Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) beg válasza nOvOp (#7599) üzenetére


beg
veterán

Én a leharcolt (céges, nem az enyém ezért bátor vagyok :) ) LG telefont a p780 2000mAh töltőjével töltöm. A gyárija 750. Eddig semmilyen káros következménye nem volt. Ahogy a mester írta, az elektronika szabályozza a töltést. Nem tudom, hogy az A820 hogy viselkedik ilyen helyzetben, de gyanítom ott sem okoz(hat) elvileg gondot. 1000 és 750 közt nincs akkora különbség szerintem,hogy bajt okozna.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#7602) nOvOp válasza cappa72 (#7600) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi a részletes választ. Az első kettő világos, tehát a szerint nem lehet probléma. De a töltő minőségére utaló megjegyzésed még hagy kétségeket bennem. Szóval ha a töltő minősége nem megfelelő, akkor kárt tud okozni a telefonban vagy az akksiban?

(#7603) BaginZe


BaginZe
tag

Holnap lesz egy éve, hogy megrendeltem... Durva :)

(#7604) arti1121


arti1121
senior tag

sziasztok!
Fiuk elnézést kérek mindenkitöl de jelenleg nincs idöm átolvasni a topicot de szeretnél segitséget kérni töletek!

1. van arra lehetöség hogy hiváskor a hivó illetve a hívott neve joval nagyobb betüvel jelenjen meg?
2, most valani Dark hollo rom vant fenn ven ennél jobb illetve stabilabb ami jobban bevált??
ha igen tudna valaki linket adni erről és hozzá telepitési utmutatot?
Én jelenleg sony-ba utazom és ott nem gond a rendszer piszkálás

3 esetleg root + cwm bár látom az összefoglalóban hogy van jo néhány kernel és mindegyikhez nem is jo minden féle CWM

szóval egy ilyen pakkra lenne szükségem

nagyon köszönöm a kézséges segítségeteket előre is

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#7605) cappa72 válasza BaginZe (#7603) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem ma egy éves a rendelésem.
Tényleg durva, hogy röppent el az idő...

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7606) fape


fape
senior tag

Nekem majd csak 17.én. Lassú voltam, na :P
Lassan váltani kéne, de úgy a szívemhez nőtt...

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#7607) arfer válasza arti1121 (#7604) üzenetére


arfer
aktív tag

Play store-ban keress rá a Caller ID kifejezésre, rengeteg program közül választhatsz. Ja, ezt a nagyobb betűs hívóra írtam. :)

(#7608) arti1121 válasza arfer (#7607) üzenetére


arti1121
senior tag

köszönöm neked !

esetleg a többi kérdésemre??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#7609) arfer válasza arti1121 (#7608) üzenetére


arfer
aktív tag

Abban sajnos nem tudok segíteni, nincs A820-asom, csak olvasgatom a topicot, mert régebben volt. :)

(#7610) vegyszer válasza arti1121 (#7604) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem van egy ilyen Dropbox linkemen lévő Farmaroot + TWRP + Mobileuncle tools + CP4.2v2 rom + S150 kernel...

De a leírás helyett a szóbeli utasítást preferáltam mindég, mert azonnal van visszajelzés

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7611) cappa72 válasza arti1121 (#7604) üzenetére


cappa72
nagyúr

2, most valani Dark hollo rom vant fenn ven ennél jobb illetve stabilabb ami jobban bevált??
ha igen tudna valaki linket adni erről és hozzá telepitési utmutatot?
Én jelenleg sony-ba utazom és ott nem gond a rendszer piszkálás

Ez a kinek a pap, kinek a paplak.
Nekem jó a CP5.3, van kinek az Alternate, megint másnak a Chiptune, vagy épp a Lambda...
Ezt magadnak kell eldönteni.

3, esetleg root + cwm bár látom az összefoglalóban hogy van jo néhány kernel és mindegyikhez nem is jo minden féle CWM
A legfrissebb kernellel készült CWM-met tedd fel, az nem okozhat meglepetést.

Root és egyéb hasznos infók:
Bővített leírás

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7612) arti1121 válasza cappa72 (#7611) üzenetére


arti1121
senior tag

ez a Cp5.3 magyar menüs? bocs a hülye kérdéseket csak láttam itt valami magyarítás kezdeményezést.
látom te elég mélyen benne vagy az A820 lelki világába, erre a Cp5.3-rá van valami linked?
de gondolom hallottáltal errőla dark holló romrol? a Cp 5.3 SZERINTED miben jobb??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#7613) hclaci


hclaci
csendes tag

Hali! Van egy lenovo a820-as teló, ami a haveromé. Ideadta, hogy tegyek fel neki rá romot, felraktam azt ami nekem van rajta, needromról a 4.3 -as miui-t, és nem bootolt be...nem a lenovo feliratnál akadt meg, hanem a miui betöltőképénél. utána felraktam egy másik needromos 4.2 es romot, ugyanez. Felraktam a legújabb lambda needromos romot, az bebootol minden fasza, csak az sd-kártyákat nem érzékeli, azt írja, hogy nincs sd csatlakoztatva. A recovery érzékeli az sd-t hiszen arról telepítem, úgyhogy nem a foglalat a szar. Valakinek valami tipp, hogy mit tudnék ezzel az sd problémával csinálni? Vagy jó rom tipp?

(#7614) cappa72 válasza arti1121 (#7612) üzenetére


cappa72
nagyúr

Olvasd el a bővített leírást. Tele van linkekkel.

A Holodark még nem volt fent az A820-on, mert nem volt idő rá. Így a különbségeket sem tudom.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7615) cappa72 válasza hclaci (#7613) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tedd fel a CP5.3-at, az általam portolt CWM-mek valamelyikének segítségével.
Annak mennie kell.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7616) hclaci válasza cappa72 (#7615) üzenetére


hclaci
csendes tag

Cappa köszönöm szépen, a te romod tökéletesen működik, és nagyon tetszik, lehet, hogy a miui-t is lecserélem. Mi lenne most nélküled. :D Köszönöm.

(#7617) peter9228 válasza hclaci (#7613) üzenetére


peter9228
aktív tag

Át van partícionálva? A 4.2-es romok akkor produkálnak hasonló tüneteket.

(#7618) vegyszer válasza arti1121 (#7612) üzenetére


vegyszer
addikt

A cp5.3 egy stock felületű (többek között) teljes mértékben magyar nyelvű rom. (A cp a Cappa72 nevet jelöli a nevében... :)))

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7619) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Akinek van kedve és ideje csak az válaszoljon, előre is elnézést hogy nem veszem a fáradtságot átnyálazni a topikot. Láttam hogy van már 4.2, melyiket érdemes feltenni? Van-e leírás a felrakáshoz?
root, cwm van-e a 4.2-ben?
Szomszédnak nem működik pár dolog a 4.1-ben, ezért lenne upgrade..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#7620) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap megjött(Pandawill) az A820T-m, egyenlőre:

- botrány a magyar-angol-kínai menü keverék
- iszonyú gyenge a Wifi vevője

(#7621) Dexxter182 válasza tutis (#7619) üzenetére


Dexxter182
tag

Üdv,
Megoszlanak a vélemények, én ezt használom hiba nélkül.
Leírás annyi hogy CWM/TWRP alól installod :) mint a többit.
Ezek a telepítések nem piszkálják a recovery-det, így az marad a régi.

Még annyi hogy a 4.1 és a 4.2 nem kompatibilis.... értsd ha teljes data visszaállítást csinálsz nem fog jól működni... nekem legalább is nem ment.

Illetve a 4.2 nem kedveli az átparticionált belső sd-t, vagyis nem fogod tudni eltüntetni (egyszerűen) a 14 megás ficakot, és lehet hogy bootloopba kerül ha nem meteos-sal particionáltál. (ha jól emlékszem, a kettő közül az egyiket nem kedveli) Ha boobtloop van még egy cach/dalvik wipe segíthet :)

Ezért az első lépés a teljes biztonsági mentés, ha van olyanod kockázat nélkül cserélgetheted a ROM-okat kedvedre, ha nem megy akkor mehet vissza a mentés. :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#7622) Mercutio_ válasza _kovi_ (#7620) üzenetére


Mercutio_
félisten

Írd be itt jobbra fent a keresőbe, hogy 820T... kis kiegészítés, mert ezt nem dobja ki. 3G net nem működik, mert a kínai piacra készült, ahol más rendszer van mint EU-ban.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7623) csabi236


csabi236
tag

Miuiba lehet magyar nyelvet rakni? Vagy magyarítani az appokat?köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#7624) DJGABI válasza tutis (#7619) üzenetére


DJGABI
addikt

"nem működik pár dolog a 4.1-ben" az már régen rossz. bővebben esetleg?

4.2: [link] de nem nagyon frissítették azóta, ezekkel lehet érdemes még próbát tenni [link] v [link] felrakás ugyan úgy mint bármelyik másik rom. legegyszerűbb talán: 4.1 alatt root -> mobileuncle-ben TWRP install -> twrp-ben új rom install. 1. hszben minden ott van.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7625) tutis válasza DJGABI (#7624) üzenetére


tutis
őstag

köszönöm mindenkinek a segítséget!
egyébként pl naptár nem működik a 4.1-ben, ilyenekre gondoltok..
:R

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#7626) cappa72 válasza tutis (#7625) üzenetére


cappa72
nagyúr

Cp5.3-ban működik. ;) (de az 4.1-es JB alapú.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7627) Geresics


Geresics
addikt

Az összefoglalóban láttam, hogy hogyan kell javítani a pontatlan GPS-t.
Mit takar a "pontatlan GPS" kifejezés?
Honnan tudom meg, hogy az enyém javításra szorul?
Gyorsabban talál jelet ez után a javítás után?
:F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#7628) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Elolvastam a Cappa cikkét, majd ennek a fórumnak a nyitó oldalát.

Fogalom kérdéseim:

Mi a:
- ROM
- Root megoldás
- CWM
- 3e
- Recovery (program?)

Sajnos ezek nem lettek megmagyarázva.

Köszi szépen! :)

[ Szerkesztve ]

(#7629) cappa72 válasza _kovi_ (#7628) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pedig az uj tenaosszefoglaloban megprobaltam leirni. Azt olvstad vagy a regi blogot?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7630) _kovi_ válasza cappa72 (#7629) üzenetére


_kovi_
aktív tag

A cikkedet a telefonról.
Illetve ennek a témának az első hozzászólását.

(#7631) joiner007 válasza csabi236 (#7623) üzenetére


joiner007
aktív tag

Magyarítani is biztos lehet, de ahhoz én nem értek. Az alkalmazásokat be lehet állítani, hogy amelyikben van magyar nyelv az magyarul jelenjen meg. Ehhez a morelocale 2 alkalmazást kell letölteni play áruházból, és beállítani a magyar lokalizációt. Root kell hozzá!
Úgy emlékszem miui romon a root-ot a miui tools alkalmazás permission résznél be kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#7632) _kovi_ válasza cappa72 (#7629) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Cappa, le tudnád írni, hogy melyik Androidot ajánlod a telefonra? Most vettem az A820T-t és nem igazán értem a bővebb írásodat sem. Nekem ez már magas.

Szóval le tudnád írni melyik Android verziót ajánlod rá újat, nem tudom ez a CWN? Vagy az nem az Android rendszer?
És azt hogy hogyan kell felrakni az általad ajánlott, teljes magyar újabb rendszert.
Konyhanyelven.

Mert a sok ilyen meg olyan recovery meg kernel, meg izé... :)

Nekem 2 gondom van iszonyú gyenge a wifi vevő, illetve félig angol és kínai a menü.
A telefon adatai:
A820t

4.1.2 Android

Kernel:
3.4.5

Software version:
Lenovo A820t_S115_130227

Hardver version:
H301

Publish time:
2013-03-08

KÖSZI !!!!

(#7633) cappa72 válasza _kovi_ (#7632) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az a820t-re ne használd az a820-as romokat cwm-meket, mert baj lehet belőle!

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7634) csabi236 válasza joiner007 (#7631) üzenetére


csabi236
tag

Köszi. Sikerült a magyarítás. Így most jó :-D

(#7635) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Mintha olyat tapasztaltam volna a telefon kijelzőjén, hogy a billentyűzet "nyoma" ott maradt a szürkés kijelzőn. (írtam valamit, majd átváltottam a kijelzőn más programra, ami először szürke háttérrel jött be. Csak már azt nem tudom hogyan, mert nem tudom előidézni ismét :D )
Szóval (ha valaki érti) előfordulhat, hogy beleég a kijelzőbe vagy valami meghibásodás előjele lehet? Eddig nem tűnt fel, s az is lehet, hogy eddig is így volt. Próbáltam már pár dolgot, de egy biztos, a fekete háttéren nem jelentkezik semmi, csak max a szürkén (ha csak nem a "belemagyarázásomat" látom vagy a szemem csap be).
Van valami egyszerű teszt erre?

[ Szerkesztve ]

(#7636) nOvOp válasza nOvOp (#7635) üzenetére


nOvOp
senior tag

Pontosítva:
Az ES File explorer megnyitásakor szürke a képernyő egy pillanatra és akkor látszódnak középen vízszintes szürkés csíkok (kb. 0,5-1 mm). Ez a program tulajdonsága vagy nem? Aki esetleg használja ezt a programot, megnézné, hogy nála hogy mutat a kezdőképernyő?

(#7637) DJGABI válasza nOvOp (#7635) üzenetére


DJGABI
addikt

beégni általában az amoledek szoktak, a mi lcd-nket annyira nem érinti, legalább is én így bő 1 év használattal nem vettem észre semmit. ha biztosra akarsz menni érdemes lefuttatni egy kijelző tesztelő progit [pl] de hacsak nem 0-24 a billentyűzet megy a képernyőn kétlem hogy annak a nyoma lenne

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7638) janaman01


janaman01
addikt

Én már tapasztaltam ilyet....a gyári körkörös ikonok
nyoma ott marad kb fél percig ha egy szürke felületű alkalmazást stb nyitok meg....tehát a szürke alatt látszódik az ikonok körvonala....érdekes nem nindig csinálja...nem jöttem rá mitől függ, nem tulajdonitottam neki különösebb jelentőséget

Tényleg olyan mikor plazma tv n "beég" egy logó, és idővel eltűnik...csak itt kb 20 másodperc alatt tűnik el.
Ha nagyon meg akarnám magyarázni, akkor talán annyi az összefüggés, hogy "hideg" kijelzőnél csinálja....talán.....tehát felébresztem, csinálok valamit rajta mindjuk 5-10 percig , utána már nem tapasztalom....mintha"be kéne melegednie " a kijelzőnek....tudom hülyén hangzik de ez van :) van hogy napokig nem tapasztalom a jelenséget..

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7639) nOvOp válasza janaman01 (#7638) üzenetére


nOvOp
senior tag

A tesztek teljesen jól mutatnak mindent. :DD
Csatolok néhány képet, hogy mit látok az alkalmazások megnyitásával illetve a programok eltávolítását követően (itt könnyebb volt screenshot készítése, mert nem tűnt el gyorsan a kép :) )
es file explorer
swiftkey
LCD test
lenovo power
Itt érdekes módon a power lenovo megnyitásánál nem látszik, de itt nem szürke a képernyő, hanem fekete.
Kezdem tényleg úgy gondolni, hogy ez nem hiba, csak eddig nem tűnt fel. De ha esetleg Ti is meg tudtok ebben erősíteni, annak csak örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#7640) nOvOp válasza nOvOp (#7639) üzenetére


nOvOp
senior tag

bocs...a képek beillesztésével még nem nagyon vagyok tisztába...és már szerkeszteni sem tudom :F
1. es file explorer
2. swiftkey
3. LCD test
4. lenovo power
Még annyi, hogy a vízszintes csíkok végig futnak az első két képen is és nem törnek meg a felénél, ahogy itt látható (itt nem tudom, hogy miért így mutatja)

(#7641) DJGABI válasza nOvOp (#7639) üzenetére


DJGABI
addikt

jaa hogy így? ez valami gyári, a rendszerben lévő kép, aminek sz*r a színátmenete. Cappa mester talán vágja mit kell keresni, de sztem sok vele a macera, míg lecseréled. Gravity boxban viszont mintha láttam volna valami ilyesmi menüpontot, egy próbát megér.

szerk: [link] "--- Option to use dithered/solid black Holo background" pont azt csinálja ami neked kell elvileg: [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7642) vegyszer válasza DJGABI (#7641) üzenetére


vegyszer
addikt

Inkább jobb ezt kikapcsolni. Szebb, jobb. De van valóban benne jobb átmeneti szín képzés

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7643) janaman01


janaman01
addikt

Ja ez nálam is megvan pl a root explorer szürkés átmeneti hátterénél, de sosem zavart....most a gravitiben aktiváltam ezt a szinátmenetes opciót és valóban kijavitja, de miért nem ajánlatos ezt bekapcsolni ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7644) nOvOp válasza DJGABI (#7641) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi a választ. Megnyugodtam, hogy nem hardver probléma :)

(#7645) DJGABI válasza janaman01 (#7643) üzenetére


DJGABI
addikt

ezt én se értem mi a gond vele. bekapcsoltam, működik.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7646) bagkri01


bagkri01
őstag

Üdv, Mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. egyik ismerősöm telefonja megadta magát, bekapcsoló gombra reagál, de nem jut el a bebootolásig. Kérnék egy hozzáértőt linkelje be a megfelelő gyári rom(magyar nyelvetm google playt tartalamazzon ha lehet) linkjét, valamint a hozzá megfelelő verziószámú SPflashtools. Valamint kérnék egy rövid leírást, elsősorban arra lennék kiváncsi, hogy az adott a preloader elől ki kell-e venni a pipát. THL W100-at már élesztettem így fel, gondolom ezt is ugyanúgy kell. Előre is köszönöm a mindenkinek a segítséget.

ui.:láttam a téma összefoglalóban a gyári romok lelőhelyét, csak sajna egy kummát nem tudok oroszul, ezért kértem pontos linket.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#7647) cappa72 válasza bagkri01 (#7646) üzenetére


cappa72
nagyúr

[link]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7648) DJGABI válasza bagkri01 (#7646) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] gyárira épülő, itt-ott javítgatott, meg azt hiszem magyar nyelv is jobb mint a stock romban.

ez ugyan orosz, de itt meg megtalálod a letöltés egyezményes jelét :) [link]

első körben én preloader nélkül próbálnám, ha úgy se indul akkor mehet a preloader is.

de megnéznék egy factory resetet (Hangerő fel+le + power) is mielőtt romolgatásra kerül a sor, valszeg elég lenne annyi is.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7649) bagkri01 válasza cappa72 (#7647) üzenetére


bagkri01
őstag

Köszönöm, holnap megírom a fejleményeket.
DJGABI:köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#7650) Minstrel


Minstrel
senior tag

Miért lehet az, hogy nagyon sűrűn megkapom a launcher választó ablakot? Rámegyek a mindigre, de utána újra kérdezi.

Golauncherrel többször csinálta, most feltettem apex-et, de ezzel is naponta kétszer háromszor rákérdez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.