Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Blizzardking válasza Blizzardking (#7090) üzenetére


Blizzardking
őstag

Még más; akinek még fent van a CM13, attól kérdezném, hogy ha ki van kapcsolva a wifi, akkor mennyi wifi használatot mutat a nap végére? Lehet hogy valamit benéztem, de nekem 10 óra wifit írt, és közben 5 perc max ha megvolt. :U

Megvan a nyitja: A helymeghatározásos beállításoknál, ahol a gps-t lehet ki-be kapcsolni, elrejtve a menüben (még véletlenül sem a fő képernyőn) van egy olyan menüpont hogy scanning-->wifi scanning. Azt írja róla, hogy növeli a helymeghatározás hatékonyságát azzal, hogy a rendszerprogramok- és szolgáltatások bármikor kereshetnek wifi hálózatokat. Ha ez be van kapcsolva, a kis rohadék folyamatosan használja a wifit, úgy, hogy látszólag ki van kapcsolva, csak a fogyasztási csíkból derül ki. Mióta letiltottam, azóta úgy működik ahogy kéne, ha kikapcsolom akor ki van kapcsolva. :O

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7102) westz válasza rdt89 (#7100) üzenetére


westz
tag

Nekem ezzel jól működött. :))

[ Szerkesztve ]

üdv...westz............................................................................................................................... Hardware a számítógép azon része amibe bele lehet rúgni.

(#7103) falijja


falijja
őstag

Ha twrp be csináltam egy rendszerről mentést amit pc re kimentettem, akkor azt a mentés melyik mappába kell másolnom, hogy twrp be a restore menüpont alatt kitudjam választani..?

[ Szerkesztve ]

(#7104) WOT-H-A-C válasza falijja (#7103) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha nem csal emlékezetem, akkor a backup mappába.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#7105) falijja válasza WOT-H-A-C (#7104) üzenetére


falijja
őstag

Megvan köszi...a komplett twrp mappát kelet bemásolni, és felül írni a meglévőt..

[ Szerkesztve ]

(#7106) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Telepíteni akartam a Titanium backup-ot, de elszáll 504-es hibával. :((
Már csináltam adat, gyorsítótár törlést a Play alkalmazásnál, és a Google szolg.keretrendszernél is, sőt még a fiókomat is eltávolítottam, és újra raktam, végső próbálkozásként még a TWRP-be is csináltam wipe-ot, de ugyan az a gond, 504-es hiba...
Nekem a saját progik beállításainak mentése miatt kellene(lusta vagyok adott esetbe minden vissza írogatni), vagy van más hasonló progi ami nem csak az apk-t, hanem a beállításokat is menti?
Tud valaki megoldást?

(#7107) Blizzardking válasza ZoleeWolf (#7106) üzenetére


Blizzardking
őstag

Valószínűleg az történt, hogy egy hibás telepítésnél bent maradt valami maradvány a titanium backupból. Ilyen esetben az a megoldás, hogy az sdcard/android/data alatt, illetve root képes fájlböngészővel a root/data/data alatt rá kell keresni arra hogy com.keramidas.TitaniumBackup és manuálisan törölni.
Utána simán fel tudod telepíteni.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7108) ZoleeWolf válasza Blizzardking (#7107) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Ott a pont, köszönöm! :R
Valóban a data/data könyvtárban volt valami régebbi maradvány, törlés után rögtön fel is ment :))

(#7109) ZoleeWolf válasza ZoleeWolf (#7108) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Na ez titánium kötetszik velem, végre működik, de ha menteni akarok akkor meg azt írja ki, hogy "Biztonsági mentés meghiúsult: Nem áll rendelkezésre elegendő szabad tárhely", nem is értem, több mint 15GB szabad helyem van, na most mi a baja már megint :F

(#7110) ZoleeWolf válasza ZoleeWolf (#7109) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Sikerült megoldanom a dolgot, megosztom veletek hátha másnak is segítség lesz majd egyszer.
Úgy tűnik, hogy a titanium alapból külső SD kártyára szeretne menteni, na az ennél a telónál ugyebár nincsen. Bár alapból az emulált sd-re készít egy könytárat, de azt az említett hibával nem tudja használni(legalább is nálam nem ment).
Végül a "Biztonsági mentés mappájának helye" részen a tároló szolgáltatót módosítottam, kiválasztva a bekarikázott rész, ott már a teló tárhelyén kiválaszthattam a mentés helyét, amit már tud használni mentésre a progi.kép

[ Szerkesztve ]

(#7111) thomasvold


thomasvold
őstag

Én is elköszönök tőletek, további sok sikert eme csodálatos telefonhoz és jó egészséget hozzá! :K

(#7112) lazlogogola


lazlogogola
tag

Az 1.-es kártya helyen lévő kártya sokszor nem elérhető hiváskor ill. az adatkapcsolatot is le le pattintja szezonálisan. :W
De csak azóta teszi amióta frissitettem Android 5.0.2-re.
Van valami ötletetek,hogy mit lehet ilyenkor kezdeni?
Köszönöm előre is a tanácsokat! :R

(#7113) zizol válasza lazlogogola (#7112) üzenetére


zizol
aktív tag

"1.-es kártya helyen lévő kártya sokszor nem elérhető hiváskor"
persze, hiszen ez dual standby készülék.

[ Szerkesztve ]

Üdv, zizol

(#7114) lazlogogola válasza zizol (#7113) üzenetére


lazlogogola
tag

Lehet rosszul fogalmaztam .
Nem érnek el az 1.-es kártyán ha hívnak. A 2.-ik sloton éppen nem nem telefonálok akkor sem :-)
Így értettem.

(#7115) Blizzardking válasza lazlogogola (#7112) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mi van ha felcseréled a két kártyát?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7116) lazlogogola válasza Blizzardking (#7115) üzenetére


lazlogogola
tag

Próbáltam.
Ugyan az.

(#7117) zizol válasza lazlogogola (#7116) üzenetére


zizol
aktív tag

FR-t próbáltad már?

Üdv, zizol

(#7118) lazlogogola válasza zizol (#7117) üzenetére


lazlogogola
tag

FR?
Nem tudom mit jelent.
Factory Reset?
Nem tudom hogyan kell.

(#7119) crixtm válasza lazlogogola (#7118) üzenetére


crixtm
tag

Settings -> Backup and reset -> Factory data reset

(#7120) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Na, nálam a gyári állapot visszaállítása minden problémát megoldott. 480 órája fut a készülék, hiba nélkül. A Facebook app néha kifagy de ez az egyetlen hiba ami ezalatt előjött. (gyári Lollipopp, legfrisebb) :R

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#7121) Blizzardking válasza Sir Riccio (#7120) üzenetére


Blizzardking
őstag

Közben én is visszaálltam a gyári Lollira (CM13-ról), elsősorban az akkuidő miatt. Valami nagyon mellémehetett, mert elvileg a MM-nak takarékosabbnak kellene lennie, de esetünkben a gyári lolli szó szerint kétszer annyit bír.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7122) dime27 válasza Blizzardking (#7121) üzenetére


dime27
őstag

Lehet Húsvétkor én is visszarakom ...sztetek 4.4-es jobb akkuidőben ill ott még többféle színű fényértesítés van?!
Mert ha igen akkor felfrissítem a legfrisebbre és azon hagyom egy jó darabig!
Vagy maradjak a seggemen a CM 12-őn amíg stabillá nem válik CM 13-om?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#7123) Biluxzsolt válasza thomasvold (#7111) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Na,mi lesz az utód?

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#7124) szilardgigor válasza BakyG (#6884) üzenetére


szilardgigor
csendes tag

Szia,

a hiba a látszólag random újraindulás volt, amiről már többen is beszámoltak. Nem szállított alkatrészt a Lenovo, így csereutalványt kaptam. Szerintem a többieknek sem fog, csak a tmx megvárja a 30 napot.
Az edigital visszautalta az árát, és vettem egy ugyanilyet, vállalva a rizikót.

(#7125) Blizzardking válasza szilardgigor (#7124) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Az edigital visszautalta az árát, és vettem egy ugyanilyet, vállalva a rizikót."
:R

dime27 - a 4-est nem vágom. A CM12 kb egyforma akkuidőben a lollival, a CM13 sokkal szarabb. CM alatt van többszínű értesítés (bele is telt vagy fél órámba mire mindegyikből szép kéket csináltam :DDD ), lollin biztosan nincs. A CM12 szerintem teljesen jól használható, a CM13 előnye pl a jó fogyasztás pont nem számít mert az nem működik. Más szempontból szerintem semmivel sem tud többet, néhány menü más helyen van oszt annyi. Egy átlagos nap után lollin és CM12-n kb 50-65%-on érek haza, CM13-mal volt hogy 27% :O
Egyébként vagy egy olyan program hogy Antutu battery test, azzal össze lehetne hasonlítani és akartam is, csak vagy 8 órát fut és zenél közben, úgyhogy hanyagoltam.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7126) berek21 válasza dime27 (#7122) üzenetére


berek21
senior tag

Ha jól tudom, akkor több színű értesítés csak a CM-ben van.

LG Velvet eladó!

(#7127) WOT-H-A-C válasza berek21 (#7126) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha szigorúan vesszük, akkor nem. A gyári 4.4 is tud pirossat, zöldet, kéket. Persze a CM ben meg szinte végtelenségig tudod a színárnyalatokat variálni. :K

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#7128) berek21 válasza WOT-H-A-C (#7127) üzenetére


berek21
senior tag

Ott a pont. Mivel RGB a led, ezért tudnia kell. De a CM más világ. Mennyit szórakoztam vele mire a viberhez beállítottam a megfelelő lilát. :D

LG Velvet eladó!

(#7129) zizol válasza szilardgigor (#7124) üzenetére


zizol
aktív tag

Hol találtál még ilyet?
Vagy használtat vettél?

Üdv, zizol

(#7130) dime27 válasza berek21 (#7126) üzenetére


dime27
őstag

Lehet maradok akkor CM 12-őn ilyen két és félnap alatt max 5 óra kijelzőhasználatot teszek bele úgy gondolom a legfrisebb gyári se birna sokkal többet ez viszont sokkal jobban bánik a memóriával és a magokat se járattatja feszt a legtöbbször mindíg csak egy mag mozog! :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#7131) csoda


csoda
csendes tag

Sziasztok!

Nektek volt olyan problema, hogy behomalyosodott a kamera es nem hajlando fokuszalni?

Ez sima gariztatas?

Garizashoz vissza kell tenni a gyari romot?

Koszi
Zsolti

Csoda

(#7132) kiszu válasza csoda (#7131) üzenetére


kiszu
senior tag

Nekem ezzelna hibával van február 15 ota szervízben.
Jövő héten lejar a 30 munkanap is, szóval sanszos a csere utalvány.

(#7133) csoda válasza kiszu (#7132) üzenetére


csoda
csendes tag

Hu , nagyon szomoru lennek ha nem javithato :( nem nagyon latok jobb telot meg most ujjakat is belefertve ... Tiszta gaz.

Csoda

(#7134) crixtm válasza szilardgigor (#7124) üzenetére


crixtm
tag

Lehet tetszik neked ez a teló :)
Respect :)

(#7135) kiszu válasza csoda (#7133) üzenetére


kiszu
senior tag

A Lenovo hónapok óta nem küld alkatrészt a szervíznek. Aki manapság beadja, annak nem tudják javítani.

(#7136) Blizzardking válasza csoda (#7131) üzenetére


Blizzardking
őstag

Egész közelre se fókuszál? 2-3 cm.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7137) crixtm


crixtm
tag

Bocs, ha triviálisat kérdezek.
TWRP full backup után vagyok. Ha feltolom a cm-et és valami nem frankó, akkor bebootolok twrp-be, és visszateszem a backupot és kvázi visszakapom azt az állapotot ami backupkor volt?

(#7138) Luissimo


Luissimo
veterán

Kollégák,

Sziasztok,

Leszeretném menteni későbbi felhasználásra a gyári szkin "bőrimitációs" fekete háttérképét.

Tud valaki segíteni ,hogy melyik mappában lehet meglelni??

Köszi

Üdv,

Lui

(#7139) Blizzardking válasza crixtm (#7137) üzenetére


Blizzardking
őstag

Igen, azzal a kitétellel, hogy én a preloadert nem b@sztatnám a helyedben. Lementeni lehet, de visszaállításnál ne pipáld be. És az MD5 checksumnál legyen pipa, mert így el tudod kerülni hogy sérült állományt rátolj.

Luissimo - ezt? (leatherskin.jpeg)
Nagyon suttyó módszerrel nyertem ki, Next launcher alatt kikapcsoltam a felső- és az alsó sávot, hozzáadtam egy új lapot, és nyomtam egy screenshotot :DDD
Nem tudom más-e valamiben ha a téma centerből adod hozzá, én nem láttam különbséget...

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7140) Luissimo válasza Blizzardking (#7139) üzenetére


Luissimo
veterán

Ja, igen, ezt.
Köszi,

Az, hogy állítsak be ugy üres oldalt és mentsem le screenshot nyomással, már felmerült, mintt ötlet, de ezt pótmegoldásnak tartottam, mivelhogy a kép nem lenne teljesértékű.

Kollégám szeretné felhasználni a teloján háttérképnek, ezért kellettvolna.
Azért csak jólenne tudni, hogy hol található a kép, ha cserélne az ember hátteret, egyszerűbb volna a dolog.

Köszi

(#7141) Blizzardking válasza Luissimo (#7140) üzenetére


Blizzardking
őstag

root/etc/.LenovoTheme/themesuite/1192/content/launcher/content/res.zip
azon belül res/drawable-xxhdpi/wallpaper_grass.png

1192 a bőrös téma, a többi is ott van (pl a csónak stb) más nevek alatt.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7142) Luissimo válasza Blizzardking (#7141) üzenetére


Luissimo
veterán

:R
KÖSZI

egyszerűbb, mint feltúrni a telót, :DDD

mostmár csak azt kell tudni, hogy a kolléga egészen más nemtudommilyentelefonján hová kell majd bemásolni, hogy előbújjon, mint háttérkép, de majd megoldjuk,

thx ;)

(#7143) Blizzardking válasza Luissimo (#7142) üzenetére


Blizzardking
őstag

A legtöbb galéria programban van olyan opció ha hosszan nyomod egy képen, hogy "beállítás mint..." és ott ki lehet választani hogy háttér vagy lockscreen kép legyen belőle. Mivel nagyobb felbontása úgyse lesz a kollégád kijelzőjének, minőségvesztés nem lesz neki.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7144) crixtm


crixtm
tag

Elkezdtem a cm installt, de failed. Lementek a wipe-ok.
Ezután az install cm-12.1-20160118-UNOFFICIAL-kingdomt.zip installra azt írja a twrp:
This package is for device: kingdomt this device is k920pro.
E: Error executing binary in zip '/sdcard/cm-12.1-20160118-UNOFFICIAL-kingdomt.zip'
Error flashing zip '/cm-12.1-20160118-UNOFFICIAL-kingdomt.zip'

Most mit lépjek erre?

(#7145) dime27 válasza Blizzardking (#7125) üzenetére


dime27
őstag

Lehet visszaállok 4.4-re az még nem volt tartósan tehát pár honapig a telon kipróbálom hátha azon a legjobb az akkuidő meg most husvét este mi jobb dolgom lehetne mint romolgatni a telon! :K :U :DD :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#7146) Blizzardking válasza dime27 (#7145) üzenetére


Blizzardking
őstag

Érdekel a véleményed, úgyhogy majd írd meg miben jobb/rosszabb! :R

crixtm - jó romot töltöttél le? Mintha a modell nem egyezne, Vibe z2 Pro Vs. sima

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7147) dime27 válasza Blizzardking (#7146) üzenetére


dime27
őstag

Esetleg aki hosszabb távon használt 4.4.2-őt meg tudná mondani melyik S verzió volt a legstabilabb ill legjobb akkuidőben?! Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#7148) Luissimo válasza Blizzardking (#7143) üzenetére


Luissimo
veterán

Igen,

ígygondoltam énis,

a végső és a leggyorsabb megoldás nyilván ez lesz, mondtam neki csinálja meg husvétkor, a két sonkaevés közti szabadidejében, ha kibiciklizte magát... :D

(#7149) dime27 válasza Blizzardking (#7146) üzenetére


dime27
őstag

No visszatettem egyenlőre az "ősrégi" S126-ot amivel kijött anno a teló egyenlőre maradok ezen de nekem már most szimpatikusabb mint az 5.02 mintha képeket is szebbeket készitene...az akkumlátoros rész eléggé összetett az annyira nem jön át de sztem csak szokás kérdése.MOndjuk egyből jött rendszerfrissítésre utaló értesítés de egyenlőre nem frissítek meglátom alapon mit teljesít ill fogalmam sincs hogy a 4.4-es frissítések közül meddig lenne érdemes befrissíteni ill ha nem jönne be az adott frissítés vissza lehet-e menni vhogy az előzőre...gondolom nem...

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#7150) crixtm válasza Blizzardking (#7146) üzenetére


crixtm
tag

Aham tök jó rom volt. XDA-n érkezett válasz: twrp-t kell frissíteni. Gyári s126 romon voltam. Arra próbáltam frissebb twrpt rakni, meg még ki tudja mit :). Végül azért megoldódott egy qfiles untéglázással. Aminek a leírását ismét köszönöm. Azóta frissítettem latest gyárira, mert XDA-n azt írták így nem lesz visszhangos a hang híváskor CM-mel. Most jön a bootloader nyitás, twrp telepítés, cm telepítés, modem és kamera telepítés.
És meg is van a válasz a kérdésemre, amit nemrég tettem fel: miért kell frissíteni 5.X-re CM telepítés előtt.
Két dolog miatt: 1. Nem megy fel Kitkat-ra a 2.8.7.X-es twrp. 2. Latest Update telepítés után nem lesz visszhang.
Vagy kipróbálom most csak a stock androidot. Mostmár úgyis van rutin :)
Még annyi, hogy qfil után a teló megáll, és egészen hosszú ideig csak áll, néz bambán. A qfil meg "waiting for reset done..." Ez volt az untéglázás után, és úgy nézem a bootloader nyitás is ilyen. Aztán valami olyasmi, hogy firehose unable to akármi, és aztán a telefon újraindul, a qfil meg kiírja, hogy finished, de előtte valami failed logentry is van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.