Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Weißturul


Weißturul
senior tag

Az szép is lenne... :U
Már a HL2EP-ban is zavart, hogy a telepítéshez kell a Steam, de ott legalább a lemezen volt az adat. Durvanagy botrány lesz ebből, hogyha tőteni köll majd.

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2) Drenadar


Drenadar
veterán

Mi ez a nagy steam utálat? :D (én akkor utálnám nagyon, ha elveszteném a steam accomat)

Szerintem csak megjelenéskor lassú nagyon a steam letöltője, megjelenés utáni időben nekem szokott jönni szépen.

(#3) Lenry válasza Drenadar (#2) üzenetére


Lenry
félisten

nincs semmi bajom a Steammel, de azért is vettem a DVD-t (többek közt), mert csak megvárom a futárt, átveszem a játékot, betolom a meghajtóba, 10 perc alatt feltelepül és játszhatok.
így most várhatom futárt, átveszem a játékot, beírom a kódját a Steambe és terheléstől függően, 2-4 óra múlva talán már játszhatok is. fasza

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Weißturul válasza Drenadar (#2) üzenetére


Weißturul
senior tag

Mondjuk mert nem mindenki rendelkezik többtízmegás szupernettel, tölteni nem akarok soksokgigát, nameg akkor minek a dobozos kiadás? Lenryvel értek egyet, lemez kivesz, gépbe betesz, install alatt manualt olvas, tíz perc múlva örül.

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#6) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ha ez így lesz, az nagyon csúnya húzás lesz, a legkedvencebb játékom fejlesztőjétől.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) dabadab


dabadab
titán

A ZP-hez igazán rakhattál volna linket, így kénytelen voltam saját magam megguglizni.
Mondjuk arra nem sikerült rájönnöm, hogy mikor vesz levegőt :)

DRM is theft

(#8) Lenry válasza dabadab (#7) üzenetére


Lenry
félisten

:DDD

mea culpa, javítottam.
a ZP egyszer kap egy saját blagbejegyezést, mert tényleg oda meg vissza...
kár, hogy sokan nem tudnak annyira angolul, hogy mindent megértsenek

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ez masszív hülyeség, neten van már clonedvd... :U

Live-Die-Respawn

(#10) Lenry válasza oriic (#9) üzenetére


Lenry
félisten

és tényleg

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Lenry válasza oriic (#9) üzenetére


Lenry
félisten

jelentem: tényleg ott a telepítő az installer DVD-n

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) oriic válasza Lenry (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az ok, miért ne lehetne ott, arra írtam hogy hülyeség hogy semmi más nincs a lemezen. De ezt már te is láttad gondolom.

Live-Die-Respawn

(#13) Weißturul


Weißturul
senior tag

Most akkor nem értem: kell a Steam a telepítéshez?

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#14) Lenry válasza Weißturul (#13) üzenetére


Lenry
félisten

azzal kezd a telepítő, hogy indítja a Steamet és kéri a serialt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Weißturul válasza Lenry (#14) üzenetére


Weißturul
senior tag

Puffneki, Steamhez lesz kötve :W :O

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#16) Lenry válasza Weißturul (#15) üzenetére


Lenry
félisten

ezt már elég rég tudjuk...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) harry válasza Lenry (#3) üzenetére


harry
veterán

"csak megvárom a futárt"
Ja, csak - ez így elsőre nem tűnik rövidebbnek, mint lekapni pár gigát netről :D

Weißturul - miért baj az, ha kell steam?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18) Weißturul válasza Lenry (#16) üzenetére


Weißturul
senior tag

nekem valahogy kimaradt... :(
á, akkor veszek megint konzolt, nemszerressemasztímet

harry: mi van ha ellopják az accountom? mi van ha megszűnik a steam? mi van ha el akarnám adni a játékot?

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#19) Lenry válasza harry (#17) üzenetére


Lenry
félisten

elsőre nem, de ha beleszámolod azt is, hogy mindenképp meg kell várni a futárt, mert ő hozza a serialt is, amivel aztán le tudom kapni a netről azt a pár gigát...

na mindegy, azóta kiderült, hogy rajta van a Skyrim a lemezen, szal kamu volt a hír

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) oriic válasza Weißturul (#18) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha ellopják az esetek többségében vissza tudod még szerezni. Megszűnik a steam? :D Hát nem valószínű, szinte 10éve megy már. Max akkor szűnik meg ha a mögötte álló cégek is becsődölnek, az meg nem valószínű.

Steam-es játékot nem lehet eladni, maxx acc-ot, de azt meg tiltja az EULA. (mégis adják veszik őket)

Live-Die-Respawn

(#21) Weißturul válasza oriic (#20) üzenetére


Weißturul
senior tag

...de a "steamtelen" dobozos játékot el tudnám adni legálisan. Gondolom van olyan funkció ami beállítja, hogy ne kelljen a Steamnek is elindulnia, hogyha játszani akarok - eddig nem jöttem rá, de zavar.

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#22) harry válasza Lenry (#19) üzenetére


harry
veterán

... nem lehet online megvenni steamen? Így ott megkapnád egyből a seriált, aztán meg töltheted is.

Weißturul: lehet, bár igazából egyiket sem látom különösebben esélyesnek / számomra problémásnak. Acc lopást némileg, de csak ki van ez találva rendesen, nem igazán ismerem (bár nekem is van).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23) Lenry válasza Weißturul (#21) üzenetére


Lenry
félisten

Nem, ilyen letiltás egyik steames játékban sincs, nem is lenne lehetséges, mert elég mélyen integrálva van sokba a Steam.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Lenry válasza harry (#22) üzenetére


Lenry
félisten

De, meg lehetne. Olyan 40-50 euroert, ami cca. 12-15ezer forint. A dobozos verzió, GLS futárral és ajándék Skyrim pólóval 11ezer lesz.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) oriic válasza Weißturul (#21) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ilyen sajnos nincs.

Live-Die-Respawn

(#26) harry válasza Lenry (#24) üzenetére


harry
veterán

Hmm. Nos hát elég nevetségesnek tartom ezt az árképzést, de végül is nekem mindegy.
De komolyan: miért olcsóbb az a verzió, amit fizikailag valahogy elő kell állítani, dobozolni, becsomagolni, raktározni, szállíttatni, stb...? Na meg egy pólót is kapsz. Nyilván így én is ezt venném, csak nem látom, nekik így miért éri meg.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27) oriic válasza harry (#26) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pont amiatt, mert akkor mindenki azt venné meg, ergó, nem lenne akkora haszon rajta, mint ha valaki dobozosat vesz.

Live-Die-Respawn

(#28) harry válasza oriic (#27) üzenetére


harry
veterán

Na de ha megcserélnék az árakat, akkor az alacsonyabb árú termék lenne az online, amiből így szerintem meglehetősen sok fogyna, vagyis nem lenne szerintem kevesebb a bevétel (főleg, hogy a több pénzért árult változatért tényleg többet kapna a vásárló: doboz, lemez, póló), ráadásul rengeteg korábban említett költséget is megspórolnának.
Jó, arányaiban nézve ha a kisebb előállítási költségű terméket drágábban adom (ahogy most van), nyilván több hasznot jelent - na de ez hátul üt ott, hogy a költségesebben meg kisebb a haszon, ráadásul esélyes, hogy ebből vesznek többet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29) oriic válasza harry (#28) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nézd, amíg veszik így is a játékokat mint a cukrot, addig a kiadókat mindez nem fogja érdekelni. Nekik ez mind bevétel, profit, egy nagy cég meg természetesen arra utazik.

Live-Die-Respawn

(#30) harry válasza oriic (#29) üzenetére


harry
veterán

Én ezt értem, csak úgy látom, hogy fordított esetben több lenne a profit.
Pl. ha mindenki csóró, és csak az olcsóbbat veszi, akkor jelenleg ezzel a döntéssel (hogy a lemezes az olcsóbb) rosszul járnak, mert a lemezes verzió nekik többe van, mint az online.
Ha mindenki a drágábbat, akkor nyilván így jó, csak nem értem, az emberek miért tennének így, amikor a másik amellett, hogy olcsóbb, többet is kínál.
Jó, biztos ki van ez találva, csak sok logikát nem látok benne.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#31) oriic válasza harry (#30) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na ez az amit mi halandók sosem fogunk megérteni.

Live-Die-Respawn

(#32) Lenry válasza harry (#30) üzenetére


Lenry
félisten

számold azt is bele, hogy itt azért drága, mert a kedves Steam 1:1-ben váltja a dollárt euróba. tehát ami náluk 40 dollárnak (~9000Ft) indul, abból itt 40 euró (~12500Ft) lesz.

na persze ez nem magyarázza meg, hogy miért tesznek még így is ekkora profitot, hogy ennyibe kerüljön a végén...

ez a kép viszont igen:

:D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) Kassadin válasza harry (#26) üzenetére


Kassadin
addikt

Sok steam fanatikus nem nézi, hogy mennyibe kerül bármi is, csak azt, hogy virító zöld 10%-al olcsóbb, de természetesen így is drágább, mint dobozosan. :))

(#34) Weißturul válasza Kassadin (#33) üzenetére


Weißturul
senior tag

Azért volt pár érdekes akció... :Y

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#35) Lenry válasza Kassadin (#33) üzenetére


Lenry
félisten

ami le van akciózva, és mondjuk 1-2 éves, azt már durván olcsón meg lehet kapni
pl most a nagy GTA akció: az összes GTA (1-2-3-4, VC, SA, EFLC) 7 és fél euro volt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) Kassadin válasza Lenry (#35) üzenetére


Kassadin
addikt

Konkrétan erre a játékra gondoltam, meg amikor a Dead Island steamen valami horribilis áron ment, amikor cdg-ben dobozosan sokkal olcsóbb volt. Értem én, hogy nem kell egyeseknek doboz+papír+dvd stb.(csak a nyűg van vele, fogja a port s a többi kifogás), de azért nem fogok többet kiadni egy játékért sem, mert az digitális s a nagy steamen megvehetem drágábban.

Amúgy jogos amit írsz, régebbiek jó áron futnak. Mondjuk én Dead Space-t ötszázért vettem vateráról, amikor steamen 1100 volt. :D Mondjuk ezt köszönhetjük a csodálatosan erős forintnak is.

(#37) TazLeacher válasza Lenry (#32) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Erről pont múltkor beszélgettünk a topic-ban.

1.
€ = $
Ez nem igaz. Mert nem úgy számolják, csak Te itthon ÁFÁ-val együtt veszed, USA-ban meg az nettó ár. Persze ott még így is olcsóbb, mint nálunk, de nem tehetnek róla, hogy nálunk 25%-os ÁFA van. Másrészről, ha magyar lenne a STEAM valószínűleg itthon is jó ára lenne. Amit Te látsz, az nem valutaváltás, csak más árképzés.

2.
Miért olcsóbb a dobozos?
A dobozos játékokat, amiket a boltban veszel, azt Magyarországra szánják, a STEAM árai meg Európai viszonylatra vannak beárazva. Tehát míg a dobozos régiónként változó árral (és ugye változó adóterhekkel, meg miegymással) rendelkezik, addig a STEAM-es ár egész Európában ugyan annyi. (kiv.: UK, de az komoly felvevő piac).

3.
Miért tesznek rá ekkora hasznot?
A játék árát a kiadó határozza meg, úgy, ahogy az akciózás mértékét is. Ők meg belekalkulálják a STEAM-nek dobott lóvét is. A másik meg az, hogy ami neked plusz tartalom (doboz, meg miegymás), az manapság egyre inkább a fölösleges gond. Elmenni a boltba (vagy fizetni/várni a futárt), megvenni, hazahozni, a dobozt rakosgatni...stb. Vagy 00:00-kor letölteni, és játszani. Fizess a kényelemért.

4.
Miért jó drágábban venni STEAM-en?
Csak a hülyék (vagy a nagyon gazdagok) vesznek 40-60€-ért játékokat STEAM-en. Aki ésszel vásárol, az megveszi karácsonykor/júniusban.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38) Drenadar válasza Weißturul (#4) üzenetére


Drenadar
veterán

betárcsázós modemmel én se kezdenék neki a letöltésnek.
de sztem egy átlagosnak mondható 10-15mb/s -os nettel hamar lejön az.

jólvan... én gyűlölöm a lemezeket rakosgatni, cserélgetni, aztán tárolni valahol...

(#39) Kassadin válasza Drenadar (#38) üzenetére


Kassadin
addikt

Lehet neked bármilyen gyors neted, ha beomlik a rendszer a sok letöltő miatt.

(#40) 7 válasza TazLeacher (#37) üzenetére


7
addikt

"2.
Miért olcsóbb a dobozos?
A dobozos játékokat, amiket a boltban veszel, azt Magyarországra szánják, a STEAM árai meg Európai viszonylatra vannak beárazva. Tehát míg a dobozos régiónként változó árral (és ugye változó adóterhekkel, meg miegymással) rendelkezik, addig a STEAM-es ár egész Európában ugyan annyi. (kiv.: UK, de az komoly felvevő piac)."

Téves, 3 árrégió van Európában. Sajnos mi pont a legdrágábba esünk.

(#41) Drenadar válasza Kassadin (#39) üzenetére


Drenadar
veterán

(#42) Kassadin válasza Drenadar (#41) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha már megveszed, akkor szeretnél vele aznap játszani, vagy nem?
Szeánszot tartasz a gép előtt, hogy megvetted?:DDD
Amúgy nem hiszem, hogy bármi is múlna azon az 1 napon, de dobozossal valószínű, hogy hamarabb tudsz játszani.

(#43) Drenadar válasza Kassadin (#42) üzenetére


Drenadar
veterán

hát ha beleveszem, hogy elmegyek érte, hazajövök és telepíthetem, akkor nem biztos.
ha valaki kezembe nyomja a lemezt akkor igen előbb tudok játszani vele.

de akkor leírom még egyszer érthetőbben. Én nem vagyok "premierjátékos" akinek az okoz orgazmust, hogy már a megjelenés napján lehetőleg 00:00:01 -kor már indíthassa a játékot.

Dead Island... megjelenés után kb egy hónappal megkértem haveromat hogy menjen el a cdgalaxisba és vegye meg nekem. elküldte nekem a kulcsot, hazajöttem steam izzít kaja melegít, kaja elfogyaszt, játék indít. és nem ettem gyorsan nem siettem sehová és nincsen upc-s fiberpower120-am se :) de egy dvd hamar lejön...
ha olyan játékról lenne szó, ami mondjuk 5 lemezes mint régen a baldurs gate, akkor azt már én is lemezzel tenném fel, és bosszankodnék megint a :

-"helyezze be a következő lemezt!"
-ott van az csak másik olvasóba!
-"helyezze be a következő lemezt!"
-nyád...

(#44) 7 válasza Drenadar (#43) üzenetére


7
addikt

A Baldur's Gate GOG-on viszonylag jó áron megvásárolható, gyorsan lejön, és nem kell lemezcserével, patcheléssel szórakozni. :P

(#45) Kassadin válasza Drenadar (#43) üzenetére


Kassadin
addikt

Mind a kettő idegesítő: sok lemezes játék/sokat kell tölteni, mert nagy helyet foglal(habár ez net függvénye is).

(#46) Weißturul válasza Drenadar (#38) üzenetére


Weißturul
senior tag

betárcsázós... :U
Mindegy is, itt jönnek ki, hogy az emberek különbözőek - kinek a pap kinek a papné, kinek a lánya :)

yetike: GOG jó hely, sok klasszikus van ott :K

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.