Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Apróbb hibák javítva!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) kenand


kenand
veterán

Köszönjük.

Hátha segít valamit abban, hogy egy NAS-on is beizzítsam a miniDLNA-t...

Linuxban azt nem szeretem, hogy miért kell mindent úgy túl bonyolítani és sima telepítés után miért nem működik minden alapból. Grafikus felületet is úgy kell utólag buherálni hozzá...

(#3) leslieke válasza kenand (#2) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szívesen. Várom az eredményt.

Egyébként a napokban jött hozzá egy frissítés Ubuntun.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4) kenand válasza leslieke (#3) üzenetére


kenand
veterán

Ponta Wave I és II-es telefonomhoz lenne jó, mivel a gyári UIPNP kliens nem kompatibilis a BADA-s Allshare-vel. (iPhoneok simán mennek vele,...)

(#5) leslieke válasza kenand (#4) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Wave 1-el és 3-mal hibátlanul együttműködik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6) kenand válasza leslieke (#5) üzenetére


kenand
veterán

Szia!
Kis segítséggel sikerült beindítanom
Végre a Dlink 320-as Nas-ról is játszik zenét és filmet is a Wave! (gyári Upnp és ITunes szervert ne szerette)

(#7) leslieke válasza kenand (#6) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szia! Grat! :C

Mit kellett a fentieken változtatni?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8) kenand válasza leslieke (#7) üzenetére


kenand
veterán

Ott máshova telepítődik a program , mivel az egy cél hardver és optware Linux fut rajta.
Meg kellett találmi a DNS 320-ra fordított minidlna-t, megfelelően beparaméterezni a conf állományt és az indító minidlna.sh-t és már ment is.

(#9) leslieke válasza kenand (#8) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Értem! Akkor ha ilyen eszközöm lesz, megvan kit kell keressek, ha segítség kell. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10) kenand válasza leslieke (#9) üzenetére


kenand
veterán

Én is használtan vettem, egészen tűrhető. Persze van sokkal jobb, de ez 20 000Ft alatt volt

(#11) róland


róland
veterán

Remélem, tudom használni a La Fonera routeremhez. (Samsung D6100-as tv-m a DLNA szervert látja, de a filmeket azon már nem.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#12) leslieke válasza róland (#11) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam PC-n fut, hibátlanul.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13) róland válasza kenand (#6) üzenetére


róland
veterán

Milyen paraméterekkel?

(Nekem Samsung tv-hez kellene konfigurálnom.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#14) leslieke válasza róland (#13) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A fent leírt paraméterekkel. Egy Samsung UE46D6500 tv-n nézem így a filmeket a PC-ről.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15) FOX888 válasza leslieke (#14) üzenetére


FOX888
tag

Én most telepítettem fel ubuntu szerverre a miniDLNA-t. A TV-n engedélyezve van a kapcsolat, de az Allshare-be belépéskor azt közli, hogy nincs csatlakoztatott eszköz. Hogy kell csatlakoztani? A TV-t a szerverhez vagy fordítva?

(#16) leslieke válasza FOX888 (#15) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A TV és a PC azonos alhálózatba kell legyen, akkor fogják látni egymást. Ha a szerveren fut a miniDLNA, akkor a TV távirányítóján a Source gomb megnyomására eljön egy lista, abban ott kell lennie a miniDLNA-nak. Azt kiválasztva lehet tallózni a megosztott mappákat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17) leslieke válasza FOX888 (#15) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ja és a tűzfalon is engedélyezni kell, hogy kimehessen a minidlna.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18) FOX888 válasza leslieke (#17) üzenetére


FOX888
tag

Amiket írtál azok eddig is így voltak.
A második telepítés után minden működött!
Köszönöm a segítséget.

(#19) leslieke válasza FOX888 (#18) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Örülök, hogy működik. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20) FOX888 válasza leslieke (#19) üzenetére


FOX888
tag

Hát még én! :C

(#21) gyulank


gyulank
addikt


Új sorokba kell megadnom a partíciókat a végén?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22) leslieke válasza gyulank (#21) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én a media_dir=/var/lib/mindlna helyére írtam be és ezek a sorok vannak hozzáadva:
media_dir=V,/media/Sorozat
media_dir=V,/media/Data
media_dir=V,/media/Series

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23) Samus


Samus
addikt

Jól értem, hogy egy DLNA képes TV-n akkor így elérem a PC-n tárolt fájlokat, böngészhetem őket közvetlenül a TV-n, elindíthatom, leállíthatom, stb? Mitől függ, hogy milyen formátumot tudok lejátszani?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#24) leslieke válasza Samus (#23) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jól érted. DLNA képes TV kell hozzá. Így filmezek közel egy éve.

Mitől függ, hogy milyen formátumot tudok lejátszani?
A TV tudásától. Általában az avi, dvix, mkv fájlok, illetve feliratból az srt nem szokott gondot okozni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25) Samus válasza leslieke (#24) üzenetére


Samus
addikt

Akár a nagyon sok gigás FullHD MKV fájlok is gond nélkül mennek?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#26) leslieke válasza Samus (#25) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Közel 31 GB-s a legnagyobb mkv, amivel próbáltam. Ez a LOTR második, bővített része.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27) leslieke válasza leslieke (#26) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Annyi kiegészítés, hogy az adatátvitel nem Wifi-n, hanem UTP-kábelen keresztül történik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28) SPQR


SPQR
tag

Szia!

Egy kérdés.
Miért van az, hogy megadom a media mappát és csak akkor jelenik meg benne valami ha módosítom a benne lévő mappa nevét?
10-et így csináltam és látszik. De a többit nem szeretném így. Mert még akad pár darab :DDD
Köszi!

(#29) leslieke válasza SPQR (#28) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A További miniDLNA parancsok pontban írtakat próbáld ki.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#30) SPQR válasza leslieke (#29) üzenetére


SPQR
tag

Köszönöm.
De azok már megvoltak, különben nem írtam volna. :))

(#31) leslieke válasza SPQR (#30) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ok. Hogy adod meg az elérési útvonalat? Mappák neveiben van ékezetes vagy különleges karakter?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#32) SPQR válasza leslieke (#31) üzenetére


SPQR
tag

media_dir=V,/home/Filmek
Semmi nincs olyan a nevükben ami problémát okozna.
Amúgy mindent elfogad ( _, ékezetes karaktert) csak úgy jelenik meg hogy először átnevezem. Miért kell ahhoz átneveznem hogy megjelenjen ez nem fér a fejembe. Majd ha visszanevezem az eredeti nevére akkor utána már szerepel a listában.

(#33) leslieke válasza SPQR (#32) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hol, min nézed a listát?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34) SPQR válasza leslieke (#33) üzenetére


SPQR
tag

A tv-n

(#35) leslieke válasza SPQR (#34) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A TV-n én úgy frissítem a listát, hogy átlépek a Fényképek vagy Zenékre, majd vissza Videókra. Ekkor beolvassa újra az egészet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#36) SPQR válasza leslieke (#35) üzenetére


SPQR
tag

Igen én is gondoltam erre de nem hoz eredményt így sem.

(#37) leslieke válasza SPQR (#36) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs ötletem. Fentiek nálam hibátlanul működnek.

Esetleg a TV-n frissítsd a rendszert.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38) SPQR válasza leslieke (#37) üzenetére


SPQR
tag

Szerinte nincs újabb, na de ezt még azért ellenőrzöm.
Amúgy a különbség annyi, hogy nálam egy debian (squeeze) szerveren fut a dolog.
Ezt is jókor mondom mi? :DDD
Na de azért még kutaok a dolgok után és ha lesz eredmény akkor írok.
Köszönöm!

Üdv!

(#39) leslieke válasza SPQR (#38) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem hinném, hogy a debian lenne a ludas.

Viszont találtam egy ilyet: How do you install minidlna for debian squeeze és egy ilyet is: DLNA – miniDLNA on Debian Hátha segít valamelyik...

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#40) SPQR válasza leslieke (#39) üzenetére


SPQR
tag

Igen.
Köszönöm ezeket én is olvasgattam már.
Amit a google erre dobott találatokat az első 4 oldalon túl vagyok :D
De azért köszönöm a fáradozásod.

(#41) leslieke válasza SPQR (#40) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

4 oldal? :Y És sehol nem találtál használható infót?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42) SPQR válasza leslieke (#41) üzenetére


SPQR
tag

Konkrétan senki sem panaszkodott erre a hibajelenségre ami nálam leledzik :(

(#43) leslieke válasza SPQR (#42) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez csak most tűnt fel, az eltérés útvonalban van eltérés:

media_dir=V,/home/Filmek vs. media_dir=/media/Sorozat

Gyenge próbálkozás, de talán ha ezt módosítod.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44) SPQR válasza leslieke (#43) üzenetére


SPQR
tag

Ez sem hozta meg a várt eredményt :(

(#45) tomcsi80


tomcsi80
csendes tag

Sziasztok,
Valaki plz segítsen, hogy Debian alatt hogyan tudom telepíteni a minidlna-t... :W
A fentiek nem működnek nekem debianon (gondolom, mert ubuntura lett tesztelve...), és a neten az istennek nem találok egy értelmes leírást debianhoz! :(

Köszi előre is!!!!!

"When you 're playing a Championship, it's not a matter of life and death. It's much more than that!"

(#46) leslieke válasza tomcsi80 (#45) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez érdekes, mivel az Ubuntu egy Debian alapú Linux. Segíteni sajnos nem tudok.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47) leslieke válasza tomcsi80 (#45) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Esetleg a Debian topikban próbálj segítséget kérni: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48) tomcsi80 válasza leslieke (#47) üzenetére


tomcsi80
csendes tag

Köszi, megpróbálom ott is!

"When you 're playing a Championship, it's not a matter of life and death. It's much more than that!"

(#49) spiky03


spiky03
veterán

Ez működne Pioneer BDP-150-el is?
Ott is átvinné a külső feliratokat?

Egy ilyen NAS-ra szeretném majd feltenni a miniDLNA-t.

Thx
:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50) leslieke válasza spiky03 (#49) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A leírása alapján a Pioneer BDP-150 kezeli az srt feliratokat.

miniDLNA-t bármilyen linux alapú eszközre fel lehet tenni, legfeljebb el kell tárni egy kicsit a leírástól.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.