Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Köszönjük, méretes M.2 hely :C

(#2) gerii


gerii
addikt

Az L-nek semmi értelme, ilyen hűtéssel meg főleg. T-ben pedig nincs IPS panel, de az L-be belefért, röhej. (Így akarják eladni a W-t?)
Quadro kártya is jobban illene bele, a consumer helyett.

[ Szerkesztve ]

(#3) zz top


zz top
tag

Na, visszahozták a trackpoint gombokat, plussz végre legalább három USB port a régi kettő helyett. Gyakorlatilag nem csináltak semmi újat, csak visszaadták azt, amit az előző szériában elvettek, mégis hogy örülünk neki! :) Kicsit hasonlítanak a politikusokra.

(#4) zdanee


zdanee
őstag

ThinkLight van, vagy legalább háttér-világítású billentyűzet alapkiszerelésben is? Annyi mindent kéne visszahozni a régi gépekből, hogy új gép helyett egyszerűbb lenn egy új alaplap a régi gépekbe. Az alapkiszerelésben WXGA TN-panel is egy vicc. Látom, hogy még hosszú évek vannak a T400-am előtt, mielőtt nyugdíjba menne...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#5) kago akira


kago akira
tag

Már ne haragudjatok de a video kritikán aluli. Nem tudom elképzelni hogy lehet ezt belerakni a videoba.

Nem vagyok video vágó vagy hasonló, de akkor is. Ilyen minőségben és ilyen idétlenül felvéve akkor sem kéne belerakni a cikkbe. Mintha egy webkamerával vettétek volna fel az egészet, holott light box-ra már telett?

Arról nem is beszélve hogy ha már az egész gépet körbetapizod és akkor esetleg a drámai zenét le kéne venni hogy hallani lehessen ha nyekereg az a szerencsétlen laptop. Mert gondolom nem azt akarod demonstrálni hogy kibírja a gép ha az ujjaddal megbököd.

Én szeretem a PH cikkeket, és sokat is olvasgatok itten, de ez az egész videos játszadozás most kiverte nálam a villanyt.
Üdv.

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#6) DaveJr válasza zdanee (#4) üzenetére


DaveJr
őstag

Én max a 20-as szériáig megyek fel. Annál fentebb sajnos már hiányoznak a jól megszokott dolgok. bár már 10esnél is volt váltás a billentyűzetnél, de még nem olyan radikálisan más.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#7) .mf


.mf
veterán

"Régi thinkpadesként annyit fűznénk a dologhoz, hogy a T450 a visszahozott pöcökegérgombokkal lépett egyet a jó irányba. Ezzel a tempóval haladva a 90-es sorozat talán már újra olyan lesz, hogy a konkurensekre pillantást se vetve lehessen ajánlani, úgy mint régen."

De optimista valaki ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

A cikk első bekezdésénél még én is az optimista felé hajlottam,de mikor elértem ahhoz a részhez,hogy nincs optikai meghajtó hely a T450-ben, onnantól máris tudtam,hogy jó lesz nekem a T420 ;] Félreértés ne essék, nem a dvd meghajtóért fáj a szívem, hanem magáért a slot-ért ahová régen egy második HDD-t is be lehetett könnyedén csúsztatni. Továbbá a kijelző nevetséges felbontása az ami még kiverte nálam a biztosítékot! Még mindig az 1399x768-as felbontás az alap és aki netán FullHD-t akar az moddoljon vagy térjen át más márkára -.- Az IPS hiányáról nem beszélve ami szintén gáz 2015-ben. Bezzeg a mobilok lazán megkapják a QHD-t,de laptopokba ilyet tenni ááá nem, az felér egy blaszfémiával kb.:

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#9) nemlehet válasza Shatterstar (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Akkor nem lehetne eladni jelentős felárért. Nem is tudom talán 1 éve láttam olyat, hogy majdnem 100.000 Ft volt a fHD felár. De ha annyi nem is 80 biztos.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) rudi válasza Shatterstar (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Majd a T440p utódja lesz érdekes pár hónap múlva.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Shatterstar válasza nemlehet (#9) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Jogos,de attól még rohadt nagy kib*szás a felbontás fetisisztákkal szemben :DDD Aki pedig egy fhd panelért hajlandó 100 ropis felárat fizetni, az meg is érdemli! Most már egészen biztos,hogy a következő gépem a Dell Latitude E6400-as szériájából fog kikerülni ^^

rudi: Hmm, ez nagyon ígéretesnek tűnik,de a zsanérok és a váz minősége továbbra is aggasztó számomra :(

Why are you wearing that stupid man suit?

(#12) rudi válasza Shatterstar (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerencsére a p szériának még a régifajta zsanérja van, bár a ház minősége azért nem olyan mint régen. Mindenesetre sokkal több merevítő komponens van benne, mint a vékonyított modellekben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) Shatterstar válasza rudi (#12) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

A zsanér megtartása jó ötlet volt,de sajnos a reteszeknek búcsút inthetünk és a normális műanyag burkolatnak. Ez főleg a gép alján látszik,hogy mennyire faék egyszerű...
Mellesleg amit az előbb linkeltél T440p a Lenovo hivatalos oldaláról az egy bővített kiadás, vagy a sima T440p? Mert hozzátetted,hogy pár hónap múlva lesz érdekes :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#14) rudi válasza Shatterstar (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Pár hónap múlva T450p lesz, akkor mutatják be a 35-45 wattos Broadwell procikat. Szerintem egyezni fog a T440p-vel, csak olyan billentyűzetet és trackpointot tesznek rá, mint a tesztben szereplő T450-en van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) mufi


mufi
senior tag

Miért nem tudják elhagyni azt az undotító piros navigombot :W :W :W a céges 15 évvel ezelőtti ibm notik is pont ilyen ocsmányul néznek ki... :O

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#16) MasterDeeJay

Még mindig az a fránya felbontás...egy kukázott Dell D600-asom is 1440x1050-es 14"-on.
Csak kiadás óta eltelt 11 év.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17) PAraNOia21 válasza mufi (#15) üzenetére


PAraNOia21
tag

Ha a piros navigomb alatt a trackpointot érted, akkor nagyon fordítva ülsz a lovon. Ha azt elhagynák, akkor lenne csak igazi parasztlázadás a "thinkpadisták" részéről. :-)

Nálam a céges gép egy Latitude E5440, amin nincs pöcökegér, és becsukva az x201-emet kínszenvedés a munka, mert az ujjam állandóan a piros pöcköt keresi...

[ Szerkesztve ]

(#18) bbandi válasza Shatterstar (#8) üzenetére


bbandi
tag

Szerintem az optikai meghajtóba rakható hdd-nek már nincs túl nagy jelentősége, mióta van m-sata/m2. Az s430-omat is úgy használom, hogy benne van a gyári hdd a helyén adatoknak, a rendszer meg az m-sata ssd-ről fut.
Amúgy szimpatikus ez a gép, az s430-as billentyűzetével a legnagyobb bajom, hogy nincsenek tagolva az f gombok, örömmel látom, hogy ez is visszajött. Bár még mindig a T410 kiosztása tetszett a legjobban (dedikált hangerő, médiavezérlés fn+kurzorgombokon, fényerő fn+pgup/pgdownon)

(#19) dabadab válasza nemlehet (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Nem is tudom talán 1 éve láttam olyat, hogy majdnem 100.000 Ft volt a fHD felár"

Thinkpadeknel biztos nem, azoknal a nagyobb felbontas/IPS nehany tiz dollar szokott lenni.

(#15) mufi "Miért nem tudják elhagyni azt az undotító piros navigombot :W :W :W"

Mert meg nem jutottak el teljesen oda, hogy fogalmatlan hipszterekre szabjak a Thinkpad szeriat, aminek a jegyeben a praktikus, mukodo megoldasokat lecserelik csilivili, de hasznalhatatlan hulyesegekre.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) nbg válasza rudi (#14) üzenetére


nbg
senior tag

Ezt a "par honap"-ot be tudod esetleg hatarolni picit jobban? Gondolom amugy teljes mertekben az Inteltol fugg...

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#21) Shatterstar válasza nbg (#20) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Na látod ez engem is érdekelne ;)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#22) mufi válasza dabadab (#19) üzenetére


mufi
senior tag

Pedig olyan mint egy vacak őskövület.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#23) nemlehet válasza dabadab (#19) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem mondtam, hogy thinkpad volt. Valami konzumer noti, de nem emlékszek, szerintem az agyam próbál azóta is kímélni a megrázkódtatástól :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#24) zdanee válasza mufi (#22) üzenetére


zdanee
őstag

Köszönjük véleményét, de úgy tűnik, Ön rossz sorban áll. Kérjük tessék erre fáradni:

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#25) tisn válasza mufi (#15) üzenetére


tisn
addikt

inkabb a felesleges tapipadot hajitanak ki, csak utban van

(#26) rudi válasza nbg (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Pontos infó nincs, inkább csak találgatások. A legtöbb helyen május környékét mondanak, de olyan elmélet is van, hogy a már ősszel megjelenő Skylake (6. generációs Core i ugye) miatt a Broadwell-H ki is marad. Meglátjuk, a CeBit környékén mit mondanak majd. Ha jön bármi hivatalos infó, természetesen megírjuk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) Scalpel válasza .mf (#7) üzenetére


Scalpel
senior tag

Hát reméljük ez nem csak egy kis korrekció volt, hogy aztán innen szabadesésben vegyék el a Trackpointot és bontsák el teljesen a márka minden meghatározó elemét, amiből már így sincs sok... Régen tényleg minden jobb volt, pedig még nem vagyok 30...

Köszönjük a tesztet mindenesetre, ami mint mindig alapos volt és megerősített, hogy tényleg nem akarok a >=30 szériaszámú Thinkpadek közelébe kerülni. :(

X61-et akarok SXGA+ kijelzővel és valami core i5-tel!!! :O

(#28) DrojDtroll válasza tisn (#25) üzenetére


DrojDtroll
addikt

egyetértek, én sosem használom

(#29) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Egy dolog nagyon megtetszett, a T beépített akksija. A mostani T420-ammal már csak az az egy gondom van, hogy bírhatná az akksi egy 30%-kal jobban, azzal már nem lenne kifogásom.
Mivel a feljavítás után - hacsak nem megy tönkre - a mostani gépem menni fog még kb 3 évet, én még tudok várni pár szériát, de örülök neki hogy újra jó irányba megy a cég.

Ja, trackpoint maradjon mindenképpen!
De nekem a touchpad is kell.

[ Szerkesztve ]

(#30) berVi


berVi
senior tag

A T450-et hol lehet kapni NVIDIA kartyaval? Keresnem, de nem talalom se itthon, se kulfoldon. Sot, igazabol a hivatalos honlapon sincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#31) rudi válasza berVi (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

A CES-en bemutatott gépek specifikációjában volt és nekem is ilyen specifikációt adott le a Lenovo képviselete. Lehet, ezekre a modellekre még várni kell. Elvileg a GeForce, ami benne lesz még be sincs jelentve.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) modeller válasza bbandi (#18) üzenetére


modeller
aktív tag

"Szerintem az optikai meghajtóba rakható hdd-nek már nincs túl nagy jelentősége, mióta van m-sata/m2. Az s430-omat is úgy használom, hogy benne van a gyári hdd a helyén adatoknak, a rendszer meg az m-sata ssd-ről fut."

Ez sokaknál nem emiatt érdekes, hanem amiatt, hogy fogsz egy laptop vinyót, működés közben belerakod a keretbe (két mozdulat, nincs csavarozás, gép kikapcsolás) usb3-on mellérakod pl. az ssd-t és 100 mb/s-el migrálod át a user rendszerét az ssd-re, vagy image-eled le.

Hiába teszed a saját rendszered m2-be, nem tudsz leállitás nélkül hdd-t cserélni a belső hdd-nél.

De gondolom a T550-ben marad az ultrabay, úgyhogy nekem mindegy, én mindig is a 15"-ös T szériát preferáltam, a T530 is az egyik legjobb gép ami létezik, hiába fanyalognak egyesek :)

(#33) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Úgy látszik a Lenovonál még mindig nem ismerik a GT3-as IGP-ket...

(#34) jimbimx


jimbimx
csendes tag

Nem tudom. Én egy új, valami 5-10w-s alaplapot tennék az X200/X220 gépbe, kisebb fogyasztás miatt, oszt csókolom. Ezekre az új TP-kre valahogyan nem vágyok
(valaki gyárthatna valami ilyet :/ )

[ Szerkesztve ]

(#35) bbandi válasza modeller (#32) üzenetére


bbandi
tag

Háát, ez azért nem tűnik olyan mindenki által használt feature-nek, és azért elég jól kiváltható egy usb3-mas bölcsővel vagy rackkel.
Amúgy ha a lenovo helyében lennék, a jelenlegi fő hdd keretet tenném gyorszárassá/hot swapossá, és minden gépet m2-es ssd-vel adnék, a hdd meg opcionális lenne.

(#36) Alchemist válasza jimbimx (#34) üzenetére


Alchemist
addikt

Ugyanakkor pl. az X201-es tablet-notim hűtése olyan jó, hogy a TDP keret 35 W-ra emelésével és 100 %-os terheléssel is alig hallani a ventit...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) rudi válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem is olyan biztos, hogy a GT3 létezik megvásárolható, notebookba építhet processzorként. Vagy te tudsz olyan notebookot mondani, amibe beépítenek GT3-as Broadwellt?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) PAraNOia21 válasza jimbimx (#34) üzenetére


PAraNOia21
tag

Hát nem tudom mi lesz, ha váltani kell majd az x201-ről ( ssd és megfelelő ram pipa, más egyelőre nem kell). Bár az igazat megvallva a saját x201-em és asszony x200s-e között szinte semmi különbséget nem érzek (a kevesebb ram 4gb vs 8 GB és a proci c2d vs i5 ellenére).

(#39) sutszi


sutszi
veterán

Meredek...ezek után felvont szemöldökkel várom a t450p-t.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40) Dr. Akula válasza rudi (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nemtom, én nem vagyok cikkíró. :) De remélem hogy lesz. Bár inkább a Skylake érdekel, abból legyen GT3-as notiban, ezt meg kenjék a hajukra.

(#41) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Gyönyörűek ezek a lenovo laposok :U Jó az írás is :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#42) kromatika


kromatika
veterán

Ha ilyen tempóban halad az a folyomat amíg rá ébred a Lenovó hogy jól elbqszták a T szériát,akkor talán 3 generáció váltás után elégedettek lehetünk annyira mint amikor a T400,T500 idejében voltunk.egyenlöre így számomra felejtös.Marad a Dell latitude,HP ellite bokk,Fujitsu LifeBokk hármas.

(#43) dabadab válasza kromatika (#42) üzenetére


dabadab
titán

Lifebook?... Azert olyan melyre meg nem sullyedt a Thinkpad, hogy a Lifebookok komoly ellenfelei legyenek mondjuk a T sorozatnak.

DRM is theft

(#44) DrojDtroll válasza ƬΛЯΛ (#41) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nekem is nagyon tetszenek, következő laptopom vagy Dell vagy Lenovo lesz.

(#45) berVi válasza rudi (#31) üzenetére


berVi
senior tag

Kar... 1-2 heten belul kene talalnunk egy jo modellt, amiben van

- Broadwell i7 CPU
- NVIDIA GPU
- Windows 8.1 Pro

Opcionalisan SSD is, bar azt a legkonnyebb utolag potolni. Egyelore eleg keves jelolt van, es azok se nagyon mennek le 1500 euro ala...

[ Szerkesztve ]

(#46) Francia91 válasza zdanee (#4) üzenetére


Francia91
veterán

Ahogy elnezem, a kifullozott T500-asom is huseges tarsam marad joideig :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#47) jimbimx válasza Alchemist (#36) üzenetére


jimbimx
csendes tag

Pont ez az. Gyakorlatilag "passzív" hűtésű lenne.

Másik hozzászóláshoz: érdekes, de én is alig-alig veszem észre a különbséget hétköznapi felhasználásban 200 vs 220 között.
Az mSATA ami plusz 220-nál, így van gyorsaság és tárhely is - ellenben 16:9-s a képernyő. Sajnos már itt is kompromisszumot kell kötni.

(#48) modeller válasza bbandi (#35) üzenetére


modeller
aktív tag

Maga az ultrabay sem egy mindenki által használt feature, advanced userek használják különleges feladatokra. Lényege, hogy menet közben cserélhető, nem azért van, hogy fixen beletegyél egy hdd-t.
Ha a fő vinyó lenne hot swapos, akkor már közelitene hozzá, de jelenleg nem váltja ki.

(#49) rudi válasza dabadab (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Volt nálam az S904, bizony sokkal inkább volt kell érzésem mint bárakármilyen kisebb méretű ThinkPadnél az X300-as széria leállítása óta. OK, a billentyűzete szerény, de a többi részét abszolút bevállalnám.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) dabadab válasza rudi (#49) üzenetére


dabadab
titán

Lifebookból az E szériával van hosszabb tapasztalatom, igazából az a T párja - és az azért nem az a kategória.
(Az egy darab memóriaslotot meg az S904-nél se értem, ahogy az X240-nél se értettem.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.