Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Orlin


Orlin
addikt

Nekem is gyors a telefon nem érzek semmi lassulást.Eustock rom van rajta.Nem is értem a kommenteket feljebb...Méretre,gyorsaságra tökéletes.Bár most az időjárás appokat próbálgatom.A Köpönyeg és az Időkép sem akar magától frissülni.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7502) fireman123


fireman123
őstag

Nekem is elég gyors a pro, nem tapasztaltam akadást,...bár egy Xperia M-ről váltottam :O ...ahhoz képest vadászbombázó :D

[ Szerkesztve ]

(#7503) szegabapuci válasza zzz03 (#7499) üzenetére


szegabapuci
tag

és abban van magyar nyelv is?

(#7504) gerii válasza Orlin (#7501) üzenetére


gerii
addikt

(#7505) zzz03 válasza szegabapuci (#7503) üzenetére


zzz03
őstag

Ebbe nincs. De pl nekem nem is kell a magyar. Annyi volt a lenyeg h angol legyen 100%ba es mindenfele webshopos takolastol mentes legyen. Ezert rendeltem a gyari rommal. De semmi problemam vele, se akadozas, se nyelvi nehezseg.

(#7506) Surda- válasza Orlin (#7501) üzenetére


Surda-
őstag

Alapbol gyors, csak több program futtatásakor tud belassulni. Egyszer meg kéne nézned egy note 2-3at.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#7507) trouble válasza zzz03 (#7499) üzenetére


trouble
senior tag

Csatlakozom :))

(#7508) suste válasza Orlin (#7501) üzenetére


suste
veterán

Nekem sima R3 van, eutock rom-mal, és sajnos komoly belassulások vannak pár nap és több program használat után:(.
Én LG F6-ról váltottam, azt hittem a dupla ram-mal sokkal jobb lesz az élet, de gyáltalán nem így érzem.
Pedig gondolom a proci is sokkal erősebb.....viszont annak a gyári szoftvere jól optimalizált lehetett.
Vagy pedig az Android-ot bonyolítják már túl:(.
Én az R3 youtube-os videókon is csodálkozom, bár első bekapcsolás és belakásnál még talán nem voltak ekkor akadozások, mint most....
Mostanában volt már olyan, hogy több mp-et kellett várnom a tárcsázóra, ami egy telefonnál elég idegesítő. Ha minden másra kéne várni, akkor még talán nem lenne ennyire idegesítő. Nem is értem 2GB ramnál miért nem lehet legalább a telefon részt totál elsőként priorizálni?

(#7509) fuze válasza suste (#7508) üzenetére


fuze
őstag

Használjátok gyári vagy eu romot. Ahogy látom elég nagy a szórás tapasztalatok terén az eustock rommal kapcsolatban. Gyári vagy eu felhasználóktól nem látni panaszt lassúságra.

adms.hu | UI Designer

(#7510) trebrona


trebrona
nagyúr

Tehát akinek gondja van az eustockos rommal, tényleg próbálkozzon meg vagy gyári, vagy eu-s rommal!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7511) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Felaraktam ezt az xiaomu.eu dev-es magyar romot egy china stable-ra!
Csak a cache töröltem és igy minden programom és beállításom megmaradt! Kellett volna csinálnom egy full wipe-ot?

(#7512) sajo13 válasza trebrona (#7510) üzenetére


sajo13
senior tag

Könnyű ezt mondani, csak ahhoz meg bootloadert kell nyitni. Ahhoz meg az kellene, hogy telenoros(20-as) számra jöjjön SMS..szóval nálam itt akadt el a dolog. Nincs másik telefonom, a párom Telekomos telefonjába nem tudom betenni a kártyámat...

[ Szerkesztve ]

(#7513) hevizms válasza sajo13 (#7512) üzenetére


hevizms
addikt

Telenoros vagyok és nekem sem jött sms,de ettől még nyithattam.Próbálkozz

(#7514) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

Én 3 napja használom az Eustock-os R3-at de eddig nincs semmi lassulás, vagy fagyás. Jiayu G2F-ről kellett váltanom, mert szegényke kezdi magát megadni... :( R2 Pro is van a családban, talán egy kicsit érezhető a különbség, de nem sokat tudtam még összehasonlítani őket. Ma kellett tölteni elsőnek a telefont, szóval szerintem az akku idő remek! Az Ipaky tok számomra a tökély! Védelem és egy kis design egyben, csak ajánlani tudom! ;) :C :R

(#7515) Logitech


Logitech
aktív tag

Ma tűnt fel, hogy névjegyekben nem tudok minden betűre ráugrani, amikor jobb oldalt odabökök a p, q, r, s betűre akkor az O betűre ugrik. Pedig vannak olyan kezdőbetűs nevek. Eustock-os gyári.

(#7516) hevizms válasza Logitech (#7515) üzenetére


hevizms
addikt

Ez nálam is így van a xiaomi.eu rommal,de eddig azt hittem hogy rosszul raktam fel az üvegfóliát és ott ezért nem reagál az érintésre,de akkor ezek szerint ez bug.

[ Szerkesztve ]

(#7517) Viktor0610 válasza Logitech (#7515) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Logitech:
Nálam nincs ilyen gond. :F
Legfrissebb EU dev. ROM.

(Az eustockos nem gyári. :P )

hevizms:
Nálad stabil vagy dev. EU ROM van?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#7518) trebrona válasza hevizms (#7516) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nálam odaugrik, amelyik betűt érintem.

Szintén legfrissebb EU dev. ROM.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7519) Surda- válasza Logitech (#7515) üzenetére


Surda-
őstag

Eustockos, most teszteltem simán odaugrik bármelyik betűre.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#7520) Viktor0610 válasza Surda- (#7519) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Surda-:
Hát akkor ezt nem értem. :F

pdave:
Ez melyik tracker program? :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#7521) fireman123 válasza Logitech (#7515) üzenetére


fireman123
őstag

nálam is jó helyre ugrik....R3 pro eustock

(#7522) Orlin válasza Logitech (#7515) üzenetére


Orlin
addikt

Nálam is jó.
Érdekes még azonos romon belül is van szórás kinek hogyan működik. :Y

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7523) hevizms válasza Viktor0610 (#7517) üzenetére


hevizms
addikt

Érdekes hogy itt van a lányom ugyanilyen teloja,én raktam fel rá mindent,ugyanaz mint az enyém és nála meg jó.

Eu dev rom

[ Szerkesztve ]

(#7524) suste válasza Logitech (#7515) üzenetére


suste
veterán

Nekem is működik minden betű, ahol van név. R3-eustock.

(#7525) szegabapuci


szegabapuci
tag

Hangerő le gomb és bekapcsoló gombbal indítom a telefont. Be is jön a hegesztős nyuszika fastboot felirattal de aztán más semmi nem törénik és csak igen hoisszú kapcsológomb benyomásal tudom újraindítani a telcsit.:(

(#7526) Atomgeszi válasza szegabapuci (#7525) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az oké, de mit szeretnél a hegesztős nyuszikával? Unlockolsz, fastboot romot teszel fel pc-ről stb. stb.?

(#7527) bgyg1 válasza szegabapuci (#7525) üzenetére


bgyg1
aktív tag

Szia! Mit szeretnél csinálni?

(#7528) Logitech válasza Viktor0610 (#7517) üzenetére


Logitech
aktív tag

Jogos hogy az nem gyári :D azt akartam mondani hogy nem nyúltam hozzá.

Először azt hittem hogy egy újraindítás megoldja, de semmi változás. Lehet az kavar be, hogy ezer éves telefonokról mindig átmentettem a névjegyeket, nem pedig gmaillel vagy hasonlóval szinkronizáltam.

(#7529) szegabapuci válasza Atomgeszi (#7526) üzenetére


szegabapuci
tag

Az EUstock ROM-ot szeretném lecserélni valami normálisabbra. Meg lehetne oldani BL nyitás nélkül is?

(#7530) szegabapuci


szegabapuci
tag

Ja és ezek a jóképességűek még egy szaros manualt sem adtak a telcsihez. Tudtok esetleg valami linket, ahonnan mondjuk pdf-ben le lehetne tölteni?

(#7531) Surda- válasza szegabapuci (#7530) üzenetére


Surda-
őstag

Adnak hozzá.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#7532) szegabapuci válasza Surda- (#7531) üzenetére


szegabapuci
tag

Nekem nem volt a dobozban. :(

(#7533) pdave válasza Viktor0610 (#7520) üzenetére


pdave
aktív tag

Nem kifejezetten trackelo program, Nike futoprogi, ami trackeli a futast. De probaltuk Maverickkel, az kifejezetten trackelo app, avval is ez volt.

Lehet erdemes lenne lecserelni az eustockos romot gyarira, az megoldhatja a problemat?

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#7534) szegabapuci


szegabapuci
tag

és már itt is a következő baromság. A Miflash fastboot módban ezt írja ki: "A rendszer nem találja a megadott fájlt: (0x8007000002: execute flash_all.bat) Természetesen a letöltött ROM ott figyel a megadott könyvtárban. :(

(#7535) Atomgeszi válasza szegabapuci (#7529) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igényeld meg a BL Nyitást, nekem 2 nap alatt megjött. :)

Én multiról egyelőre nem hallottam sajnos olyat, ami fastboot lenne. :(

Többiektől kérdezném, hogy mivan akkor, ha Pro SPE ROM-ra ráküldöm Updater alkalmazással a Dev China-t és utána nyitom a programmal a BL-t?

[ Szerkesztve ]

(#7536) Met


Met
nagyúr

Gondolkozok egy tok vásárlásán, valahogy olyan vékonykának és csúszósnak érzem. Nem szoktam elejteni a telefonjaim és nem most akarom elkezdeni.
Ez játszik vagy ez.
Az első fajta mennyire "csúszós"? Mert az viszont fontos hogy a farmerzsebbe könnyen becsússzon és könnyű is legyen kivenni. Szilikon tokot pont emiatt nem akarok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7537) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Redmi 3-at szeretnék venni pár hónap múlva 2/16 GB verzióban.
Olvasgatom itt, hogy a sima Redmi 3 lassú, több mp-es tárcsázó megnyitás, stb.
Ennek van ismert oka?
A jelenlegi Xperia Ray telómnál (2011-es, 512MB RAM, egy magos 1GHz-es Soc) is csak néha vannak 3-4mp-es késlekedések CM13-mal. Igaz, én csak 7-8 appot használok, amiből általában 3 fut egyszerre (fb messenegr, bluemail, plusz az az egy, amit épp használok).

A Redmi 3 lassulása hány és milyen app esetén következik be?
Tudtok erre konkrét példát mondani?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7538) gerii válasza Bici (#7537) üzenetére


gerii
addikt

Nincsenek ilyen anomáliák, néhányan szétromolták a telefont.

(#7539) Surda- válasza Bici (#7537) üzenetére


Surda-
őstag

A pro-is ugyan ilyen lassú tud lenni,de csak és kizárólag akkor ha több, nagyobb programot indítasz el egyszerre.
Pl Strava (gps), zene lejátszó (ez az egy,ami mindig picit lassan indul el, mondjuk 2-3 mp) és ezek mellett mondjuk viber + messenger.
Egyébként gyors telefon.
Xperai ray volt az első droidom, ez egy rakéta ahhoz képest :)
Xiaomi Noteokhoz hasonlítgatva lassabb kicsit,azokban azért elég komoly soc van.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#7540) fireman123 válasza szegabapuci (#7532) üzenetére


fireman123
őstag

nekem sem volt a eustock-os pro dobozában manual:( , így tényleg jó lenne egy link

[ Szerkesztve ]

(#7541) Bici válasza Surda- (#7539) üzenetére


Bici
félisten

Értem, viszont a gyári 4.0.3-hoz képest a CM13-mal is egy rakéta a Ray. :D Najó, csak kicsit gyorsabb, de mindenképpen pörgősebb, mint a gyári fossal.

Azért vennék új telót pláne nyolc magosan, mert szeretnék sok háttérben futó progit használni.
3 db email fiók, messenger, viber, skype, időjárás app, futó / bringás tracker progi, hírolvasó, github értesítő, disqus értesítő, illetve a lakás riasztó progija is mindig futna a háttérben, ami remélhetőleg sosem fog értesítést küldeni, de a háttérben ott kell lennie. Meg még jópár hasonló cucc, mert tuti nem jutott eszembe minden. :U

Zene, játék, multimédia nem érdekel, de elég sokat szeretnék kommunikálni és különböző forrásokból informálodni a teló segítségével. Nekem erre való az okosteló.

(#7538) gerii: A fenti terheléssel is pörgős lenne vajon?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7542) Surda- válasza Bici (#7541) üzenetére


Surda-
őstag

Ha ezt mind futtatni akarod )pláne a tracking program miatt), akkor a helyedben inkább Note 3prot vennék, ha a méret és az ár belefér.
Nem lassú telefon ez sem, Rayhez képest brutálisan gyors,de azért be lehet lassítani. :)
Viber,messenger,face stb nekem is mindig fut,ezektől nem lesz lassú.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#7543) Bici válasza Surda- (#7542) üzenetére


Bici
félisten

Már az 5 col is nagyon nagy nekem, a Soyn Xperia Z1/Z3 compact volt az előző favorit, de sajnos nem lesz rá elég zsé.
A note 3 pro-val ugyanez lenne a gond (méret, ár).
A bringás tracker progi csak ritkán menne, nap pár órát, amikor úgysem csinálok mást a telóval. szóval sorry, ez pl. rossz példa volt.
A proci, vagy a Ram menniysége miatt lassulna be a teló ennyi progitól?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7544) Surda- válasza Bici (#7543) üzenetére


Surda-
őstag

Szerintem processzor,mert egy 2g ramos redmi NOTE 2-vel hasonlítva éreztem,hogy lassabb.
De mégegyszer mondom, ez csak egy nála erősebbel összehasonlítva jön ki,vagy alapos leterhelés mellett. Alapvetően gyors telefon.
Pl ilyenkor tud belassulni: [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#7545) peestike válasza Met (#7536) üzenetére


peestike
senior tag

A második tok lesz a a neked való. Azt azért cseréltem le, mert nekem meg nagyon csúszik. Jól mutat a telón, csak féltem, hogy sokat fog koppanni. :) farmerba tökéletes.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#7546) kelzsoca válasza szegabapuci (#7534) üzenetére


kelzsoca
félisten

A Miflash fastboot módban ezt írja ki

A MiFlash kizárólag download módban kommunikál a készülékkel, a fastboot módot hiába próbálgatod, azzal nem fog sikerülni.

(#7543) Bici

A proci, vagy a Ram menniysége miatt lassulna be a teló ennyi progitól?

Inkább a NAND miatt.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#7547) Bici válasza kelzsoca (#7546) üzenetére


Bici
félisten

Vagyis lassú a redmi 3 háttértára?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7548) kelzsoca válasza Bici (#7547) üzenetére


kelzsoca
félisten

Lassúnak nem mondanám, de túl magasak sok esetben az elvárások a készülékkel szemben.

https://vertigostore.eu

(#7549) gerii válasza Bici (#7541) üzenetére


gerii
addikt

Most megnyitottam szinte mindent a telón, és lockoltam is őket, kb 25-30 progi, játékok, VR, Waze, Maps, utcakép, böngésző, Gmail, PDF, Office, stb, így maradt 850MB ramom a 3GB-ból. Van amit ha megnyitok újratölti, pl játékok, de mindent gyorsabban nyit meg, tehát a memóriában vannak.
Nem kellett semmire várni 2mp-nél tovább (betöltési idő), nem volt lefagyás, gondolkozás. Ennyi megnyitott progival viszont már döcögősen vált képernyőt, illetve a menüben mászkálni is laggolva lehet. (bár még így is gyorsabb mint a régi telóm)
Szerintem teljesen rendben van ez a teljesítmény, még mindig 40-50-60k az ára, ami nevetséges összeg a tudását, minőségét nézve.
A Note biztos gyorsabb, de üzemidőben is meglátszik rajta, + ugye az egy bazi nagy tepsi.

(#7550) Met válasza peestike (#7545) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi!

Akksi helyzet jelentés, vagyis inkább egy összehasonlítás a Jiayu F1-hez képest amit egy héten egyszer töltöttem.
A diagram felett 8 nap 1 órát ír, alatta 7 nap valamennyi perc és 36%-on van az akksi.

A telefon használatom (vagy inkább nem használatom) F1-nél, 7.45-kor ébreszt repülőmódban, kis net (email, fb messenger lite, időjárás), 9 körül repülő off, 1-2 hívás, este 9 körül repülő mód on. Hétvégén egész nap készenlét, éjjel repülő. Wifi csak akkor megy ha kell.

Redminél ugyan ez annyi különbséggel hogy több netezés (rendes fb messenger kliens van felrakva), éjjelre nincs repülőbe, sync on, akku beállításhoz nem nyúltam.

Az volt a "félelmem" hogy ezt már 3-4 naponta töltenem kell, de úgy néz ki itt is elég a heti egy töltés.
Azoknak akik rendesen használják a telefonjukat ez az írás nem jelent semmit :) Télen lesz még érdekes amikor munkába menet zenét hallgatok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.