Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) beg válasza cekkk (#7750) üzenetére


beg
veterán

Most nézem, nem jó, mert out of stock. De hasonló áron bármelyik csájna oldalról rendelheted, ha így néz ki.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7752) cekkk válasza beg (#7751) üzenetére


cekkk
veterán

A képen mind így néz ki az a bajom. Ezért keresek megbízható oldalt, nem olyat ahol az aksi megérkezése után 3 héttel már rossz lesz az aksi :U

[ Szerkesztve ]

(#7753) geza844 válasza cappa72 (#7726) üzenetére


geza844
aktív tag

Üdv! cappa72!

Szerintem a legegyszerűbb az, ha módosított recovery-ből felteszed a hivatalos S150-es komplett frissítőcsomagot

Erre gondoltál?
...módosított recovery-ből telepíthető CWM...

Tehát, felmásolom az SD-re, elindítom a recovery-t, és feltelepítem? Ennyi?

ha át is volt particionálva, akkor érdemes az S138-as romot feltenni flashtool-lal és kész

Ezt?
CWM 6.0.1.2 - S138

Bocsi, de már rég bütyköltem a telóval, kicsit félek is a flashtool-os telepítástől, mert eddig csak recovery-ből csináltam, de most láttam, hogy a téma-összefoglalóban van jó leírás róla, úgyhogy talán menni fog. Készítek egy biztonsági mentést, aztán mindjárt nekiállok, csak légyszi nyugtázd le, hogy jó frissítőcsomagot és ROM-ot linkeltem e. Ezeket is a téma-összefoglalóban találtam.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7754) geza844 válasza geza844 (#7753) üzenetére


geza844
aktív tag

Na, már látom, hogy nem a gyári ROM-ot linkeltem, hanem egy CWM-et, de az s138-as gyári ROM linkjét nem találom a téma-összefoglalóban. Valaki belinkelné? Köszi!

(#7755) cappa72 válasza geza844 (#7754) üzenetére


cappa72
nagyúr

s138-as teendők

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7756) geza844 válasza geza844 (#7754) üzenetére


geza844
aktív tag

Hm.. most, hogy készítettem egy biztonsági mentést, észrevettem, hogy van egy mentésem arról a napról, amikor meghozta a postás a telót. Lehet, hogy az még a gyári ROM-ról készül, akkor elég azt visszaállítani a ROM telepítés helyett? Amúgy épp most állítom vissza, csak, hogy kiderítsem mi lehet az.

(#7757) cappa72 válasza geza844 (#7756) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha át volt particionálva, akkor azt vissza kell állítani az eredetire (ebr1 és ebr2 fájlok), és utána menjen vissza a gyári mentés.
Ha nem, akkor simán mehet a gyári mentés visszaállítása.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7758) geza844 válasza cappa72 (#7757) üzenetére


geza844
aktív tag

Nem nyert, Lenovo A820_S139_130422 a verzió. Mindegy, akkor úgy csinálom, ahogy az előző hsz-ed linkjében van, köszi!

(#7759) cappa72 válasza geza844 (#7758) üzenetére


cappa72
nagyúr

De hát az miért niem jó? ha azzal kaptad, akkor az tökéletes.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7760) geza844 válasza cappa72 (#7759) üzenetére


geza844
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy ezzel kaptam, de mondjuk esélyes, mert a ROM nincs belakva, és kizárólag a Mibileunc és az AirDriod van feltelepítve, amik pont ahhoz kellettek, hogy bütyköljek a telóval.

De akkor az s139 is lehet gyári ROM? Magyar nyelv is van rajta, mondjuk sok kínai krix-krax-al...

Ha igen, akkor már csak ezt kell feltennem recoveryből?
A820-update-CWM6012-S150-recovery

(#7761) cappa72 válasza geza844 (#7760) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem vagyok benne biztos, hogy ezzel kaptam, de mondjuk esélyes
Akkor semmi gond.
Mobileuncletools-zal felteszed a gyári recovery-t, utána pedig wifi-n keresztül frissíted a rendszert. Megkeresteted vele a rendszerfrissítést, és hajrá. Ha végzett, akkor a gyári rendszer lesz rajta, amiben össz 3 nyelv van: 2 kínai és egy angol ;)

Ha igen, akkor már csak ezt kell feltennem recoveryből?
A820-update-CWM6012-S150-recovery

Az csak a recovery-t frissíti egy másik, s150-es kernellel készült CWM recovery-re, ez nem eredeti recovery.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7762) geza844 válasza cappa72 (#7761) üzenetére


geza844
aktív tag

Szóval ezt felrakom Mobileuncletools-zal:
Lenovo-A820-dd-stock-recovery.img

"wifi-n keresztül frissíted a rendszert"

Erről még nem olvastam, a Mobileuncletools-zal kell? Melyik menüpont? "Update Tool"? Erről nincs valami leírás?

(#7763) cappa72 válasza geza844 (#7762) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pontosan. :K

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7764) geza844 válasza cappa72 (#7763) üzenetére


geza844
aktív tag

Szuper, neki is állok! :)

(#7765) geza844 válasza cappa72 (#7763) üzenetére


geza844
aktív tag

Felraktam a gyári recovery-t.
Frissítettem a Mobileuncletools-t (gondoltam nem árt), aztán elindítottam, bementem az "Update Tool" menüpontba, és ezt látom:

Ha a zöldre kattintok, akkor kiír valami update.zip-et, meg, hogy újraindulna recovery-ben, de nekem nincs update.zip-em, így erre "Mégse"-t nyomtam.

Ha a fehérre kattintok, akkor simán csak visszajön a Mobileuncletools kezdőképernyője, és nem történik semmi.

Ötlet?

(#7766) cappa72 válasza geza844 (#7765) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem kell a frissiteshez mut.
A settings ben van egy gyari friissites nenu .
Onnan nezd meg

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7767) geza844 válasza cappa72 (#7766) üzenetére


geza844
aktív tag

Megvan, de ha rámegyek "A(z) Beállítások alkalmazás sajnos leált." üzenet jelenik meg. (és a képernyőkép mentése sem működik)

(#7768) cappa72 válasza geza844 (#7767) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mivel mindennel fel vagy szerelkezve, ezert akar az s150-es frissitest is feltwheted.
A data hu ra feltettem, de lehet hogy onnan nem tudod letolteni.

Vagy marad az s138-as komplett flasheles.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7769) geza844 válasza cappa72 (#7768) üzenetére


geza844
aktív tag

Nab.sszus, én meg már azt hittem mindjárt végzek...

Szóval akkor ez: s138-as teendők

Más dolgom van? A particióim már az eredeti kiosztásúak?

(#7770) cappa72 válasza geza844 (#7769) üzenetére


cappa72
nagyúr

A particiokat csak a flashtool-ols gyari rom vagy a cwm-bol telepitheto visszaallito allitja vissza.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7771) geza844 válasza cappa72 (#7768) üzenetére


geza844
aktív tag

Na, asszony megjött, úgyhogy hétfőig semmi teló... visszadobom a recovery-t, aztán vissza a mentést, hogy hétvégére legyen "normális" telóm, és kezdem hétfőn elölről.

Lehet, hogy még zargatlak! :)

Köszi az eddigieket!
Jó hétvégét!

(#7772) magicbox


magicbox
senior tag

Sziasztok! Szeretnék elköszönni a fórumtól. Eladtam a Lenovo-t. Sikerült egy Nexus 5-re váltanom. Szerettem a telót, de a "tiszta" Android, a hardveres jellemzők, és mindig friss OS elég érv volt. A Lenovo se megy messzire. Öcsémhez kerül. Köszönöm mindenkinek a segítséget amit a fórumban kaptam!

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7773) looser


looser
addikt

Helló, helló, történt valami a telómmal és nem tudom, mi lehet az oka. Egy este - kb. egy év használat után - teljesen lemerült és másnap feltöltve estére már le is merült. Előtte volt, hogy ha nem sokat beszéltem rajta, akár 3 napig is elműködött és elég volt a 4. nap reggelén töltőre dugni, de most reggel 100% és este már 20% körül van, mondjuk napi 10-15 perc beszélgetéssel. Aznap nem frissítettem szoftvert és újat sem telepítettem. Akksi halt meg?
Nyilván nem eszközspecifikus a kérdés, de ide elég sokan járnak és pont illik is ide :-)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7774) cekkk válasza beg (#7751) üzenetére


cekkk
veterán

Úgy nézki, nem az aksival volt a gond.
Újra telepítettem és most meg nem merül.
Valami program a háttérben húzta az aksit. Volt fent ilyen figyelő program, de nem derült ki, hogy melyik.

(#7775) looser válasza cekkk (#7774) üzenetére


looser
addikt

Whoa, régóta tervezem, ez most erőt ad a művelethez :-)

Apropó, melyik rom ajánlott? Jelenlegi: Lenovo-a820-update-CP4.0-v1.zip és Lenovo-A820-CWM-recovery-6.0.1.2-by-Cappa-v1.img

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7776) cekkk válasza looser (#7775) üzenetére


cekkk
veterán

62%kon van az aksi. Elég sokat használom a telefont a munkám miatt. Előtte volt, hogy délután 2 fele már 20% alatt volt.

Én Cappa mester 5.3-t használom. Számomra ez tökéletes. :R

(#7777) looser válasza cekkk (#7776) üzenetére


looser
addikt

Nálad is egyik napról a másikra jelentkezett a jelenség? Nem viccelek, ha nem néztem rá (itthon többnyire le van halkítva), volt, hogy csak a 4. nap reggelén töltöttem fel. Ehhez képest most egy óra alatt is több százalékot esik, inaktívan. Szóval ha nálad ment, akkor remélem nálam is jó lesz :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7778) cekkk válasza looser (#7777) üzenetére


cekkk
veterán

Igen, de mondjuk nekem soha nem bírta 4 napig a telefon. :DDD

(#7779) DJGABI


DJGABI
addikt

Átfuttattam jbarton ezt a MIUI romot: [link] (nevével ellentétben nagyon nem volt multilang) ha esetleg igény van rá szívesen megosztom

működni amit próbáltam minden működött rajt, ellenben alternative ehhez képest egy raketu volt. valahogy nem az igazi, szépnek szép, de alig laktam be, márig lassúcska volt, meg 1-2 alkalmazást megnyitottam aztán ilyen 100mb szabad ram volt...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7780) Švejk válasza DJGABI (#7779) üzenetére


Švejk
őstag

Működni nekem is működött de fülhallgatóval borzasztó halk volt, és a ramot is ette mint a fene...
A hangerőt valahogy szoftveresen nem tudom felhúzni?

(#7781) DJGABI válasza Švejk (#7780) üzenetére


DJGABI
addikt

volt benn egy csomó (számomra) felesleges app, gondolom azok is nem gyengén húzták.

[link] loudspeaker helyett értelemszerűen headset vagy headphone (ami menüpont épp van) kell neked

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7782) geza844 válasza cappa72 (#7770) üzenetére


geza844
aktív tag

Már egy kicsit ideges vagyok... :(

Ezt akartam megcsinálni: s138-as teendők

Letöltöttem mindent, utánaolvastam, és látom, hogy erősen ajánlott mentést készíteni előtte MTKDroidTools-zal. Jólvan... egyre bonyolultabb, de csináljuk, egyszer csak végzek vele, DE! Nem látja a telefont!

Felraktam a drivert, win8-at használok, újraindítottam azon a speciális módon, hogy mindenféle drivert engedjen feltenni, engedi is, de mikor elindítom a MTKDroidTools-t, nem lát semmit.

Eszközkezelőben mikor a gépre dugom a telefont, megjelenik egy "Hordozható eszköz", azon belül egy "H". Ha bekapcsolom az USB tárat a telón, akkor egy "I" is, de tudom, hogy azt nem kell bekapcsolni, csak kipróbáltam...

Most akkor mivan?

A cél az lett volna, hogy a telefont gyári állapotba hozzam...

A gyári ROM talán megvan, működne e a következő dolog?

1. lefuttatom CWM alól az eredeti EBR-eket tartalmazó és visszaíró szkriptet
2. lefuttatom CWM alól factory reset-et
3. lefuttatom CWM alól a belső SD engedélyező szkriptet
4. na ezután elvileg ROM-ot kellene telepíteni, mert asszem METEO-s akármivel particionáltam, vagy mi... de gyári ROM-om csak CWM mentésben van, tehát
4.1. CWM mentésből visszaállítom a gyári ROM-ot
4.2. CWM-ből telepítek egy akármilyen ROM-ot, teló elindít, majd vissza CWM-be, és visszaállítom a gyári mentést

Az 1-3 pontok jók e így?
A 4.1 vagy a 4.2 pont a helyes befejezés?
Vagy az egész ahogy van nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#7783) Švejk válasza DJGABI (#7781) üzenetére


Švejk
őstag

:R Az appért

Van egy Lite verzió, azt megpróbálhatnád hogyan MIUIzsikál :D
Ebbe már nem rakott a srác felesleges programokat.

[ Szerkesztve ]

(#7784) Dexxter182 válasza geza844 (#7782) üzenetére


Dexxter182
tag

Próbáltad "Média eszköz (MTP)"-re állítani? Nekem asszem úgy látta! :)

[ Szerkesztve ]

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#7785) DJGABI


DJGABI
addikt

amúgy próbálgattam pár 4.2-es romot -miután tegnap este sikerült összeomlasztani a rendszert-:
- kb az összes fellelhető miui-t, ami a legjobbnak bizonyult arról fentebb írtam
- a lenovo-féle S820 port [link] korrektnek tűnt (ui-val nekem nincs bajom, gyors volt, ha portolt is mégiscsak házon belüli és stock rom) de magyar nyelv egyáltalán nem lévén, felejtős volt
- most ez van fenn [link] eddig jobbnak tűnik mint az alternative, tényleg csak az alap rendszer, semmi extra. hang rendben, nincs kattogás. instagramban a kép nem sötét, még a videófelvétel is okés.

az mondjuk mindegyikről amit kipróbáltam elmondható, hogy 5-ből 1 alkalommal van hogy boot közbe egyszerűen megakad, se kép se hang. akksi ki - vissza -> tökéletesen indul. és csak 4.2-nél, legalábbis 4.1 alatt nem emlékszek hogy lett volna ilyen

szerk: az érintő gombok világításának beállításához volt valami systemben turkálós megoldás, tudja valaki mi az? egyletlen hátránya ennek a romnak h nem lehet állítani ezt menüből...

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7786) Švejk válasza DJGABI (#7785) üzenetére


Švejk
őstag

ezt a MIUIt nem probaltad esetleg... gyakorlatilag ez az utolsó reményem, de az hal meg utoljára. ezt a MIUI hivatalos honlapján találtam.

(#7787) DJGABI válasza Švejk (#7786) üzenetére


DJGABI
addikt

próbáltam. asszem ebben van az a komoly magyar fordítás ami még a v4-esre épül, magyarán hol le van fordítva hol nem... valamivel kevesebb plusz app van benn mint a needromosban, de ugyanúgy be tud lassulni, érdembe nem használtam, 5p után format volt :D

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7788) cappa72 válasza geza844 (#7782) üzenetére


cappa72
nagyúr

1. lefuttatom CWM alól az eredeti EBR-eket tartalmazó és visszaíró szkriptet
2. lefuttatom CWM alól factory reset-et
3. lefuttatom CWM alól a belső SD engedélyező szkriptet
4. na ezután elvileg ROM-ot kellene telepíteni, mert asszem METEO-s akármivel particionáltam, vagy mi... de gyári ROM-om csak CWM mentésben van, tehát
4.1. CWM mentésből visszaállítom a gyári ROM-ot
4.2. CWM-ből telepítek egy akármilyen ROM-ot, teló elindít, majd vissza CWM-be, és visszaállítom a gyári mentést

Elméletileg így mennie kell. Az áthúzott offok nem szükségesek.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7789) geza844 válasza cappa72 (#7788) üzenetére


geza844
aktív tag

Hálás köszönet! Este felé meg is csinálom, az eredményről beszámolok! :R

(#7790) janaman01


janaman01
addikt

Üdv Urak :)
Régebben emlitettem, hogy némi illesztési probléma miatt valahogy bejutott a por az érintő, és a digitizer közé, mivel a "porszivós" megoldás nem volt eresményes, és már egyre több porszem jutott be...kénytelen voltam szétszedni......a yutubos videó alapján csináltam és nem hazudok kb 15 perc alatt kész is voltam vele.....a teló tökéletesen megy, úgyhogy aki bátortalan, nyugodtan kezdjen neki :)
Tökéletesen nem sikerült letisztizanom, de mérföldekkel jobb lett. Valószinű rendelek hozzá egyet kb 10 dolcsi ennyit még megér mert jó kis teló ez !

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7791) Mercutio_ válasza janaman01 (#7790) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg linkeld be melyik videó alapján csináltad, ha később valaki keresne ilyet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7792) BaginZe válasza Mercutio_ (#7791) üzenetére


BaginZe
tag

Lenovo A820 digitizer cseréje

[link]

(#7793) janaman01 válasza BaginZe (#7792) üzenetére


janaman01
addikt

Köszi a linket , igen ! Ez alapján csináltam.

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7794) robaGB10


robaGB10
tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.
Kb egy hete érkezett meg bnőmnek az A820-asa. Kibontottuk, feltettünk rá pár appot,közben kicsit töltőn volt, majd kikapcs. Hazafelé úton egyszer még be lett kapcsolva pár percre, aztán újból kikapcs, hogy nehogy lemerüljön. Otthon este megint be szerette volna kapcsolni, de nem reagált rá semmit a telefon. Kipróbáltuk az én akksimmal is (nekem is 820 van), de azzal sem tudtuk elindítani.
Van vmi ötlet? Vagy küldjem vissza egyből kínába?

(#7795) janaman01 válasza robaGB10 (#7794) üzenetére


janaman01
addikt

hááát ha végképp nem tudjátok bekapcsolni, akkor vissza a feladóhoz szerintem...ez nem kérdéses..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7796) cappa72 válasza robaGB10 (#7794) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amennyiben ez a helyzet, akkor érdemes az alábbit kipróbálni:
SP Flashtool Readback opció.
Ez kiolvassa a memóriát és nem ír, így nem okoz kárt.
Ha viszont nem tud kiolvasni, akkor megdögölhetett az emmc (memódia modul, ROM) benne.

Kelleni fog a flashtool, és a scatter file (partícióleíró fájl)
A readback-ből pedig elég az első szakaszt kiolvasni, aminek az adatai:
start address: 0x0000000000000
length: 0x00600000

Ha netán ez elszáll hibával (4032-es hiba), akkor vissza a feladóhoz sajnos.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7797) puszu1976 válasza cappa72 (#236) üzenetére


puszu1976
csendes tag

Ezt a internal sd card letiltó scriptet egész pontosan hogy is kell használni?

(#7798) cappa72 válasza puszu1976 (#7797) üzenetére


cappa72
nagyúr

Belépsz cwm-be.
Install zip from sd card.... Choose zip from sd card.... Kikeresed a zip-et.... OK-t nyomsz.
Lefut.
Újraindítod és utána a belső sd-t (ha még maradt ) nem fogja csatolni.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7799) puszu1976 válasza cappa72 (#7798) üzenetére


puszu1976
csendes tag

Na akkor már csak annyi hogy nekem az appok ide vannak telepítve + valami kínai menü jön elő ha recoverybe indítom.

Volt itt valami leírás anno emlekszem, ha kínai a menü, tudnál ebben segíteni?

(#7800) cappa72 válasza puszu1976 (#7799) üzenetére


cappa72
nagyúr

Eloszor akkor az ujabb temaosszefoglalot javaslom elolvasni, hogy tisztabban lass, mi micsoda.
Mert valoban lehet kinai a recovery, de a factory mode is.
A ketto mod pedig nem azonos.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.