Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Leírva nem rossz. Meglátjuk, hogy fogják betartani a hivatalos viszonteladók.

Szerk.: attól, hogy nem jár 10k alatt kötelező jótállás, a cég gyártó még adhat. Persze már látom magam előtt, ahogy ezt leveszi az Euronics (szabálytalan), és plusz árért adja majd (szabálytalan).
Az Euronics a nagy garancia troll a hivatalos viszonteladók között.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) Ceree válasza janeszgol (#1) üzenetére


Ceree
senior tag

Pont ezt akartam irni. Az onkentes jotallast ez nem befolyasolja, igy nem kell aggodni kulonosebben. Amelyik gyarto nem vallalja azt nem kell valasztani, es kesz.
Azok a vasarlok fogjak rovidtavon megszivni, akik az eldobhato kategoriat veszik es biznak abban, hogy barmi van, egy evet majd kibir aztan ugyis mehet a levesbe, veszem vagy kapom gariban az ujat. Remelhetoleg oket sikerul a tartosabb eszkozok iranyaba eltolni, igy a kornyezetunk is jol jarhat.
De tudom, vegyen ki a kezem a bilibol.

Másolat_eredetije

(#3) janeszgol válasza Ceree (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem fognak adni, csak mostantól nem kettő év lesz, hanem fél vagy egy év. Mert elég rosszul mutat egy ár listán az, ha valamihez nem jár jótállás. Szerintem azt a vevők el fogják kerülni. (Gondolok itt elsősorban a hangfalakra, fejhallgatókra, fülhallgatókra, pendrive-ra, microSD kártyákra.)
De milyen kellemetlen az, hogy a 9.990 forintos Navon "következőgagyi" telefonhoz sem jár kötelező jótállás, de az iLike "gagyianégyzeten"-hez meg igen, ami 10.990 forintba kerül. De nem is kell ezt két termékkel példálozni.

Navon Supreme Micro, az egyik helyen 9.990 ft, a másikon 10.990 ft. Nem leárazott az olcsóbb, mivel a boltok 80%-ban annyi volt, és a maradék 20%-ban volt a magasabb ár. Hogy lesz erre garancia? Szóval kicsit ködös nekem.
Ráadásul eddig az volt a szabály, hogy a gyártói megadott volt a minimum. Akkor most hogyan is lesz ez?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) Ceree válasza janeszgol (#3) üzenetére


Ceree
senior tag

Lidl Parkside szerszamok 3ev. Igen, a 10 alattira is. Ez jo, marad.

A telos peldad tok jo, hogy elvileg nem jarna ra az olcsobb helyen, de valoszinu onkentesen vallal majd a gyarto arra is. Ha nem, az bearazza a termeket a hatar fole (hogy a fogyasztonak jo legyen) , vagy mindenhol ala (hogy a gyartonak).

A kotelezo egy ev volt a minimum, az alatt nem lehetett, ha tobbet vallalt, akkor viszont az volt a mervado. Ez a logika szerintem all most is: ha ertekfuggetlenul vallal egy evet, akkor 0-100k kozott ez lesz, folotte a jogszabalyi.

Másolat_eredetije

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Szerintem jó és életszerű a szabályozás.
Nem kötelező minden 80ft-os termékre az 1 év, de adható.
Viszont a kötelező 3 év nagyon hasznos.

(#6) Fred23 válasza D1Rect (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Viszont a kötelező 3 év nagyon hasznos."

Többen fognak 100k és 250k feletti telót venni a jövőben, befolyásolni fogja az emberek döntéseit. 100k alatt meg eztán tényleg nagyon nem éri meg mobilt venni. Talán így kevesebb gagyi sz@rt fognak majd nálunk forgalmazni, az emberek meg a nettó környezetszennyezés helyett inkább gyűjtenek egy normálisabb készülékre.

Összességében tetszik ez a változás.

[ Szerkesztve ]

(#7) buherton válasza Fred23 (#6) üzenetére


buherton
őstag

Erre nem is gondoltam.

Szintén örülök ennek. Nem lennék egyébként meglepve, ha ez nem valahonnan az EU-ból jött volna.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha valaki nem ad, az versenyhátrányba kerül (bár a vásárlók értelmi szintjét elképzelve, úgysem nézik).
Viszont a drágább cuccok hosszabb jótállás jó dolog lesz.
A legjobb az, hogy ha úgy lesz betartatva a jogszabály, meg úgy működik a fogyvéd, mint eddig, akkor tök mindegy az egész.

@Fred23 : Vagy felmegy a gagyik ára is :D
100k-t a franc adna egy középkategóriás telefonért, amit ha elejtek, törik, szoftveres support meg 1-2 év...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Submarine


Submarine
senior tag

Minden évben mindenből egy kicsit kevesebb, azt úgy is beveszi a gyomruk, nem háborognak.
Jobb esetben még meg is győzik egymást, hogy jó ez így.
Már munkajogi témában is megyeszékhelyre kell járni.
Persze nincs összefüggés ezek között.
Szép, Új Világ.

(#10) D1Rect válasza Submarine (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Az eddigi 1 helyett most 1-2-3 sávosan.
Ez neked, hogy jött ki kevesebbre?

(#11) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ráadásul nagyon sok 100K alatti termékre is volt 2-3 év jótállás, most már ez sem lesz. Ráadásul eddig is volt több olyan termék, amire volt 5-10 év jótállás, de nem adták meg. Most már nem is kell. :W

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) D1Rect válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

De ez csak a kötelező.
Ettől kedvezőbben el lehet térni.
A lidl is minden pár ezer forintos szerszámra ad 2-3 évet.

(#13) Fred23 válasza hcl (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

100k alatt virágozhat a használtpiac. :)

Nagyobb cégek meg tarolhatnak, ha tudnak a kötelezőnél több garit adni. Ennek mondjuk hátrányai is vannak, féltem az egyik kedvenc kis GSM boltom Fehérváron (Mobil Világ GSM). Csupa jó tapasztalatom volt velük gari kapcsán is, de ha mondjuk a Media Markt +1 évet ad azonos áron...

[ Szerkesztve ]

(#14) Geri Bátyó válasza D1Rect (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Eddig mindenre kötelező volt a jótállás, mostantól nem. Sok esetben eddig is próbálták elkerülni a jótállást ilyen-olyan indokkal, de most már nem kell indok sem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) hcl válasza Fred23 (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ahol vehetsz átveréseket :D Én is mindent használtan veszek, de azért a telefonok egyre jobban túlárazottak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) #33253120


#33253120
törölt tag

A 3/14 nap elállás nem változott eszerint. Addig nyugodtan indoklás nélkül elállhatsz. Szóval nem teljesen értem a 2 napos felháborodást. Arra pont nem mérvadó.
A 10000 Ft alatti eszözök jótállásváltozása mennyiben befolyásolja a szavatosságot? Vagy hogy van ez?
Amúgy a "megélhetésicipőcserélők", és az "egymunkátbevállalokésvisszaviszemagépet," "évnyitórakellegyjóingutánavisszaviszem" emberek miatt sajnos ez szükséges. Egy ideje őket bele kell számolni az árképzésbe. És aki normálisan szeretne vásárolni, az eddig miattuk vette meg 20-40%-al drágábban a terméket a normál árhoz képest.

(#17) sanzi89 válasza Fred23 (#6) üzenetére


sanzi89
addikt

100k alatt csak gagyi, szar telefon létezik? :U

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#18) Fred23 válasza sanzi89 (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Újan szerintem igen. De igazad van, ez erősen szubjektív.

Nekem kell egy legalább közepes SoC, minimum 4 GB RAM (de ez már tényleg az abszolút minimum), 1080p-s vagy jobb kijelző (illetve 400+ dpi) , 64GB vagy több UFS tárhely, közepes kamera, minimum egy nap használatot kibíró akku, meg némi védelem (IP, Gorilla Glass, egyebek) ahhoz, hogy elfogadhatónak tartsam. Ezt pedig újan 100-ból egészen biztosan elfelejthetem. Nálam most az elfogadhatóság minimuma kábé egy Galaxy S8, ami használtan viszont 100 alatt lehet már bőven (tippelek).

(#19) Lauda válasza #33253120 (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Legyen 4 napos, csak hasra ütöttem. A 14 napos pedig csak online szerződéskötés esetén érvényes. ;)

A szavatosság gyártási eredetű hibákra vonatkozik. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) janeszgol válasza #33253120 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Ha valakiket utálok ezen a bolygón, azok az állankínzók, meg ezen a 14 napos emberek. Elhozza, használja, majd visszaadja. Őszinte leszek betiltanám a 14 napos visszavételt. Minek? Távoli felek közötti üzletkötés? Ez ma már nem érv. Nézzen utána. Ott az internet.
Ha meg valakinek annyira elcseszett teste van, az személyesen vegyen ruhát, ahol fel tudja próbálni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) sanzi89 válasza Fred23 (#18) üzenetére


sanzi89
addikt

Azért nettő környezetszennyezésnek hívni a 100k alatti telefonokat szerintem elég téves vélemény.
Ismerettségi körömben 1-2 embernek van ennél drágább telefonja, az 50-60k-s készülékellel vígan elvannak éveket. Nekem pl. a 33e Ft-os Redmi 2 Pro-m 5 évig volt meg, de most is egy 60k-s Samsung A40-et nyúzok és bőven használható termékről beszélünk. Remélem újabb 5 évet ki fog húzni. bár ehhez mé g kell 4.

Az, hogy számodra mi a megfelelő készülék, az más kérdés.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22) janeszgol válasza sanzi89 (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Ő nagyon válogatós. Az igényei nem speciálisak, de egyben nézve már azok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) #33253120 válasza sanzi89 (#21) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezzel valamilyen szinten egyet tudok érteni, úgy hogy jelenleg egy 2+ éves Galaxy S9+-t használok, és egy Galaxy Note 10 Lite-ot.
Környezetemben rengetegen vannak alacsony végzettségűek, szerény körülmények között élők, digitális analfabéták, akiknek nincs szüksége drága készülékre.
Jó, persze vannak a rongyrázósok is akik villantásból vesznek jobbat, de most nem erről van szó.
Nekik ez azért tud majd fájni, amikor megveszik a telefonszámmal összecsomagolt nyomógombost 3-7e forint környékén.....

(#24) #33253120 válasza janeszgol (#22) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezt inkább Micimackó szindrómának hívnám.
Szeretem a mézet, mert a méz az jó. Szeresd te is a mézet, akkor is ha te nem egy mackó vagy, hanem pl a nyúl. Vitt is neki ajándékba.
Nem szabad a saját elvárásainkat a világra ráhúzni, mert ha mindenki hipsterkedne, akkor senki nem melózna a földeken. Ez szerintem egy szerencsétlen megfogalmazás. Neki az a vállalható kategória. A 4+ éves Galaxy S7 telefonom itt helyben azonnal eladható lenne. Mert az egy S7. És amikor mondom, 4+ év után kell bele akku, meg adok hozzá szemüveget, de legyen otthon neted. Nekem már az nem vállalható kategória.

(#25) janeszgol válasza #33253120 (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez így van. Amúgy nincs gond Fred igényeivel, csak a saját dolgát nehezíti meg szerintem.
Én is szeretnék kicsi telefont, de nincs, és kompromisszumot kell tennem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) Fred23 válasza sanzi89 (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kinek mi a fontos az életben esete. Én általában turiból veszem a ruháim, és mindig magam nyírom a hajam. De nem fogok szenvedni egy általam nagyon gyakran használt eszköz miatt folyamatosan, vagyis olyat veszek, ami egyesek számára már akár "felvágós".
Aki beéri egy szerényebb képességű mobillal, az bevállalja a napi szintű szívást, a használat gyakoriságától függő készülék-anyázást. Egy S8 (már megnéztem) 55-60k használtan. Ha ez valakinek komoly probléma úgy, hogy tervezhet előre, az szerintem gondolja át az életét! No persze napi 1-2 hívásra bármi megfelelhet valóban, úgy fel sem tűnik talán, hogy mennyire rossz is lenne intenzívebb és többféle használat esetén.
A belépő kategóriás, legolcsóbb új készülékek szerintem valóban a leginkább környezetszennyezők, a létüket csak a butaság, a mélyszegénység, és az igénytelenség indokolja.

janeszgol: :K
S8-ra van Lineage OS is, és szerintem használhatóságban veri az átlag 100k körüli új készülékeket. Ugyanez a helyzet például az LG V30 esetében is.

(#27) janeszgol válasza Fred23 (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Ilyenkor azok az S8-ak már eléggé lelakottak. De jó telefon. Ugyan olyan örömmel veszem a kezembe a Huawei P Smart Z-t is például.
100 ezer ft alatt tudok mondani több telefont is, melynek a használata nem kínszenvedés.
50 ezer ft alatt már több a kompromisszum.
30 ezer ft alatt pedig csak célzott igényre (pl jó IPS kijelző, akkor only ebook olvasás) vannak telefonok, illetve a sok gagyi.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) Fred23 válasza janeszgol (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

"100 ezer ft alatt tudok mondani több telefont is, melynek a használata nem kínszenvedés."

4 már nekem is eszembe jutott, de mindegyik használt. Lehet, hogy van újan is, de akkor az olyan, hogy mondjuk az első esőig jó őket használni, utána meg jó esetben gariztatás. (Nincs semmilyen IP védelem, de ezt leszámítva oké a készülék.) Nem rajongok az ilyen megoldásokért, de nagyon óvatos, sosem megázó embereknek jó lehet. Szerintem inkább egy használt, régebbi csúcs IP minősítéssel. (Én évi 10x biztosan elázok úgy alaposan, ha pedig végre komolyabban venném a sportolást, tuti lenne belőle 25-30 is.)

[ Szerkesztve ]

(#29) snake1977


snake1977
őstag

Hozott azért 1-2 jó dolgot is ez a változás, amellett hogy a 10k alatti kategóriában vannak azért pl. fülhallgatók amik hajlamosak elromlani, bluetooth headsetek, remélhetőleg a nagyobb gyártók önszorgalomból megadják a garanciát ezekre is ahogy eddig is. Arra viszont kiváncsi leszek hogy pl. alaplapok, memóriák, processzorok, stb. számtek holmik esetén amire eddig átlag 3év gari járt, mekkora lesz a trükközés majd a garancia idővel, pl. néhány számtek bolt a samsung evo ssd-re nem adta meg a gyártó által vállalt 5év garanciát már eddig sem, csak 3évet (vagy annyit sem pl. ipon), de igen kellemetlen lehet majd egy 30-50k-s mecha billentyűzetnél is ha egy évre redukálják a garanciát, itt látom a kiskaput a gyártó megadhatja a garanciát de a bolt nem lesz köteles megadni a gyártó által vállalt garit mint pl. a samsung evo ssd esetében? Tehát elég lesz megfelelnie a magyar törvényekben leírtaknak és azt betartani?

100k alatti televizióknál, mosógépeknél, hűtőszekrényeknél megint csak vicces lehet az 1év garancia idő, nem lett ez a törvény elég jól átgondolva. :N

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#30) D1Rect válasza snake1977 (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerinted kötelező volt eddig bármire is a 3 év?
Vagy ezt a gyártók önmaguktól adták?

(#31) snake1977 válasza D1Rect (#30) üzenetére


snake1977
őstag

Költői kérdés volt. Nyilván eddig sem volt kötelező, de most majd még jobban ráfekszenek erre a drágább holmik esetében is. Szerintem.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#32) #33253120 válasza snake1977 (#29) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha valamire a gyártó x év garit ad, a bolt pedig x-2 évet akkor vásárlás előtt meg kell kérdezni a gyártót*, vagy ha biztos vagy a tudásodban, akkor a gyártóhoz kell vinni gariztatni, nem a boltba.

*Előfordulhat, hogy nem hazai piacra szánt terméket kapsz, ezért annak az országnak a garanciája érvényes, ahonnan származik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.