Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) lezso6 válasza Airedhyal (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elsőnek egy nagyon rugalmas és testreszabható "fényorgona", azaz zenére egy rgb led szalag fog az amplitúdóknak megfelelően villogni: mély - vörös, közép = zöld, magas = kék. De ezt elég komolyan, FFT-vel, a lehető legpontosabbra belőve, észrevehetetlen késleltetéssel.

Egyszer ezt már megcsináltam, egy Arduino Due-vel (ARM Cortex-M3), csak az sajnos a hülyeségem miatt meghalt. Gyorsban forrasztott mosfet "vezérlés" volt rá direktben kötve, ami egy idő után elengedett, s a kábel egy szerencsétlen véletlennek köszönhetően a gate-ről a source-ra vándorolt. Ez életet követelt, konkrétan megkapta a mikrovezérlő ledszalag a 12V tápfeszét. :(

Az új jövevény már megszakításokkal, jóval mélyebb szintű kóddal, és nem utolsósorban komoly védelemmel fog operálni. Illetve majd ami jön, mindent ki szándékozom próbálni. :D De mindezt kb csak nyáron, mostanában nem igazán van időm ezzel foglalkozni, nem mára számítottam, hogy megérkezik, mert a TI oldalán 2-4 hetet írnak az érkezésre (nincs raktáron), ehhez képest meg 5 nap alatt itt lett. :))

Egyébként nem véletlenül kell ekkora kraft, sajnos az FFT nincs ingyen, így a Cortex-M4F SIMD képességei, FPU-ja és 120MHz-es órajele nagyon nagy segítség mind sebességben és pontosságban is. Az arduinos megoldás éppen elbírta az algoritmust SIMD nélkül 84MHz-en, úgy, hogy "széjjel volt hekkelve" a kód makrókkal, illetve assembly-ben írt FFT-t használtam, ami utóbbihoz egy saját Arduino IDE-t is kellett fordítanom, hogy rá tudja tölteni a mikrovezérlőre.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.