Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bélus91


bélus91
tag

Impozáns képek :R

(#2) Paul119


Paul119
addikt

Magáról is csinalhatott volna ;] :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#3) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Ez igen :D finom képek lettek

(#4) Csapoati válasza Paul119 (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Volt csoporttársam az ELTÉ-n. :)

A képek meg jók.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) Vikooo


Vikooo
addikt

Az ejszakai kepnek igy nem sok ertelme van legalabbis szamomra, fenycsik az autokkal utosebb lett volna.
A tobbi kep meg point and shoot jellegu, nem fogtak meg.

(#6) Paul119 válasza Csapoati (#4) üzenetére


Paul119
addikt

Ezzel sajnos nem leszünk előrébb :D kíváncsi vagyok egy 1020al mennyivel lehet jobb képeket lőni
képeket meg elmegy kategória:)

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#7) Zola007 válasza Paul119 (#6) üzenetére


Zola007
veterán

Ha nem írják, hogy profi készítette, még a végén azt hittem volna én lőttem....olyan sz.rok :K

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Telefonhoz mérten korrekt a képminőség, de tartalmilag nullák. Ezt komolyan egy hivatásos fotós készítette vagy én értem félre? :F

(#7) Zola007
Látom, nem csak én nem értem. :DDD

(#9) Vikooo
Hát ja, ez nagyon vékony.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9) Vikooo válasza fi:zi'k (#8) üzenetére


Vikooo
addikt

"Orulok", hogy nem csak en latom igy. G4 topicban jobbak vannak.

(#10) Csapoati válasza Paul119 (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Keress rá, ha annyira érdekel, van kép róla a google-ön.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) .mf válasza bélus91 (#1) üzenetére


.mf
veterán

#1, #3, #4:
Akkor most kérem azt is mondjátok meg, hogy miért "impozáns" / "finom" / "jó" képek. Én ugyanis nem látom. Főleg az Erzsébet-hidas, full igénytelen, ahogy mindkét oldalt fák lógnak be, pedig bőven vannak helyek, ahonnan fák nélkül látni az Erzsébet-hidat. A kép kompozícióilag nulla, s még ferde is. Ugyan állvány, de ha már állvány, nem használja hosszabb záridőre, hogy kevésbé legyen sötét a kép, s esetleg a kocsik lámpáiból fénycsíkok legyenek az elmosódott pacák helyett. A Bazilikásnál is kilóg a szomszéd torony csúcsa a képből... A Parlamentes is totál semmilyen.
Még hogy egy "profi"... Ilyen képek még egy kezdőtől is gázak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) Csapoati válasza .mf (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én nem a témát néztem, hanem a minőséget. A téma meg szubjektív, ezért nem is véleményezem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) akooos


akooos
veterán

Hát pár kép olyan, mintha kaputelefonnal készült volna. Nem ezeken mutatkozik meg a G4 felsőbbrendűsége, maradjunk annyiban... :)

Ezek viszont nem gyenge képek

(#14) Vikooo válasza .mf (#11) üzenetére


Vikooo
addikt

Nekem is ez a bajom, ha mar allithato a zarido plusz allvany akkor miert nem allitott be hosszabbat? Igy el is mosodnak az autok meg nem is, latszanak a fenyek a hatterben meg nem is.
G4 ben van vizszint mero fenykepezes kozben, azt is lehetett volna hasznalni.
Lehet full auto modot hasznalt vagy keves ideje volt a kepek komponalasara?

(#15) fi:zi'k válasza Csapoati (#12) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát pedig a "képek meg jók", elég általános jellemzés, ami messze nem csak a képminőséget jelenti. :P

(#14) Vikooo
Vagy csak wannabe fotósfotográfus. :U

5 percen belül szerkeszd a hsz-t, pláne ha ilyen egy sorokat írsz csak.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16) Vikooo válasza akooos (#13) üzenetére


Vikooo
addikt

Jaja es van meg abban a topicban jopar amitol leesett az allam.

(#17) Vikooo válasza Csapoati (#12) üzenetére


Vikooo
addikt

Akkor lehetett volna studioban ISO es feheregyensuly plakatot fotozni, hidd el nem adja vissza azt amikor egy nagyon jol beallitott kepet nezel.

(#18) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Biztos igazatok van, de itt nem mindenki profi fotós (vagy fotóswannabe? ;] ). Én annyit értek hozzá, hogy szépek a színek és az élességgel sincs gond. Gyanítom ettől az átlagember se tud többet elmondani, sőt...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) Vikooo válasza Csapoati (#18) üzenetére


Vikooo
addikt

Jo-jo de profitol mindig mas az elvaras foleg egy ilyen telefonnal.

(#20) kengyel


kengyel
nagyúr

Nagyon jó képek !

kengyel

(#21) #40359168 válasza fi:zi'k (#8) üzenetére


#40359168
törölt tag

A híres fotóst vendégségbe hívják. A vacsora után a háziasszony beszélgetésbe elegyedik vele:
- Gratulálok a képeihez, nagyon szépek! Biztosan jó fényképezőgépe van.
Erre a fotós:
- Gratulálok a vacsorához, nagyon finom volt! Biztosan nagyon jó fazekai vannak!

Egyébként a kompozíciók esetlegesek, a panoráma meg dől...

(#22) bélus91 válasza .mf (#11) üzenetére


bélus91
tag

Laikusként nekem impozánsak. ;)

(#23) Zola007 válasza akooos (#13) üzenetére


Zola007
veterán

nekem 180 ezerért egy telefon főzni is tudjon, ne csak fotózni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24) DemonDani


DemonDani
addikt

A Parlamentes még minőségileg is gyenge, nem csak tartalmilag. Mi ez az ISO érték nappal? :U

Most látom, hogy ez elvileg ISO 50, de akkor meg mi ez a brutális Grain effekt? :Y

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#25) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ezektől a képektől nem lettem elvarázsolva. Sőt.

valami

(#26) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

"A lenti képet Zsófi 16:9-es képaránnyal készítette, hogy minél többet megörökíthessen az elé táruló látványból."

Akkor pont rosszul döntött, mert a 16:9 csak egy crop az eredeti 3:2 arányú képből.

(#27) fi:zi'k válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

De ez szélesebb, hát nem érted?! ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28) Stauffenberg válasza fi:zi'k (#27) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De, tökéletesen. :DDD

(#29) Pjotr


Pjotr
senior tag

Érezni, ahogy a művész szenvedett. Szarbol várat épiteni...full frame gép se szelfire való!

(#30) fi:zi'k válasza Pjotr (#29) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Attól hogy egy kép tartalmilag értékelhetetlen, még nem lesz művészi, sem a készítője művész. Ezek a képek egy FF géppel meglőve is ugyanilyen gyengék.
Van is erre vmi mondás (elnézést ha pontatlan): No man can ever exploit the capabilities of a single pinhole camera.

Egyébként, hogy lásd egy fotós mire képes, ha kimozdítják a komfortzónájából, azaz nem pro géppel kell alkotnia, ajánlom ezt a sorozatot.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#31) MK VII válasza .mf (#11) üzenetére


MK VII
veterán

"Akkor most kérem azt is mondjátok meg, hogy miért "impozáns" / "finom" / "jó" képek. Én ugyanis nem látom."
Ajj Te!! Azért, mert Pályi Zsófia csinálta! Nem érted?... ;] :P

De ki az a Pályi Zsófia?
Biztos valami ultrabrutáltanultfotográfusgrafikuslány..

Amúgy én sem estem hanyatt a képektől.. A másfél éves unokahúgom egyik nap szebb témákra hívta fel a figyelmem.. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) doooo


doooo
veterán

Ha ilyenek a profi képei, milyenek születnének egy amatőr kezében? És itt a probléma: ugyanilyenek. :O Legalább ha nem zengene a cikk ódákat róla... :DDD

(#33) Danny365 válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


Danny365
őstag

A szenzor 16:9 képarányú, ergo tényleg így tudta a legtöbbet megörökíteni.

(#34) Pjotr válasza fi:zi'k (#30) üzenetére


Pjotr
senior tag

Te vagy a király couch potato mester!

(#35) Pjotr válasza fi:zi'k (#30) üzenetére


Pjotr
senior tag

Egyebkent is fi'zi:k, ha mar bicaj!

(#36) fi:zi'k válasza Pjotr (#34) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez az, most jól beszóltál. Kétszer is! Megveregetheted a válladat. :DDD

És igen, van olyan, hogy fi'zi:k, de én nem vagyok bicaj. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#37) szkeleton8


szkeleton8
újonc

Valszeg én vagyok hozzánemértő, de hogy lehet telefont kameraállványra erősíteni?

(#38) fi:zi'k válasza szkeleton8 (#37) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Példa.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39) szkeleton8 válasza fi:zi'k (#38) üzenetére


szkeleton8
újonc

Köszi! Ez nagyon jó cucc!

(#40) Quasi_modo válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

mert a 16:9 csak egy crop az eredeti 3:2 arányú képből.
Már amikor. Készüléke válogatja.

valami

(#41) kovgab válasza doooo (#32) üzenetére


kovgab
aktív tag

nemá, így lesz profi az ember..., hogy leírják :)

Ká Úr

(#42) kelly416


kelly416
veterán

Hát... -tal nem kezdünk mondatot, mint ahogy ilyen parlamentet sem tüntetünk fel "profi" fotós munkájaként. Azt a képet egyszerűen nem lett volna szabad nyilvánosságra hozni. Az éjszakai tetszik, igaz, semmi extra nincs abban sem, jó a panoráma is, bár manapság ha elejted a telefonodat és pörög, egy jó szoft még úgy is csinál egy panorámát becsapódás előtt. :DDD

(#43) toth_janika


toth_janika
őstag

"Profi fotós" telefonnal??? :F Azt vágom, hogy a riporterek, ha nagyon érdektelen témát fotóznak, mondjuk sajttáj-t., akkor szarnak a FF-re lőnek 5 képet a szifonnal oszt kész, de hogy egy "profi fotós" ilyen képeket kiadjon a kezéből...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#44) kelly416 válasza toth_janika (#43) üzenetére


kelly416
veterán

Messze vagyok én még a jó fotóstól is, a kommentedben több olyan dolog van, amitől azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák. :DDD

(#45) MK VII


MK VII
veterán

Az a baj itt srácok, hogy túl sok már az önjelölt Szipál Márton...
Mindenki megmaradna annál amihez ért és nem akar trendiskedni, mert az olyan hú, de rohadt jó, akkor talán a fotósok fotósok maradnának..
Nem tartom jónak, hogy boldog boldogtalan elkezd fényképezgetni vagy olyan dolgot csinálni amihez rohadtul nem ért, mert csak... Mert a szomszéd is azt csinálja és, mert ez a divat...
Ott vannak a szilikoncicis feltöltött szájú "Dj-k" akik maradhattak volna inkább az utcán és művelhették volna tovább az ősit amiben biztos kimagasló teljesítményt tudnak nyújtani, de nem... Nagyon sok baj van a világban..

Én nem vagyok jó fotós és nem is akarok az lenni, mert tudom ,hogy nincs túl sok érzékem hozzá, de szeretek fotózgatni amit megtartok magamnak és nézegetem mikor kedvem tartja.

[ Szerkesztve ]

(#46) MK VII


MK VII
veterán

Nem tudom itt mennyire szabad ezt, ha sértő vagy nem ide való akkor majd törlik, de had másoljam már ide a bemutatkozását egy oldalon..

"Az Origo.hu fotóriportereként dolgoztam 2006-2014 között, ugyanitt 2005-2006-ban képszerkesztő voltam. Emellett a Szellemkép Szabadiskola fotó szakán tanítok. A 2011-es Sajtófotó Pályázaton négy díjat szereztem, köztük a 30 év alatti legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporternek járó különdíjat. Háromszor nyertem el a Pécsi József fotóművészeti ösztöndíjat. 2010-ben a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem fotográfia szakos hallgatójaként BA diplomát szereztem. Ezt megelőzően, 2002 és 2005 között elvégeztem a Szellemkép Szabadiskola fotó szakos képzését, 2002 és 2007 között pedig az ELTE portugál-kommunikáció szakpáron szereztem MA diplomát. Jelenleg szabadúszó fotográfusként dolgozom számos magazinnak itthon és külföldön, emellett a Fiatalok Fotóművészeti Stúdiójának vagyok vezetőségi tagja."

Tipikus agyoniskolázott ember aki bemagolta a dolgokat,de érzéke nincs hozzá..
Ráadásul még tanít is! Csodálkozunk, hogy egyre több az inkompetens fotós a szakmában?
További, No Comment...

(#47) jampop


jampop
tag

Azt gondolom, hogy promózásnak ez a történet eléggé szerencsétlenül sikerült. Összecsapott, nem kellően átgondolt, súlytalan. Ebbe kicsit több erőfeszítést illett volna beletenni, hogy a mélyen tisztelt vájt szemű közösség ne fanyalogjon... :))

(#46) MK VII : Te nagy rosszindulattal nyilvánultál meg. Ez nem helyes. Én megnéztem a kisasszony munkásságát. Mélyen nem érintett meg, de mindenki a saját útját járja, és ebből még lehet jót kihozni.

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#48) MK VII válasza jampop (#47) üzenetére


MK VII
veterán

Rosszindulattal?
Olvastad amit odamásoltam? Bár gondolom saját magad is kutakodtál utána.
Olyan életúttal amit leírt magáról ennyit tud felhozni? Mindenféle elismerést meg ösztöndíjat kapott... Mi alapján?
Bár lehet igazad van.. Nem vele van a gond hanem azokkal akik őt jutalmazták dolgokkal..
Igaz csak egy két képet láttunk most a cikkben tőle, de nah... Egy hirtelen jött ötlettől vezérelve szerintem akárki csinál ilyen vagy ennél jobb képeket nem kell ehhez Pályi Zsófiának lenni!

Mondjuk a lányba annyi dicséretes, hogy legalább elvégezte az iskolákat, mert nagyon sok "fotós" autodidaktaként semmi háttérrel pénzért dolgozik a szakmában.
Van sok fotós barátom akik tényleg tanultak és nagyon jól végzik a munkájukat, de ők is fel vannak háborodva, hogy minden suhanc, mert van rá pénze vesz egy gépet és jövedelem szerűen űzi ezt a szakmát elvéve a munkát a valóban fotós emberektől..
Igazából állambácsi a ludas.. Amíg volt aki megmondja, hogy Te lehetsz az aki akarsz Te meg nem addig minden iparos meg tudott élni abból ami a szakmája volt. De hát a pénz nagy úr..

(#49) jampop válasza MK VII (#48) üzenetére


jampop
tag

Azt gondolom, hogy önmagában ez az LG promóció nincs a helyén, gondosabb kivitelezést igényelt volna.
Hogy ez a fotóson múlt, vagy az elégtelen instukciókon, nem tudom. Lehet, hogy rossz passzban van, vagy más nézőpontból közelítette meg a dolgot: ez a felkérés most ennyi erőfeszítést ért.

Nekem a legtöbb piedesztálra emelt és díjazott ún. művészi fotó nem mond semmit. El kell választani a művészetet a kenyérkeresettől. Egyrészt ki kell árasztani kreatív énünkből, teremtő önvalónkból azt, ami bennünk van, másrészt - ha valaki fizet érte - meg kell keresnünk a betevőt. A legjobb, ha a két dolog középpontunkból működik és egyensúlyban van, vagy mégjobb: egymásból építkezik (és ez nem csak a fotózásra, hanem a teljes létezésre igaz).

Tehetség nélkül nem hiszem, hogy üzletszerűen ebben az iparágban hosszútávon létezni lehet. Ha valaki hajlandó fizetni a képekért, ha jönnek a megbízások, akkor értéket teremtünk. Ez tehetséget, képességet is jelent.

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#50) fi:zi'k válasza jampop (#49) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lehet, hogy rossz passzban van, vagy más nézőpontból közelítette meg a dolgot..
Vagy lesz@rta az egészet és ehhez a még a nevét is adta. Mondjuk, lehet ez nála teljesítmény, de akkor én kérek elnézést. :D

Ezek a képek egy fotósnál, aki ad is magára, az instant törlés kategóriába esnek, de leginkább el sem készülnek. Egyedül talán a metrós, ami hoz vmit.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.