Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Lenovo Z560

Hozzászólások

(#1) #13260800


#13260800
törölt tag

nem értem, hogy a numerikus padot minek erőltetik rá, én PL emiatt meg sem venném. Amúgy nagyon jó írás gratula hozzá!

(#2) Tomy Yayo válasza #13260800 (#1) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Én pl. sokat használok excelt, meg úgy általában sokat használom a numpadot mindenféle számoláshoz, úgyhogy nekem igencsak jó az ilyesmi, és kifejezetten örülök, hogy végre szinte minden gyártó elkezdte rárakni a gépeire :-) :C

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#3) rizso


rizso
addikt

Grat a géphez és a cikkhez! :) Vannak a Lenovo gépeknek jó megoldásaik, amiket bírok, pl. OneKey Theatre és hasonló kis apróságok...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4) ló úr


ló úr
őstag

Jó cikk lett. "(eSATA, Espress Card, HDMI)" Itt találtam egy kis elütést.Az Express card lenne,de am. minden oké :) Grat a notihoz.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#5) glutamin válasza Tomy Yayo (#2) üzenetére


glutamin
őstag

Amennyiben a laptopot mint hordozható eszközt nézzük, akkor bizony praktikusabb ha nincs numpad és emiatt nem kell az egész gépeléssel enyhén balra vonulnunk A kialakítás miatt.

Nyilván van akinek praktikusabb, de összességében én inkább hátrányka érzem mint előnynek. Persze sokan asztali gép helyett vesznek laptopot, bár ott meg egy külső billentyűt tennék én rá.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#6) kinsy2


kinsy2
csendes tag

apró korrekció: a felbontás az csak HD-ready.:) Egyébként fullos leírás, látszik, öltél bele időt rendesen. Szerintem nem minősül reklámnak, egy hozzávetőleges árat kiírhatnál. Gratulálok!

(#7) glutamin


glutamin
őstag

A cikk szerintem is elég jól összeszedett.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#8) JanFe


JanFe
aktív tag

Jol sikerult bemutato. Koszi :)

"There is nothing permanent except change"

(#9) gybazsi válasza kinsy2 (#6) üzenetére


gybazsi
senior tag

Ez igaz, de sok helyen a kijelzőknél a HDready-t csak simán HD-nak írják, és így van HD és fullHD. Legalábbis tudtommal így van.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#10) amanoba


amanoba
őstag

Davidoff91 jöhet örülni. van pénzérmés fotó! :DDD

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#11) Boxi88


Boxi88
őstag

Egyre jobban tetszenek a Lenovok, egész jó gépeket csinálnak mostanában...

(#12) ló úr válasza Boxi88 (#11) üzenetére


ló úr
őstag

Mert aztán régebben nem csináltak mi? :))

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#13) baliii válasza glutamin (#5) üzenetére


baliii
senior tag

Azért egy 15,6-os laptop már nem a hordozhatóságáról híres, szerintem ilyen mérteben már indokolt lehet a numpad, ezt tényleg inkább asztali helyett veszik. Alatta meg úgy sem raknak rá, és nem is kell, mert azok már tényleg hordozhatóak. Szóval szerintem ez jól van kitalálva. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) benoce válasza kinsy2 (#6) üzenetére


benoce
tag

Köszönöm,
amúgy ár van klikk

(#15) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Nem tetszik a gép, nagyon csili-vili, gyenge anyagból készült. Egyre gagyibb a lenovo. :S

(#16) Boxi88 válasza ló úr (#12) üzenetére


Boxi88
őstag

Nem úgy értettem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) Django00


Django00
csendes tag

Azért egy kicsit körültekintőbb lehettél volna: Az N200 is a 3000-es szériába tartozik, őt váltotta később a szintén 3000-es N500.
Ami meg az N200/N500 szögletességét és "tucat" termék mivoltát illeti, hát...
A Lenovo akkor is mert (meg még most is lásd T széria) szögletes gépeket csinálni, amikor mindenki szappanformát gyártott.
Minőség szempontjából meg úgy látom, hogy kezdik alább adni: Régebben azért nem karcolódtak ennyire a gépeik és mindben ott figyelt a méltán elismert Thinkpad billentyűzet.
Úgy látom egyébként, hogy a Lenovo rájött, nem lehet megélni csak a minőségből és a belbecsből. Vannak, akiknek fontosabb a csilli-villi burkolat mint a minőség és tartósság.
Ami viszont megnyugtat, hogy a Thinkpad szériát életben tartják és nem engedik erre a szintre süllyedni.

Egy 3000 N200 tulaj

[ Szerkesztve ]

(#18) buherka válasza ló úr (#12) üzenetére


buherka
addikt

Nekem volt régebben N200-as lenovo gépem. Voltam szervizben vele kétszer is. :o
Simán elrepedt magától a palmrest. Pedig vigyáztam rá, mint egy hímes tojásra.
A ventizaj meg egyenesen elviselhetetlen volt, ha kicsit is megterheltem.
DVD írótól úgy rezonált a gép, ha beleraktam egy lemezt, azt hittem hogy menten széthullik az egész. Fogpiszkálóval támasztottam ki, hogy ne zörögjön annyira. :B (Tiszta röhej)
Hegyekben is álltak ezek a jóságok a szervizben. Egymás tetején álltak, mint a bontott téglák.
Alig vártam, hogy megszabaduljak tőle.

Szóval a lenovo konzumer gépei régebben a trágya kategóriát súrolták.

Azért a üzleti kategóriás gépei azok régen is jók voltak.

(#17) Django00...egy sortárs. Remélem te nem szívtál akkorát, mint én. :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#19) buherka válasza baliii (#13) üzenetére


buherka
addikt

Ne haragudj, hogy megkérdezem...
De miről híres egy 15"-os noti???, ha nem épp a hordozhatóságáról. Nálunk a cégnél, mindenkinek 15.-ös gépe van és napi rendszerességgel hurcibáljuk.
Nincs 50-es karom, de egyáltalán nem találom nehéznek. Pedig a noti mellett még van ez-az a táskában. Lazán megvan 4 kiló amit viszek. Nekem egy ThinkPad T500-am van.
Simán elviselhető.
Egész nyáron bringával járok melózni és naponta 32km tekerek, hátamon a motyóval. Szinte észre sem veszem. Semmivel nem rosszabb az átlagom, mint üresben.
Véleményem szerint még egy 17-es gép is simán vállalható cipelésre.

Kíváncsi lennék, hogy nálad hol kezdődik a hordoztató kategória. :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20) benoce válasza Django00 (#17) üzenetére


benoce
tag

Köszönöm az információt, javítottam.

3000 széria egy kísérlet volt szerintem, a konzumer piac miatt. Meg kellett lépni valahogy, az eredmény pedig ismert, voltak igen gyalázat sorozatok. Balta dizájnt tartom, mert nem én találtam ki rá ;)

"Sajnos" ez fogyasztói társadalom (vagy valami hasonló) s igen vannak olyanok akiknek fontosabb a csili-villi, mint a tartósság, mert évente, kétévente cserélik.

(#21) cellpeti


cellpeti
veterán

szép gép, de 200kért már azért lehet venni Core i3as procis gépeket is,nem? Ahhoz képest ebbe "csak" P6000 széria van :O Én kicsit sokallom az árát. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#22) benoce válasza cellpeti (#21) üzenetére


benoce
tag

lehet olcsóban is szert tenni (150e-től), plusz már a P6100 processzorral szerelt van, plusz létezik i3, és i5 CPU-val szerelt példány is.

Megjegyzés, hasonló kiépítés a VPCEB3E1E/WI, na az drága

(#23) yolan


yolan
őstag

A kijelző 15,6” –os LED-es, fényes, 16:9 képarányú, 1366x768 HD pixell
tudtommal egy L

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24) kpal


kpal
veterán

Elég szép.

(#25) echterion


echterion
nagyúr

Szép lap, jó lap, csak brutálisan drága ezzel a felszereléssel. Most az Office Depotban egy i3 370-es proccal + 5470-es vga-val 146.990-ért is lehet venni notit, persze akciósan és az igaz, hogy Acer, de akkor is...ez így sztem drága.

Amúgy a cikk jó lett, néhány helyesírási hibát leszámítva.

**********

(#26) cellpeti válasza echterion (#25) üzenetére


cellpeti
veterán

végre az első ember aki egyet ért velem :R :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27) echterion válasza cellpeti (#26) üzenetére


echterion
nagyúr

:))

A legszebb az egészben, hogy tegnap egy hirdetőtáblán ugyanezt a konfigot, amit írtam, egy fehér színű Sony Vaio-ban láttam. Szerinted mennyibe került?...239.900 Ft-ba. :Y :Y Csak mert Sony meg fehér. És van olyan, aki ezért megveszi egy százassal többért. :W

[ Szerkesztve ]

**********

(#28) cellpeti válasza echterion (#27) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem most egy HP Envy 15" is jó lenne Corei7vel és pl 4GB DDR3-mal, és egy 5850VGA-val! :C
Otthon van 2 Acer noti, semmi baj velük, szerintem az Acer is kezd közeledni a "nagyon jó" kategória felé :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#29) echterion válasza cellpeti (#28) üzenetére


echterion
nagyúr

Te jó ég, mire használnál egy ilyen erőművet laptopban? :Y :P
Az Acer-ről meg én is egyre több helyen olvasom, hogy kezdenek egyre jobb gépeket csinálni. És az áruk is baráti.

Mostanában akartam én is venni, csak sajnos közbeszólt a benzinár :F és inkább átalakíttatom a kocsimat gázosra, egyébként a fentebb említett gépet vettem volna meg.

**********

(#30) cellpeti válasza echterion (#29) üzenetére


cellpeti
veterán

Én most egy HP 6910p-t nyúzok, de az alap igényeimet kielégíti, de az az Acer is tetszik amit te mondtál. De mondjuk mikor unatkozom jó lenne egy kis COD4-et nyomni vagy valami gamet...meg kezdem unni a 14" kijelzőt. Jobban tetszene már egy 15,6" HD LED kijelző :C :C

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31) echterion válasza cellpeti (#30) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor ezt sasold meg. :)) Amit írtál, arra kitűnő, főleg ha az árát is megnézem.

**********

(#32) cellpeti válasza echterion (#31) üzenetére


cellpeti
veterán

Jó masina, de már nem venném meg. A mostanim jobb prociban, ramba ugyan ezt tudja.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#33) echterion válasza cellpeti (#32) üzenetére


echterion
nagyúr

Ebben igazad van, viszont a vga egy sokkal jobb darab, ami benne van. De mondjuk a tied helyett én sem venném, csak így, hogy nincsen másik.

**********

(#34) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon szépen kitesztelted a notit, gratulálok, etalon cikk!

Viszont nekem ez a noti nagyon nem tetszik. A teljesítményével semmi gond, de a fényes felület és a döbbenetesen vékonyka zsanér miatt nem venném meg, és nem is javasolnám senkinek.

Minden esetre (nem akarok megbántani semmit) továbbra is megmaradt a szomorú tendencia: minél erősebb notit minél olcsóbban akar venni a nép. Pedig egy laptopnál nem annak kéne az első számú kritériumnak, hogy minél erősebb legyen. Legyen masszív, tartós és minőségi, és legyen jó a supportja. Utána jöhet a teljesítmény, a dizájn...

[ Szerkesztve ]

(#35) bpx válasza buherka (#19) üzenetére


bpx
őstag

nem csak a cipelés számít
súllyal nekem sincs gondom, és valóban, cégnél nálam sem okoz gondot, mert még ketten is kényelmesen elférnénk az asztalomnál
de amikor egyetemen előveszem egy előadóban, mikor többen vagyunk, na oda már ez is nagy és kényelmetlen
vagy pl. a vonaton el sem férek vele, az előttem levő üléstől nem tudom teljesen kinyitni (és nem én vagyok a kövér :P )

[ Szerkesztve ]

(#36) cellpeti


cellpeti
veterán

Tessék ezt megnézni. Ez nem rossz ennyiért!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#37) Napfénysüti

A cikk jó lett.
Viszont ez a gép nagyon nem jön be nekem pláne enyniért. Ez a fényes felület katasztrófa. :( A belsőtől se voltam elájulva. Mintha kicsit túlságosan a dizájnra koncentráltak volna a tervezők. Igaz ez multimédiás gép nem business. :)

Més que un club!

(#38) Daffchy


Daffchy
őstag

Gratulálok a cikkhez, jól sikerült, elég összeszedett.:)

A gép maga viszont nem tetszik, főleg nem ennyiért.
Én 1 hete jutottam hozzá egy Acer Aspire 5742ZG-hez, ebbe P6100-es proci van és HD5470-es Ati, 2GB DDR3-as RAM, 250HDD, HDMi, cam, kártyaolvasó stb. és jogtiszta WIN 7.
3 év garival 149.900 HUF-ba került.
Ez véleményem szerint sokkal barátibb mint a 170-200-as ár ezért a tesztelt gépért, és teljesítményben is jobb.:)

(#39) mhorvat


mhorvat
senior tag

Hasonlóan vélekedem, akárcsak sokan előttem. A cikk nagyon profi lett és tényleg szépen megcsináltad, de a gép nekem sem begyere. Egy Acer vagy Fuji kínálatában elnézném ezt a fényes felületet, a krómkeretes touchpad-ot (írhatnál pár hónap múlva róla, hogy mennyire kopik), de hogy Lenovo ennyire beszálljon a "trendline"-ba. :U
Amúgy nekem egy Ideapad S12-esem van, már azon sem tetszetős a fényes külső burkolat, illetve a káva, de legalább a gép fekete.
Megint egy másik észrevétel: az alatt mit értesz, hogy a csomagolás végre fekete-sárga és adnak rá? Csak mert egy jó ideje (én gépem is több, mint egy éves széria) ilyenek a Lenovo dobozai, legalábbis az IdeaPad-ek biztosan. :K

És végül egy apró helyesírási baki: "Ezeket a sztereotípiákat szeretné most eloszlatni a következő modell a Lenovo." :B

(#40) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Jó cikk köszönjük :C

(#41) baliii válasza buherka (#19) üzenetére


baliii
senior tag

Hát, nem a súly a baj, hanem a méret. egyébként nem 15, hanem 15,6"-ról beszélünk, nem mindegy! Nekem pl T60asom van, 14"-os, sztem még ez sem tökéletesen kicsi, de ha rátennéd egy 15,6-osra, akkor látnád, hogy nem mindegy annak, aki nem akar hátizsákot cipelni, hanem mondjuk csak egy oldaltáskát (nem laptoptáskát).

(#42) ló úr válasza baliii (#41) üzenetére


ló úr
őstag

Szerintem az övé is 15,6"-os.De am. annyira nagy különbség van 15 és 15,6" között,h az vmi elképesztő :D Vegyél magadnak egy kis 7"-os tabletet oszt örüljél :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Lenovo Z560
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.