Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daniel909


daniel909
addikt

szvsz a régebbi eszközöket nem akarják frissíteni az emberek mert azokon tényleg darabosabb a 8-as verzio.

plusz annyi újdonság nem jött h érdemes legyen bevállalni a lassulást.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2) delibab válasza daniel909 (#1) üzenetére


delibab
senior tag

+1

sajnos én frissítettem és a retina ipad mini nem is olyan jó... bár ez azért érdekes mert a legújabb mini elvileg a touch ID kivételével ugyanaz...
Korábban ez nem volt jellemző...

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#3) Paul119 válasza delibab (#2) üzenetére


Paul119
addikt

Tervezett elavulás:)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#4) delibab válasza Paul119 (#3) üzenetére


delibab
senior tag

Az rendben van, de akkor az új modell ne egy új lenyomat olvasóval tudjon többet mert ez így elég gáz...

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#5) WinstonWolf válasza delibab (#4) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Bocs, ez nagyon "báncsa" a szemem....

Ujjlenyomat olvasó helyesen...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#6) vicze válasza WinstonWolf (#5) üzenetére


vicze
félisten

Pedig a lenyomat olvasó az új benne. ;]

(#7) daniel909 válasza Paul119 (#3) üzenetére


daniel909
addikt

Akkor a mini 3 eleve elavultan jött ki :C
Persze ez nem meglepő. meg kell nézni az első minit. Az hardveresen egy ipad2 volt.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#8) Menslee


Menslee
tag

Az szomorú hogy egy 4S-en másodpercekkel lassabban töltenek be az alkalmazások mint a 7.1.2őn, na de az hogy sok alkalmazás minimum követelményét is az iOS 8-ra változtatták már pofátlanság...

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#9) Paul119 válasza Menslee (#8) üzenetére


Paul119
addikt

Droidon is lassan 4.4lesz a kötelező sok alkalmazashoz, ez van sajna :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#10) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

A mini2-t az utóbbi időben kezdtem utalni, lassú lett. Ezert vettem egy air 2-t es soha nem látott gyorsasággal megy a tablet. Míg a 6plusz kb ugyanolyan alapból mint egy 5s, de az air2 valahogyan felülmúlja az alapfunkciók gyorsaságának tekintetében jóval az összes Apple cuccot. A macbookom nincs ilyen gyors.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#11) jozso1989 válasza WinstonWolf (#5) üzenetére


jozso1989
őstag

ujjlenyomat-olvasó

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#12) WinstonWolf válasza Menslee (#8) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Sajnos ilyen az, amikor a gyártó kezében összpontosul minden. Ő diktál, a felhasználó meg mosolyogva veszi meg a következő modellt amúgy teljesen feleslegesen, mert a réginek sincsen semmi baja...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#13) delibab válasza WinstonWolf (#5) üzenetére


delibab
senior tag

Bocs, én úgy írtam, de javította az okosteló...

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#14) mekker


mekker
őstag

Ezek a statisztikák mindig olyan hihetetlenek számomra. Vagy hiteltelen módon mérik a statisztikát (mármint úgy, hogy az nem ad valós képet), vagy az emberek három évente lerakják egy szekrénybe porosodni a megunt készülékeiket és többé hozzá sem nyúlnak.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Az olyan sokszor elfelejtodik, hogy az i4 peldaul nem is kapta meg az iOS 8-at. Es en meg nagyon, nagyon sok embert ismerek itt angliaban is akinek az van. Otthon meg nagyobb aranyban lehet ez.

Plusz, ugye ez a pofatlan tarhely igeny amit az update akar.... De tenyleg, egy 5s-re 4,5GB-ot akart? Tudod ki fogja felrakni, amikor eleve 12GB hely van a 16-bol.

(#16) Menslee válasza mazsi1911 (#15) üzenetére


Menslee
tag

A szépség az egészben hogy ha már fentvan akkor hiába van meg a követelmény az appoknak, hely nem marad ahova fel lehetne telepíteni őket :D

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#17) Wlac


Wlac
Ármester

A 7 anno sok újdonságot hozott, de most nincs olyan új funkció, ami miatt lecserélném a Mini 2-n.

“The wha-"

(#18) pr0bi válasza Menslee (#8) üzenetére


pr0bi
senior tag

Tudsz pár példát mondani? Nincs olyan sok alkalmazásom de eddig mindent tudtam frissíteni amit akartam, nem találkoztam ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#19) HarleyCustom válasza Menslee (#16) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Én marha frissítettem a 4s-t anno 8-ra és....emiatt el is kellett adnom.Sajnos.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#20) agabe válasza alkatraz3000 (#10) üzenetére


agabe
addikt

Az Air2 -őn ne csodálkozz. Az most fejlettebb az I6-soknál is (összességében a nagyobb felbontásával együtt is), iphone-ból talán a jövő évi széria (6S- ek) lesz vele pariban.
Hardveresen mindenben javult az air-hez képest is miközben a felbontás ugyanaz most már a 4. generáció (ipad 3) óta.

Nem véletlen, hogy lassan terjed a 8-as, mert legtöbb tulaj nem évente cseréli a készülékeit, és lassan apple-nél is a legfrissebb készülék kell, hogy patent legyen minden...ez szomorú.

[ Szerkesztve ]

(#21) Tikakukac


Tikakukac
titán

4S-re le nem húzom, lakótárs 5-re sem akarja, jogosan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) Elpresidente válasza mazsi1911 (#15) üzenetére


Elpresidente
tag

Pontosan ezért nem telepítem fel. Egyszerűen nincs elég szabad hely a telefonon és nem is akarok vele foglalkozni. A jelenlegi szoftverrel sincs semmi bajom, ezért nem is érzem szükségét a frissítésnek.

[ Szerkesztve ]

Xbox gamertag: goserHU

(#23) alkatraz3000 válasza Tikakukac (#21) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

5-re nyugodtan mehet. Amugy nem értem mi bajotok, toroljetek le a fényképeket vagy az appok egy részét ami úgyis icloudban van, aztán majd visszarakjatok.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#24) Tikakukac válasza alkatraz3000 (#23) üzenetére


Tikakukac
titán

Értettem főnök! Már rakjuk is, ha te mondod...

Amikor pedig felraktuk és visszaraktuk a progikat akkor mit tegyünk a laggolások ellen? Mert remélem nem arra gondoltál, hogy azért rinyálnak a 4S tulajok leginkább, mert kicsi a tárhely. Hanem mert egymás mellé letéve a 2 rendszert az egyik lassab és nem tizedmásodpercekkel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) HarleyCustom válasza Tikakukac (#24) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:K :K :K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#26) alkatraz3000 válasza Tikakukac (#24) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem írtam, hogy 4s-re rakd fel, 5-öt írtam, mert baratnomnek az van es semmi baja az égvilágon.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#27) Menslee válasza pr0bi (#18) üzenetére


Menslee
tag

Nálam a leganyobb érvágás a tumblr volt. (Nem nem én használom) De amint hazaérek linkelem a listát. Ha jól rémlik az iphonehacks-en voltak szépen összeszedve.

Jerusalem: Én még a bétát használtam a 8ból, vicc kategória. Amint lehetett downgradeltem is vissza 7.1.2-re. Bár szerintem a 6 még így is gyorsabb volt.

[ Szerkesztve ]

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#28) HarleyCustom válasza Menslee (#27) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Sajnos nekem már nem a 8 béta ment rá és nem lehetett vissza rakni a 7.1.2-tőt.Viszont az i5 gond nélkül suhant vele.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#29) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Komolyan nem ertem miert kell azon csodalkozni, ha a 3.5 eves telefonon lassu lesz a legujabb OS verzio..

PC-nel ugyanez van. Sot Mac-nel is.. A regi HW lassabb lesz az uj SW-vel.. Egyszeruen nem a legregebbi HW-re kell optimalizalni, hanem a legujabbra...

(#30) alkatraz3000 válasza Touch-ko (#29) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ez szerintem szimplán hülyeség. Az én 2010-és macbookom SSD-vel, és 8gb ram-al, van olyan gyors az i7-es retina proval. Teszteltem.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#31) Tikakukac válasza Touch-ko (#29) üzenetére


Tikakukac
titán

Én meg azt nem értem miért csodálkozik valaki azon, ha csodálkoznak emberek, hogy az újabb szoftver megfojtja a vasat. Hiszem azt már cseszik a miszter almamáter kiírni, hogy ööö srácok, megkapja még ez is a szoftvert, de ha nem akarsz képergény üzemmódot ne tegyétek fel. Ilyet nem kommunikál senki, csak azt, hogy legyen happy mindenki, lesz még támogatás. Az általában bites user felteszi aztán anyázik. Jogosan.

alkatraz3000: Sőt. Az Intel visszafele fejlesztett. Azonos órajelek voltak, azonos procik meg minden? Erősen kétlem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) alkatraz3000 válasza Tikakukac (#31) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Optimalizálás. Nyilván nem a videovagasra, meg ilyenekre kell gondolni. De az alapfunkciókban nem volt eltérés.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#33) Tikakukac válasza alkatraz3000 (#32) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen és akkor definiáld: alapfunkció stb stb. ez a baj a nem egyértelmű és egyetemes összehasonlításokkal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34) alkatraz3000 válasza Tikakukac (#33) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Internetezés, programok megnyitása, boot idő. Nem számottevő, de megis mar emiatt is nagyon jó használni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#35) HarleyCustom válasza Touch-ko (#29) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem csodálkoztam,hanem csalódott voltam.A kettő nem ugyanaz.
Honnan a francból kellett volna nekem például tudnom,hogy a 4s-t ne frissítsem,amikor meg teljesen természetesnek vettem,hogy az i5-öm szépen muzsikál vele,gondoltam akkor a kistesójára is fel rakom,ha már letöltötte...?? Azonnal telepítettem,de miért ne tettem volna?Semmi hír nem volt,hogy... "hé,te ökör,ne csináld,mert ez már nem bírja el.." De legalább tovább hagyták volna a lehetőséget a visszalépésre.Ez viszont már az én hibám,hogy nem eszméltem fel előbb.De tanultam belőle.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36) kchris78


kchris78
veterán

Miert kell csak es kizarolag az OTA frissitesre hagyatkozni? amugy meg mit kell csodalkozni hogy 5 gb hely kell, ha egy vacak windowst installal az ember ott is le van toltve a telepito usbre vagy dvdre -esetleg a merevlemezre! ha nincs hely itunesbol fel lehet tenni! plusz jellemzo hogy lassab lesz. mivel az ujabb gyorsabb, tobb memoria van benne, a fejlesztok erre terveznek. ezt lehet utalni de en 2014-ben a grafikai effektek, statisztikak szamolasakor nem egy 2010-es telefonra fogok tervezni, ilyen a vilagon nincs, gondoljatok bele, kijon egy kicsit dragabb de sokkal jobb tulajdonsagu epitoanyag, nem fogok a regibol epitkezni, csak azert hogy meg a regi fogyjon... persze van a masik oldal hogy. mivel gyors a proci, csesznek optimalizalni a fejlesztok mert minek? ezt meg legtobbszor lehet koszonni az uzletnek mert "hatekonyan" kell dolgozni az optimalizalassal csak "feleslegesen" noveljuk a fejlesztesi idot - pl minek jon ki egy beta szintu sw, tuti nem a fejlesztok akarjak piacra dobni hanem a menedzsment, meg a felhasznalok egy resze...

[ Szerkesztve ]

(#37) HarleyCustom válasza kchris78 (#36) üzenetére


HarleyCustom
veterán

A véleményed első felével,az "építőanyagos" példáddal bezárólag,nem értek egyet.Szerintem nem úgy van.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#38) kchris78 válasza HarleyCustom (#37) üzenetére


kchris78
veterán

Szerinted hogy van akkor? tenyleg kivancsi vagyok mert ha nem USBn keresztul frissit az ember, mindegy hogy WP, iOS vagz Android, mindenhol el kell tudni tarolni lokalisan az uj rendszert. Az hogy ez 500MB vagy 1/2/5GB rendszerfuggo. Lehetne visszabb szoritani a foglalast valamivel, de ezt az Apple le is irta hogy biztonsag mindenek elott es nem torol ugy hogy ne lehessen visszaallni.

A fejlesztesnel: talan jatekoknal utkozik ki legjobban: vannak grafikai effektek amik elethubbe teszik a jatekot - egy aktualis telefonban hardveres tamogatassal, regebbiben csak szoftveresen sokkal lassabban.. (vagy el sem indul..) mire fejlesszen az ember? nyilvan akkor a leg "jovotallobb" a fejlesztes ha ez az aktualis tipusra tortenik.. Persze a regebbi hardvert birtokoloknal zugolodas van hogy lassu.. En ezert celszerubbnek tartanam ebben az esetben hogy el se induljon.. (pl iOS). Felhaborodas nyilvan ekkor is van. Anno ez volt sok jateknal hogy X. verzioju DirectX-es kartya kell hozza mert nem indul el.. Persze genyo az Apple hogy nem engedi visszarakni a regit azt el kell ismerni.

(#39) HarleyCustom válasza HarleyCustom (#37) üzenetére


HarleyCustom
veterán

" Persze genyo az Apple hogy nem engedi visszarakni a regit azt el kell ismerni "

Na ebben egyetértünk.Ettől függetlenül szeretem az iPhone-t és a többi Apple terméket.

kchris78 :ŐŐ bocs, neked szántam :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#40) kchris78 válasza HarleyCustom (#39) üzenetére


kchris78
veterán

:). Parszor mar gondolkoztam rajta hogy mi az erdemesebb ha az ember azert lepest akar tartani a fejlodessel.. Mindig venni az ujat vagy kihagyni tobb lepcsofokot.. Az en meglatasom az hogy igazabol nincs jelentos kulonbseg ha akar evente cserel az ember mint 2-3 evet kihagy.. Nagy veszteseg abbol lehet ha valamiert (mert GSM boltba adja el pl) rossz aron tortenik az adasvetel..

(#41) HarleyCustom válasza kchris78 (#40) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ezt én is így gondolom. :)
Az biztos.hogy legközelebb várok a frissítéssel iPhone-on,hogy ne járjak úgy,mint a 4s-nél.Ismerősöm is egy "átlagos" felhasználó és frissítette a iPad 3-at,hát eléggé belassult neki.Panaszkodik is miatta. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.