Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Ilyen mindig is volt, és mindig is lesz.
Ezen nem tudsz változtatni, már az ókori Görögországban azon sopánkodtak, hogy:
"- Mi lesz ezekből a fiatalokból?"
meg: "-bezzeg a mi időnkben."
De úgy látszik több ezer év után sem változik semmit a társadalom.
Az öregek azt hiszik, hogy bölcsebbek a fiataloknál.
A fiatalok, meg azt hiszik, hogy okosabbak az öregeknél.
De nem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) albert8


albert8
addikt

Nem biztos, hogy volt 16 éves...

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#3) Huma válasza Dluinet (#1) üzenetére


Huma
addikt

Ezt, az összes ilyen témájú topicban felhozzák.

Ami tény. A mai generáció sokkal "lecsúszottabb" mint a korábbi. Fiatalon isznak, bagóznak, drogoznak, vandálkodnak.
Régen is volt ilyen. Csak most vagy 4 évvel korábban kezdik el művelni ezeket a dolgokat és sokkal nagyobb hányaduk.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) Viszlát


Viszlát
addikt

Még simán benőhet a feje, senki sem ismeri a jövőt. Reméljük megússza és nem ejtik teherbe, lesz módja változtatni és okos döntéseket hozni, ha túljutott a mit láttam a szüleimtől és mitől vagyok jó fej a haverok körében korszakán.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) Crystalheart válasza Huma (#3) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen... Mindig is volt ilyen, csak nem mindegy, milyen mértékben.

Mondjuk anno hiába volt keménykezű kommunizmus, azért voltak akkor is a "csövesek". Huhujj, miket mesélnek az öreg rokkerek... :D Csak az valahogy kevésbé tűnik szánalmasnak, talán az idő megszépíti az emlékeket.

A legnagyobb kontrasztot a mai polgárság fiataljaival a 19. század végi, 20. század eleji polgárság fiataljai mutathatják, bár ehhez hozzátartozik az is, hogy azóta a munkásosztály jószerével beleolvadt a polgárságba.

[ Szerkesztve ]

(#6) PazsitZ


PazsitZ
addikt

15-16 évesen én is simán beestem az asztal alá, na jó 10-kor még talán nem, mert én ugye kemény voltam :DDD , de 2 körül már simán.
Ma pedig azt hiszem, nem vagyok teljesen haszontalan a társadalom számára.
értsd: A megkeresett pénzem egy részét manapság is igyekszem alkoholba fektetni, hogy ezzel is támogassam a szegedi vendéglátó egységeket :D

Szerk.: persze ezzel véletlenül se akarom azt sugallni, hogy én egy jó minta-példa lennék. :N

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7) Иван


Иван
őstag

Blackberry

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#8) Lenry válasza Иван (#7) üzenetére


Lenry
félisten

Android, de hogy kapcsolódik ez ide? :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) EczkE válasza Lenry (#8) üzenetére


EczkE
addikt

Most az van/lesz neki és mindenhova ezt posztolja. Ettől menő és különbözik másoktól.

Asszem mindenféleképpen!

(#10) Иван válasza EczkE (#9) üzenetére


Иван
őstag

1. Még nem biztos, hogy emellett döntök.
2. Nekem nem kell BB, hogy menő legyek. Én alapból menő vagyok.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) EczkE válasza Иван (#10) üzenetére


EczkE
addikt

Kibasztál mindenkivel.

Asszem mindenféleképpen!

(#12) Иван válasza EczkE (#11) üzenetére


Иван
őstag

Most jótérzek,.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#13) Mister_X válasza Иван (#10) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hány csajt döntöttél már meg az egyetemről? Na ugye ;] :P

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

Pár évvel később nekem is sikerült egyszer egész korán becsiccsenteni.(9 előtt kb.)
Mondjuk az nem a mekiben volt és nem 16-17 évesen.

Tucat feles + 2 sör negyed óra alatt vicces.

(#15) #65675776 válasza Viszlát (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak legyen még mi felé benőnie...

(#16) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Igazából hadd igyon, én azt nem értem (de), hogy miért a mekibe kell beülni az ilyeneknek. Én a személyzet helyébe kibasznám onnan őket, talán valaki nyugodtan szeretne enni, ezek meg ordibálnak és ugrálnak mint a majmok.

(#17) Иван válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


Иван
őstag

A szombathelyi meki pont arra épül, hogy péntek-szombat hajnali 3-4-ig nyitva van, és akkor a részeg fiatalok tudnak ott enni.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#18) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A mai fiatalságban (amibe én is beletartozom vastagon) már nem érvényes az a bizonyos 18 éves kor. 70-80%uk már sokkal előbb megismernek bizonyos dolgokat pl. az alkoholt. Bevallom őszintén én sem 18 éves koromban kezdtem el ismerkedni az alkohollal. Élesen emlékszem a 16. szülinapomra. Fater úgy itatott Jagermaisterrel hogy anyám konkrétan majdnem sokkot kapott mikor a 7 decis üveg tartalámának a harmadát én tápoltam be. Hál' istennek e téren a fateromra ütőttem és az átlagnál jobban tűröm az alkoholt így akkor az a mennyiség meg sem ártott. 2 órán keresztül mindenki kérdegetett hogy jól vagyok e, nem vagyok e berúgva stb... (Viszont a bagóra a mai napig nem tudott senki rászoktatni sőt, már magától a füstjétől is rosszul vagyok.)

A lényeg az hogy számtalan ok folytán már jóval korábban meglehet ismerkedni ezekkel a dolgokkal. Pláne ha a társaság a rosszabbik fajtából való. És szerintem a bejegyzésben említett lányt sem lehet 100%ig elítélni. Egyrészt nem biztos hogy 16-17 éves volt, másrészt nem lehet tudni mennyire bírja az alkoholt.

All→M8

(#19) Иван válasza callmeakos (#18) üzenetére


Иван
őstag

Azt se lehet tudni, mennyire játszott rá. Az viszont szánalmas, hogy páran rájátszanak, mert úgy sokkal menőebb.

JA, de a legjobb, amikor a 14 évesek isznak két 0,33-mas Heinekent, és kamu berúgnak, tehát placebo hatás van és azt hiszik magukról, részegek meg minden. Az mindig vicces.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#20) callmeakos válasza Иван (#19) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A rájátszás meg a kamu részegség az szánalmas.
A sörtől nem igazán lehet berúgni. Hacsak nem iszol úgy 5 üvegel egymás után és éh gyomorra iszol. Akkor lehet hogy megárthat de aki két 0,33as sörtől "berúg" vagy azt tetteti azzal gondok vannak és nem szabad máskor elhívni.

All→M8

(#21) Gergosz2 válasza Иван (#19) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azért tényleg eléggé elszomorító , hogy sok 14-16 éves azt hiszi úgy lesz menőbb és elfogadottabb a társai által, hogy minden héten legalább egyszer mattrészegre isszák magukat , meg pesze , hogy cigiznek agyba-főbe ilyen fiatalon.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#22) bambano válasza Иван (#10) üzenetére


bambano
titán

csak akkor lehetsz alapból menő, ha összezárunk humával egy szobába és te jössz ki onnan lábon :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Huma válasza bambano (#22) üzenetére


Huma
addikt

De erre valljuk be vajmi kevés esély van. :N
Viszont, ha a közelemben áll akkor talán ráragad valami az én csodálatos kisugárzásomból és tényleg csak úgy, alapból menővé válik. Pont mint én. :K

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) PazsitZ válasza Huma (#23) üzenetére


PazsitZ
addikt

De csak ha van ájfón ötöse. Neked remélem van, különben nehéz menőnek lenni!

- http://pazsitz.hu -

(#25) ch003067


ch003067
addikt

A mi esténk is jól sikerült tegnap.... Nem csak az övé :D

(#26) Viszlát válasza #65675776 (#15) üzenetére


Viszlát
addikt

Kis szerencsevel siman meguszhatja ezeket az eveket, nem egy kortarsam volt annak idejen nagy "partiarc", aztan benott nekik is, mostanra szulok, komoly allassal. A hasznossaguk vegkepp nem azon fog mulni, hogy hogyan toltottek a tinedzser eveiket...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27) Mr X válasza Viszlát (#26) üzenetére


Mr X
veterán

Kölökkoromban nekünk is folyton buli volt a haverokkal, nem minden hétvégén, de elég sűrűn. Persze nagyon nem szárazon.

Aztán egyszer csak mintha elvágták volna, nem vonzott többet. Manapság már nem járok bulizni, maximum pár ismerőssel összeülünk beszélgetni.

Simán kinőheti a kamaszkori bolondságot még. :)

(#28) Huma válasza PazsitZ (#24) üzenetére


Huma
addikt

Lehet, hogy nehéz, de nekem sikerült! ;)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#29) Lenry válasza Иван (#19) üzenetére


Lenry
félisten

láttam már "rájátszós" tiniket, fel lehet őket ismerni.
de aki lendületből nyalja fel a klinkertéglát, az tényleg nem tud magáról.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) bambano válasza Viszlát (#26) üzenetére


bambano
titán

amikor én fiatal voltam, még nem volt ez a nagy közösségi emlékezet, mint internet, arckönyv, buliportálok... aki akkor bekarmolt, annak nem maradt nyoma. most ugyanennek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Иван válasza bambano (#22) üzenetére


Иван
őstag

Remélem nem gondoltad komolyan a dolgot... Egy mondatban emlegetni Humát meg egy földi halandót... Hát mivé lesz a világ :(

noxwill: be lehet rúgni tőle, csak nem 66 centtől. Én nekem is lettek már görbe estéim fokozott sörfogyasztástól. Mondjuk alapvetően ha jótérezni akarok, borban gondolkodik az ember, mert olcsóbb. Fölösleges csak a jóérzésért drága piát venni.

Gergosz2: azzal alapvetően nincs baj, ha valamit azért teszünk, hogy mások elfogadjanak. Te is akarsz valahova tartozni, és ezért áldozatokat hozol. A gond az, hogy valaki ezért plusz edzésre jár, valaki meg kárt okoz magában. És a legtöbb fiatalnak fogalma sincs, milyen problémákat okozhat tíz-húsz év múlva, ha már 14 évesen iszik, szív.

Mondjuk az is igaz, hogy aki 18-20 éves koráig nem lesz ilyenektől függő, az már valószínű sohse lesz.

Lenry: te láttad, nem tudom mennyire volt kész az illető. De őszintén, tegye fel a kezét, akivel egyszer nem esett meg, hogy nem tudta melyiknek kéne lennie az utolsó pohárnak, és teleportált. Na ugye... :K

Tudom, most arról van szó, hogy valakiknek minden hétvégén (vagy gyakrabban) ez a program, nem is védem őket.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#32) Crystalheart válasza Иван (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"De őszintén, tegye fel a kezét, akivel egyszer nem esett meg, hogy nem tudta melyiknek kéne lennie az utolsó pohárnak, és teleportált."

:DDD

(#33) D1Rect válasza Иван (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

"De őszintén, tegye fel a kezét, akivel egyszer nem esett meg, hogy nem tudta melyiknek kéne lennie az utolsó pohárnak, és teleportált."

Jelen. :P

(#34) Иван válasza D1Rect (#33) üzenetére


Иван
őstag

Jó kifogás. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#35) callmeakos válasza Иван (#31) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Fent van a kezem de mindenki hülyén néz rám itt a vonaton hogy mért tornázok :DDD

All→M8

(#36) Jhonny06 válasza D1Rect (#33) üzenetére


Jhonny06
veterán

+1

Ha már a mértékkel piálás is gondot okoz valakinek, akkor nagyobb problémái is lesznek az életben..

(#37) PazsitZ válasza Jhonny06 (#36) üzenetére


PazsitZ
addikt

Bocs nem hagyhattam ki.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#38) Иван válasza Jhonny06 (#36) üzenetére


Иван
őstag

Churchill is elég sokat piált, mégse lett egy semmirekellő. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#39) bambano válasza Иван (#38) üzenetére


bambano
titán

nem? neki mondta egyszer egy nő, hogyha a felesége lenne, mérget tenne a kávéjába. mire winston azt felelte, hogyha tényleg a felesége lenne, meg is inná :)

azt a kis perpatvart egyébként is a dalek légvédelem segítségével nyerte meg :)

egyébként nekem is fent van a kezem :K

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) Иван válasza bambano (#39) üzenetére


Иван
őstag

Ennyi ember nem rúgott be még életében alaposan?

Azért ilyen frusztrált a társadalmunk. :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#41) Dluinet válasza Иван (#40) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem annyira berúgtak, hogy nem is emlékeznek rá. :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42) bambano válasza Иван (#40) üzenetére


bambano
titán

miért, lehet, hogy én tudtam, melyiknek kellett volna lenni az utolsó pohárnak :)

én nem iszom, csak volt egy alkalom, amikor nagyon gáz lett volna visszautasítani, akkor belémtöltöttek valami lőrét, amitől k.o. volt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) EczkE


EczkE
addikt

Jelen!

És ma is fogok. ;]

Asszem mindenféleképpen!

(#44) Иван válasza Dluinet (#41) üzenetére


Иван
őstag

Egyszer azon röhögtünk, hogy valaki annyira részeg lenne, hogy azt hiszi józan, és még egyszer berúg. :DDD

EczkE: hajrá, csak színeset ne ásíts ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#45) mefistofeles

Elég szomorú, hogy a mai fiatalok ennyire korán, drogoznak, isznak, cigiznek és szexelnek!
A szexel nem lenne baj ha fejben is olyan érettek lennének mint testileg de így ........
Amúgy meg annak a sok fiatalnak aki dobozszám füstöli a cigit és hétvégeken annyit piál, hogy telehányja a zsebét a szüleit is megdicsérném.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#46) Иван válasza mefistofeles (#45) üzenetére


Иван
őstag

szexszel*

Szomorú, hogy a mai felnőttek nem tudnak helyesen írni ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#47) dabadab válasza mefistofeles (#45) üzenetére


dabadab
titán

"Elég szomorú, hogy a mai fiatalok ennyire korán, drogoznak, isznak, cigiznek és szexelnek!"

Így van! Amikor én fiatal voltam, akkor mindenki csak a betöltött 70. életéve után nyúlt alkoholhoz, a szűzességét meg csak 80 után veszítette el. Bizony, így volt ez pontosan.

DRM is theft

(#48) mefistofeles válasza Иван (#46) üzenetére

...gondolom Te sosem írtál el semmit..... ha a mondandómból ez volt számodra a legfontosabb, na az a szomorú......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49) mefistofeles válasza dabadab (#47) üzenetére

Ha a környéketeken az utóbbi években, évtizedekben nem csökkent a piálni, cigizni kezdő -illetve rendszeres fogyasztóvá váló- fiatalok átlagéletkora akkor nagyon érdekes helyen élhetsz. (Hold?) ...vagy még Te is ebbe a korosztályba tartozol......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#50) dabadab válasza mefistofeles (#49) üzenetére


dabadab
titán

Igazán nagyokat hányni már húsz éve is a gimnazisták szoktak, most is, a cigarettára meg mindig is tinédzserkorban szoktak rá, a serdülőkori hormonlöket meg aztán végképp nem tegnap alakult ki az emberi fajban.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.