Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7time


7time
senior tag

Van mit javítani rajta de ez egy pre alfa majd a bétára visszatérek.

(#2) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Működik az NVIDIA és az Intel drivere is hibátlanul.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Tegnap feltettem és be is állítgattam, semmiféle probléma nem volt eddig!

(#4) alevan


alevan
őstag

Alsókat AMD E3500-al is simán megy.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) vodika


vodika
tag

Hali!

Nem szeretnék reg-elni, más forrás esetleg...?

Előre is köszi! :R
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#6) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

kipörgetem a shadow of mordort és mehet is fel. amúgy is ráfér már 1 nagy generál :R

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A drivertémához: tegnapelőtt raktam újra a 8.1-et a notimon és az intel gigabit LAN-hoz véletlenül a 6.4-es (win 10) driver mappáját tallóztam be az eszközkezelőben - simán bekajálta és felrakta, annak ellenére, h újabb OS-hez való :Y

#1: én minimum megvárom az RC-t. Win7-nél az RC-t már munkára is használtam (XP-ről ugrottam, nagyon kellett az új rendszer). Ha követik a win7-es hagyományokat, akkor már 100%-ban megbízható darab lesz.

Amit még nagyon jó lenne az MS részéről: a 8(.1) hardverkövetelményeinek enyhítése a régi PC-k irányába! Rengeteg XP fut még állami gépeken (kórházak, stb), P3+512MB RAM szintű vasakon - nem csak Mo.-gon. Ezekre jó lenne egy működő windows, ami elvinné a régi appokat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) alldaybig


alldaybig
tag

Mikor jelenik meg a boltok polcain ez a Win OS X? :D XD

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#9) laxus válasza vodika (#5) üzenetére


laxus
csendes tag

Nem szükséges regelni a letöltéshez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10) VIPowER válasza vodika (#5) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#11) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Tehát akkor Intel Graphics driverből mehet föl ez??!

Ez vonatkozik majd a végleges változatra is?
(Hisz mint tudjuk ez az utolsó HD4000-hez való driver)

[ Szerkesztve ]

(#12) Krugszvele válasza RyanGiggs (#11) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Automatikusan felrakja magának amit talál. Egyetlen drivert sem kellett telepítenem.

(#13) vodika válasza laxus (#9) üzenetére


vodika
tag

Üdv!

Köszönet a linkekért! @VIPowER kollégának is természetesen! :R

Vodika

[ Szerkesztve ]

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#14) laxus válasza t72killer (#7) üzenetére


laxus
csendes tag

A rendszer tökéletesen stabil, semmi probléma nincs a driverekkel sem. Szerintem már most használható elsődleges rendszernek is.

Szerintem nem azért olyan stabil, mert egyből ennyire jó munkát végzett a MS, hanem ez a Windows 8.1 kissebb módodításokkal. Az sem véletlen, hogy az összes korábbi win8-as driver tökéletesen működik. Én személy szerint nem nevezém Windows 10-nek, inkább Windows 8.2. Az egész menürendszer, menüpontok tökéletesen megegyeznek a win8-al.

[ Szerkesztve ]

(#15) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Hamar magára haragított ez is a 8.1 után. Se értelmes startmenü, se működő VGA...

Nyugodj békében Integra!

(#16) laxus válasza vodika (#13) üzenetére


laxus
csendes tag

Microsoft fiókra mindenképp szükséged lesz, hogy rendesen használni tudd a rendszert. A Windows storból nem tudsz letölteni nélküle.

Egyébként Microsoft fiókot használva, tökéletesen szinkronizálja a win8-as beállításokat. Háttér, tálca színe, appok...minden megmarad. Bár kicsit bosszantó, hogy megváltoztatom a tálca színét és fél perc múlva a win8.1-es gépemen is megváltozik :N , de ezt gondolom kilehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#17) t72killer válasza laxus (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem. Amit nem egészen értek akkor, h mit kell ezen 1-2évet várni :F Kiadhadták volna idén őszi patchként.

#15: Gondolom intel grafikád van - ebben nem a M$ ludas, a hardvergyártónak illik támogatni a saját termékeit... Intelék már a tavalyi Ivy-re se fejlesztenek:( :Y!

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) daninet válasza vodika (#5) üzenetére


daninet
veterán

én torrentről szedtem, este mikor kijött nagyon lassúcska volt az MS szervere.
VirtualBox-ban kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19) BiP válasza t72killer (#17) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert a végleges nem ilyen lesz, hanem sokkal bővebb. Arra kell várni 1 évet.

(#20) t72killer válasza Szatyor95 (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A csempe/start témához: kíváncsi lennék a Server Next-re, ami szintén most lett alfatesztre kiadva, vajon egy szerver OS-en is nyomatják a modern UI-t :F

#19: gondoltam, hogy addig totál átszabják... Pl kell bele DX12 - vagy ez már a mai verzióban is megvan?

#21: 5+éves vas esetén nem lepődöm meg. Bár 8(.1)-re igazán írhatott volna meghajtót az AMD.
Sajnos ezt csinálja most az ipar: harmatgyenge hardvereket próbálnak lenyomni a felhasználók torkán, amik kb a 2003-2004-es gépek szintjén mozognak. Ergo, ilyen őskövület gépeket sem lenne muszáj kidobni. Viszont az új OS alá, ami ilyen gyenge vason is elfut, csak az új ócskavasakhoz van driver, az is csak ideig-óráig.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) RECSKA válasza t72killer (#17) üzenetére


RECSKA
veterán

Nem, egy tobb mint 5 eves mobil amd-je... maradjon csak win7-nel... mint amikor az 1.6-os p4-re win7-et raknak... xD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#22) szabonagyur válasza t72killer (#7) üzenetére


szabonagyur
félisten

P3+512? Ekkora hülyeséget.... nem fogják támogatni mivel értelme sincsen... szerinted egy nullát érő gépre fognak venni 20e Ft összegért új rendszert? dehogy fognak... illetve az a teljesítmény rohadtul kevés azokra a gépekre. Általában nem azért nem cserélik le a P3as gépet mert nincs gépre pénz...a rajta lévő programokat is meg kellene venni újra és valószínűleg az új verziók amik Win8-1 vannak megírva nagyobb gépigénnyel is bírnak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23) laxus válasza t72killer (#17) üzenetére


laxus
csendes tag

Laptopra raktam fel. Intel HD 3000 + Geforce GT 635m van a gépemben. Magától talált Intel és Nvidia drivert is. Van hang, Wifi, egyedül a touchpadhoz kell szedni drivert, hogy tudjak görgetni.

(#24) Geller72


Geller72
veterán

Tehát szinte majd minden olyan cucc hiányzik belőle, ami miatt w10-nek lehetne nevezni, most enélkül meg szinte koppra w8(.1) az egész. Akkor ennek így mi értelme volt?(van). :U

(#25) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Sehogy se tudtam fel tenni VMware Sphere alól, első újraindítás után kékhalál minidig és 0x000001 error :(

(#26) RECSKA válasza Geller72 (#24) üzenetére


RECSKA
veterán

Bakker, ez csak elozetes. Mire megjelenik veglegesen, ra se lehet majd ismerni... w7 is vista volt, mikor megjelent, megse...

Raadasul akkor jon majd bele a dx12 is.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#27) flexxx2 válasza alldaybig (#8) üzenetére


flexxx2
őstag

Jövő nyáron.

(#28) t72killer válasza szabonagyur (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A magyar/német/brit/amerikai stb államnak keretlicensz-szerződése van az MS-el, ami azt jelenti, hogy bármelyik meglévő MS oprendszert további licenszdíj nélkül frissítheti.
Nem feltétlen a magyar viszonyokra gondolok, pl a brit és a holland kormány fizetnek az MS-nek a frissítésekért.

Persze ott marad az újratelepítés macerája és az appok kompatibilitása...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) WoodrufF


WoodrufF
tag

Játékokat próbált már valaki futtatni,esetleges gyorsulás?

(#30) szabonagyur válasza t72killer (#28) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben legyen licensz, de ott a hardver akkor is kevés, és amik futnak rajta milliós programok nem fognak Win10 alatt... illetve nem várható el hogy az elmúlt 15 év összes hardvere támogatott legyen. Lehetne, szép is lenne, de az én 6 éves gépem ami ma is megállja helyét sem támogatott. Win7 még megy rá, kész el kell fogadni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31) alldaybig válasza flexxx2 (#27) üzenetére


alldaybig
tag

köszi

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#32) UnSkilleD válasza t72killer (#20) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

már a server 2012-n is volt modern ui

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#33) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

A Win 9.0 kimaradt? :)

(#34) BiP válasza Geller72 (#24) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez egy Technical Preview. Előzetes a fejlesztőknek, hogy előre ismerkedhessenek vele, tesztelhessék az appjaikat, hogy megy-e vele, stb. hogy ne a végleges Win10 megjelenésekor koppanjon mindenki, hogy ez nem megy, az nem megy.
Ez ráadásul annyira előzetes, hogy nem csak nem feature complete, hanem már ismert feature-öket is kivettek belőle, nem tették bele a jelenlegi fejlesztés alatt álló változatokat belőle. (pl. IE12, DX12, Cortana)

A felhasználói felület pedig mindig később, a megjelenéshez közelebb szokott a véglegesre változni. Gondolom más programoknál sem az UI kialakításával kezdik, de a korábbi Windowsok előzetes változatai is jó példák arra, hogy az első Preview-k mindig az előző rendszerre hasonlítottak a legjobban.
(így jelen esetben ez a 8.1-re)

(#33) Kakaduku: Sosem létezett, így ki sem maradhatott.

[ Szerkesztve ]

(#35) Zedz válasza Kakaduku (#33) üzenetére


Zedz
addikt

Nem tudom miért hagyták ki a 9-et, valami olyasmit olvastam, hogy ez annyira eltérő és új lesz, hogy megérdemli a 10-es számozást. :D A több desktopon kívül én eddig semmi érdemleges újítást nem láttam még, világosítsatok fel kérlek ha tudtok valami jót! :)

(#36) worxland válasza vodika (#5) üzenetére


worxland
addikt

Létrehozol egy tetszőleges emailcímet (az outlook.com erre tökéletes), és azzal regelsz be. Minek a para?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#37) BiP válasza Zedz (#35) üzenetére


BiP
nagyúr

Start menü, virtuális asztalok, új IE, új DirectX, Cortana.
De ami a lényegesebb újítás, az a közös platform, közös Store, a biil+egér és a touch kezelés ügyes kombinációja a különböző kategóriájú gépeken (dekstop, laptop, tablet, dokkolós tablet)

Érdemes olvasgatni a ZDNet, Neowin.net, Winfuture.de, Winsupersite, The Verge oldalakat, elég naprakészek.
(Nem véletlenül csak őket hívták meg a zártkörű sajtóeseményre tegnapelőtt).
pl. ez a bemutatóról a blog, talán ez a legteljesebb.
http://live.theverge.com/microsoft-windows-9-event-live-blog/
http://windowsitpro.com/paul-thurrotts-wininfo/microsoft-seeks-please-everyone-windows-10
http://www.zdnet.com/microsofts-windows-10-whats-new-and-how-to-get-the-preview-bits-7000034210/
http://winfuture.de/news,83866.html

10-es elnevezés:
Szerintem ennek egyszerűn leginkább marketing okai voltak, aztán szépen utólag ráhúzták a magyarázatot, hogy miért legyen 10 (nagy ugrás), de miért ne 9 (Win95-re utalás), miért ne One (mert 1-es Windows már volt), miért ne X (OS X után ciki lenne), miért ne simán Windows (valami jelölés mégiscsak kell).
Szerintem egyszerűen a Win8 negatív megítélésétől akarnak csak szabadulni, ezért jött a nagy ugrásos mese, hogy a vásárlók ne azt érezzék, hogy ez csak egy tupírozott 8-as, hanem valami új.
És hogy a fenti ok mellett miért volt jó marketinghúzás? Annyira váratlant léptek ezzel, hogy 2 napja erről beszél az egész internet. Jó kis lépés volt. (meg főleg, hogy titokban tudták tartani, ezért lehetett ütős.)

[ Szerkesztve ]

(#38) Prosectura2


Prosectura2
tag

Live CD? :)

(#39) azopi74 válasza Geller72 (#24) üzenetére


azopi74
addikt

Windows XP így nézett ki ebben a stádiumban:

[link]

(#40) saelin válasza azopi74 (#39) üzenetére


saelin
veterán

De rég láttam már ezt a designt. :C

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#41) t72killer válasza azopi74 (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Régi szép idők:) Azért szivesen visszafiatalodnék 2002-be:) (sokkal korábbra inkább nem, legyünk csak túl azon a felvételin ;] )

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) SRII


SRII
őstag

hali!
senki nem írja,hogy angol nyelvű baxa meg! vagy ez természetes dolog, és én bamba vagyok az ilyen dolgokhoz, de ha bamba vagyok akkor tájékoztatás jelleggel letehet volna írni,hogy eng!

lehetséges esetleg hogy, magyar legyen?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#43) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

#17: Egy Intel MHD4500 és egy AMD Mobility Radeon HD3650. Hiába a gyártói támogatás hiánya, ez az Intelnél is adott. És az működik.

#21: Maradok is a 7-nél amíg lehet. Utána meg ott a Linux. Érdekes egyébként... 8.1 alatt hibátlanul üzemel, holott már ott sem támogatott.

#42: Még nem elérhető a magyar nyelvi beállítás. Majd később lesz csak.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#44) szabonagyur válasza SRII (#42) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ott van a telepítő nevében, hogy angol, portugál vagy épp kínait szedtél le....

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45) SRII válasza szabonagyur (#44) üzenetére


SRII
őstag

ott van tényleg, de magyar nincs, ezért le sem szedem! ha valaki megtudja ,hogy lehet magyarosítani az írja meg!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#46) t72killer válasza Szatyor95 (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na ettől tartottam: a 8.1-es driverek se lesznek jók. Driver-aláírósdit helyretetted?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) Geller72 válasza BiP (#34) üzenetére


Geller72
veterán

Ez az egymás utáni mondatod egy kicsit üti egymást, nem gondolod? Pont ezért írtam a kommentet egyébként:

"Előzetes a fejlesztőknek, hogy előre ismerkedhessenek vele, tesztelhessék az appjaikat, hogy megy-e vele, stb. hogy ne a végleges Win10 megjelenésekor koppanjon mindenki, hogy ez nem megy, az nem megy.
vs.
Ez ráadásul annyira előzetes, hogy nem csak nem feature complete, hanem már ismert feature-öket is kivettek belőle, nem tették bele a jelenlegi fejlesztés alatt álló változatokat belőle. (pl. IE12, DX12, Cortana)

Érted már miről is beszélek? A cucc annyira pre, hogy könnyen előfordulhat az a szitu, miszerint a pre cuccal ment, a véglegessel meg nem fog. Vagy éppen fordítva. Volt már rá példa nem egyszer. Hogyan tesztelsz applikációt, ha nem a végleges cucc van a kezedben, legalább egy RC? Pont egy ie12/dx12 az a szint megugrása, amivel egy rendszer teljesen más shellt kap a végére. Eléggé belenyúl mindkettő az alaprendszerbe ahhoz, hogy akármi is legyen a végeredmény. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#48) szabonagyur válasza SRII (#45) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel kb. 5 nyelv van, így nem meglepő, hogy a magyar nincs benne...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49) Szatyor95 válasza t72killer (#46) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Megpróbáltam, de a Catalyst sem így, sem a 8.1-re állított kompatibilitással nem ment fel a driver. Az alappal meg semmit nem érek.

Nyugodj békében Integra!

(#50) t72killer válasza Geller72 (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A DX12 mindenképp rendszerfelforgató elem lesz, legalább ezt vártam volna az új OS-be... Így ez nem más, mint egy új win8 skin - aminek érthető is a stabilitása/bugmentessége.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.