Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Lehet hogy nem jó helyen van:
- túl sok/kevés fény éri.
- nem jó neki a föld (kémhatása)
- sok/kevés a víz
- sok/kevés a tápanyag az öntözővízben
- fázik/melege van

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha esetleg látszik rajta valami parazita, akkor értelemszerűen azt kell likvidálni.

Rip and tear

(#2) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nem a növény miatt jöttem ide, hanem amiatt, hogy miért ilyenek a fotók egy N9-cel?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

szerintem téged nem szeretnek a növények

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#4) lapa


lapa
veterán

szerintem lupus. csinálj rajta mri-t és kezdj el szélesspektrumú antibiotikumot. lehet autoimmun is, ilyen fényben nem látom jól.

(#5) Lenry válasza Cucuska2 (#2) üzenetére


Lenry
félisten

mert fél órája lőttem őket egy szobában, éjszaka.

(#3) dy_nmq az indás növényembe már hullát lehet rejteni, a többiek is jól elvannak, csak a fákkal nem bírok.

(#4) lapa sosem lupus.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Lenry válasza Zolaash (#1) üzenetére


Lenry
félisten

-fényigényéről nem tudok semmi extrát
-abban a földben van, amiben kaptam
-vizet akkor kap, ha már száraz alatta a föld
-langyos csapvizet kap
-ezzel nem tudok mit kezdeni. nincs melegebb pont a lakásban, ennél jobban meg nem szándékozok fűteni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Szerintem indítsd újra, és próbáldd meg az ipconfig -renew parancsot
komolyra fordítva a szót nem lehet hogy normális amit csinál?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#8) 7


7
addikt

Szegény Fikusz Kukisz... biztos hiányzik neki Fortisszima Fingusz :(

[ Szerkesztve ]

(#9) Lenry válasza Blindmouse (#7) üzenetére


Lenry
félisten

gondoltam már erre is, hogy lehet, hogy azért csinálja, mert tél van, de tényleg nem értek hozzájuk, ezért is kérdezek most.

(#8) 7 jól van Lóbelt menj vissza Lómába

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) 7 válasza Lenry (#9) üzenetére


7
addikt

Tudod, ebben a legszebb az, hogy Pontius Pilatus szinklonhangja Dölnel Gyölgy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) bambano


bambano
titán

ha szavaznom kellene, akkor Monilinia fructigena törzsbe tartozó gombára szavaznék, pl. Monilia laxa.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) bambano válasza Lenry (#6) üzenetére


bambano
titán

olyan nincs, hogy sok/kevés a fény, nem jó a föld, stb. stb. és akkor néhány levél barnul, a többi meg nem. ha nagyon mellélőttél a környezeti tényezőkkel, akkor vagy egyben tönkremegy az összes levél, vagy a levelek kora szerint mennek tönkre (először az öregek, utána a fiatalok).

ha azt látod, hogy az öreg levelek gyorsan tönkremennek (de mind), vagyis alulról megy felfelé a baj, akkor a relokálódó tápanyagokból van kevés. ha meg azt, hogy az öreg levelek úgy-ahogy megvannak, de a fiatalok nem fejlődnek ki rendesen, akkor meg a nem relokálódó tápanyagokból van kevés.

de itt nem erről van szó. a másik tippem mozaik vírus lett volna, de azt elvetettem.

szerk: de van kertészkedős blog, esetleg ott is lehet kérdezni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Lenry válasza bambano (#12) üzenetére


Lenry
félisten

a relokálódó tápanyag tünete illik rá. nagyon sok hajtás van rajta, szinte mindennap látok új leveleket, de a régi legalább ekkora számban barnulnak el...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Crystalheart válasza Lenry (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Röviden: tápoldatozni szoktad? Kb. minden szobanövényt kellene. Cserépbe és lombtrágyaként is. Persze lehet valami nyavalya is, de szobanövényekre nem kísérletezték ki a legtöbb itthon kapható permetszert, megjósolhatatlan a hatásuk és a szükséges dózis.

Pontosan milyen fajta a szobanövény?

Azt gyanítom, az index.hu-n van konkrétan szobanövényes topik, ahova fanatikus lakásdzsungelesek irkálnak, ott kéne kérdezned.

(Egyébként nem szeretem a szobanövényeket. Egy nap alatt vastagon poros lesz a levelük és csak a helyet foglalják. :D Mikor jön valaki, egyenként le kell törölgetnem a leveleit annak a néhánynak...)

[ Szerkesztve ]

(#15) JoeYi


JoeYi
őstag

nem fázhatott meg? Az én mandarinfám/narancsfám látványosan hisztizik ha egyetlen rövid időre is 5 fok alatti hideg éri

(#16) Thrawn


Thrawn
félisten

[link] [link] [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17) bambano válasza Lenry (#13) üzenetére


bambano
titán

a kérdés az, hogy először elsárgul a levél, majd elpusztul és utána emiatt barnul meg, vagy a levél közvetlenül megbarnul. én a fotókon úgy láttam, hogy a levél zöldből barnába megy át.

A sárgulásos tünet lehet tápanyaghiány, amikor felbomlik a klorofil a levélben és azért besárgul, a barnulásos tünet szerintem gomba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Lenry válasza bambano (#17) üzenetére


Lenry
félisten

igen, először barna, aztán hullik le.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Zolaash válasza Thrawn (#16) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Köszönöm. :R bambanő: ;] :P

Rip and tear

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.