Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

itt vajon mi volt az elképzelés?

...csak én vagyok helikopter?

(#2) UnA


UnA
Korrektor

De mi ez a cím? :N

(#3) Lauda válasza UnA (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi karakter fér ki.

(#4) UnA válasza Lauda (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem kötelező mindent a címbe írni, nem vagy bulvárlap :)

(#5) kemotox válasza UnA (#4) üzenetére


kemotox
addikt

"KIRÚGTÁK A KAMIONSOFŐRT! AMI EZ UTÁN TÖRTÉNT AZT NEM FOGOD ELHINNI!"
Ez kellett volna :D

(#6) #89309696


#89309696
törölt tag

Megtagadta, hogy lyukas kerékkel szállítson 23 tonna rakományt, kirúgták.
Akinek nem sikerülne.

A többi meg a szokásos bullshit, klikkbait, médiahack, ezer éve is így torzították a valóságot, meg kamuzott mindenki, szépítették a dolgot. Épp ezért nem nézek híreket, minek. :U

[ Szerkesztve ]

(#7) totron


totron
addikt

Mézga családi alapműveltség nélkül esélytelen befogadni a címet.

(#8) #81556480 válasza UnA (#4) üzenetére


#81556480
törölt tag

de ő azt hiszi hogy a ph az

(#9) KISDUCK válasza UnA (#2) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én először azt hittem hogy valami "megtagadta hogy lyukas kotonnal szaporodjon...." :))

(#10) 8th


8th
addikt

Zavaros az egész sztori. Mennyivel elegánsabb lett volna ha megírja a főnökének, hogy lepadkáztam a kamiont megsérült a gumi. Küldjél már valakit aki megoldja. Majd részletekben vonjátok le a fizumból oszt' ennyi. Ehelyett ült ott mint a fűcsomó majd behisztizett és otthagyott csapot papot és hazajött. Ezek után mégis mit várt? :DDD

Ezért a nyomorék clickbait címért jár egy virtuális tökön rúgás. Nesze.

[ Szerkesztve ]

(#11) kemotox válasza #89309696 (#6) üzenetére


kemotox
addikt

Na várjunk csak, melyik "többi" a kamu? Melyik része az igaz? Avass be minket is.

(#12) Lauda


Lauda
félisten

Picit kozmetikáztam a címen. ;)

(#13) Lauda válasza #89309696 (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Itt az a helyzet jelenleg, hogy a sofőr állít valamit, a média erre ráugrott, de inkább szerintem ő kereste meg őket. Csak ha mondjuk nem igaz amiket mond, akkor nemcsak a károkat kell majd fizetnie, hanem a cég is be fogja valószínű perelni ezért. A képeket elnézve nagy észlény lehet a manus. Ott a sárban biztosan ez a faszi van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14) dabadab válasza Lauda (#13) üzenetére


dabadab
titán

"Itt az a helyzet jelenleg, hogy a sofőr állít valamit, a média erre ráugrott"

...a Waberer meg nem sietett tisztázni a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) Lauda válasza dabadab (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Nem szoktak ilyesmivel foglalkozni. Majd az ügyvédei elrendezik hivatalos úton a dolgot.

(#16) #81556480


#81556480
törölt tag

Mivel waberer vagy 6 éve eladta a céget, a neve is lejárt. Csak régi ponyvakon van waberers név. Nexways lett a neve

(#17) Lauda válasza #81556480 (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, 2018-ban mondta fel a névhasználati jogot és 3 év a haladék az átállásra. ;)

(#18) bkercso


bkercso
nagyúr

Sok istenbarma munkavállaló van.
Ami nekünk most jó, hogy nem indult tovább és nem lett baleset a dologból.

Egyébként egy hátsó kerékről nem lehet áttenni a gumit előre? Ezt a sofőr nem tudja megoldani pár óra alatt? Csak töprengek. Mégiscsak országokon keresztül megy tök egyedül, szerintem ennyi beleférne életszerűen... :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19) Lauda válasza bkercso (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudja áttenni a kereket, mert más a felni. :) A gumiméret is más. Amúgy a wabinak annó (most nem tudom hogy van) a michelin europe assistance-al volt szerződése és őket értesítik ilyenkor. Én is kaptam defektet, megnézik a gps alapján hol vagy és a legközelebbi michelin szervizből megy autó. Semmit sem kellett csinálnom, kibólyázott a srác, leszedte a kereket, tett rá egy új gumit, visszatette, a kilóméteróraállást és a rendszámot írtam be a lapra, aláírtam, viszlát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) Agostino válasza Sethdobaloah (#1) üzenetére


Agostino
addikt

ez érdekelne engem is, mit akart az öreg? ez nekem ránézésre kábé valami kerékpárút ahol kolbászolt, szerintem semmi dolga nem lehetett erre. vagy simán bevitte a gps...?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#21) Polllen válasza Lauda (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

A sárban álló kamionnál van rendszám? Mert anélkül ez 1 állítás itt, 1 állítás ott.

Az nem meglepő, hogy a flottában a traktorok ugyanúgy néznek ki. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) Lauda válasza Polllen (#21) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, a bejegyzésben is található hozzá link. [link]

(#23) Polllen válasza Lauda (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor látszólag egyszerű a sztori. A bíróságon azért egy ideig ott lesz az ügy. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24) Lauda válasza Polllen (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Azt felejtik el sokan, hogy ezeknél a nagyobb cégeknél minden dokumentálva van. Mikor mit csináltál, hova mentél, mikor mit jelentettél le stb stb. Azt nem tudni, hogy a gumi volt-e csak megrepedve, vagy a szerkezete is sérült. Amúgy érdekes az egész, hogy ha elvállalták a fuvart, akkor miért hagynák két napig állni a szerelvényt, ez nem vall rájuk. Ha még nincs munka előfordul, álltam én is két napot olaszban munkára várva. Persze át tudják tenni egy másik autóra a munkát, annyi kamionja van a cégnek, hogy az elképesztő. Nekik egyszerűen nem éri meg az, hogy álljon a szerelvény, amikor van munka, mert a gumit úgyis ki kell cserélni. Persze lehet a sofőrnek van igaza, nehéz ezt eldönteni, mert a másik oldalt nem hallottuk nyilatkozni. Szerintem ez a történet összetettebb annál, mint amit az ember állít a videóban.

[ Szerkesztve ]

(#25) Narxis válasza 8th (#10) üzenetére


Narxis
nagyúr

De most kit érdekel, hogy ki miatt sérült a gumi? Azt írták neki vissza sms-ben, hogy menjen tovább és figyelgesse. Normális az ilyen? A sofőr meg megtagadta de szerintem nem ezért rúgták ki hanem mert ott hagyta a kamiont és hazajött, erre biztos nem kapott engedélyt.

Thanos was right.

(#26) 8th válasza Narxis (#25) üzenetére


8th
addikt

A sofőr volt a balfasz. Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Félreérthetetlenül, kijelentő módban közölnie kellett volna a munkáltatójával, hogy márpedig Ő ezzel így nem megy sehová és pont. Nem ez történt. Kérdezgetni kezdte, hogy mi legyen. Mi legyen, mi legyen... ülj be és menjél tovább baszod. Tízből tíz munkáltató ugyanezt válaszolta volna. Emberünk pedig dekkolt ott bambán majd megsértődött és hazajött. Darwin díj esélyes a pali.

(#27) Narxis válasza 8th (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én nem mondom, hogy sofőr nem lehetett balfasz de milyen cég az ilyen? Jó tudni, hogy 10-ből 10 cégnél potenciális gyilkosok ülnek.

Thanos was right.

(#28) 8th válasza Narxis (#27) üzenetére


8th
addikt

Profitért a saját anyjukat is.

(#29) bkercso válasza Narxis (#27) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor azt már ne is tudd meg, hogy repülőkkel ugyan ezt játsszák, rendszeresen. Idegenben kis túlzással csak akkor kap szervízt a gép, ha különben nagy eséllyel lezuhanna. Ha kis eséllyel, akkor majd otthon.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30) Somatom


Somatom
veterán

A videót sajnos nem tudom megnézni, mert a rheinfeldeni határ kamionparkolójában kevés hozzá a sávszél., de fura figurának tűnik. Mielőtt az ember ilyet tesz, átgondolja a lehetőségeket. Pl. nem olyan nagy ügy csinálni egy defektet a szar gumin. Onnan már a munkáltató kényszerhelyzetben van, ő meg szétteszi a kezét.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#31) bkercso válasza Somatom (#30) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miután részegen összetörte a pótkocsikat, még a gumit is szúrja ki? ;] Szerintem örült, hogy végre nem az ő hibája.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32) Somatom válasza bkercso (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Olvastam és egyetértek a kommentelővel. Ez nem szerencsétlenkedő balf@szoknak való meló.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) szakatsa


szakatsa
csendes tag

Olvasom itt a kommenteket... Le vagyok döbbenve. De az író álláspontján is.

A legeslegeslegelső dolog az emberi élet védelme. Ez minden gazdasági érdek, felelősség, bürokrácia és minden egyéb marhaság előtt áll.

Az a gumi életveszélyes állapotban volt. Teljesen igaz amit a csóka mondott, akárki meghalhat emiatt.
Azt a gumit ki kell cserélni továbbindulás előtt. Nem, nem majd ha hazaért, mert ott olcsóbb.

Ha bele akarod képzelni magad a kérdésbe: Gyereked / Párod / Édesanyád utazik haza Balatonról, majd kapod a halálhírét, mert egy kamion kereke elrobbant, és felgyűrte maga alá. A kerék hibájáról a tulajdonos tudott, de itthon 100 000 Ft -ot tudott volna spórolni. Dühös lennél? Leültetnéd a tulajdonost börtönbe minimum?
Senki életét nem lehet kifejezni összegekben.

A munkavállalóval szembeni álláspont más kérdés. Ott akár megalapozott, akár nem-tetszik-az-arca, mehet.
Szerintem egy munkáltatónak pont annyira jogában áll eldönteni, hogy kivel dolgozik, mint a munkavállalónak.
Akár ő padkázta meg, akár nem, akár ez volt az oka, akár nem, nyugodtan kirúghatta.

Az esetben szerintem az egyetlen probléma, az a vezető beosztású ürge "gyere haza" üzenete. Az kiveri a biztosítékot.

(#34) Lauda válasza szakatsa (#33) üzenetére


Lauda
félisten

Le vagyok döbbenve. De az író álláspontján is.

Ezen most én is. Nem fogalmaztam meg álláspontot az ügyben.

(#35) Somatom válasza szakatsa (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Hidd el, hogy a szitu megoldása az, hogy ledefekteli azt a gumit. Azért nem orrolhat a munkáltató, mert bárkivel megtörténhet. Tovább sem kell menni és a gumi is le lesz cserélve.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) bkercso válasza szakatsa (#33) üzenetére


bkercso
nagyúr

De vezetett vele egy országon keresztül előtte feltehetően. Én ezen is le vagyok döbbenve.
Elvileg minden indulás előt át kéne nézni. Ha saras, akkor sem egy országgal odébb szerintem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#37) szakatsa válasza Lauda (#34) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Jó példa az eset arra, hogy sosem szabad az egyik oldal álláspontja alapján A-t vagy B-t mondani.

Erre a mondatra értettem, szerintem elég egyértelmű a helyzet, a többi az előző kommentemben.

(#38) szakatsa válasza Somatom (#35) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Elhiszem, ettől ez még szörnyű. A munkáltatónak felelősségteljesen kellene dönteni...

Egyébként nem vagyok biztos benne, de a telefonos üzenetváltás alapján egy -Isten ments- tragikus baleset eredményeként a munkáltató (irányító) is perbefogató gondatlanságból elkövetett emberölés címen... de ha nem tragikus a baleset, akkor is a gondatlan veszélyeztetés fogalmát kimeríti... szóval azért ezzel óvatosan...

(#39) Lauda válasza szakatsa (#37) üzenetére


Lauda
félisten

:) A cég álláspontjának ismerete nélkül szerintem nem lehet megalapozott véleményt kialakítani az ügyben. ;)

Egyébként annak a valóságtartalmát sem tudjuk megvizsgálni, hogy azt a válaszüzenetet tényleg a cég írta neki, illetve a cégtől kicsoda. Ha ennyire telefröcsögte a médiát vele, miért nem látszik ki a válaszíró? Bár azt sem tudjuk, hogy az ő üzenete az-e, amit elküldött. Ilyen üzeneteket 1 perc alatt bárki tud kreálni.

[ Szerkesztve ]

(#40) szakatsa válasza Lauda (#39) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Premissza. Éltem a feltételezéssel -mivel az egész ügy alapja a kiadott utasítás, illetve annak megtagadása-, hogy az üzenet legit, és valamilyen szinten a felettesétől érkezett.

Ha ugyanis a feltételezés hamis, akkor annyit tudunk, hogy a sofőr kiállt egy kamionparkolóban sérült gumikkal, majd 2 nap múlva hazament. Vagy nem. Lehet, hogy hazudott, a gumiról készült kép is hamis. Pár perc alatt tud olyat photoshoppolni, vagy internetről letölteni bárki.

Ahhoz, hogy a bejegyzésről véleményt nyilvánítsunk, el kell hinnünk a valóságtartalmát legalább a videóban látottaknak, különben az egész szétesik.

(#41) #81556480 válasza Somatom (#30) üzenetére


#81556480
törölt tag

na megjött a kollégabácsi XD

hála égnek nem találkoztunk pedig ott hétvégéztem én is pár hete. ha a határ felőli oldalra állsz, svájci vodát smán be lehet fogni

(#42) Somatom válasza #81556480 (#41) üzenetére


Somatom
veterán

Az nem lenne jó. Telenoros vagyok.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) #81556480 válasza Somatom (#42) üzenetére


#81556480
törölt tag

;] nekem 3 kártyám van, uniózni csak így

(#44) Somatom válasza #81556480 (#43) üzenetére


Somatom
veterán

A céges tabon van svájci net. Fórumozáshoz jó, de nem akarom videostream -re használni a céges netet. Abban a három országban, ahol még járok, elég a Telenoros kártya.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.