hogy ért a szövegíráshoz, aki pedig jogász, lehet, hogy nem ért a beállításokhoz.

Tehát van helyem.

:)

DrLinkedin.hu magyarul (és angolul is) segít a Linkedinnel - Ismersz konferencia és/vagy oktatás szervezőt? Köss össze vele. Köszönöm!

(#37) .mf


.mf
veterán

Ilyen erőszakos nyomulással itt nem fogsz sikereket elérni.
De legalább tanulnál alapvető netikettet, és nem floodolnál...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.