Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) arnd válasza berek21 (#448) üzenetére


arnd
senior tag

Az MTK procis gépek lazán átkapcsolhatóak (többnyire). Ez sajnos csak fixen tudja, nem kapcsolható át.

(#452) zizol válasza arnd (#451) üzenetére


zizol
aktív tag

Ez is átkapcsolható, csak ahogy Womb is írta, a kettes Sim csak 2Gt tud (edge).
A zopo 999 tudja mndket slotban a 4G-t. Átkpcsolható és ismeri a magyar frekiket.

Üdv, zizol

(#453) zizol válasza Iceps (#449) üzenetére


zizol
aktív tag

Melegszik egy kicsi, mint minden izmos telefon.
Engem nem zavar. Mondjuk nekem volt Nvidia soc-s telefonom (lg 4x) azutan minden hidegnek tunik. Az sutott. ☺

Üdv, zizol

(#454) berek21


berek21
senior tag

Köszi a választ mindenkinek. Akkor nem marad más választàs mint az állandó sim csere. Erre a kompromisszumra simàn hajlandö vagyok. Màr csak egy kicsit kell hízlalnom a perselyt, és beszállok én is.

LG Velvet eladó!

(#455) franky66


franky66
újonc

Helló!
Jól értem? A multiwindow-t és a "Fejete képernyő beállítását", csak a rootolt készülékeken lehet előcsalogatni? Az enyémen már a legújabb szoftver van (K920_ROW_S143_150211), de nem találom sehol ezeket a beállításokat.

(#456) dome008 válasza franky66 (#455) üzenetére


dome008
csendes tag

Nem teljesen. Nem kell root, csak ahogy írták többször koppintasz a "Funkciók beállítása" fülre és előjön a többi lehetőség is.

(#457) franky66 válasza dome008 (#456) üzenetére


franky66
újonc

Nagyon köszönöm. Először nem értettem, de most már sikerült.

(#458) arnd válasza berek21 (#454) üzenetére


arnd
senior tag

Szvsz ez felejtős. Tuti nem erre van tervezve...

(#459) dome008 válasza arnd (#458) üzenetére


dome008
csendes tag

Attól függ, milyen gyakran lenne cserélve, és persze kikapcsolt állapotban...

(#460) berek21 válasza arnd (#458) üzenetére


berek21
senior tag

Tudom hogy nem erre találták ki, de óvatos vagyok. Pláne hogy hosszútávra tervezek a kütyüvel. Természetesen csak kikapcsolva cserélnék.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#461) franky66


franky66
újonc

Pláne, hogy minden cserénél ki kell piszkálni a kártyatartót. Nekem nem volt túl egyszerű. Persze bonyolultnak sem mondható, de a hátlap alattiakat egyszerűbb cserélni. Azt sem tudom, hogy mennyire tesz jót annak a kis tartónak, ha többször ki-be teszegetik.

(#462) Ombre85 válasza franky66 (#461) üzenetére


Ombre85
tag

Gondolom ki fog kopni, előbb utóbb el is törhet és kontakthibával is lehet számolni :)
Én ilyen céllal nem ezt a terméket választanám.

Más:
Nem tudja valaki, hogy a Security-ben az adathasználatnál át tudom-e állítani a hófordulót hó elejétől eltérő dátumra? Nekem 13-án van a számlazárás és így mindig hülyeséget mutat az adatkeret számláló, de nem találtam ilyen beállítást...

(#463) franky66 válasza Ombre85 (#462) üzenetére


franky66
újonc

Nem attól a naptól számolja egy hónapig, amikor beállítod?

(#464) zizol válasza Ombre85 (#462) üzenetére


zizol
aktív tag

Én nem használom, de most megnéztem és én sem találom, pedig a K910ben tutira lehetett ezt is állítani. Fura.
Mondjuk az összes ilyen (3rd party) proginál lehet ezt állítani, szóval irány play áruház.

[ Szerkesztve ]

Üdv, zizol

(#465) arnd válasza zizol (#464) üzenetére


arnd
senior tag

A régi telefonomon is lehetett állítani...

(#466) mesehabbal


mesehabbal
tag

Sziasztok!
Erősen gondolkodom ezen a telón, csak félek kicsit a méretétől -mint már oly sokan innen.:D Hamarosan benézek egy MM-ba és megnézem élőben. Előzőleg a P70-est néztem ki, mert kell egy dual simes telefon, magán és céges célra. Viszont annak a kijelzője nem full hd. Ellenben az aksija szintén 4000-es. Szóval drukkoljatok.

Ki hogy hordja magánál? Farmer zsebben, kabát zsebben? Napi pár perc játék és net mellett, itthon wi-fi, majd éjszakára wi-fi kikapcs mellett meddig bírja? 1.5-2 nap? Használja valaki nagyrészt csak telefonnak és csak mellékesen egyéb másra?

[ Szerkesztve ]

(#467) Womb válasza mesehabbal (#466) üzenetére


Womb
senior tag

Farmerben, tok nélkül hordom. Nem vagyok hajlandó elbújtatni ezt a szép telefont, valami tokban.
Adtak hozzá egy fóliát, azt rátettem és ennyi. Az általad leírt használat mellett, 2-3 napig bírni fogja. Hasonló mód használom én is, csak nálam mindig megy a net, plusz 1-2 óra zene, fülessel.

(#468) mesehabbal


mesehabbal
tag

Ilyen, vagy ehhez hasonló fóliát tud valaki ajánlani?
[link]

(#469) dome008 válasza mesehabbal (#466) üzenetére


dome008
csendes tag

No para :) Nekem is az volt a legnagyobb félelmem, nem olyan hatalmas, de azért nagy. Én egy vékony, átlátszó Imak tokkal hordom farmerzsebben, ülésnél sem zavaró. Persze attól sem kell félni, hogy ezt észrevétlenül kilopják a zsebedből :DDD
Hozzáteszem ez QHD, 490 ppi-vel, ami azért nagyon tuti. Amit te írtál használatot az mellett szerintem simán megvan a 3 nap, akár 4.

Ha fólia (gyárilag amúgy már van fent), akkor én egy "üveg" kijelzővédőt ajánlanék, drágább, de sokkal jobban megéri. Nem pont ezt, de valami ilyesmit:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#470) mesehabbal válasza dome008 (#469) üzenetére


mesehabbal
tag

Egyre inkább úgy vagyok vele, mint mikor 19"-os CRT-ről váltottam 28"-os TFT-re. Mindenki szörnyülködött, de mikor beültek elé, vigyorogtak ők is.

Ilyesmire gondoltam én is. [link]

(#471) zizol válasza mesehabbal (#466) üzenetére


zizol
aktív tag

P70 jobb ár/érték aránnyal rendelkezik, úgy látom igen jó készülék, azzal sem lősz mellé, de a K920 egy prémium teló, mindent tud, amit 6-8 hónapja, -amikor kiadták-, telefon tudhatott. Röviden szebb, jobb, okosabb.
Illetve én p70-et pont a (kis) kijelző miatt nem vennék - magamnak. Feleségemnek egyébként azt akartam.

Üdv, zizol

(#472) zizol válasza mesehabbal (#468) üzenetére


zizol
aktív tag

Gyárilag ilyet ad hozzá a Lenovo.

Üdv, zizol

(#473) zizol válasza mesehabbal (#470) üzenetére


zizol
aktív tag

Én hasonló edzett üveget vettem hozzá, de az érintés érzékenysége érezhetően csökkent.
Más telefonoknál is panaszkodtak erre, de nekem volt korábban olyan készülékem, ahol ez nem tűnt fel.
Főleg olyankor zavaró, ha a kocsiban a tartóban van, oda nyúlók -ilyenkor ugye ujjbeggyel tud csak az ember hozzáérni- és többször meg kell ismételnem a mozdulatot, hogy az történjen amit akarok.
Vezetés közben ez nem csak hogy kényelmetlen, de akár veszélyes is lehet.
Pedig szuper ez az üveg. Igen magas fényű jól csúszik és nem gyűjti az ujjlenyomatot. Teljesen egyenértékű a gyári GG üveggel.

Üdv, zizol

(#474) zizol válasza zizol (#473) üzenetére


zizol
aktív tag

Kifutottam a szerkesztési időből.
"Főleg olyankor zavaró, ha a kocsiban a tartóban van, oda nyúlók -ilyenkor ugye ujjbeggyel tud csak az ember hozzáérni- és többször meg kell ismételnem a mozdulatot, hogy az történjen amit akarok."
Bocsánat, pont, hogy nem ujjbeggyel, hanem az ujjam hegyével érek hozzá, azt nem érzékeli jól.

Üdv, zizol

(#475) ctibor


ctibor
senior tag

Sziasztok,

egyre inkább gondolkodom ezen a telefonon. De látnom, éreznem kell, hogy eldönthessem: meg tudnám-e a 6"-t szokni.

Egyszóval: tud valaki olyan budapesti üzletről, ahol ki van téve, vagy van nekik és kérésre kihozzák, hogy kézbe foghassam?

Előre is köszönöm!

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#476) phmphm


phmphm
csendes tag

Sziasztok!

Én is beszereztem egy ilyen telefont (eMAG 150.000,- HUF 2 nap alatt kiszállították 2 év garanciával). Engem a mérete nem zavar, igaz előtte volt már note 2-esem is.

Nagyon tetszik, különösen a naptár része (hasonlít az UpTo naptárhoz, de többet tud annál).

Kérdés: 3 betűs navigációs progin a 2D-s térképen függőleges utakat rajzol be a térképre, ami nagyon zavaró. Tud valaki erre megoldást?

(#477) arnd válasza phmphm (#476) üzenetére


arnd
senior tag

Nekem is ez a tapasztalatom a navis progival, meg bűn lassú is.

(#478) 5423r válasza ctibor (#475) üzenetére


5423r
tag

Szia. Pólus MM-ben volt kiállított darab. Hívd fel őket hátha ott van még.
Szerintem megszokható gyorsan, Honor 6 volt közvetlen előtte. Bár 5,5-ös telefonom is volt. De ennek elég kicsi a készülékháza, kisebb mint néhány az előbb említett méretből.

(#479) mesehabbal


mesehabbal
tag

Még az lenne kérdés, hogy mennyi bloatware van gyárilag a telón és ezek rootolás nélkül is eltávolíthatók?

(#480) ctibor válasza 5423r (#478) üzenetére


ctibor
senior tag

Köszönöm, :R közben már találtam a Sugár-beli e-digitalban. Hát nem mondom, méretes darab... De nagyon jó kézbe fogni! :)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#481) mesehabbal


mesehabbal
tag

Nagyon remélem, hogy nem az elkövetkező 2 hétben fog elfogyni edigitalnál...

(#482) arnd


arnd
senior tag

Nyomtam egy Factory reset-et a recoveryben, de valami nem teljesen 100-as.
Kiválasztok egy csengőhangot, de nem az szól, és ha hívnak akkor meg egy teljesen másik szól.
Mit érdemes még rányomni ha vissza akarom állítani teljesen? Mármint a recovery-ben lévő opciók közül?

(#483) phmphm


phmphm
csendes tag

Sziasztok!

A tárcsázóban be lehet állítani, hogy ékezetes karakterekre is keressen?

(#484) Ombre85 válasza zizol (#464) üzenetére


Ombre85
tag

Az lesz, köszi azért.

(#479) mesehabbal: Én a játékok meg egyéb hülyeségek nagyrészét le tudtam szedni, a többit meg szimplán jegeltem az akkus alkalmazásnál.

(#480) ctibor: Amilyen nagy, olyan könnyen megszokod, utána már nem is akarsz kisebbet :)
Először cikinek éreztem, hogy egy tepsit tartok a fülemhez, amikor hívtak az utcán, de azóta láttam már olyat, aki 8"-os tablettel telefonált, és közben valahogy ez a telefon is összement a kezemben, így már nem zavar ilyesmi :DD

(#483) phmphm: Nekem alapból keres. Ha beírok egy Á betűt, kidobja Ákos nevű ismerősömet. Vagy nem erre gondolsz?

(#485) zizol válasza arnd (#482) üzenetére


zizol
aktív tag

A recovery menüpontokról én is szívesen meghallgatnék valami infót. Már én is nézegettem, de végül nem mertem használni...

Üdv, zizol

(#486) ctibor válasza Ombre85 (#484) üzenetére


ctibor
senior tag

Még azt mondjátok meg, mert 1-2 perc fogdosás után ezt nem tudtam megtapasztalni:

Nagyon zavaró, hogy lötyögnek a gombok?

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#487) Freddycom válasza ctibor (#486) üzenetére


Freddycom
őstag

Valakinek igen, valakinek nem.

(#488) mesehabbal válasza Ombre85 (#484) üzenetére


mesehabbal
tag

Ha már egy faceook klienst le lehet kapni root nélkül, már boldog leszek.

Gondolom a vibe és a 'stock' android felületek egy poolból használják az alkalmazásokat, tehát amit leszedsz, azt nem kell a másik felületen is lekapni és amit telepítesz, az szintén látszik a másikon.

(#489) gael


gael
tag

Sziasztok!
Csak én nem találom a kamera beállításaiban a képméret (felbontás) változtatásának lehetőségét?

(#490) Ombre85 válasza mesehabbal (#488) üzenetére


Ombre85
tag

Azt pont le lehet szedni :) jellemzően a guglis hülyeségekhez ragaszkodik inkább.

A másodikra nem tudom a választ, még sosem léptem át a stock-ra.

(#491) arnd válasza mesehabbal (#488) üzenetére


arnd
senior tag

A két felület között inkább csak annyi a különbség mint ha két launchert használnál. Persze a lenovós okosságok nincsenek a stock-on.

(#492) arnd válasza gael (#489) üzenetére


arnd
senior tag

Pedig van lehetőség rá...

(#493) gael válasza arnd (#492) üzenetére


gael
tag

Sejtettem, nem is ez volt a kérdés. Mindenesetre nagy segítség volt a válaszod...

[ Szerkesztve ]

(#494) zizol válasza gael (#493) üzenetére


zizol
aktív tag

Szerintem pedig nem lehet, legalabbis en sem talaltam

Üdv, zizol

(#495) arnd válasza gael (#493) üzenetére


arnd
senior tag

Örömmel tölt el, hogy segítettem...

(#496) arnd válasza zizol (#494) üzenetére


arnd
senior tag

Most teszteltem és valóban nem lehet, vagy 5328x3000 vagy 4000x3000...

(#497) mesehabbal válasza arnd (#491) üzenetére


mesehabbal
tag

Tényleg. Mintha láttam volna valamelyik leírásban, hogy a stock androidon kizárólag az a security lenovo app van, ami nem gyári és kész.

Energiafelhasználás téren is van különbség? Többet eszik a stock?

Egyébként, ha minden jól megy, egy hét múlva vásárlás, de legkésőbb másfél. Media Marktban le van akciózva. Remélem marad még egy példány. Ha nem, akkor edigital. Ha ott is elfogyna, akkor vissza a Media Marktba és rendelnek egyet. Más lehetőségem nem nagyon lesz, mert ajándékutalványból veszem.

(#498) eeXaa


eeXaa
addikt

üdv! tudja vki hogy letölthető e a front óra+időjárás widget a store-ból, ill. hogy mi a neve? az időjárás heti grafikon előrejelzése tetszik rajta, ill. ha nem, van e hasonló app a storban?

(#499) mesehabbal


mesehabbal
tag

Most nézem, hogy a htc telefonomban mini sim van, míg a lenovoba micro kell... Ollóval nem nagyon van kedvem bűvészkedni. nézegettem vágókat, de mini-micro nincs, úgyhogy mehetek majd be a szolgáltatóhoz, meg melóhelyen is kérhetek újat.

(#500) arnd válasza mesehabbal (#499) üzenetére


arnd
senior tag

Szerintem valami félreértés áldozata lettél.

Valószínűleg a standard lehet az a mini. Mivel eredetileg egy bank kártya méretű volt a sim kártya.
A vágókhoz van mindenféle átalakító.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.