Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Milestone2 válasza airmax_2.0 (#200) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Bezony-bezony, én is elkövettem azt a hibát, hogy hagytam a lányom válasszon csajosság szerint...ez meg fehér, gyönyörű szép, de csak a szívás van vele...!!!

Igen mert az LG újabb telefonjainál az SD az a belső tárhely, az externalSD a külső, és igazán csak akkor tudnál valóban pakolgatni, ha rootolnád, az L9-nél legalább csekkolható a bootloader (meg nyitható is), itt a hidden menüből nem derül ki hogy zárt-e (de zárt) illetve mivel nagyon új az L5II még nincs metódus a nyitásra / rootra hiába nyaggatok bárkit az XDA-n, vagy itt...

...sőt ahhoz hogy valóban érdemben tudd használni a külső SD-t, ahhoz kernelben kell matatni, az meg már azért bosszantó. Más telefonnál pár gombnyomás (meg meg egy kis ext3 vagy ext4 formázás és máris hozzá lehet csapni a belső tárhelyhez annyi gigabájtot, amennyit csak akarsz...) és megnöveled a belső tárat és élvezed a telefonodat!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#202) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

Az alap probléma szerintem az, (ami ICS alatt látszott rendesen) hogy a belső memóriát veszi SD_CARD meghajtónak, aminek egyik AL mappája az EXTERNAL_SD. Nem pedig olyan a felépítés, hogy Disk1 és Disk2.
Felteszem, csak a belső memóriának van gyökér könyvtára, így máris ugrik egy csomó szoftver átpakolhatósága.
JB -nél szemmel láthatóan trükköztek valamit, mert gondolom maga az androd működéssel is lettek volna gondok, de nem igazán sikerült megoldaniuk...
(Ezért van az, hogy ott a lehetőség az "áthelyezés SD kártyára", de nem a külsőre pakol, hanem saját magán matat.. )

(#203) airmax_2.0 válasza Milestone2 (#201) üzenetére


airmax_2.0
tag

opsz látom egyszerre írtunk.. :)
Ezek szerint maga a kernel van szarul megcsinálva, oda kéne belenyúlni meghajtók ügyében..

(#204) Milestone2 válasza airmax_2.0 (#202) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ahogy mondod...

Sokáig gondolkodtam, hogy az XDA-n található módszerek közül, kipróbáljam-e azt ami (elméletben) kicserélné a belső és a külső SD-t, de rájöttem nekem nincs szükségem rá az L9-en, mert én nem játszom (arról nem is beszélve, hogy a leírások alapján, ahogy olvastam 20%-nak sikerült, 80% meg beszopta), de a jányomén már lehet jó lenne, csak ahhoz meg root kell...

Ha ez olyan egyszerű és jó lenne, itt már réges-rég kitárgyaltuk volna és lenne rá szép magyar leírás is, mint a KDZ-ről, az Offline-ról, meg a többiről...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#205) Milestone2 válasza airmax_2.0 (#203) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nekünk szarul van megcsinálva. :O

De az LG részéről 100%-ig tudatosan. :((

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#208) jooker82


jooker82
nagyúr

Van v10 G szoft,aki még nem tette fel.[link] A rootolás megoldódott már?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#209) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Ma kaptam egy ilyen telót, eddig tetszik a gép :)

Maine coon

(#210) jooker82 válasza atosan (#209) üzenetére


jooker82
nagyúr

Üdv!Gratula hozzá! Milyen szofttal kaptad? Második benyomás milyen? pl előző telódhoz képest. :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#211) Nus


Nus
tag

Én két hónapja használom végül is megvagyok elégedve vele. Nagyon bejön, hogy az aksi sokáig bírja. Pár napja frissítettem a 10G-re. Ha jól gondolom azóta van move to sd lehetőség az appoknál, ami nagyon jó. Ami viszon őrületbe tud kergetni az a GPS, nagyon lassan talál jelet. Van egy tab 2-m annak max 10 mp még szobában is. Az L5 II meg van, hogy keresgél 10 perceket, mikor megyek futni nagyon feltud húzni. Telepítettem a GPS Status appot talán valamit javított a helyzeten. Nektek milyen a GPS?

Üdv...

The sky was pink...

(#212) atosan válasza jooker82 (#210) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
A szoft 10c, ha minden igaz, mi a külömbség, csak apróbb javítások?
A második benyomás még jobb :) Alcatel ot 985 (Telenor one touch C) Az után ez maga a tökély, végre nem kell főzött romozgatni. Magát aJB-t ismerem a tabletről. Eddig még semmi akadás, kijelző nagyon király, jó lesz ez -)

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#213) atosan válasza Nus (#211) üzenetére


atosan
addikt

Nekem tökéletes, a Gps status kábé 20 másodperc alatt talált jelet, teljesen szüzen.
Eddig még nem találtam az epo és a-gps beállításokat, van benne egyáltalán?

Maine coon

(#214) Milestone2 válasza atosan (#213) üzenetére


Milestone2
nagyúr

LG alaphiba/szériajelenség, hogy az egyik készüléken jó a GPS, a másikon nem működik ugyanabból a szériából...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#215) jooker82 válasza Nus (#211) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én az endemondot használom az gyorsan talál jelet. Szerintem ez programfüggő is,hogy milyen hamar talál jelet.. a 3 betű navi is pl hamarabb talál,mint a sygic...

Milestone: A hárombetűssel próbáltad már? az minden telónál hamar talál jelet...

atosan: Érdemes v10G-re frissiteni akkor,ha ott megoldották az SD telepitést.

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#216) Nus válasza jooker82 (#215) üzenetére


Nus
tag

Runtasticot használok, de kipróbálom majd az Endot kíváncsi vagyok, navinak meg pont Sygic van fent bár azt ritkán használom.

The sky was pink...

(#217) jooker82 válasza Nus (#216) üzenetére


jooker82
nagyúr

Van olyan program is,mely mutatja,hogy hány műholdat lát a telefon.
Ebbe nem tudom van e glonass.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#218) atosan válasza jooker82 (#215) üzenetére


atosan
addikt

Oké, köszi.

Maine coon

(#219) atosan válasza jooker82 (#215) üzenetére


atosan
addikt

Valami trükk, vagy valami fontos dolog a frissítéssel kapcsolatban? A tab 2-ön szinte magától ment minden.

Maine coon

(#220) atosan válasza atosan (#219) üzenetére


atosan
addikt

Na, telepítette a 10f veriót, és aszongya a legfrissebbel rendelkezem.

Maine coon

(#221) jooker82 válasza atosan (#220) üzenetére


jooker82
nagyúr

Akkor gondolom függetlenként vetted GSM boltból,ami vélhetően nem magyar régiós.
KDZ-vel letudnád frissiteni V10G-re. Csak még a pontos módját itt nem tudni.
A frissitést hogy csináltad?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#222) atosan válasza atosan (#220) üzenetére


atosan
addikt

Ezzel a verzióval is lehet átrakni alkalmazásokat, csak úgy van fektüntetve, mint "usb tárhely alkalmazás"

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#223) atosan válasza jooker82 (#221) üzenetére


atosan
addikt

Szlovákiában vettem az O2 szolgáltatónál, ott alapból fúggetlenül adják.
A frissítést felkínálta, letöltöttem, automatikusan telepítette, az adatok nem vesztek, de azért csináltam egy gyári visszaálítást.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#224) jooker82 válasza atosan (#223) üzenetére


jooker82
nagyúr

Jah értem,akkor vélhetően az a legfrissebb ott,mivel a V10g csak nálunk jött ki...
És ott mennyiért sikerült hozzájutni?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#225) atosan válasza jooker82 (#224) üzenetére


atosan
addikt

Hűség nélkül 2eur kezdő részlet, 18 hónapig 11eur havi törlesztő, ebből akcióban lejön havonta 3euró, mivel az édesanyám már régóta elöfizető. Én magyarországon élek, az ő nevére lett kihozva.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#226) jooker82 válasza atosan (#225) üzenetére


jooker82
nagyúr

Játékokat jól viszi,esetleg HD videót próbáltál lejátszani?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#227) atosan válasza jooker82 (#226) üzenetére


atosan
addikt

Igen, az Angry szépen megy, komolyabb játék nem hiszem hogy lesz rajta.
Még nem próbáltam.

Maine coon

(#228) atosan


atosan
addikt

Hát, minél tovább bütykölöm ezt a telefont, annál jobban kedvelem :)
Egyvalamit még nagyon meg kell szoknom, marha könnyű, szinte alig érzem a súlyát, miből csinálták ezt? :)

Maine coon

(#229) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Még mindig nem találom a gps-hez az epo és az a-gps beállításokat :W
Tudna valaki segíteni, van ebben egyáltalán ilyen?

Maine coon

(#230) Nus válasza atosan (#229) üzenetére


Nus
tag

Szerintem nincs...

Üdv...

The sky was pink...

(#231) atosan válasza Nus (#230) üzenetére


atosan
addikt

Köszi :)
Azt hittem már én vagyok ennyire béna.

Maine coon

(#232) holaszlo1


holaszlo1
csendes tag

Sziasztok! Nekem nagyon tetszett a leírás, akarok venni egy ilyen készüléket, függetlent, GSM boltban. Ahol érdeklődtem, azt mondták, nincs benne magyar nyelvi támogatás, tehát magyar menü sem. Van valakinek erre tapasztalata? Beállítható benne a magyar nyelv? Köszönöm Laci

(#233) atosan válasza holaszlo1 (#232) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Én szlovákiában vettem az egyik szolgáltatónál, náluk független minden telefon és van benne magyar nyelv, sőt vagy 20 féle nyelv.Maga a szoftver verzió is úgy van megjelölve, hogy "blablablaeu", tehát minden európai nyelv benne van. Nem tudom a gsm boltban honnan szerzik be.
Egyébként nem fogod megbánni, nagyon jó kis telefon, minél többet használom annál jobb ;)

Maine coon

(#234) holaszlo1 válasza atosan (#233) üzenetére


holaszlo1
csendes tag

Köszi, ez már valami. Ha nálunk nem megy, megpróbálom Ausztriában megvenni, ott biztos EU támogatással adják.

(#235) atosan válasza holaszlo1 (#234) üzenetére


atosan
addikt

Szivesen, remélem sikerülni fog.

Maine coon

(#236) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Lehet ezen a szerencsétlen kis szar készüléken factory resetet nyomni /gyári beállítások visszaállítása/???

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#237) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Közben megtaláltam...

Érdekes, a használatiutasításban az van, hogy power+ hangerő fel + quick gomb

na hát ez nem okozott factory reseter, csak recoverybe ment tőle...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#238) pinnacle válasza Milestone2 (#237) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Végül hol találtad meg? (Biztonsági mentés és visszaállítás). A recoveryben van factory reset, wipe cache?
Az LG L7 II-nél ezt írják, lehet, hogy az L5 II leírásánál kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#239) Milestone2 válasza pinnacle (#238) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Sajnos a recovery-ben (amíg ki nem találja végre valaki hogyan lehet ezt a kis szart rootolni) csak egy kis tábla van, hogy ez a system recovery a szervizeknek, és nyomja hosszan a bekapcsológombot 8mp-ig ha vissza akar térni a telefon használatához. Lehet, hogy amit te beraktál képet, az megcsinálta volna L5 II-nél is az FR-t, nem tudom.

Végül a belső menüben megtaláltam:
Beállítások->Biztonsági mentés és visszaállítás->Gyári adatok visszaállítása

Drága kislányomnak sikerült betelíteni a 2GB rendelkezésre álló belső tárhelyet, állandóan reklamált a telefon hogy nincs hely a frissítéseknek (meg semminek) és mivel még v10A volt rajta, gondoltam upgradelem v10G-re, mert olvastam, hogy av10A-val ellentétben a v10G már engedi az app adatok áthelyezését az external SD-re. Frissítés után viszont mivel továbbra is totál szemetes volt a rendszer, gondoltam csinálok egy FR-t, de meglepődtem, hogy a hidden menüben nem találtam. Letöltöttem az USER MANUAL-t, erre abban meg hülyeség van. De aztán később ráleltem a belső menüben. És legnagyobb örömömre (vagy kislányom legnagyobb örömére?) most 245MB helyett újra 1.4GB hely van a belső memóban mert ami csak lehet átkerült a 16GB-s külső kártyára.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#240) pinnacle válasza Milestone2 (#239) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Végre az áthelyezés is megoldódott. A szoftverfrissítésnél kell valamire ügyelni, SIM, SD kártya bent maradhat, vagy simán csak le kell futtatni az LG PC Suite-t vagy az LGMobile Support Tool-t? Frissítés előtt-után szokták ajánlani a gyári visszaállítást. Egyébként nekem semmi gondom nem volt a V10b-vel, viszont nem tudom, hogy miért, wifi megosztása után eltűnt pár program, a GPS sem működik rendesen, gondoltam nyomok egy wipe cache-t, de mivel erre nincs lehetőség, marad a frissítés.

(#241) Milestone2 válasza pinnacle (#240) üzenetére


Milestone2
nagyúr

LGMobile Support Tool-lal frissítettem.
Letöltöttem a legújabbat a hivatalos LG oldalról. Meg a legújabb drivereket is (bár azt a Support tool telepíti, ha nincs fent)

Frissítés után minden megmaradt.

De, azt olvastam, hogy ilyenkor ezért célszerű egy FR-t csinálni, hogy tényleg minden szemét távozzon.
(Beállítások=>Biztonsági mentés és visszaállítás=>Gyári beállítások visszaállítása)

Ez már a te saját döntésed. Én FR előtt minden fontosat ki szoktam menteni az external SD-re, majd azt kiszedve szoktam Factory Resetet nyomni, aztán vissza a kártya...SIM bent volt, nem lett baj vele...

Ha szinkronizálva van a készüléked Google-n, akkor elméletben minden visszatelepül. (Erről persze megvan a saját véleményem, de most lányom készüléke esetén nagyon hasznos volt, hogy nem kellett újra a sok piszlicsáré játékát visszatelepítenem, visszatelepültek maguktól. Természetesen a játékok teljesített szintjei azok eltüntek, újra kell játszani őket. Ha valakinek ez fontos, ismernie kell a mentésre alkalmas programokat.)

Ami a legkényelmetlenebb, hogy nem találtam olyan beállítást, amivel egy gombnyomásra be lehetett volna állítani, hogy rakjon át a külső SD-re mindent, amit csak lehet, hanem a Beállítások=>Alkalmazások menüben egyenként rá kell menni a programokra és egyenként áthelyeztetni őket az külső tárhelyre. Na ez egy kicsit fárasztó.

Wifi beállításokat újra el kell végezned. GPS-t még nem néztem meg lányomén frissítés után, de mondjuk ő nem is használja.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#242) holaszlo1 válasza atosan (#235) üzenetére


holaszlo1
csendes tag

Sziasztok, okulásképpen közzéteszem hogyan jártam egy VI. ker. GSM bolttal: a weblapon magyar menüvel hirdetik a készüléket, az eladó a telefonban is azt mondta, magyar, megrendeltem. Ma felhívott az ember, hogy mégsem magyar .... persze nem vettem meg. Ennyire lehet bízni a website és az eladók információiban - tisztelet a kivételnek. Ha valaki tud olyan boltot, ahol tényleg magyar menüvel adják, kérem, írja meg. Köszönöm.

(#243) Milestone2 válasza holaszlo1 (#242) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az LG hivatalos szoftvere EU nyelvű-nek kell legyen.

Ha bemész a boltba, elkéred a telefont.
Settings, About phone, Software version (nem biztos, hogy opontosan, de közelítően ezek a nevek)

Ha ott a szoftver verzióban v10AEU, v10BEU, v10GEU van , akkor csak egy egyszerű átállítás a setup-ban és tmáris ud magyarul.

Ha más a szoftver, szoktak behozni olasz, spanyol meg portugál szolgáltatói szarokat, azok tényleg nem tudnak.

Ami azért röheljes, mert ha átmész szlovákiába, ott olyat tudsz venni függetlenül, ami tud magyarul azonnal...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#244) jooker82 válasza Milestone2 (#243) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ez ázsiai régiós,amit neki adtak volna, E450 és nekünk az E 460 lenne jó.
nézd már meg a tiédet milyen verziószám
Meg más is leirhatná.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#245) pinnacle válasza Milestone2 (#241) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Gondolom az automatikus SD telepítés root-al is működne, de az még nincs megoldva. Nálunk is a lányomé a telefon, nekem annyira tettszik a kijelző, hogy veszek egy L7 II-t.

(#246) jooker82 válasza pinnacle (#245) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ha wifinél SSID kódót kér akkor orvoshoz kell fordulnunk,vagy mit kell tenni? :F :F help

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#247) Milestone2 válasza jooker82 (#244) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen az LGP460 az EU.
---

pinnacle

Nálunk a lány választott és sajnos hiába mondtam, hogy ez egy "kezelhetetlen" telefon, sajnos a fehér szín győzött az észérvek ellen.

Mai fejjel már nem LG-t vennék sem magamnak (L9-em van), sem a lányomnak (L5 II)!!!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#248) pinnacle válasza jooker82 (#246) üzenetére


pinnacle
nagyúr

SSID a router neve. Azt kell beírni, ami meg van adva, nézd meg a beállításnál. Most vettétek és még semmit sem csatlakoztattál rá?

Milestone2 mi a fő gondod vele? Nekem zenére, internetre kell, a lányomnak meg még Facebookra.

[ Szerkesztve ]

(#249) jooker82 válasza pinnacle (#248) üzenetére


jooker82
nagyúr

De akkor mit kell beirni amikor a telefon kéri?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#250) Milestone2 válasza pinnacle (#245) üzenetére


Milestone2
nagyúr

L9-en is csak most v20H-nál engedélyezi először, nem kell hozzá root, L5II-n, pedig a legfrissebb v10G upgrade teszi csak lehetővé...

Itt sem teljes áthelyezésről van szó (főleg nem közvetlen SD-re telepítésről!!!)

----

Alapvetően kisérletezgető kedvű ember vagyok, így az L9-et azonnal bootloader nyitás alá helyeztem 2 hét után, majd root és kiprópál az összes custom ROM (itt gyűjtögetem, de nem az enyém az oldal, regisztrálni kell).

Lányom kinőtte a Samsung GIO-ját állandóan helyproblémája volt. Ezt akartam orvosolni. Itt legalább 3 hónap kellett neki, amig a kis szar programjaival, megtöltötte a 2 GB-ot. De sikerült neki.Olvastab valahol, hogy az uj sw a v10G már engedi az SD áthelyezést, hát most felküldtem neki, most fenn van az összes program, a belső tárhelyen még van 1.4GB, megmutattam neki, hogy kell áthelyezni, a külső tár 16Gb, remélem el lesz vele egy darabig.

Összefoglalva annyi bajom van csak az LG-vel, hogy borzasztóan felhasználó-ellenséges, keményen zárt a rendszere, holott az Android pont a nyítságra, a szabadságra lett kitalálva...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.