Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #53932800


#53932800
törölt tag

Ha Magyarországon is elérhető lenne akkor én nagyon örülnék :C

(#2) etohun


etohun
aktív tag

proci és kijelző hmm, most akkor a többit miért is jó cserélgetni ha úgy is ezek határozzák meg a telefont? Meg ugy a garantáltan szar strapabíróság, és a rohadt kicsi aksi, egyátalán nem kicsi méret... nagyon hittem annó ebben, de egyre kevésbé akarok ilyet.

de ne legyen igazam és legyen jó

(#3) Taybore


Taybore
aktív tag

Akksi és tárhely cserélhető? Most is minden telefonnál (max nem a belső tárhely, hanem az SD). Hatalmas innováció.
#2: amúgy a RAM és a kamera cserélhetősége jó ötlet lehet. Illetve egyéb modulok (BT, NFC, WiFi)

(#4) #86973952


#86973952
törölt tag

A kérdés az, hogy milyen méretű adattárolók lesznek és mellé milyen kapacitású akkumulátorok elérhetők. Gondolom ez esetben a tárhely további bővíthetőségére nem lesz lehetőség (SD -vel)? Egyébként én már régóta vártam erre, de a részletek szerintem igen fontosak lennének majd. Gondolom ez is meg fog érkezni az MA -hoz.

Ez az adattárolós dolog érdekelne, hogy a teljes belső tárhelyet kívánja mozgatni, vagy csak annak egy részét. Előbbi gyakorlatilag egyenlő az egy mozdulatos OS cserével, utóbbi meg majdnem az SD -vel.

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Remélem olyan masszívan lesznek összerakva a modulok, mint ahogy a Samsung hátlapok kapaszkodnak a hátsó burkolatra :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) Derrewyn válasza etohun (#2) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Máshol az írják, hogy a proci és kijelző csak bekapcsolt állapotban nem cserélhető...

Ahogy nézem máshol mindenhol ezt írják. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) Sinesol


Sinesol
veterán

Majd nemsokára betörnek a piacra a memóriagyártók, különféle tuningramokkal, na meg különféle Soc gyártók, kijelző gyártók, hangkartya gyártók stb tiszta pc lesz az egész. :DDD
A telefonok meg kb alaplapszinten lesznek gyártva. :K

Nemsokára eljön az idő, hogy beruházhatunk egy Asus Rampage ROG alaptelóba , Xonar hangkarival, 8giga Corsair rammal, és valami elborult tuning-Soc-al ;]
Amellé meg dukál majd valami Dell UHD panel.

Amúgy végülis nem butaság, mivel az Iphone meg a Nokia elönyben lesz a fix hardver miatt, egyértelmű hogy akkor a google probalkozzon az építhető rendszerrel, nyers erővel..lásd Konzol vs Pc esete..

[ Szerkesztve ]

(#8) Dinsdale


Dinsdale
tag

Megelégednék ha lehetne mondjuk nagyobb akksit kapni gyári hátlappal. A kijelzőt nyilván nem lehet cserélni, az bonyolult, kényes.

Biztosan lesz valami eredménye ennek a projektnek, de az ilyen LEGO telefon aligha életképes.

(#9) .tnm válasza #53932800 (#1) üzenetére


.tnm
addikt

addig az egy évig, amíg rá nem jönnél, hogy hülyeség az egész.

két év múlva már nem lesznek hozzá új modulok, mert elavult a cpu, meg a csatlakozókből 3 már nem képes a szükséges átviteli sebességre. meg itthon nem lehet megkapni neonzöldben a legnagyobb felbontású kamerát, mert a hazai piacre nem érdemes behozni; így amíg még vannak is alkatrészek addig is kompromisszumokra vagy kényszerítve.

nem véletlen, hogy a PC-s világ a lassuló fejlődés ellenére is egyre jobban egybeintegrált megoldások felé mozdul el, hülyék lennének a mobilpiacion ellenkező irányba elindulni. (nem azért mert elméletben ne lenne jó ötlet, hanem mert a gyakorlatban jól megvalósítani rohadtul nem lenne gazdaságilag ésszerű)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10) etohun válasza Derrewyn (#6) üzenetére


etohun
aktív tag

na azért ugy más lenne a helyzet. :K

(#11) noisia


noisia
aktív tag

Ez egy kissé a teljesség igénye nélküli cikk.
Ugyanis szó van a hot-swap funkció bevezetéséről ezeknél a készülékeknél, ahol is bekapcsolt állapotában szinte minden modul kicserélhető, kivétel (nyílván) a processzor és a kijelző. A processzor kikapcsolt állapotban viszont már cserélhető, de a kijelző sehogy, mert előre konstruált nagyságú modellek jönnek, ahol fix képernyőmérettel kell számolni. De nyílván ha meg kijelzőt akarsz cserélni, akkor eladod a fődarabot, minden más modult pedig megtartasz és ennyi.
Ja plusz nem az Android L lesz az OS, hanem annak egy lényegesen módosított verziója, amely fel van készítve a hot-swap funkcióra.

[ Szerkesztve ]

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#12) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

2015-ben már a felnőtt korosztály is nyugodtan legózhat, anélkül hogy kinevetnék :))
Nekem tetszik a koncepció jó lenne ha a modulok mögött lenne egy normál méretű akkumulátor, vagy az oldalából lehetne kihúzni vagy bármi csak ne ilyen kis moduldarab legyen!

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#13) Blyan válasza .tnm (#9) üzenetére


Blyan
félisten

Egyetértek! Ennek a modularitásnak vásárláskor van értelme, összelegózod mire van szükséged és köszi a terméket. De toldozni foltozni... annak nem sok.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#14) #86973952 válasza noisia (#11) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én nem nagyon találtam erről infót, de a tárhelyet hogy oldják meg bekapcsolt állapotban? Lesz egy fix és egy cserélhető modul? Mert így majdnem ugyanaz, mint az SD.

[ Szerkesztve ]

(#15) Dinsdale


Dinsdale
tag

Még néhány ellenérv:
Mindenképpen nagyobb, nehezebb a sok csatlakozó miatt. Éppen ezért megbízhatatlanabb is. Víz és porállóság nem megvalósítható. Nagyobb fogyasztás a bonyolultabb belső illesztő elektronika miatt.

Egyébként ha 15 éves lennék, biztosan nekem is felcsillanna a szemem. A szervizek minden esetre örülnének egy ilyen koncepciónak.

(#16) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"A jelenlegi állás szerint két dolgot nem lehetne cserélni, az egyik a processzor, a másik pedig a kijelző."

Jaj. Pont e két fő alkotó az, ami pedig jó lenne, ha cserélhető lenne.

A betelt memória meg pont nem fontos, hisz memóriakártyát most is tudok cserélni.
Az akkucsere - akár nagyobbra - már most is megoldott (Mugen), a kis pótakkut meg most is betehetnék akár.

Csiszolgassanak még ezen...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#17) sajo13


sajo13
senior tag

Szép és jó, hogy cserélgetjük a kijelzőt, meg a CPU-t, de senki nem gondolt arra, hogy a csere után is be is kell kapcsolni a telefont? Biztos, hogy menni fog az új CPU-val, biztos, hogy működni fog az új kijelző? Nem kellene mindegyikhez előbb új driver? Nem a driverek miatt csúszik mindig a legfrissebb Android verzió kiadása az egyes készülékekre?

(#18) aladab válasza sajo13 (#17) üzenetére


aladab
tag

Pont ez a ketto nem lesz cserelheto...

Htc Desire-LG Optimus 3D-LG G2-LG G4-LG V10-Huawei P9 plus-LG G7-Realme X2 Pro-Realme G2 Pro-Nubia Z60 Ultra

(#19) sajo13 válasza aladab (#18) üzenetére


sajo13
senior tag

Tudom, a többiek felvetésére írtam, akik ezt a két dolgot hiányolták.

Amúgy a tárhely és aksi a csere a "Nesze semmi, fogd meg jól". Annakidején mindenki többet várt ettől a Project Ara-tól.

[ Szerkesztve ]

(#20) #86973952 válasza sajo13 (#19) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem még ezek is nagyon kezdetleges információk. Legalábbis bennem még nagyon sok a kérdőjel. Az ötlet egyébként maga nem rossz, de itt minden a részleteken múlik.

(#21) Janesz1981


Janesz1981
tag

Sötétben csipegettek pár morzsát de úgy beszéltek mintha látnátok az egész asztalt. Nc

(#22) p3rzs4


p3rzs4
csendes tag

Szóval nem lesz cserélhető a kijelző és a proci, úristen akkor 2 évente vennem kell 50 dolcsiért új alapot? Nem éri meg. ;]

(#23) C$abi


C$abi
aktív tag

Jó ez a moduláris mobil ötlet, nekem kifejezetten tetszik, de remélem a Google ad még hozzá egy hátlapot a strapabíróság végett, csakmert ha leejti valaki, akkor széthullik, és mondjuk beesik a szekrény vagy a csatorna alá. :D

[ Szerkesztve ]

(#24) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na most ez számomra azért vonzó, mert így szabadon tudnám variálni a konstrukciót. Kifejtve ez annyit tesz, hogy semmi szükségem a durva procira, nagy kijelzőre, rettenet sok RAM-ra, ellenben jó hangminőségre (ehhez kötődően kiemelkedően jó mikrofonokra, hangszórókra, DAC-ra stb.), a baromira érzékeny műholdas navigációra, hosszú üzemidőre és jó kamerára igen. Eddig ezek csak a csúcsmodellekben jelentek meg, így ezt egy középkategóriás SoC mellett is megtehetném, ami jó, minek fizessek azért, amire nincs szükségem? Na az már más kérdés, hogy mennyire lesz értelmesen beárazva, mert ha így összelegózva drágább, vagy ugyanannyi, mint egy egybeépített csúcsmodell, akkor semmi értelme az egésznek.

(#25) mrlujoak válasza sajo13 (#17) üzenetére


mrlujoak
veterán

Persze, pont emiatt "hördültem" fel anno, hiszen tudjuk, ezek nem csak úgy cserélgethető dolgok.

Sajnos pont emiatt amolyan félmegoldás lett eddig az ara...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#26) blade zte


blade zte
őstag

Nekem 3 feltétel kell hogy teljesüljön:

1. Így olcsóbb lesz, és az alkatrészek gyártói fillérekért adják majd a telógyártók hatalmas hasznához képest.
2. Megfelelő akksija lesz.
3. Nem lesz könnyen törhető.

Mondjuk én adnék neki egy akksival szerelt hátlapot. Kicsit masszívabb is lenne, és bőven elég akksit is nyújtana, mellesleg a kinézetváltáshoz nem drága modult kéne cserélni.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#27) D1Rect


D1Rect
félisten

Failphone.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#28) halkow


halkow
őstag

Ha processzort cserét nem teszik lehetővé akkor idővel elavul és dobható a kukába az egész projekt, így meg aztán értelme nincs memóriát a micro sd-vel is lehet cserélni na meg aksit is

Alcatel onetouch idol2s the king

(#29) Luck Dragon

Én ennek a kidolgozottsága és a hosszú élettartalom hiányát látom előre az első megvalósítandó készülékeknél. Félek hogy többet kell várnunk olyan elfogadható komponensekre amit itt a legtöbb felhasználó jelenleg elképzel.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#30) Tomi_Ohl válasza sajo13 (#17) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Na ja, mi lesz a driverekkel?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#31) ghost364


ghost364
senior tag

Díjazom az ötletet. :C Csak legyen strapabíró. Bár a driverekkel nem tudom mi lesz. :U

(#32) F34R


F34R
nagyúr

Thanks Google, you're dumb.

Erdekes lehet PC szintu legozas a smartphonok vilagaban, de fogjak ezt sokan utalni.

(#33) Sn00k válasza Blyan (#13) üzenetére


Sn00k
veterán

Nos, ha már csak az a része megvalósulna, hogy magamnak össze legózzam a szükséges alkatrészeket én már annak örülnék ;]

3njoy the Lif3

(#34) #06658560 válasza Dinsdale (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezen ellenérveid mind cáfolhatók. Nem kell sokkal vastagabb legyen a mai telefonoknál, max. 2-3mm, vízálló, porvédett pedig vígan lehet. Mérnöki szempontból nem gond. A belső illesztés pedig ma is használt, szabványos felület. Semmi plusz fogyasztása nincs.

@.tnm: Szabványos a csatlakozó, miért lenne vele gond?

@ sajo13: Mi akadályozza meg a modulok gyártóit abban, hogy a modulba integráljanak drivert, ami behelyezéskor aktiválódik, utána pedig, ha van frissítés, akkor felül legyen írva?

[ Szerkesztve ]

(#35) punky10


punky10
addikt

Ez a telo ujraértelmezi a részletre vásárlás fogalmát... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#36) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ez tetszik. Pár év múlva, ha már elterjedtebb lesz, és kiforrottabb, lehet egy ilyenre fogok váltani. Így nem lenne az, hogy jó a telefon mérete, de kicsi az akku, vagy a tárhely, esetleg nem kell bele NFC...

Nyugodj békében Integra!

(#37) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon várom ezeket a telefonokat.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#38) .tnm válasza #06658560 (#34) üzenetére


.tnm
addikt

megvásárláskor még semmi, de 2 év alatt ugyanúgy elavul, mint a mostaniak. hiába lesz időközben jobb kamera, ha annak a meghajtásához már az új cpu/több memória/whatever kell, amihez viszont már a nagyobb sávszélű csatlakozó, ami már az alaplap cseréjét vonja maga után.... és hoppá, gyakorlatilag az egész telefont cserélted.

az egésznek akkor lenne értelme, ha a belső szabványai (tárgyi és technikai, azaz csatlakozó alakja és protokollok) 5+ évre kőbe lennének vésve. de melyik gyártó akarna beszállni egy olyan business-be, ahol 5+ év után se kell lecserélned a telefonod.

nézd meg, hogy belépőszintű telefonról van mesterségesen lehagyva valami filléres funkció (flash led, mem kártya foglalat a 4GB tárhely mellé, nem cserélhető akku), csak azért, hogy később is legyen mivel csábítgatni (vagy a középkategóriára kényszeríteni) azokat, akiknek elég lenne egy nagyon alap okostelefon, viszont az akár 10 évig is.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#39) myckie2 válasza mrlujoak (#25) üzenetére


myckie2
őstag

"Sajnos pont emiatt amolyan félmegoldás lett eddig az ara..."

Mert gondolom neked már ott van a kezedbe és már le is tesztelted. De igazad van a Google-nél csakis végtelenül hülye emberek dolgoznak. :U

(#40) Depression válasza etohun (#2) üzenetére


Depression
veterán

Sajnos tényleg pont a lényeg marad fix.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#41) sys25 válasza F34R (#32) üzenetére


sys25
aktív tag

Főleg hogy az olyan embereknek mint pl én,egy újabb mániája lesz az újabb hardverelemek megjelenésekor cserélni a régit. :DDD
A pc-k folyamatos fejlesztése után egy újabb végeláthatatlan kiadás hullám fog elindulni. :D

(#42) EnterR


EnterR
veterán

Hatalmasat alkotott volna, ha a processzor is cserélhető lenne.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Lehet idővel a proci és a kijelző is cserélhető lesz. Nem hiszem hogy ez akadálylenne ha már szinte mindent ki lehet cserélni.
Úgy képzelem el mint az asztali gépnél a dolgokat. Újabb procinak már más alaplap kellene, stb..
De ez már tényleg inováció a javából!

Mindensetre szívesebben olvasok erről mint a sokadik iphone hírről.. ;]

(#44) razzorr válasza C$abi (#23) üzenetére


razzorr
őstag

Elképzelem a helyzetet,amikor Pistike leejti a nagyszünetben a klotyóban a telefont,miközben jajgat a szomszéd wcben valaki, ő meg átszól,hogy "hahó, nem láttál véletlenül 2gb ramot és egy akkut?"
Szerintem ha hamarabb kihozzák,akkor ez lett volna a jövő,de így csak réteg cucc lesz és szépen elfelejtődik. Szerintem. De ne legyen igazam,mert akkor Pistike sem lesz maradéktalanul boldog :D

(#45) 66zio


66zio
aktív tag

Itt mindenki ilyen pesszimista? :D Szerintem simán megoldható és kivitelezhető, lesz proci meg kijelző csere is, nem kell aggódni. Manapság nincs lehetetlen. Viszont az is biztos, hogy ha bejön egy jó darabig nem fogok ilyet venni. (Nem vagyok ez a minden évben új telefont típusú ember)

(#46) Thedy válasza sajo13 (#17) üzenetére


Thedy
csendes tag

Szerinted hogy van az, hogy egy alap windows ugyanugy viszi a vidi karit vagy akár a procit is?

Emberek kicsit próbáljátok már jobban hasonlítani a pc-s legózáshoz ne csak a külső hanem belső szempontbol is... Ugyanúgy lehetnek univerzális driverek androidon is (hisz linux alapú) mint akár csak pc-re is.

(#47) Ali G.


Ali G.
senior tag

ha belépőszintre hajtanak akkor ebből sem lesz semmi normális dolog, gondolom nem is mernek a nagy gyártók babérjaira törni a csúcskategóriában :D

(#48) Steel Lord


Steel Lord
csendes tag

Szerintem irtó nagy bukta lesz... ha van eszük, elvetik az egészet. Józan paraszti ésszel átgondolva.. értelmetlen az egész.

(#49) #06658560 válasza .tnm (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amennyire tudom a belső csatlakozók jelenleg is vagy öt éve szabványos megoldást alkalmaznak, ugyan azt. Lásd Jolla.

(#50) mrlujoak válasza myckie2 (#39) üzenetére


mrlujoak
veterán

Miért kellene ahhoz a kezemben lennie, hogy jelenlegi információk alapján kijelenthessem, hogy szerintem félmegoldás lett...

Alapozom ezt arra, hogy nagyon sok esetben pont a kijelző és a processzor az a fő elem, ami miatt a sírás szokott menni a topikokban.

Ellenben a memória (mert ugye nem RAM-ról szól a hír) cseréje már így is megoldott, az akkué is (még nagyobbra is) akkor a fantázia - amit én is látok az arában - nem kicsit csorbul.

Viszont pont abban csorbul, amitől féltem is, hogy ez vajh' értelmes keretek között hogy lesz megvalósítható. Nos sehogy.
Nem tudok egy nagyobb kijelzőt, vagy erősebb procit venni, de tök jó, nagyobb tárhelyet igen. Amit most is.

Remélem így már kielégít, miért is merészeltem én balga megalkotni a véleményem...
...mert ugye véleményt nem csak arról alkothatunk, amit megfogtunk, hiszen akkor senki sem mondhatná, de frankó az a Ferrari, vagy de gyönyörű a Himalája...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.